Quantcast

Nošenje maski

Strajder81

Početnik
Poruka
8
Evo da započnem i ja jednu temu, vidim da je nema a predstavlja nešto o čemu razmišlja, manje više , ceo naš narod.... U svakom slučaju, maska će izgleda postati nešto normalno u našem društvu. Ono što rade azijski narodi već mnogo godina unazada se polako preselilo i kod nas... Glavno pitanje koje svi postavljaju je da li štiti od korone ? Ja sam lično ubeđen da štiti i da je treba nositi kada god se ulazi u neku prodavnicu, tržni centar.....

Grindelwald

Ističe se
Moderator
Poruka
2.196
Рекла је светска здравствена организација да ножење маски не штити носиоца од потецијалне опасности. Два пута су то већ рекли. Па ти види што држава инсистира на нечему што цео свет зна да је непотребно.

dive

Legenda
Poruka
56.597
Evo da započnem i ja jednu temu, vidim da je nema a predstavlja nešto o čemu razmišlja, manje više , ceo naš narod.... U svakom slučaju, maska će izgleda postati nešto normalno u našem društvu. Ono što rade azijski narodi već mnogo godina unazada se polako preselilo i kod nas... Glavno pitanje koje svi postavljaju je da li štiti od korone ? Ja sam lično ubeđen da štiti i da je treba nositi kada god se ulazi u neku prodavnicu, tržni centar.....
ne stiti
to pise i na uputstvu na ambalazi u kojoj su maske spakovane
stiti samo jedan model maski sa specijalnim filterima koji sprecava prodor cestica nano velicina
ove koje su dostupne budzetu naseg stanovnostva, koje u prodaji kostaju 50 ili 120dinara - ne stite
stiti prevencija, podizanje imuniteta svakog pojedinca
stiti higijena
stiti distanca
a azijski narod ne nosi maske zbog virusa, nego zbog opasno zagadjenog vazduha
na zalost, otvaranje fabrika koje su prodate kinezima koji su za malo profita spremni ne da uniste, nego da satru zdravo prirodno okruzenje dovelo je do toga da je vazduh poslednjih godinu dana kod nas najzagadjeniji u evropi

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.720
Рекла је светска здравствена организација да ножење маски не штити носиоца од потецијалне опасности. Два пута су то већ рекли. Па ти види што држава инсистира на нечему што цео свет зна да је непотребно.
Nije rečeno da je nepotrebno nego maska nije puno od koristi za nekoga ko je potencijalno izložen virusu ali zato onaj ko je zaražen, nošenjem maske ima jako male šanse da prenese virus drugima. I sad, pošto sam ja možda zaražen ali nemam nikakve simptome, noseći masku ne rizikujem da zarazim druge. Ili ti, ili neko deseti. Tako da, što više ljudi nosi maske, to su manje šanse da se virus širi.

dive

Legenda
Poruka
56.597
Nije rečeno da je nepotrebno nego maska nije puno od koristi za nekoga ko je potencijalno izložen virusu ali zato onaj ko je zaražen, nošenjem maske ima jako male šanse da prenese virus drugima. I sad, pošto sam ja možda zaražen ali nemam nikakve simptome, noseći masku ne rizikujem da zarazim druge. Ili ti, ili neko deseti. Tako da, što više ljudi nosi maske, to su manje šanse da se virus širi.
velicina virusa je tolika, da maska ne moze da spreci njegovo sirenje jer prolazi kroz vlakna
to je kao da ribarskom mrezom stitis sebe od komaraca
ne ide
prolaze

Grindelwald

Ističe se
Moderator
Poruka
2.196
On April 6, the World Health Organization released new guidance saying that healthy people don't need to wear face masks to prevent coronavirus spread.
  • Masks should be for the sick, their caretakers, and healthcare workers, the WHO guidance said.
  • Scientists and public-health organizations can't agree on the best face-mask protocol, and the WHO guidelines go against the CDC's face-mask recommendations.
  • Editor's note: As of June 5, the WHO recommends the use of fabric face masks and/or face shields for the general public as a tool to reduce the spread of the novel coronavirus.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.720
On April 6, the World Health Organization released new guidance saying that healthy people don't need to wear face masks to prevent coronavirus spread.
  • Masks should be for the sick, their caretakers, and healthcare workers, the WHO guidance said.
  • Scientists and public-health organizations can't agree on the best face-mask protocol, and the WHO guidelines go against the CDC's face-mask recommendations.
  • Editor's note: As of June 5, the WHO recommends the use of fabric face masks and/or face shields for the general public as a tool to reduce the spread of the novel coronavirus.
A da li su genijalci objasnili kako ja da znam da li sam zdrav ili zaražen kada tek 15 dana od "kačenja" virusa mogu da osetim neke simptome a svo to vreme mogu bez problema da širim virus?

