Quantcast

Nominacije Za Oskara u 2020.g.

Truman

Elita
Poruka
16.459
Опа, ова година ће се памтити. Пре свега јер је страни филм добио Оскара за најбољи ( још га нисам гледао па не могу да судим ), а и Бред Пит је коначно добио статуу. Надам се да ће ускоро добити и за главну ролу. Све у свему, рекло би се да је "берба" филмова ове године била добра и да америчка кинематографија није баш тако у каналу као што се прича.

Sotir zvani djubre

Elita
Moderator
Poruka
18.146
Опа, ова година ће се памтити. Пре свега јер је страни филм добио Оскара за најбољи ( још га нисам гледао па не могу да судим ), а и Бред Пит је коначно добио статуу. Надам се да ће ускоро добити и за главну ролу. Све у свему, рекло би се да је "берба" филмова ове године била добра и да америчка кинематографија није баш тако у каналу као што се прича.
Pa u kanalu je u odnosu na ono sto se snimalo pre 20 godina, ali da sada ima vise filmova o kojima se prica i koji izazivaju paznju nego pre 2, 5 ili 10 godina, to da..

Truman

Elita
Poruka
16.459
У сваком случају, ако одбацимо блокбастере и суперхеројске филмове верујем да америчка кинематографија и даље има шта да понуди и наставићу да је пратим.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
23.897
Има одличних филмова испод радара.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
36.613
Jedino mi je milo za Loru Dern sto je napokon dobila Oskara iako za sporednu ulogu, ali Joakin Finiks se vidi da je ovu ulogu odigrao "namenski" za Oskara i znalo se da ce ga dobiti, cak, kao da nije bio ni previse iznenadjen...da se ja pitam Oskare bih davala naizmenicno Leonardu DiKapriju i Al Pacinu, ali ne pitam se.

Rene Zelveger je promasaj od glumice oduvek bio, ali eto, valjda je red da se i takvoj dugogodisnjoj i "serijskoj" placljivici nesto da.

Dobro u svemu je da Dzoker nije prosao kao najbolji film, jer suvise bi bilo, pored ovog iznudjenog Oskara za glavnu musku ulogu, da jeste.

Finiks je dobar glumac, ali moglo je jos da se saceka sa njegovim Oskarom, ovo mu je bas onako ljigavo ispalo, ali bez obzira sto je uglavnom ljigavac, nije los glumac. Ne bi bio ni prvi ni poslednji ljigavac koji je uzgrded i eto kao, dobar glumac.

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
Од девет филмова који су номиновани за најбољи филм погледао сам шест. Њих ћу и прокоментарисати у наредних постова.
Избор побједника који су добили фигурицу Оскара немам намјеру коментарисати, Оскар ко Оскар, некад награда оде у праве руке, у различитим категоријама наравно, некад се гледа "минули рад", а често су у позадини неки други разлози и мотиви, политички, промоција неких "вриједности", или пак једне агенције, и то је тако.
Е сад од 9 који су били у новимовани у категорији за најбољи филм, "Ford vs Ferrari" нисам (још) погледао, прича ми дјелује стереотипно, биографски филм, који чести робују задатом калупу, скептик сам према таквим филмовима, могуће и решим, видјећу када га погледам.
Добитника Оскара "Парасите" нисам гледао, корејске историјске филмове готивим, више су него добри, код других жанрова немам добро мишљење, према овом имам одбојност, могуће и ту грешим, сама фигурица Оскара не мора ништа значити, заправо када је добије неамерички филм или на неенглеском, увијек су ту политички разлози.
"Јојо Rabbit" свакако нећу гледати, ни да ми плате, имам одбојност и према том жанру, и према таквом приступу када се обрађују те теме, а имам и етичке разлозе према таквом приступу, ко воли, нек изволи.
Идем на филмове које сам погледао. Пуцам са првим.

The Irishman
Скорсиз је окупио "момке из краја", старе мајсторе, покушао кроз обраду ове приче вратити дух 1970их, прича о свијету криминала, гдје важе посебна правила. Прича о кримосима из тих времена и легендерном синдикалном вођи Хофи је већ често била тема у филму, интригантне личности, и овдје је то занимљива прича, филм јесте гледљив, међутим то је филм који припада другом времену, 1970им, 80им па и 90им када је урађено пуно одличних филмова по овој матрици, овако је заробљен у једном клишеу, са предвидивом радњом и обртима. Глумачка екипа старих мајстора, са нагласком на ово "старих", уложили су велике напоре да вјерно дочарају 30ак година млађе жестоке момке, нису увијек успјели.
Дијалози, монолози, наратор који нас води кроз причу у служби оваквог филма, глуми се не може наћи замјерки, ипак су то стари мајстори.
Филм је ушао у конкуренцију за Оскара, имаће своју публику, неки ће примијетити да би и због Скорсиза и због глумачких легенди које се појављују у филму, боље било да није снимљен.
Оцјена 7/10.

