Nominacije Za Oskara u 2020.g.

ja Irishimana i 1917 neću gledati.
Ja sam imao predrasude za 1917 kao ratni ovo ono, ali ga odgledah, laganica, baš fin film za pogledati, ne znam šta se očekivalo od njega ali je baš prijatan film.

Irishman je neka klasika, takodje prijatna radnja, ko voli taj trip mafije ili tog vremena, zanimljivo za pogledati...dva baš lagana filma, prijatna, ne znam zašto neko ima predrasude. :D

Joker nisam gledao, još uvijek ne osjećam da trebam.
 
Jeste ko andjelina dzoli sto je zasluzila,gori glumci od njih ne postoje,po 100 filmova u svakom iste pozerske napucene glupave face i sad su kao negde briljirali,pa joe peshi u svakoj uzlozi pokida i onda kao ovi zasluzeno,my ass

To što tebi smeta Pitova faca, ne znači da čovek ne zna da glumi.

Čovek u svojoj karijeri ima sijaset odličnih uloga (Twelve Monkeys, Fight Club, Kalifornia...)
 
Да, Пит је један од најбољих филмских глумаца данашњице. Анђелина је рецимо доста талентована, али је отишла на другу страну...не знам ни да ли више да је рачунамо као глумицу.
 
To što tebi smeta Pitova faca, ne znači da čovek ne zna da glumi.

Čovek u svojoj karijeri ima sijaset odličnih uloga (Twelve Monkeys, Fight Club, Kalifornia...)
Znaci da ne zna da glumi ,mogu do sutra da mu daju tako otkacene uloge i upecatljive filmove na koje bi se vi navukli i dalje ce biti ocajan pozer,toliko los da se ne moze ni porediti sa pravim glumcima iz cije karijere ne moramo jedva 3 filma iskopati da vrede,sad sta cu vam ja kad morate da trpite nekog iz vaseg doba,ja cu pre da cenim hemfri bogarta s jednim oskarom a vi ovog tremarosa ako mu dodele jos koji jer su vam oni rekli da vredi
 
Да, Пит је један од најбољих филмских глумаца данашњице. Анђелина је рецимо доста талентована, али је отишла на другу страну...не знам ни да ли више да је рачунамо као глумицу.
Aha ko kod nas viktor savic
 
Одличан Паразит. Заслужено је добио Оскара, мада је мени из личних разлога дражи Тарантинов филм.
Надам се да ће убудуће бити још филмова ван енглеског говорног подручја који ће бити награђени јер вреде.
 
Moj komentar na film Marriage Story, evo kopiracu ga i ovde


Marriage Story je veoma dobar film.. Jaka osmica, i bolji je od Parazita.. Izuzetni su Adam Driver i Scarlett Johansson.. Dobro Skarlet bas i nije bila za Oskara, nominacija je dovoljna, ali Adam je mogao uzeti, steta sto mu se Finiks bas ove godine zalomio.. Cak mislim da je Driver bio upecatljiviji, bolji ali prosto je sam Joker kao film izazvao daleku vecu paznju a Finiks ga je odlicno izneo...

Za devetku i epitet nezaboravnog filma je ipak falilo jos scena poput one kada se svadjaju i Driver pada na kolena, jos nesto po cemu bi se film pamtio... I ako je sam kraj odlican i dobro je sto je ovaj film snimljen, mada da budemo iskreni pre 20 godina niko ne bi ni obratio paznju na njega, ali sada u ovom trenutku dobro dodje posrnuloj americkoj kinematografiji da popravi krvnu sliku.. Otuda i ove silne nominacije za Oskara..

https://forum.krstarica.com/threads/gledali-obrazlozili-ocenili.521662/page-758#post-39367335


I jos bih dodao, kao sto sam vec napisao bolji je od Parazita ali ne nesto znatno, ali ipak bolji, mozda za pola koplja.. Od Jokera nije bolji, mada ni tu nije prevelika razlika, oko Tarantinovog filma se dvoumim, mada ako posmatramo iskljucivo kroz prizmu umetnickog dela ipak malecna prednost u korist Tarantina.. Svi su tu negde.. Sto znaci da za mene Jojo Rabbit ostaje neprikosnoven i sam na vrhu kao najbolji film od svih nominovanih za Oskara..

Ono sto mi je promenilo misljenje je Adam Driver, do sada sam mislio da je za glavnog glumca trebao Di Kaprio pre Finiksa, ali sada kazem Driver pre obojice..
 
Ford vs Ferari... Kristijan Bejl solidan, Mat tradicionalno isti kao u svim filmovima jer stalno igra istu ulogu. Zanimljiv za onoga koga zanima automobilizam, korektno režiran ali van toga ništa.

Bred Pit dobija za epizodu u Once...
Tarantino za scenario
Feniks za glavnu musku u Jokeru
1917 za najbolji film, kameru i Sem Mendez za reziju
Barbara Ling iz Once upon bi trebala za scenografiju ali nazalost nije nominovana
Parazit verovatno kao najbolji strani zbog politicke korektnosti
vidi maki pogodi :eek:
mozda si ti u pravu, da su parazitu dali i za scenario reziju i najbolji film bas i zbog toga...moracu na miru da pogledam 1917 jer ne sumnjam u tvoje poznavanje materije.
 

Back
Top