Norveski radijatori (opet)

pedja28

Obećava
Poruka
65
Da li ima neko ovde iskustva sa grejanjem sa norveskim radijatorima? Vidim da je zastupnik za Srboju Rovex inzenjering.
Kakva su vam iskustva i da li se stvarno isplate vise nego grejanje TA pecima?
Posto smo finansijski tanki, ove godine bi smo uzeli samo jedan za spavacu sobu. Kako sam je sada premerio (po uputstvu sa Rovex sajta) ispada da nam je za tu sobu potreban onaj od 800w. Cene na sajtu nema vec se moraju kontaktirati u firmi. Cena mi nije ni na kraj pameti kolika moze biti, mada sam negde procitao da je najskuplji (onaj od 2000w) negde oko 20 hiljada din.
 
Švedski radijatori, Japanske peći, Ruski magovi...
tom logikom najbolje nas greje ljubav ili rakija
tehnički ako se grejete na struju naj ekonomičnije su
1. TA peći (jer koriste noćnu tarifu koja je 4 puta jeftinija)
2. toplotne pumpe tj inverteri (jer je stepen iskoristivosti 3 do 4 puta)
p.s. pdf za prodaju i oglase je dole desno
 
Moze mene da ubedjuje ko hoce da je TA pec najekonomicnija, ceo zivot se grejem na njih i dojadile su i bogu i ljudima. Prvo sto su potpuno nezdrave jer kada duvaju podizu prasinu sa poda, iz tepiha i td..drugo, u njima je prokleta staklena vuna (stopostotno kancerogena) i stvarno mi se nece da mi dete udise te shitove. Jeste, ona se puni nocu uglavnom ali je i to glupost. Ne moze se ona napuniti preko noci i potom te grejati ceo dan plus sa izduvavanjem. Ona ce se do tih 12 sati nocu ohladiti milion puta tako da kada cimne struju, bato da se sva dopuni..pa ni ne stigne posteno da se napuni do 7 ujutru. Tako da sam vise oguglao na TA peci i zelim te otrove da izbacim iz kuce. Uradio sam letos spoljnu izolaciju, stavio PVC prozore..e sada bih moga i te radijatore jer imaju 50% ustede u odnosu na TA peci, a to uopste nije malo. A u kuci je konstantno toplo. Pa da probamo. Ja sam samo hteo da vidim ima li ih ko u kuci i da li ste zadovoljni ili ne.
 
Prošle godine smo kupili tzv. francuske radijatore tj. konvektore.Norveški su mi bili preskupi.Sa ovim fr. radijatorima smo zaista prezadovoljni.Potpuno su bešumni, nema prašine-pre toga smo imali TA, pa smo je prodali i znam o kakvoj je prašini reč, temperatura u kući je prijatna, a oni sami su hladni, tj panel, pa nema bojazni da će mi se deca opeći. U Beogradu ga prodaje Elmark u Koste Glavinića.Izguglaj za detalje.
 
Kakvi su to radijatori....u čemu je razlika od običnih koje smo do sada imali....:think:

Puno je razlika, između mogućih rešenja, kao i troškova grejanja.

Na primer, jedno od rešenja su mermerni radijatori. Njih karakteriše zračenje toplote, umesto cirkulacije vazduha. Ne suše vazduh i ne izazivaju alergije od prašine u vazduhu.

Više informacija ...
http://www.conseko.rs/mermerni_radijatori.html
 
Puno je razlika, između mogućih rešenja, kao i troškova grejanja.

Na primer, jedno od rešenja su mermerni radijatori. Njih karakteriše zračenje toplote, umesto cirkulacije vazduha. Ne suše vazduh i ne izazivaju alergije od prašine u vazduhu.

Više informacija ...
http://www.conseko.rs/mermerni_radijatori.html

I živo me zanima šta oni rade...troše 800W a greju kao 2kW? Ajd ubedi nas da su bolji od bilo koje grejalice.
 
Ma klima je zakon za prelazni period...kad zagudi kotao na čvrsto gorivo. Nego imam pitanje...noćas mi klima ostala da greje...jutros poplava na terasi. Otkud tolika voda na spoljnoj jedinici a da ne curi kroz crevo? :think:

Ovo i mene zanima....neki dan uključila, bila isto poplava ispod spoljne jedinice....da li je to normalno ? Od onda nisam uključila, bojim se da nije neki kvar...:confused:
 
Ovo i mene zanima....neki dan uključila, bila isto poplava ispod spoljne jedinice....da li je to normalno ? Od onda nisam uključila, bojim se da nije neki kvar...:confused:

Nema kvara.Nocna temperatura je sve niza i niza.Spoljna jedinica hoce malo i da "zaledi",pa posle kad se otopi ispusti malo vise vode.Nista strasno,sve je to normalno.Kod mene klima radi vec 6god,no name,arcim je kao da je tudja ali ona opet radi i radi...pu pu da je ne ureknem :D
 
Nema kvara.Nocna temperatura je sve niza i niza.Spoljna jedinica hoce malo i da "zaledi",pa posle kad se otopi ispusti malo vise vode.Nista strasno,sve je to normalno.Kod mene klima radi vec 6god,no name,arcim je kao da je tudja ali ona opet radi i radi...pu pu da je ne ureknem :D

E, hvala...umirio si me...ma da to je bilo predveče i samo je sat - dva bila uključena ....
 

Back
Top