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
Marriage Story
Једна прича о брачним односима, емотивној вези, о браку који није оптерећен насиљем, тортуром, лошим карактером једног од супружника, јок, једна наизглед уовичајена веза, гдје испод површине пуно тога тиња, ремети, незадовољство, осјећај подређености, неспоразуми, на крају је то испала једна заниљива прича. Сасвим добри дијалози, не баш по мом укусу али у служби оваквог филма, тако и треба гледати дубокоумно јадиковање коме ће припасти кауч након развода, глума коректно одрађено.
По мени замјерка што је филм често "успорен", убачени тривијални дијалози или непотребне сцене да се попуни вријеме, могло је и боље.
Оцјена 7/10

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
Joker
Филм о чувеном негативцу гдје се режисер латио посла објаснити зашто је постао то што је постао. Иако би номинално то требао, филм не припада том жанру о стриповским јунацима, у питању је психолошка драма.
У свијету гдје влада систем вриједнсти оптерећен моралним скрупулама који клизи у једну декаденцију, главни јунак и тако неприлагођен покушава пронаћи свој пут, пронаћи смисао животу из једног ништавила у који је дубоко крочио. И то успијева како је једино и могуће у свијету огрезлом у неморалу, насиљу и пороку, револвером.
Прича занимљива, биће мало тешка публици навикнутој на филмове о стриповским херојима, са интересантним обртима, свака сцена пажљиво одрађена, са акцентом на психолошки профил главног јунака, глума више него добра, Хоакин Финикс маестралан у улози Џокера, дијалози у служби филма, испало је то добро.
Оцјена 8/10

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
Little Women
У филму је сценарио најважнији, а овдје је филмска обрада романа, класика, прича смјештена у XIX.вијек али једна ванвременска прича, прича о животу и одрастању четири сестре, жене, гдје свака тражи свој пут.
Већ је филмски обрађен овај роман, филмска верзија из 1994-е је окупила доста "јаку" глумачку екипу, и ово је филмски римејк урађен по познатом роману, по мени и бољи и гледљивији филм од овог из 1994-е, боље је дочарано и то вријеме и систем вриједности који је тада владао.
Помогла је и јако добра глума, гледљив и занимљив филм, иако римејк филмови често бивају у сјени раније верзије, овај је испунио очекивања.
Оцјена 8/10

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
1917
Када су у питању филмови са ратном тематиком, посебно ако обрађују "велики рат", те зна бити у служби промоције неких пожељних вриједности,или пак патетично моралисање. Овдје то није случај.
Радња наизглед једноставна, двојица ратних другова добију задатак да пренесу до командног мјеста наређење о обустави напада, и ту пролазе у паклу рата кроз своју одисеју, један преживљава и у драматичним околностима извршава задатак.
Филм о бесмислу рата, гдје нема негативаца, позитиваца, о лудилу рата гдје се потпуно поремети систем вриједности, гдје се увијек у коначници постави питање, да ли је вриједило. Филм о војницима, оној вези која спаја све ратнике, филм о добру, о оним истинским и узвишеним вриједностима у времену зла.
Филм ће бити тежак за гледање публици умова обликованих холивудском продукцијом, но ово је један одличан филм, све је више него добро, радња течна, дијалози у служби филма као и глума, вјеродостојно је дочарано и то вријеме и ратно лудило.
Оцјена 8,5/10

Khal Drogo

Aktivan član
Poruka
1.847
Once Upon a Time in Hollywood
Тарантино је у овом филму направио "отклон од себе" и обуо ципеле браће Коен, не мари, једнако су генијални у уврнути. Радњу је смјестио у 1969-у, знајући Тарантина није случајно, та година је значајна као и година прије јер се појавило неколико авангардних филмова (међу њима и Rosemary's Baby (1968), који се помиње у овом филму) који ће заувијек промијенити и Холивуд и амерички филм, и Тарантино је кроз овај филм дао омаж и том времену у филму и уопште.
Филм о два пријатеља, глумцу који грозничаво покушава спасити каријеру и двојнику, каскадеру, некој америчкој верзији Бате каменог са једноставијом философијом живота и којег је заиста добро дочарао Бред Пит.
Прича занимљива, једноставно вас увуче и ви путујете кроз причу, уобичајено за Тарантина, испреплићу се бизарне и уврнуте ситуације, заплети и расплети, пажљиво је одабрао глумачку екипу, што значи да је глума врхунска, дијалози су код Тарантина увијек посебна прича, уврнути и генијални, овдје је то побољшано Фарго шмеком, на задовољство истинских филмофила.

Оцјена 8,5/10

Poslednja izmena:

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.459
Mogu da mi stave ball gag u usta i vežu za Smederevac, ja Irishimana i 1917 neću gledati.

Drago mi je za bebu Hoakina, za Parazita onako.
I za Dern mi je jako, pokidala je u Marriage Story, obožavam je.
Nazalost, ugazio sam u govvno zvano Irishman i sve sto mogu da kazem je da cu se potruditi da vise niko ne nacini tu gresku. 1917 nema potrebe ni pominjati, simbolicki sam sahranio Mendesa u dvoristu, rip.

Eurus

Veoma poznat
Poruka
10.358
Nazalost, ugazio sam u govvno zvano Irishman i sve sto mogu da kazem je da cu se potruditi da vise niko ne nacini tu gresku. 1917 nema potrebe ni pominjati, simbolicki sam sahranio Mendesa u dvoristu, rip.
Pre ću pristati da mi stave one ekspandere na oči kao u Paklenoj pomorandži i nateraju da odgledam Ford vs Ferrari, nego Irishman-a i 1917.

momcilo95

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.459
Pre ću pristati da mi stave one ekspandere na oči kao u Paklenoj pomorandži i nateraju da odgledam Ford vs Ferrari, nego Irishman-a i 1917.
S tim sto kod ford v ferari vec iz samog naziva vidis da se radi o kaki, pa je izbegnes, a za ova dva i nisi svestan, jer te reditelji privuku, pa im das sansu, kad ono skvos, pogledas patiku i eto ti govvneta

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.