Quantcast

Nosači podataka

jova11

Početnik
Poruka
3
Ako imate nameru da menjate hard disk,a pritom ne uzimate SSD, nemojte da uzimate Seagate i to ne narocito u WinWin. Uzeo sam ovaj HDD od 1 TB, dali su mi neispravan. Novac mi nisu vratili, cekam 25 dana reklamaciju. Zvao sam tehnicku podrsku nekoliko puta....i do sada nista. Izbegavajte ih u velikom luku. Pozz SB1T.jpg

bmaxa

Iskusan
Poruka
6.039
Dan znam da je Tehnomanija koja se krije ispod haube. Svakako iznos je mali, ali ako imate pravnika-advokata na raspolaganju, upozorenje pred utuženje je prava stvar, bez varijante da se šalite.
Jedan na ES je hteo da ih tuzi. Vestak naplacuje 50k dinara, ne isplati se... dakle siri glas Tehnomanija/WInWin/EMMI nikako.

tab503

Kralj spama
Administrator
Poruka
67.477
ja sam nekad imao seagate i dobro me je sluzio
to sto se pokvario ne znaci nista oko samog brenda..svaki moze da se pokvari ili da se kupi sa fabrickom greskom..desava se..

ali ovo oko winwin-a moras da isteras..sta su ti rekli?
kad si ga uzeo, odnosno jel si ga dobio pokvareog?
ako je tako nema sta da pricas sa njima..imas 3 ili 7 dana, sad sam zaboravio ali lako mozes da izgooglas period u kom moraju da ti vrate novac ili zamene uredjaj i tu nema nikakve rasprave sa njima.

ja sam tako imao problem u tehnomaniji oko uiredjaja koji su mi prodali pokvaren, odnosno nije nikad radio.
sutradan sam otisao i kao nosice u servis..rekao sam im da mi ne pada na pamet da ga nosim u servis jer je kupljen pokvaren nego hocu da mi zamene sa novim..to je bilo natezanje od pola sata i na kraju su mi zamenili..

znaci..ako je kupljen nov, nema sta da radis sa sevisom..trazi da ti ga odmah zamene...ako nece..vrati se sa inspekcijom

The Zodiac

Ističe se
Poruka
2.883
ja sam nekad imao seagate i dobro me je sluzio
to sto se pokvario ne znaci nista oko samog brenda..svaki moze da se pokvari ili da se kupi sa fabrickom greskom..desava se..

ali ovo oko winwin-a moras da isteras..sta su ti rekli?
kad si ga uzeo, odnosno jel si ga dobio pokvareog?
ako je tako nema sta da pricas sa njima..imas 3 ili 7 dana, sad sam zaboravio ali lako mozes da izgooglas period u kom moraju da ti vrate novac ili zamene uredjaj i tu nema nikakve rasprave sa njima.

ja sam tako imao problem u tehnomaniji oko uiredjaja koji su mi prodali pokvaren, odnosno nije nikad radio.
sutradan sam otisao i kao nosice u servis..rekao sam im da mi ne pada na pamet da ga nosim u servis jer je kupljen pokvaren nego hocu da mi zamene sa novim..to je bilo natezanje od pola sata i na kraju su mi zamenili..

znaci..ako je kupljen nov, nema sta da radis sa sevisom..trazi da ti ga odmah zamene...ako nece..vrati se sa inspekcijom
Ja sam nekada davno dok je win win poceo da radi kupio desktop racunar i super me sluzio ,produzni kabal sa prednaponskom zastitom i danas radi ,ne znam ko je tada bio vlasnik ,ali su tada bili ok ...sada cujem da se mnogo ljudi zali .
A to sto si rekao za servis ,to je tacno ...ja sam prvi trimer za kosenje trave kupio i pokazao se kao neispravan ,glanc nov bio ...gledali su da me izmuvaju da ga kao poprave ,ja sam rekao ne dolazi u obzir ,vratite mi novac i tako je bilo.

doppler

Ističe se
Poruka
2.032
Trebalo bi da Tehnomanija priznaje winwin garancije ali od kada su ih preuzeli,
ove od ranije pre nego sto je winwin propao izgleda ne priznaju.

Inace Seagate odlicni hardovi, nisi imao srece :mrgreen:

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
689
Ako imate nameru da menjate hard disk,a pritom ne uzimate SSD, nemojte da uzimate Seagate i to ne narocito u WinWin. Uzeo sam ovaj HDD od 1 TB, dali su mi neispravan. Novac mi nisu vratili, cekam 25 dana reklamaciju. Zvao sam tehnicku podrsku nekoliko puta....i do sada nista. Izbegavajte ih u velikom luku. Pozz Pogledajte prilog 776750
I ja sam nešto skoro gledao kod njih, da bih mojima mogao da preporučim pošto nam je trebao nov za komp, ali smo ipak našli polovan WD za 20 evra i to od 500GB.
A iskreno,prosečan korisnik teško da može da napuni 1 TB,pa sam odmah odustao od gledanja kod njih... Sad kad sam čuo za tvoju muku,još više sam na oprezu! :)

Poruka
4.043
I ja sam nešto skoro gledao kod njih, da bih mojima mogao da preporučim pošto nam je trebao nov za komp, ali smo ipak našli polovan WD za 20 evra i to od 500GB.
A iskreno,prosečan korisnik teško da može da napuni 1 TB,pa sam odmah odustao od gledanja kod njih... Sad kad sam čuo za tvoju muku,još više sam na oprezu! :)
Polovan 500 Gb za 20 evra-a ja sam platio 75 evra 3 TB pre par godina. Prostom matematikom-platio sam u procentima JEFTINIJE moj nov-nego ti polovan...(u ko zna kakvom stanju).
Opet ti i "prosecan korisnik"sto je idiotski izraz...

