Norvežani kupuju u Švedskoj

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Čuo sam da su cene u Švedskoj (dosta) manje nego u Norveškoj, da je mnogo stvari tamo jeftinije i da iz tog razloga mnogi Norvežani i stranci koji žive u Norveškoj kupuju u Švedskoj. Kažite mi koliko su u proseku cene niže u Švedskoj nego u Norveškoj a možete da kažete i neke konkretne primere. Koliko se često dešava da Norvežani idu za vikend u Švedsku da bi kupili namirnice i zalihe za npr. sledeću nedelju. U kom švedskom gradu Norvežani najviše kupuju i koliko je to otprilike daleko, za koje vreme se stiže i za koje vreme se može obaviti 1 takav prekogranični šoping ?

Kupovina u Švedskoj je dobra stvar zato što se na taj način nadoknađuju gubici prilikom kupovine u Norveškoj zato što je Norveška valjda najskuplja zemlja u Evropi pa se na ovaj način pozitivno reguliše odnos norveških plata i cena tj. potrošačke korpe. Ovo je pre svega bitno za naše ljude koji rade u Norveškoj.
 
Pa naravno da nema. Mora da natrci i procita neki gastarbeiter da bi ti odgovorio kako trpnjom, stednjom i ostalim nacinima do usteda para da bi se dole pokazala raskos :D Ovde ljudi dolaze da zive zivot. Bez stresa i opusteno a ne da tupe mozak gde i sta ce kupiti jeftinije i koliko ce ustedeti :sanke:
 
Pa naravno da nema. Mora da natrci i procita neki gastarbeiter da bi ti odgovorio kako trpnjom, stednjom i ostalim nacinima do usteda para da bi se dole pokazala raskos :D Ovde ljudi dolaze da zive zivot. Bez stresa i opusteno a ne da tupe mozak gde i sta ce kupiti jeftinije i koliko ce ustedeti :sanke:

Da ali što da platiš nešto skuplje u Norveškoj kad možeš jeftinije u Švedskoj ?
 
evo ja da kazem nesto.
Posto sam ponovo propusio ,nakon 4 godine ne pusenja ,cesto skoknem do Svedske po pljuge.
Ovde je boks 880nok ,a tamo 500 sek. (goglaj nok sek u euro ako hoces).
Usput pazarim i mesa ,pilecih fileta i slicno tome. Sve skoro pa upola jeftinije. Padne i neki eurokremic ,pivo obavezno (kupim recimo karton Budwajzera ,24 flase za 240 sek ,ovde u NO je jedna sufla 25nok.) ,dok zena preferira vino koje je takodje upola jeftinije.
Od Osla do Svedske nam treba malo vise od sat vremena voznje. Imas trzne centre odmah posle granice tako da nema potrebe ici u gradove.
Inace ide puno njih ,ali punooooo. Od svih naroda i narodnosti.Ko kaze da neide il laze il nema auto ,il pak zivi daleko od granice. Il mozda stvarno i neide.
To ti je normalno za zapad/sever. Svedjani idu u Poljsku il Nemacku ,Danci isto tako.
Ti su mi komsije pa znam ,gde sad Nemci idu ne znam ,garant Poljska.

od radnji ima eurocash koji ima dosta nase robe.Samo ta jedna radnja preko grane je u 2010 obrnula za 200 miliona nok ,citah pre neki dan. A gde su jos ostale radnje na drugim granicnim prelazima? Znaci pici pa pljusti.

Najblizi t.centri od Osla bi bili
www.norby.se
http://www.charlottenbergsshopping.se/
http://www.tocksforsshopping.se/

u ovaj prvi mrzim da idem jer je ogromaaaan i smorim se ko car. Em guzva i picvajz ,em veliko ,em nikad zenu da isteram napolje...
 
Zaposlen kao sef odseka za proizvodnju i pakovanje hrane u jednoj osrednjoj firmi u Oslu koja se bavi ,pa proizvodnjom i pakovanjem i prodajom hrane prodavnicama i lancima prodavnica. Posto smo odvojeni od ,kako se kaze, maticne kompanije onda nema nijednog sefa veceg od mene ovde. Kulijana. Svrate tu i tamo ,inace svi kontakti su preko email-a ,tlf-a.
Nije lose al zna biti dosadno jer cesto nemam sta raditi a moram da budem ovde ,od 8 do 16.
Pre me to smaralo ,sve dok mi neko nerece ' cuti i uzivaj ,dok traje traje ,primas platu i bas te briga '.
Od tada mi je fino na poslu.

Pored ovog posla ,nebavim se nicim drugim ,poslovno.
Volim da imam vise slobodnog vremena a manje novca nego obratno.
 
Poslednja izmena:
Zaposlen kao sef odseka za proizvodnju i pakovanje hrane u jednoj osrednjoj firmi u Oslu koja se bavi ,pa proizvodnjom i pakovanjem i prodajom hrane prodavnicama i lancima prodavnica. Posto smo odvojeni od ,kako se kaze, maticne kompanije onda nema nijednog sefa veceg od mene ovde. Kulijana. Svrate tu i tamo ,inace svi kontakti su preko email-a ,tlf-a.
Nije lose al zna biti dosadno jer cesto nemam sta raditi a moram da budem ovde ,od 8 do 16.
Pre me to smaralo ,sve dok mi neko nerece ' cuti i uzivaj ,dok traje traje ,primas platu i bas te briga '.
Od tada mi je fino na poslu.

Pored ovog posla ,nebavim se nicim drugim ,poslovno.
Volim da imam vise slobodnog vremena a manje novca nego obratno.

Znaci banja, pa uzivaj, pogotovo sto si na Zapadu,a niko te ne cima a stranac si..i znaci lepo zivis sa primanjima?
Kako zive lekari specijalisti u Norveskoj, po tvom misljenju, jesi li cuo nesto?
 
Zanimljivo je to sto norvezani idu u Svedsku da kupuju namirnice dok Svedjani idu u Nemacku :).
Mali je broj Norvezana koji idu u Svedsku u kupovinu,jer za vecinu nas drugih je Svedska granica isuvise daleko pa se ne isplati dok platis troskove puta.NOrvezani uglavnom kupuju alkohol i duvan u Svedskoj jer je daleko jeftinije,ali zato je i rizik da ih zaustavi norveski carinici.
 
Čudi me da Šveđani idu u Njemačku u trgovinu kad je Švedska čak i za mene smiješno jeftina. Stalno su im aktuelne REA - rasprodaje. A ni hrana nije skupa osim one "organske". E to kad sam vidjela da je kilo juneće kremenadle - njihove domaće 50 €, šlog me imao strefit!
 
Ne mislim nego tvrdim : prošle godine je 550 kruna bilo oko 50 eura. I to kilo mesa je bilo toliko - 550 kruna. Onda mi je objašnjeno da je to njihov organski proizvod bez antibiotika i hormona itd. Pa ko voli nek izvoli....Stockholm ( Sollentuna)
 

Back
Top