Nostalgija-Postojala je jedna zemlja

Da..I zna se kome.

Naravno da je mlad.

Nema toliko veze sa imenom Jugoslavija, u pravu si.
Ali da je život bio bezbrižniji i bolji -jeste.
Nečega se sećam, nešto znam iz priča.
Za američke filmove nisi u pravu.Slušala se ovde i zapadna muzika (sa ili bez satanskih tekstova)
A gledali su se i zapadni filmovi .I te kako.
Ali ljudi su bili drugačiji.
Smeo si sam da prošetaš noću mračnom ulicom, da šunjaš po nekoj zabiti, da spavaš u šatoru gde ti padne na pamet ,da stopiraš i stigneš ceo tamo gde si krenuo.

Hajde sada?Pa da li ćeš osvanuti?
Nisu ljudi bili mnogo drugaciji ali su mislili da jedno smeju a drugo ne smeju , pa su izgledali i ponasali se bolji...

Kad je sve krenulo da puca, bila je neka emisija biramo predsednika....kao dodjes i u 5 min izneses sta bi bio tvoj predizborni program..

I posto su promenili delegatski sistem u partijski , a ja se slucajno nasao u pozoristu, a to se odigravalo u pozoristu , ja rekoh ajd nesto da za 5 min smislim...
I moj govor je bio kratak, ljudi , ako dozvolite ovog trenutka da se umesto delegata poslanika uvedu partije i biranje poslanika iz partija, onda ce vam sve postati partijski korumpirano i odlucivace dva ili tri coveka u ime svih....
I dodao nesto u smislu , ne menjajte radno vreme da krece od 9 nego da i dalje krece od 7 do 15 da bi imali vise vremena za porodicu i decu...

Ja nisam gledao kad je bilo na TV ali sam cuo komentare, jednostavno ljudi ne vide dalje od onog sto je u novcaniku i prodavnici....
Milion primera mozes da nadjes da je i tada bilo ljudi subverzionista, lopova koji bi ukrali sve zivo samo ako se ne vidi...pa ja majku savetovao da ne menja posao iz drzavne firme u privatnu , jer kazem zar ne vidis balkan je ovo , svi bez obraza i postenja...samo se prave...

Platila je zivcima debelo to sto nije slusala dete koje joj ne kaze privatnik je u komsiluku mozes da dodjes da mi napravis dorucak, nego joj kaze ostani 1h daleko da radis, da bi imala miran um...

O vama je i reč, nisu ustaše same ubijale Srbe, nego s vama u dilu....isto ko 90tih....
Nisu ni šiptari sami izglasali ustav i legalno ubijali Srbe na kosmetu, nego u dilu s vama, ustasama i rusima....
Ne znam sa kojim srbima su bili u pokvarenom dilu , ali bilo je nekih srba koji su bili u tom pokvarenom dilu sa sipcima..
Da li karijeristi milicionari koji su poltroni i nista vise ili neke jajare biznismeni , Karic je sticao bogatstvo u to neko vreme....ili ko...
Ja sam bio mali da bih video tako daleko ko zaebava...
Ja sam kao mali mogao da vidim samo da ce biti ratova u SFRJ da bi se lakse doslo do toga da americka noga kroci na tlo Srbije, dok ce objasnjenje biti neko drugo...Fizicki kontakt sa tlom Srbije je bio moranje za USA zbog nekih CIA unutrasnjih zadataka, ali zanimljivo je da sam predvideo dafinu , dinkica, milosevica nisam morao da predvidjam, on je vec bio tu, pozare u semenarama i selekcijama, u sustini sve ono sto je proizaslo iz CIA umesanosti i njihovih starih zadataka iz 1985....

Strip Zagor je iz Amerike originalno mislim i ne može tek tako da se štampa i distribuira kako kome padne na pamet. Autorska prava.
Није из Америке!!!
Аутор Загора ( пуно име Загор Те Неј ) јеСерђо Бонели а први цртач је био Галијено Фери .
Први пут објављен у Италији 1961.године
Што се тиче ауторских права, како им име каже, она припдају аутору а не држави из које је и она се по врлопрецизном уговору откупљују.
У Југославији је објвљен први пут 1968. године.

Није из Америке!!!
Аутор Загора ( пуно име Загор Те Неј ) јеСерђо Бонели а први цртач је био Галијено Фери .
Први пут објављен у Италији 1961.године
Што се тиче ауторских права, како им име каже, она припдају аутору а не држави из које је.
У Југославији је објвљен први пут 1968. године.
Суштина је да није из Југославије, тако да ако је тај неки Новосађани цртао своје верзије стрипове Загор чинио је кривично дело.

