Quantcast

Norveški advokat: Srbi su dostojanstveni i pošteni

osveta 1912

Primećen član
Poruka
822
RAT sa Srbima je bio velika i grozna laž, a kampanja bombardovanja Srbije pod nazivom „Milosrdni anđeo“ bila je ludilo Zapada!

Bjerke: Srbi su dostojanstveni i pošteni

Marko LOPUŠINA | 31. januar 2011. 20:57 | Komentara: 15

Advokat Ole Bjerke iz Osla, u knjizi "Korfor", otkriva svoju istinu o srpskom narodu: Nisam poverovao u laži, koje su slate u svet iz Brisela i Vašingtona.

RAT sa Srbima je bio velika i grozna laž, a kampanja bombardovanja Srbije pod nazivom „Milosrdni anđeo“ bila je ludilo Zapada!

Ovim rečima je prošle nedelje u Oslu penzionisani advokat Ole Bjerke predstavio norveškoj javnosti svoju novu knjigu pod naslovom „Korfor“. Pesnik u duši i reporter u slobodno vreme, koji putuje svetom, Bjerke je, kako sam kaže, napisao istinu o propagandi i lažima u ratu na Balkanu tokom devedesetih godina.

- Nisam lično poznavao Srbe u Norveškoj kada su započeli raspad Jugoslavije i građanski rat. Ali, cenio sam doprinos vašeg naroda u Drugom svetskom ratu i mirovnoj politici Pokreta nesvrstanih. Kada je NATO organizovao medijski napad na Srbe i počeo da demonizuje vaš narod, nisam poverovao u laži koje su slate u svet iz Brisela i Vašingtona. Ne može narod koji je dao Ivu Andrića, nobelovca i humanistu, da bude zao i da čini zločine - objašnjava svoje porive Bjerke, dok u ruci drži knjigu „Korfor“.

To je delo od oko 300 stranica, koje na koricama ima fotografiju spomenika poginulim novinarima RTS u Beogradu s natpisom „Zašto?“. Ovaj vremešni Norvežanin kaže da je tokom rata i napada na SRJ čitao sve što je objavljivano o Srbima u novinama i elektronskim medijima. I, pedantno čuvao te informacije u privatnoj arhivi.

- Pitao sam se da li je moguće da u Evropi postoji tako opasan i gadan narod, kako su ga zapadni mediji opisivali. Pošto volim da putujem u meni nepoznate zemlje, odlučio sam krajem devedesetih da odem na Balkan i upoznam Srbe. Posetio sam Srbiju i Republiku Srpsku, Beograd i sela Bratunac i Kravice, da na licu mesta upoznam ta strašna stvorenja Srbe! Moji su kod kuće u Oslu bili ozbiljno zabrinuti za mene, da me slučajno Srbi ne zakolju - priča i danas sa uzbuđenjem Ole Bjerke, dok opisuje svoj put kroz srpske zemlje.

Posle prvog dolaska u Bratunac i Kravice, posle obilaska srpskog groblja i razgovora sa seljanima 1995. godine, Bjerke se telefonom javio porodici u Oslo i, kako kaže, u jednom dahu rekao ženi i deci:

- Svi ljudi sa kojima sam razgovarao su sasvim normalne osobe. Srbi su pošteni i dostojanstveni ljudi. Čuo sam priče o njihovim stradanjima koje se ne poklapaju sa lažima Amerike i Evrope. Srbi nisu činili masovne zločine. Verujem ovim ljudima!

Posle toga, Bjerge je više puta dolazio u Republiku Srpsku i sam istraživao srpska stradanja, brojao žrtve i grobove, slikao humke u Potočarima, beležio srpska imena poginulih, kojih nije bilo u zapadnim medijima. Istovremeno je pratio informacije norveških medija i sve više uviđao da rat prati smišljena propaganda.

- Ole Bjerke je posetio Srbiju posle bombardovanja i bio užasnut posledicama koje su ostavile uranijumske bombe. Svoja putovanja i istraživanja je sam finansirao. Posle deset godina istraživanja, Bjerke je prošle godine napisao knjigu „Korfor - propaganda i laži o ratu na Balkanu“. Kako je sam rekao, ovo delo namenjeno je odbrani srpskog naroda od zapadne zločinačke propagande - objasnio nam je Boris Maksimović, lider Udruženja Srba „Kosovo i Metohija“ u Norveškoj.

