Quantcast

Northon ili Kaspersky?

• Začetnik teme Tsetsa
  • Datum pokretanja

Jandrla

Poznat
Poruka
7.212
Jandrla:
AxeZ:
Sizif:
NULL:
Ma najbolji antivirus je da se prebacite na linux ili neki drugi unix....
Zašto li onda postoje antivirus programi za Linux?

Najbolje da svi uzmemo Commodore 64, on je poprilično otporan na viruse. :D

Postoje da bi ti imao sta da napises na ovakvom forumu.

A sad ozbiljno, jedina svrha antivirusa na Linuxu je da kada sluze kao mailserver za veliki broj win klijenata mogu da skeniraju postu koja protice kroz njih.
...I prilichno su jeftini..Vexira mailarmor-268 $ licenca je per domain (6000 usera)
Ups! pojeftinilo...199,95$

Gost
Ma i bez tih 200$ se moze potpuno ako su svi 100% na linux-u ili neki BSD-u. Jer ti antivirusi su samo da bi se cuvali windows klijenti, znaci axez je vec rekao jedan je mail server, a drugi je file server recimo gde se dele podaci a to recimo radi na linuxu i onda pustas linux da on sam skenira za windows viruse. Ali opet kazem ako koristis linux nema potrebe za tim stvarima. Opet sa druge strane da te pitam gde su ti virusi za Mac, on je isto unix derivat.

V

valias

Gost
Norton sam koristio na Windows-ovim sistemima, i to iz samo jednog razloga:skoro potpuno je eliminisao boot viruse (startni deo diska je ipak veoma bitan).Kada je nastala poplava trojanaca,koji su pojava sui generis,bez obzira sto se svrstavaju u viruse, Norton je poceo da brlja,time sto nije uvek pronalazio trojan programe, ali se zato AVP pokazao kao fenomenalan.Moze se cak reci da je on delimicno i specijalizovan za Backdoor trojance.
Dobro je sto se Nortn odlicno snalazi sa ActiveX kontrolama i java apletima,te blokira ‘maliciozne skriptove’, kako ih on zove.
Norton je ogroman program opremljen raznim opcijama sto nije prednost, jer je time tezi za baratanje i dosta usporava Win.Skenira se bukvalno sve:mailovi i dolazeci i odlazeci,word dokumenti prilikom startovanja…Ukoliko imate Norton System Works i instalirate i dodatne komponente pored antivirusnog softwer-a, kao sto su Win doctor i sl.,one mogu da prave ozbiljne probleme vezano za OS.Norton ima mocan stalno aktivan pozadinski sken,tako da rezidentni deo ovog programa stalno trazi viruse na vasem racunaru.To je slucaj i sa AVP-om koji je dosta , dosta manji ,pokretljiviji, brzi i manje usporava sistem.Prilikom skeniranja sistema (full system scan)avp pronalazi i druge anomalije:probleme sa formatom i ‘corruped files’.Kod mene su se obicno kao korumpirani failovi javljali oni koje sam download-ovo sa neta.To nije oznaka inficiranosti.
Live update je bio jos jedna prednost Nortona , ali sad i Kasperski ima nove stvari:
http://www.krstarica.com/lat/magazin/kompjuteri/
Prilikom boravka u Beogradu,nedavno, Eugen Kasperski je rekao jednu ortodoksnu glupost, kada je na pitanje koji su sistemi najvise izlozeni virusima rekao,veroali ili ne:UNIX!!! I to mislim da je rekao cak 3 puta vise od Win ili tako nesto.VRISNUO sam od smeha!

AxeZ

Zainteresovan član
Poruka
411
valias:
Prilikom boravka u Beogradu,nedavno, Eugen Kasperski je rekao jednu ortodoksnu glupost, kada je na pitanje koji su sistemi najvise izlozeni virusima rekao,veroali ili ne:UNIX!!! I to mislim da je rekao cak 3 puta vise od Win ili tako nesto.VRISNUO sam od smeha!
Haha, da, bio sam tamo kad je to rekao...:)
Ja sam se zacenio od smeha ali moramo imati jednu cinjenicu u vidu, Cika Eugen je biznismen i mora firmu da vodi. Najbitnije je da proda svoj proizvod i da stekne nove kupce posto je konkurencija zestoka pa se lsuzi i tim stvarima da uplasi ljude ba bi pohrlili da kupuju KAV.
Cak i micro i soft tvrdi kako je windblows najbolji, najsigurniji, najstabilniji i sta ti ja znam koja sve jos proseravanja a svi znamo da je uvek na zacelju sto se tice tih stvari. U ovo moze poverovati samo totalna neznalica. Sve je to biznis.

Evo i par slika sa predavanja Kasperskog...:)

http://www.mycity.co.yu/phpbb/viewtopic.php?t=1576

Wuk

Početnik
Poruka
31
Tsetsa:
Interesuju me vasa iskustva sa AVPiMA, koji manje opterecuje PC, koji pruza bolju zastitu, i na kom programu bolje funkcionisu? Imala sam PC cilin 2ooo u koji sus se mnogi zaklinjali i dobila sam virus i pored njega. :oops: Hvala unapred. Pocetnik.
Pc-Cilin ja ga imam i nemam problema ne gusi sistem a ostali neka pricaju sta hoce 8)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.