Northon ili Kaspersky?

T

Tsetsa

Gost
Interesuju me vasa iskustva sa AVPiMA, koji manje opterecuje PC, koji pruza bolju zastitu, i na kom programu bolje funkcionisu? Imala sam PC cilin 2ooo u koji sus se mnogi zaklinjali i dobila sam virus i pored njega. :oops: Hvala unapred. Pocetnik.
 
Napisao sam na jednom drugom topicu, da je KAV najbolji, ali ako ne znas da ga instaliras moze da te pojede za dorucak. Kad imam vremena napisacu neko krace uputstvo. Inace postoji jedno nepisano pravilo ''Ako se preterano bojis virusa, nijedan antivirus ti nece pomoci - zarazice ti se komp sigurno, a ako se nimalo ne bojis neces se zaraziti pa i da tvoj komp bio server za portwolf.''
 
Sad neznam ja koristim Norton
A o Kasperskom sam citao na netu..
I tamo stoji da kaspersky nije bas hm najbolji...kosta puno ali nije super..."tak kazu"

Sad ima neki VIRobot. kazu stvarno da je najbolji ANTIVIRUSNI PROGRAM. Na svim mogucim testovima,
izmedju NOrtona,Mcafee, PCclean, Panda AV on je pobijedio...jedini je mogao u potpunosti unistiti sve viruse....:) so

Mislim vi ipak bolje znate ( vi koji ste koristili Kasp.)
 
Sve to stvar ličnog ukusa, OS-a i redovnog update-a antivirus baza i izvršnih modula programa (kako od strane korisnika AV Programa tako i od strane proizvodjača).


Na primer:
Pre neki dan prilikom defragmentacije diska 'skoči' mi Kaspersky Virus Alert 'Worm.W32.Lovesan' detected u ...\System32 neki fajl bez ekstenzije. Kopiram ga na disketu i prebacima na drugu mašinu sa Nortonom a on ćuti (antivirus baze su bile od istog dana).
S druge strane Norton je u nekim starim arhivama (.zip datotekama) pronašao neki virus koji u nazivu ima 'BlueString' (ili nešto slično, ne sećam se tačno) koji Kaspersky ne vidi iako je podešen da skenira i arhive (pronalazio je ranije neke druge u .zip arhivama prilikom kopiranja sa CD na hard disk).

Jedina sigurna zaštita od virusa (i trojanaca) je 'usamljeni kompjuter', bez ikave veze sa nekom mrežom, na kome je pored OS samo program koji koristiš za obradu podataka, i bez raznoraznih sitnih i krupnijih programčića koji se registruju drugim programčićima tipa crack.exe ili patch.dll datotekama.
 
Ja koristim Kaspersky AV i za sad mi je dobar.
Bilo koji da hoces da koristis antivirusni program
a da ga ne primis virus moras da skidas redovno sa net-a nove definicije o virusima tako da moze da se Antivirusniprogram moze protiv novih virusa uspesno da se bori.
MiroslavK
 
Tsetsa:
Interesuju me vasa iskustva sa AVPiMA, koji manje opterecuje PC, koji pruza bolju zastitu, i na kom programu bolje funkcionisu? Imala sam PC cilin 2ooo u koji sus se mnogi zaklinjali i dobila sam virus i pored njega. :oops: Hvala unapred. Pocetnik.

KASPERSKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

norton - he - ha - bljak :evil: :evil:
 
Mnogo hvaljeni kasperski je iuistinu dobar ali je njegov problem da ucitavanjem najnovijih lista sa interneta odnosno refresiranje novih mogucnosti zato toplo preporucujem sledece: Notron system Works 2003 ili WET. Oba su se pkazala efikasna....
 
Gorans:
Mnogo hvaljeni kasperski je iuistinu dobar ali je njegov problem da ucitavanjem najnovijih lista sa interneta odnosno refresiranje novih mogucnosti zato toplo preporucujem sledece: Notron system Works 2003 ili WET. Oba su se pkazala efikasna....