Eto mozemo da kazemo da smo bili svedoci maksimuma na ovoj teritoriji , jer lepseg uredjenja i boljeg zivota za radnike i postenjacine nece nikad, bas nikad vise biti, ali ce biti bogatijih i bogate Srbije, ali svako svakom da uvaljuje i opogani dan...

I nikad vise nece Srbija biti velika.....duhom, nego sitnojajarska....ali tesi to sto ce biti klonovana i bogata....

Moze se reci da je za malo falilo da Srbija postane gradjansko drustvo....zamalo...

Poslednja izmena:
Суштина је да није из Југославије, тако да ако је тај неки Новосађани цртао своје верзије стрипове Загор чинио је кривично дело.
Bio je festival stripova , jednom u onoj prostoriji preko puta beogradjanke, gde su bili i koncerti prvenci a sad ne znam sta je, knjizara....

Imali smo skolu animacije, prvi oskar je bio za Surogat, imali smo baltazara i jos neke animirane filmove...

Ne znam sa kojim srbima su bili u pokvarenom dilu , ali bilo je nekih srba koji su bili u tom pokvarenom dilu sa sipcima..
Da li karijeristi milicionari koji su poltroni i nista vise ili neke jajare biznismeni , Karic je sticao bogatstvo u to neko vreme....ili ko...
Ja sam bio mali da bih video tako daleko ko zaebava...
Ja sam kao mali mogao da vidim samo da ce biti ratova u SFRJ da bi se lakse doslo do toga da americka noga kroci na tlo Srbije, dok ce objasnjenje biti neko drugo...Fizicki kontakt sa tlom Srbije je bio moranje za USA zbog nekih CIA unutrasnjih zadataka, ali zanimljivo je da sam predvideo dafinu , dinkica, milosevica nisam morao da predvidjam, on je vec bio tu, pozare u semenarama i selekcijama, u sustini sve ono sto je proizaslo iz CIA umesanosti i njihovih starih zadataka iz 1985....
ma kakva CIA sve to datira od posle prvog rata, od Nikolaja Velimirovića i srpskoruske pravoslavne crkve, nisu ustase i bugari sami ubili kralja aleksandra, nego su srbi spremili politički teren u dilu sa engleskom monarhijom, pa četničkoustaški dilovi u drugom ratu, pa napadi srpskoruske dijaspore u dilu sa ustasama i siptarskom mafijom, pa ubistvo krcuna u organizaciji sptarsko ustaskočetničkog, pa smena rankovića u istom dilu, pa naplata šiptara u srpskim glavama za saradnju sa koalicijom ustaskočetničkom i Ustav kojim se šiptarima dozvoljava klanje srba na kosovu legalno....a borba protiv miloševića koji je vratio ustav i srbima vratio zemlju je direktan napad na kosmet od strane četnika vuka draškovića dovedenih iz amerike da stvore rat u Srbiji, a čija je zasluga što vam pokatoličeni popovi vode parohije?

Да ли имаш представу колико је цртча цртало тај стрип свихових година ? Они су из различитих земаља и склапају уговоре са власником ауторских права итако постају њихови цртачи на одређени период, Колумбо :bye:

Postojala je jedna zemlja...gde se:

-slusa kvalitetna muzika i odlazi na koncerte
-konzumira zdrava i jeftina hrana
-moze naci i procitati bilo kakva domaca ili svetska knjiga
-moze pristupiti (skoro pa) bilo kakvoj informaciji koja te interesuje
-zivi u domovima sa tehnologijom koja izuzetno olaksava zivot
-rade poslovi, koji su zbog moderne tehnologije daleko laksi nego ikad
-moze komunicirati sa (skoro pa) bilo kojom osobom na ovoj planeti
-nalazi izuzetan potencijal za izmisljanje novih zabava i igara (usled moderne tehnologije)
-moze otici bilo gde na svetu, zarad zabave ili posla
-mogu odgajati deca u mirnoj sredini i uciti tradicionalnim vrednostima
-moze uzivati u divnoj prirodi
-prijatelji ne zaboravljaju, bilo gde da su na svetu

Zapravo, ovo je Srbija, 2023. godine.
Vi mozete birati kakvim zivotom zelite ziveti.
Mozete i danas naci kvalitetne muzike, cak i vise nego ikad pre. Vas je problem sto se opterecujete losim stvarima.
Postoji kvalitetna umetnost i kvalitetan medijski sadrzaj. Vas je problem sto ste odlucili da pratite los sadrzaj.
Moderna tehnologija vam pruza komunikaciju sa bilo kim. Vas je problem sto bi ste tu komunikaciju sveli na par poruka, smajlija i instagram reakcija.
Moderna tehnologija vam je omogucila lagodan zivot, i ubrzala stvari na koje bi ste inace gubili vreme i snagu. Vas je problem to sto koristite to novosteceno vreme za vecu alavost i vecu jurnjavu za vecim novcem.
Postoje mirne sredine sa zdravim vazduhom i zdravom hranom. Vas je problem sto zelite zivot u prenatrpanim i prljavim gradovima, i cekate da vam drugi proizvode i serviraju hranu.
Vasa deca mogu uzivati u lepim igrama, kakvim god mozete da zamislite. Mozete igrati "Ne Ljuti Se Covece" sa decom, vas je problem sto im dozvoljavate da su po ceo dan na "Counter Strike".