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.720
velicina virusa je tolika, da maska ne moze da spreci njegovo sirenje jer prolazi kroz vlakna
ne ide
prolaze
To što su maske loše je već druga stvar. Mada ja vidim da i u bolnicama u Americi, Italiji, Nemačkoj doktori nose iste one obične maske kao i mi. Sad, ako su doktori u Njujorku ludi, nema veze, mi smo pametni.

dive

Legenda
Poruka
56.597
To što su maske loše je već druga stvar. Mada ja vidim da i u bolnicama u Americi, Italiji, Nemačkoj doktori nose iste one obične maske kao i mi. Sad, ako su doktori u Njujorku ludi, nema veze, mi smo pametni.
zato i doktori umiru
mislis da su oni postedjeni
opremu koja ih zaista stiti od virusa, nemaju svi..narocito nemaju kod nas ovde
i ako ej imaju, nesnosno se znoje ispod nje
ali to je jedni nacin da se zastite
svi da stitimo sebe tako ne mozemo
to nije zivot
zato moramo da uticemo preventivno na podizanje licnog imuniteta koji treba da se bori sa virusom

dlugomir

Zaslužan član
Moderator
Poruka
125.874
Svaka prepreka štiti od virusa, samo je pitanje u kolikoj meri. Naravno da maska ne pruža potpunu zaštitu, ali svakako smanjuje šansu da se zarazite i u najgorem slučaju smanjuje količinu virusa koja je ipak dospela u organizam, tako da su šanse da prođete bez većih tegoba mnogo veće.
Potpunu zaštitu pružaju skafanderi, ali naravno da ne možemo to nositi u svakodnevnom životu.

Poslednja izmena:

Dodola

Elita
Poruka
17.364
ne ide
prolaze
Lupaš.
Virus ne može opstati sam, zato se prenosi Fligeovim kapima. To što treba proći kroz masku nije sam maleni virus nego cela kapljica.
Malo obrazovanja nije na odmet ako već pokušavaš nekom da soliš pamet.
Virus je nešto kao podmukao parazit. Ima samo RNK, nema DNK i mora koristiti DNK domaćina da bi preživeo. A toga ima u pljuvačci.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.720
zato i doktori umiru
to nije zivot
zato moramo da uticemo preventivno na podizanje licnog imuniteta koji treba da se bori sa virusom
Pretpostavljam da bi mnogo više umirali da ih ne nose. Ne nose ih oni za džabe uprkos tome što su i neudobne i što je vrućina ispod njih. Ne volim ih ni ja, ko uopšte normalan voli da nosi te masketine. Ali taman i da za 5% umanjuje šanse da nekoga zaraziš, valja ih nositi.

ChristopherWalken

Veoma poznat
Poruka
12.720
Nego smo mi podeljen narod i mi ako nemamo zbog čega da budemo podeljeni mi poludimo. Evo zadnjih godina, prvo smo se podelili na SNS i ostale. Pa su se ostali podelili na ove što su izašli da glasaju i ove što nisu. Pa kad su prošli izbori, nemamo pametnija posla, daj da se malo delimo na ove što nose maske i ove što ne nose.

mekflaj

Iskusan
Poruka
5.712
ne ide
prolaze
virus nema krila već ga prenose kapljice.

isto je i hiv virus manji od pore kondoma, ali putuje preko fluida koje kondom sprečava.

maska štiti da kapljice lete i treba je nositi. maskom bolje štitimo sebe od drugih nego obratno jer tokom disanja uvlačimo vazduh i pored maske (sa strane i odzogo) a ne samo kroz masku.

dive

Legenda
Poruka
56.597
virus nema krila već ga prenose kapljice.

isto je i hiv virus manji od pore kondoma, ali putuje preko fluida koje kondom sprečava.

maska štiti da kapljice lete i treba je nositi. maskom bolje štitimo sebe od drugih nego obratno jer tokom disanja uvlačimo vazduh i pored maske (sa strane i odzogo) a ne samo kroz masku.
nije ti dobro poredjenje
jer sperma ostaje u kondomu
sa maskom, fligeove kapi c da zavrse na njoj i posto kazu da se virus zadrzava na povrsinama, udahnuces ga onda kroz masku jer je porozna za njegovu velicinu

dive

Legenda
Poruka
56.597
Lupaš.
Virus ne može opstati sam, zato se prenosi Fligeovim kapima. To što treba proći kroz masku nije sam maleni virus nego cela kapljica.
Malo obrazovanja nije na odmet ako već pokušavaš nekom da soliš pamet.
Virus je nešto kao podmukao parazit. Ima samo RNK, nema DNK i mora koristiti DNK domaćina da bi preživeo. A toga ima u pljuvačci.
ti si nevaspitana i nekulturna

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
57.255
zato i doktori umiru
to nije zivot
Nema je skoro niko, doktori i medicinsko osoblje umire u nekim zemljama treceg sveta jer verovatno nemaju nista
cime bi mogli da se zastite.

Ako uzmemo samo primer Japana ( 120 miliona stanovnika), 20.000 zarazenih, jako mali broj umrlih,
ali svi, apsolutno svi, ukljucujuci i "maloumne" tinejdzere bez maski ne izlaze na ulice.
Ne postoji recept za podizanje imuniteta protiv korone, zato samo maska, distanca i nista vise.

Kamael

Buduća legenda
Poruka
38.924
Ubacio jednu u kasetu od auta, one hirurske, podsecaju na zenske gacice. Ne nosim, osim na poslu ali je skinem ispod nosa i kada ulazim u neku instituciju, moze neka budala da napravi problem ili da me ne puste.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.