miodragstankovich

Primećen član
Poruka
689
Polovan 500 Gb za 20 evra-a ja sam platio 75 evra 3 TB pre par godina. Prostom matematikom-platio sam u procentima JEFTINIJE moj nov-nego ti polovan...(u ko zna kakvom stanju).
Opet ti i "prosecan korisnik"sto je idiotski izraz...
Pa dobro,svako nalazi kako mu je lakše...
Naravno da je jeftinije uzeti veći ali ti mene ili ne shvataš ili ne razumeš,mi smo u startu rekli da je bez veze uzimati 1TB jer ne možemo da ga napunimo.. To što ti možeš,to ostavi za sebe.
Usput,taj polovan je noviji od onog koji je riknuo, 2012. je godina proizvodnje , funkcionalan i još na njega ubačen Windows 7.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Naravno da je jeftinije uzeti veći ali ti mene ili ne shvataš ili ne razumeš,mi smo u startu rekli da je bez veze uzimati 1TB jer ne možemo da ga napunimo.. To što ti možeš,to ostavi za sebe.
Usput,taj polovan je noviji od onog koji je riknuo, 2012. je godina proizvodnje , funkcionalan i još na njega ubačen Windows 7.
Tako je! Jeftinije kupiti ono što ti ne treba, na kraju sve ukupno ispada skuplje! :super:

doppler

Ističe se
Poruka
2.032
Zamenio sam HD u Laptopu, ugradio sam SSD.
Lap sada LETI, u poslednjih godinu dve posle onih silnih updejta windowsa tako se vukao postalo je mucno .
Inace i5 sa 8 giga rama, star 6 god.
Ceko sam da malo padnu cene da bi ugradio 1tb ssd.
Neverovatno koja razlika.
Preporuka ko se jos razmislja da li da zameni HD sa SSDom za system.

Poruka
4.043
Druze...kupio si POLOVNU stvar..Jos % skuplje Gb od NOVE! Gde je tu logika?!??I taj hard disk bog sveti zna krooz sta je prosao-jer se fizicki ne moze videti na njemu a mogao je-ispadatai i svasta nesto-sto im skodi...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Druze...kupio si POLOVNU stvar..Jos % skuplje Gb od NOVE! Gde je tu logika?!??I taj hard disk bog sveti zna krooz sta je prosao-jer se fizicki ne moze videti na njemu a mogao je-ispadatai i svasta nesto-sto im skodi...
Na svim mojim makinama, osim prve, bili su polovni diskovi, mnogi sa po nekoliko bed sektora. I ni jedan nije crko, već sam ih menjao većim kako sam menjao Windblowse! Kako ono beše? W95 je stao na particiju od 100 MB?
A jedini HDD koji sam kupio NOVO za bekap podataka, nakon nekoliko korištenja dobio bed sektor! :zcepanje:

Poruka
4.043
Na svim mojim makinama, osim prve, bili su polovni diskovi, mnogi sa po nekoliko bed sektora. I ni jedan nije crko, već sam ih menjao većim kako sam menjao Windblowse! Kako ono beše? W95 je stao na particiju od 100 MB?
A jedini HDD koji sam kupio NOVO za bekap podataka, nakon nekoliko korištenja dobio bed sektor! :zcepanje:
Jbt ...DA LI znas da citas? Ajd stariji covek si PONOVICU-POLOVNA STVAR=sa kojom NE ZNAS ko je sta radio!! I garanciju i da ima mozes pedu da obrises-jer nemas pojma gore navedeno....Jos si SKUPLJE platio?!? Dok sa novom stvari imas garanciju-godinu, dve, 3 nebitno. I znas da si ga TI kupio-NOVO! I ako je tebi ispao ili nesto ZNAS TO!

Poslednja izmena:

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Jbt ...DA LI znas da citas? Ajd stariji covek si PONOVICU-POLOVNA STVAR=sa kojom NE ZNAS ko je sta radio!! I garanciju i da ima mozes pedu da obrises-jer nemas pojma gore navedeno....Jos si SKUPLJE platio?!? Dok sa novom stvari imas garanciju-godinu, dve, 3 nebitno. I znas da si ga TI kupio-NOVO! I ako je tebi ispao ili nesto ZNAS TO!
Imaš pravo, nisam bio skoncentrisan: Učinilo mi se da si napisao kako je 75 evra jeftinije od 20, a onda sam tek sada shvatio na šta si mislio! :super:Znači, po tebi, nije mi pametno kupiti disk od 1TB jer je jeftinije po GB-u onaj od 3TB, iako to ni moji unuci ni za svoga života neće da popune?

Poruka
4.043
Imaš pravo, nisam bio skoncentrisan: Učinilo mi se da si napisao kako je 75 evra jeftinije od 20, a onda sam tek sada shvatio na šta si mislio! :super:Znači, po tebi, nije mi pametno kupiti disk od 1TB jer je jeftinije po GB-u onaj od 3TB, iako to ni moji unuci ni za svoga života neće da popune?
500Gb=20 e/3 Tb=6x500 Gb=75 evra=OBRATI PAZNJU SAD=6x 500 Gb=2Tb=6x20evra=120 evra uu odnosu na 75 evra za jedan disk od 3 TB(3,00 Gb)
sTA JE JEFTINIJE..? AJMO DRUGARI DA VIDIMO KO JE ZAVRSIO NA PREVARU OSNOVNU SKOLU?:))

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.834
Meni je pun (skoro) od 4tb a pored toga imam od 480gb ssd i još jedan od 120gb sistemski ( koji će se menjati za taj od 480 a uzeću 1tb). Većina ljudi napuni 1tb samo tako, brate obična domaćica skine sex and the city serijal ( filmovi + serije) u dobrom. Kvalitetu i ode 100gb

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.