Nostalgija za starijim tipovima mobilnih telefona

zoli00

Obećava
Poruka
62
Pozdrav da li se sećate vremena kada je svaki mobilni telefon imao svoj dizajn, punjac kad je kolor displej bio čudo tehnike a tek internet preko mobilnog. A ovi danas pametni telefoni sa bezbroj funkcija koji bez interneta funkcionišu isto kao i nokia 3310 (koja ni nema wap) da upute poziv i pošalju sms ne verujem da ista vise mogu ako nisu povezani na internet ili Wi fi. Konkretno prvi pametni telefon sam kupio pre nekoliko godina i ostao sam zatečen kad su mi rekli da se vise ne dobija adapter za punjac samo kabal, ni slušalice se ne dobijaju. S obzirom da sam prvi pametni telefon kupio pre nekoliko godina iznenadilo me to da sam morao da podesim nalog pa pola sata samo da ga pokrenem da unosim raznorazne gluposti no nebitno.. nego korišćenjem takvih telefona zapazio sam stvari koje za mene nisu normalne. Npr pričaš o necemu i otvoriš Google pretraživač ili pretražujes društvene mreze izadje ti bukvalno sve o tome o čemu si pričao znaci strasno prisluskuje te telefon. To sa klasičnim i starijim modelima nije bio slučaj, barem nisam primetio. Voleo bi da nikad nisu ni izbacili pametne telefone, zivot je mnogo lepši bio uz klasične mobilne telefona (sms i poziv) I malo napredniji koji su podržavali mp3, klasično pretraživanje mobilnog interneta, kamera koja dobro posluži na dnevnom svetlu, mada bili su modeli klasičnih telefona sa odličnim kamerama sa video zapisom. Mislim sve što imaju pametni telefoni imaju i klasični. Da li vise volite klasične mobilne telefone ili pametne. Ja bi iskreno voleo da se pametni nisu ni pojavili :)

LG na preklop, crveno-sivi, od prve plate sam ga kupila za školski raspust, c330, tako nešto. Jela nisam šta sam htela, a kupila sam ga. Da ga nađemo:

lg-c3300-00.jpg

Jel zezaš ili ozbiljno.. bas me zanima na koji nacin. Govor da pošto svaku aplikaciju koju skineš moraš da klikneš na dozvoli a to je da s ima zvuk, koristi lokaciju itd
https://www.lifewire.com/can-ai-read-your-mind-7508053
  • На врло стваран начин, АИ може читати ваш ум тумачећи сигнале у вашем мозгу и екстраполирајући ваше мисли из тих информација.
  • То је неинвазиван процес, што значи да АИ ради тако што чита скенирање мозга уместо да се ослања на хируршки имплантиране електроде.
  • Ослања се на исту врсту технологије која покреће ЦхатГПТ.
  • Вештачка интелигенција је обучена да чита мисли користећи алгоритме дубоког учења и велике језичке моделе. Уместо да обезбеди огромне количине текста, што је начин на који се обучава модел као што је ЦхатГПТ, АИ добијају скенирање мозга и одговарајуће податке о чему је особа размишљала у време скенирања.
  • Један од раних успеха у АИ читању мисли користио је прилагођену верзију ГПТ-1, ранију верзију технологије која покреће ЦхатГПТ.
    У том случају, волонтери су сатима лежали у апаратима за магнетну резонанцу док су слушали подцасте како би створили податке за процес обуке. Истраживачи су затим обучили ГПТ-1 користећи скенирање мозга и одговарајући звук подцаста. Новији ГПТ модели су изграђени на овом приступу.
    Када се АИ обучи за скенирање мозга и одговарајуће податке, може да користи ту обуку за тумачење других скенирања мозга.

Back