Quantcast

Nosači podataka

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Svaki jebeni mehanicki deo-prekidac, zupcanik, itd-ima ZIVOTNI VEK-koji se upotrebom-trenjem u prinicpu SMANJUJE! I jasno je kao beli dan da ce velika vecina uredjaja da slabi vremenom=da stariji uredjaj ima vise sanse da rikne nego noviji. So simple. Osnovna fizika. Kome to nije jasno...e jbg...
Za sistemski disk mi je svejedno kada će da crkne! Imam Image datoteku i dignem to na drugom disku ponovo za 15 minuta sa montažom! :super:

Poruka
3.994
Za sistemski disk mi je svejedno kada će da crkne! Imam Image datoteku i dignem to na drugom disku ponovo za 15 minuta sa montažom! :super:
Esad dolazimo do duge situacije-danas kad je SSD toliko jeftin koristiti HDD za sistemski disk je ono...no sense :) Sistem se butuje visestruko brze, aplikacije se pokrecu isto u momentu, itd itd. Ceo sistem je zivlji za ...ne znam MNOGO brzi...

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
671
Moj polovni HDD sa LInuksom će duže trajati od tvoga SSD-a sa Windblowsima! :super:
E foske, ma daj pusti ga, došao je čovek da se raspravlja, video si mene, u svakoj poruci kul računam shvatiće da nismo svi isti, ali to ti je k'o da vučeš tele...

Nemam nameru više da mu odgovaram,jer kad nauči da pročita svaki red i bude razumeo reč NAMENA (u smislu kuća,posao, neki hobi bla bla) e onda možemo da diskutujemo..

Poruka
3.994
Znači i SSD 'svakog časa'? :D Pogotovo što recimo Windblowsi stalno nešto čačkaju po SSD-u i 'usijaju ga', a znamo da elektronika ne voli povišene temperature! :zcepanje:
Opet tvoj biser/...1. SSD redovan se manje greje od hard diska- o KAKVIM ti "usijavanjima"pricas??!? 2.SSD ti bar predvidi ptprilike kad mozes da ocekujes problem. 3. Kao sto sam ti vec objasnio-po svakoj matematici SSD ce duze da "zivi"od hard diska...+ mnogo, neuporedivo brze radi...

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Opet tvoj biser/...1. SSD redovan se manje greje od hard diska- o KAKVIM ti "usijavanjima"pricas??!? 2.SSD ti bar predvidi ptprilike kad mozes da ocekujes problem. 3. Kao sto sam ti vec objasnio-po svakoj matematici SSD ce duze da "zivi"od hard diska...+ mnogo, neuporedivo brze radi...
Evo sa teme M2 Heatsink:
"~/.../rust/covid19report >>> sudo hddtemp /dev/sdc
/dev/sdc: CT1000MX500SSD4: 61°C"
A moj stari dobri HDD 80 GB koji se po tebi više greje samo 47°C! :super:

fosilvaso

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.825
Trik pitanje -da li si ti zavrsio fakultet?
U moje vreme se učilo kako praviti proizvode koji će da traju 'večno' i da se popravljaju kada crknu, a ne da traju dok traje garancija, a da je popravak nemoguć, ili se ne isplati! :rotf::rotf::rotf::rotf:
Hebote, upravo popravljam neki Telefunken TV: Crkla mu jedna LED traka, zamenim je, a on i dalje blica po pet puta! A ni u hebenoj servisnoj dokumentaciji NE piše ŠTA to ZNAČI? U kojem je delu uopšte kvar, ili koji kvar? Nešto kao Unknown Error? NABIJEM IH! :rotf: I još sam se otelio dok sam staru skinuo! Zalepili su je kao da je teška 100 kg!
led-trake.JPG

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.