Normalno li je ovo?

kozbi

Početnik
Poruka
2
Pretrazivah nesto na temu overclocking-a za amd x4 procesore.

Naidjoh na ovaj sajt koji prikazuje svetske rekorde ubrzanja procesora:

http://www.ripping.org/database.php?cpuid=961

Kliknu na 6.6 ghz za amd x4,koji inace radi na 3.2 da vidim kako je tip to uspeo kad ono gle cuda:

IMG_1346.jpg


Da li je ovo od normalnog coveka?

Hvala.
 
I, cemu sve to?Koji ce mu to ......?Da nece mozda da pravi simulaciju i predvidjanje klime na planeti? E pa ni to mu nije dovoljno za taj poslitj.Mislim stvarno! Ako je samo za probu onda u redu ali....mora da ovaj lik ima dosta vremena i love...
 
To valjda hlade sa LN2 (suvi led).
Kao hobi nije losa stvar, ako imate viska para i vremena (i u svakom slucaju bolje no da se sedi po ceo dan u kaficima, kao sto vecina nasih klinaca to cini).

Zanimljivo je da postoji citava nauka oko toka kako treba da izgleda bkarni pot. To je ovo okruglo ili kockasto bakarno cudo.
U njega se sipa suvi led koji po paljenju procesora pocinje da isparava i prska po okolini (zato treba da bude oko 30-40cm visine). Dno pota treba da ima i neke stepenice ili neke druge neravnine kako bi LN2 pokrio sto vecu povrsinu....
 
Bio sam pre nekoliko meseci na nekom sajtu o kompjuterima i imali su posebnu sekciju za ove sto hlade svoje kompove pomocu suvog leda.
Najskuplje od svega je taj bakarni pot sto reche Kuliraza,ostalo vise manje.Lichno mislim da je ovo jako znaimljivo,kad bih znao gde da nabavim suvi led i ja bih probao,imam neki stariji komp pa bih da vidim dokle moze da dogura.
:D
 
To valjda hlade sa LN2 (suvi led).
Kao hobi nije losa stvar, ako imate viska para i vremena (i u svakom slucaju bolje no da se sedi po ceo dan u kaficima, kao sto vecina nasih klinaca to cini).

Zanimljivo je da postoji citava nauka oko toka kako treba da izgleda bkarni pot. To je ovo okruglo ili kockasto bakarno cudo.
U njega se sipa suvi led koji po paljenju procesora pocinje da isparava i prska po okolini (zato treba da bude oko 30-40cm visine). Dno pota treba da ima i neke stepenice ili neke druge neravnine kako bi LN2 pokrio sto vecu povrsinu....



Suvi led je CO2 dobijen adijabatskom ekspanzijom,a LN2 je Liquid nitrogen!
 

Back
Top