Knjiga „Korfor“ Olea Bjerkea je prvo delo napisano i objavljeno u Norveškoj koje govori istinu o srpskom narodu, nasuprot 380 knjiga u kojima se Srbi predstavljaju kao zločinci, a svi ostali učesnici rata kao nevinašca.

- Naša organizacija će u martu da pozove ovog pisca u goste i da priredi javnu promociju ove vredne knjige u Lilehameru. A preko Saveza srpskih udruženja u Norveškoj radiću na tome da i sva druga naša udruženja i klubovi organizuju slične promocije u svojim sredinama - poručio je Boris Maksimović, inače delegat Skandinavije u Skupštini dijaspore Srbije.

ROMANTIČAR
OLE Bjerke ima 76 godina i, kako kaže, živi normalnim i romantičnim životom. Bavi se skijanjem, plivanjem i pisanjem. - Pišem laku poeziju i putopise. Pisao sam, na primer, o lepotama Vijetnama, u kojem sam bio davne 1980. godine. Veliki sam protivnik rata i nasilja nad poštenim narodima. Objavio sam šest knjiga, a delo o Srbima je moja osuda NATO bombardovanja. Zbog njega cela Evropa treba da se stidi - kaže Ole Bjerke.

• Podržavam
Reactions: 27E

gost 214153

Poznat
Poruka
7.808
Pitao sam se da li je moguće da u Evropi postoji tako opasan i gadan narod, kako su ga zapadni mediji opisivali. Pošto volim da putujem u meni nepoznate zemlje, odlučio sam krajem devedesetih da odem na Balkan i upoznam Srbe. Posetio sam Srbiju i Republiku Srpsku, Beograd i sela Bratunac i Kravice, da na licu mesta upoznam ta strašna stvorenja Srbe! Moji su kod kuće u Oslu bili ozbiljno zabrinuti za mene, da me slučajno Srbi ne zakolju - priča i danas sa uzbuđenjem Ole Bjerke, dok opisuje svoj put kroz srpske zemlje
Скандинавија је кева, кажем ја.

Poslednja izmena:

osveta 1912

Primećen član
Poruka
822
Норвежани су народ изузетно квалитетне крви,штета што се у скандинавским земљама наша дијаспора понаша попут најгорих варвара,уместо да се тамо жене и удају.
Nasa dijaspora se ne ponasa ''poput najgorih varvara'', ajde ne lupetaj...

Lockpicker

Primećen član
Banovan
Poruka
793
Nasa dijaspora se ne ponasa ''poput najgorih varvara'', ajde ne lupetaj...
Ti ocigledno nemas pojma o cemu pricas.
Srbi su Svedjanima vec odavno poznati kao glavni organizatori tamosnje mafije,dobro povezani sa svim balkanskim komsijama,a i u Svedskoj postoji izreka "Lazes kao Srbin".
O cinjenici da sa krajnje cigansko-tursko-balkanskom muzikom koju pustaju u svojim kaficima i kucama,se obicno vesele uz prangije i ******* matere svima i svemu necu ni da govorim.
Znas kako kazu,neko izadje iz sela,ali selo iz njega nikada.

gost 214153

Poznat
Poruka
7.808
Srbi su Svedjanima vec odavno poznati kao glavni organizatori tamosnje mafije,dobro povezani sa svim balkanskim komsijama,a i u Svedskoj postoji izreka "Lazes kao Srbin".
O cinjenici da sa krajnje cigansko-tursko-balkanskom muzikom koju pustaju u svojim kaficima i kucama,se obicno vesele uz prangije i ******* matere svima i svemu necu ni da govorim.
Да, тако кажу у филму ''У Кини једу псе''. Чињеница.

Wtf Dule

Iskusan
Poruka
5.222
Pa dobro i ja sam shvatio da donekle takvo misljenje o nama preovladava u skandinavskim zemljama. Jedan dobar deo ljudi nas je tamo obrukao za sve pare. I ne znam zashto je toliko takvih bash tamo. U drugim zemljama recimo Austriji, Shvici, Nemackoj mnogo vishe Srba su ugledni clanovi zajednice...Doktori nauka, sportisti...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.