Ovo nije upuceno postavljacu teme, niti konkretno nekome na ovoj temi, vec generalno svima koji se zale na moderni svet, a sami doprinose njegovim losim stranama.
Sve je bilo lepo, dok ste bili mladi.
Lepo je uzivati u nostalgiji, ali vi ste sami promenili svoj zivot i prilagodili se na moderan svet, a zalite se kako je sve losije nego sto je bilo.

Да ли имаш представу колико је цртча цртало тај стрип свихових година ? Они су из различитих земаља и склапају уговоре са власником ауторских права итако постају њихови цртачи на одређени период, Колумбо :bye:
Aко склопе уговор, а што би то радио власник ауторских права који је уједно и креатор стрипа и целе приче? Довољно је само превести оригиналан текст на језик где се по лиценци штампа.

Aко склопе уговор, а што би то радио власник ауторских права који је уједно и креатор стрипа и целе приче? Довољно је само превести оригиналан текст на језик где се по лиценци штампа.
No no , ne prevodi se tekst bukvalno , pa sta mislis da bi bio alan ford, djoka....
Nije blek stena imao fore iz Srbije, niti Zagor, ali opet se ne prevodi bukvalno...

Postojala je jedna zemlja...gde se:

-slusa kvalitetna muzika i odlazi na koncerte
-konzumira zdrava i jeftina hrana
-moze naci i procitati bilo kakva domaca ili svetska knjiga
-moze pristupiti (skoro pa) bilo kakvoj informaciji koja te interesuje
-zivi u domovima sa tehnologijom koja izuzetno olaksava zivot
-rade poslovi, koji su zbog moderne tehnologije daleko laksi nego ikad
-moze komunicirati sa (skoro pa) bilo kojom osobom na ovoj planeti
-nalazi izuzetan potencijal za izmisljanje novih zabava i igara (usled moderne tehnologije)
-moze otici bilo gde na svetu, zarad zabave ili posla
-mogu odgajati deca u mirnoj sredini i uciti tradicionalnim vrednostima
-moze uzivati u divnoj prirodi
-prijatelji ne zaboravljaju, bilo gde da su na svetu

Zapravo, ovo je Srbija, 2023. godine.
Vi mozete birati kakvim zivotom zelite ziveti.
Mozete i danas naci kvalitetne muzike, cak i vise nego ikad pre. Vas je problem sto se opterecujete losim stvarima.
Postoji kvalitetna umetnost i kvalitetan medijski sadrzaj. Vas je problem sto ste odlucili da pratite los sadrzaj.
Moderna tehnologija vam pruza komunikaciju sa bilo kim. Vas je problem sto bi ste tu komunikaciju sveli na par poruka, smajlija i instagram reakcija.
Moderna tehnologija vam je omogucila lagodan zivot, i ubrzala stvari na koje bi ste inace gubili vreme i snagu. Vas je problem to sto koristite to novosteceno vreme za vecu alavost i vecu jurnjavu za vecim novcem.
Postoje mirne sredine sa zdravim vazduhom i zdravom hranom. Vas je problem sto zelite zivot u prenatrpanim i prljavim gradovima, i cekate da vam drugi proizvode i serviraju hranu.
Vasa deca mogu uzivati u lepim igrama, kakvim god mozete da zamislite. Mozete igrati "Ne Ljuti Se Covece" sa decom, vas je problem sto im dozvoljavate da su po ceo dan na "Counter Strike".

Ovo nije upuceno postavljacu teme, niti konkretno nekome na ovoj temi, vec generalno svima koji se zale na moderni svet, a sami doprinose njegovim losim stranama.
Sve je bilo lepo, dok ste bili mladi.
Lepo je uzivati u nostalgiji, ali vi ste sami promenili svoj zivot i prilagodili se na moderan svet, a zalite se kako je sve losije nego sto je bilo.
Ja ne prepoznajem ovde Srbiju...

Имамо ми једну пословицу која апсолутно применљива у твом случају.Није много фина, али је тачна и гласи :
"Ја те крстим, а ти прдиш"
Нема виш за тебе бесплатне едукације од мене.За даље ћеш морати да платиш :rtfm:

Back