Sto se tice Nortona, bilo koje verzije jer ih imam sve,imam mnogo losa iskustva.Imao sam nekoliko virusa i trojanaca u pc i on nije reagovao.Kada sam instalirao NOD 32 sve ih je pronasao i sad radi sve bez problema vec duze vreme.Ne zauzima mnogo memorije i ne koci pc a zastita je najbolja.Ujedno nije lose instalirati i neki dobri firewal(Zone Alarm) i onda nema problema.
 
kvazimodo:
Sve to stvar ličnog ukusa, OS-a i redovnog update-a antivirus baza i izvršnih modula programa (kako od strane korisnika AV Programa tako i od strane proizvodjača).
Imam NOD32 ver. 1.498, kako ubaciti sifre koje takodje imam?

Na primer:
Pre neki dan prilikom defragmentacije diska 'skoči' mi Kaspersky Virus Alert 'Worm.W32.Lovesan' detected u ...\System32 neki fajl bez ekstenzije. Kopiram ga na disketu i prebacima na drugu mašinu sa Nortonom a on ćuti (antivirus baze su bile od istog dana).
S druge strane Norton je u nekim starim arhivama (.zip datotekama) pronašao neki virus koji u nazivu ima 'BlueString' (ili nešto slično, ne sećam se tačno) koji Kaspersky ne vidi iako je podešen da skenira i arhive (pronalazio je ranije neke druge u .zip arhivama prilikom kopiranja sa CD na hard disk).

Jedina sigurna zaštita od virusa (i trojanaca) je 'usamljeni kompjuter', bez ikave veze sa nekom mrežom, na kome je pored OS samo program koji koristiš za obradu podataka, i bez raznoraznih sitnih i krupnijih programčića koji se registruju drugim programčićima tipa crack.exe ili patch.dll datotekama.
 
Ma najbolji antivirus je da se prebacite na linux ili neki drugi unix. Pre svega virusi sa windowsa vam nece moci nista jer linux nema binarnu kompatibilnost sa windows-ima. tj windows fajlove moze da pokrece samo preko emulatora. Tako da sa te strane sva ta gomila windows virusa vise nemoze nista da vam radi. Sa druge strane linux/unix je bolje organizovan kao operativni sistem sto se tice same bezbednosti nego windows tako da i vi ako dobijete virus na linuxu ne moze da vam naskodi sistemu osim ukoliko ga niste startovali kao administrator(root). Tako da ste i sa te strane potpuno bezbedni. U svakom slucaju ukoliko i ne mozete da zivite bez nekih windows programa uvek mozete da instalirate windows/linux na istom racunaru. i da linux koristite za internet a windows u onim segmentima gde vas linux ne zadovoljava.
 
Sizif:
NULL:
Ma najbolji antivirus je da se prebacite na linux ili neki drugi unix....
Zašto li onda postoje antivirus programi za Linux?

Najbolje da svi uzmemo Commodore 64, on je poprilično otporan na viruse. :D


Postoje da bi ti imao sta da napises na ovakvom forumu.

A sad ozbiljno, jedina svrha antivirusa na Linuxu je da kada sluze kao mailserver za veliki broj win klijenata mogu da skeniraju postu koja protice kroz njih.
 
AxeZ:
Sizif:
NULL:
Ma najbolji antivirus je da se prebacite na linux ili neki drugi unix....
Zašto li onda postoje antivirus programi za Linux?

Najbolje da svi uzmemo Commodore 64, on je poprilično otporan na viruse. :D


Postoje da bi ti imao sta da napises na ovakvom forumu.

A sad ozbiljno, jedina svrha antivirusa na Linuxu je da kada sluze kao mailserver za veliki broj win klijenata mogu da skeniraju postu koja protice kroz njih.

...I prilichno su jeftini..Vexira mailarmor-268 $ licenca je per domain (6000 usera)
 

Back
Top