Nostradamus

https://www.krstarica.com/vesti/sve...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header


:think: a zasto tako pametni nisu to otkrili pre nego sto se pozar desio i specili ga..

meni su hit ta "proroocanstva" koja se protumace kad se dese :D

Baš sam to rekao.

Kao, uvek je sve pogodio
a niko nikad nije uspeo da iz te knjige
bilo šta predvidi.
Od njega je i baba Vanga bolja.
Da je ne vredjamo, ona je stvarno mnoge stvari predvidela.
Čak i neke koje će se (po njoj) brzo desiti
Ali. da ne razvijam teorije zavere ...
 
Nisam sigurna da li treba da piše slegnuli ili slegli, prilčno sam sigurna da je ovo drugo, prvo mi baš nešto ne ide, ali nisam sigurna, ako ima ko da nam pomogne bila bih zahvalna.
Hvala

sada ni ja nisam siguran dali si ti ON ili ONA.ali trebalo bi da su se slegli, bar kod nas srba
 
Poslednja izmena:
Kroz istoriju bilo je dosta ljudi koji su mogli prilicno tacno da predskazuju buducnost.

To je neki rudiment svesti koji je kod zivotinja jos vise izrazen, naime zivotinje mogu bolje da poredvide buducnost nego ljudi.

Za sada za to nema valjanog naucnog objasnjenja, ali da postoji - postoji.

Nostradamus je bio samo jedan u nizu.

Materijalnim pokusavanjem razjasnjavanja ovih fenomena necemo stici nigde. To je izvan materijalnog.
 
Ja sam kliknuo na link. Isprva mi je bilo nejasno na koji način stihovi ukazuju na požar u Notr Damu, ali je objašnjenje sertifikovanih tumača sasvim logično i ne ostavlja mesto sumnji.

Naime, iz teksta:

Glave Ovna, Jupitera i Saturna,
Večni Bog koji promene će se događati?
Nakon mnogo vremena zlo će se vratiti,
Francuska i Italija, koje emocije ćete proživljavati?


- nedvosmisleno zaključujemo da stih predviđa baš ovaj događaj, s obzirom na to da je Makron iskazao emocije u obraćanju povodom požara. Štaviše, upotrebio je baš tu reč - emocije.
Slučajnos ?!? Nebi reko.

Takođe, nije manje bitno ono što sam pronašao idući tragom ove vesti, a to je taj neki aspekat kada je Saturn prisutan u jarcu što predstavlja poteškoće i da se to dešava svakih 29 godina.

Znam da jarac nije isto što i ovan, mada u principu papkar je papkar; znam i da u jednačini nije objašnjena uloga Jupitera, ali mi sve ukazuje na to da je tumačenje datuma potpuno smisleno.


 
https://www.krstarica.com/vesti/sve...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header


:think: a zasto tako pametni nisu to otkrili pre nego sto se pozar desio i specili ga..

meni su hit ta "proroocanstva" koja se protumace kad se dese :D

Lako je sad tumačiti, prema onom što je prorekao, ko je mogao znati ŠTA će da gori i KAD.
S druge strane, oni koji veruju u sudbinu, mogu reći: šta god da se uradilo, to se nije moglo sprečiti.
A nekako ima logike: ako neko proriče neki događaj, znači da će se desiti. Znači, ne može se sprečiti događaj, nego samo umanjiti šteta eventualno.
Ponavljam, za one koji veruju u takav sled događaja.

p.s. Tabe, ja sam tamo još ukočena.:sad2:
 
Ja sam kliknuo na link. Isprva mi je bilo nejasno na koji način stihovi ukazuju na požar u Notr Damu, ali je objašnjenje sertifikovanih tumača sasvim logično i ne ostavlja mesto sumnji.

Naime, iz teksta:

Glave Ovna, Jupitera i Saturna,
Večni Bog koji promene će se događati?
Nakon mnogo vremena zlo će se vratiti,
Francuska i Italija, koje emocije ćete proživljavati?


- nedvosmisleno zaključujemo da stih predviđa baš ovaj događaj, s obzirom na to da je Makron iskazao emocije u obraćanju povodom požara. Štaviše, upotrebio je baš tu reč - emocije.
Slučajnos ?!? Nebi reko.

Takođe, nije manje bitno ono što sam pronašao idući tragom ove vesti, a to je taj neki aspekat kada je Saturn prisutan u jarcu što predstavlja poteškoće i da se to dešava svakih 29 godina.

Znam da jarac nije isto što i ovan, mada u principu papkar je papkar; znam i da u jednačini nije objašnjena uloga Jupitera, ali mi sve ukazuje na to da je tumačenje datuma potpuno smisleno.


Moze da bude i utakmica Juventus PSG?
Imaju zivuljke u grbovima,jako su emocinalni navijaci i jedni i drugi (pogotovo kad biju priotivnicke navijace).
 
https://www.krstarica.com/vesti/sve...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header


:think: a zasto tako pametni nisu to otkrili pre nego sto se pozar desio i specili ga..

meni su hit ta "proroocanstva" koja se protumace kad se dese :D

Znači dva puta sam morala da čitam tekst. Obično prvi put preletim pogledom i povežem par rečenica koje pročitam u neku celinu, nekad pogodim poentu, nekad potpuno omašim. Ali sad nije bilo šanse da spojim bilo šta s bilo čim. :lol:

Iz drugog čitanja sam shvatila da je osnovni problem što ne znam simboliku tog Saturna, Ovna i nečeg još. Pratim naime na fb nekog astrologa i on na osnovu toga što se neka planeta pomeri tamo amo napiše grčku tragediju. Doslovce... Tako da uopšte ne sumnjam da bi ta znanja povezala ove stihove, Makronijev govor, katedralu i treći svetski rat.
 
Poslednja izmena:

Back
Top