Quantcast

Nominacije Za Oskara u 2020.g.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
241.354
Američka Akademija filmskih umetnosti i nauka objavila je danas nominacije za prestižnu nagradu Oskar, čija će 92. svečana dodela biti 9. februara. Najviše nominacija osvojio je film „Džoker“ – 11, a sledi ga „Irac“ sa 10.

Oskar se dodeljuje u 24 kategorije, među kojima za najbolji film, režiju, glavnog glumca i glavnu glumicu, najbolju sporednu mušku i žensku ulogu, najbolji originalni scenario, najbolji adaptirani scenario, najbolji strani, dokumentarni i animirani film, kao i za najbolju muziku i specijalne efekte.

Ovogodišnja dodela koja će biti kao i svake godine u pozorištu Dolbi u Los Anđelesu, neće imati domaćina ceremonije što je bio slučaj na prethodnoj ceremoniji.

Nagradu predstavlja pozlaćena statueta napravljena od britanijuma na crnoj metalnoj osnovi, dugačka 13,5 inča (34 centimetara) i teška 3,85 kilograma. Prikazuje viteza napravljenog u stilu art dekoa, kako drži krstaški mač stojeći na rolni filma.

Oskara za najbolji film, glavnu nagradu američke Akademije filmskih umetnosti, prošle godine osvojilo je ostvarenje „Green Book“ (Zelena knjiga), istinita priča o crnom pijanisti.
https://www.danas.rs/kultura/najvise-nominacija-za-oskara-filmu-dzoker/

Nominacije:

Za najbolji film nominovana su sledeća ostvarenja:

- Ford vs Ferrari,
-The Irishman
-Rabbit,
-Joker
-Little Women,
-Marriage Story,
-1917
-Once Upon a Time in Hollywood
- Parasite

Za nagradu za režiju konkurišu:

-Martin Skorseze (The Irishman),
-Tod Filips (Džoker),
-Sem Mendez (1917),
-Kventin Tarantino (Bilo jednom u Holivudu),
-Bong Jun-Ho (Parazit).

Za najbolju glavnu žensku ulogu nominovane su:

-Sintija Erivo (Harriet),
-Skarlet Johanson (Marriage Story),
-Saoirse Ronan (Little Women),
-Šarliz Teron (Bombshell),
-Rene Zelveger (Judy).

Za najbolju glavnu mušku ulogu nominovani su:

- Antonio Banderas (Pain and Glory),
-Leonardo Dikaprio (Once Upon a Time in Hollywood),
- Adam Drajver (Marriage Story),
-Hoakin Finiks (Džoker),
-Džonatan Prajs (The Two Popes)

Za najbolju sporednu žensku ulogu nominovane su:

- Kejti Bejts (Richard Jewell),
-Lora Dern (Marriage Story),
-Skarlet Johanson (Jojo Rabbit),
-Florens Pju (Little Women),
-Margo Robi (Bombshell).

Za najbolju sporednu mušku ulogu nominovani su:

-Tom Henks (A Beautiful Day in the Neighborhood),
-Entoni Hopkins (The Two Popes),
-Al Paćino (The Irishman),
-Džo Peši (The Irishman),
-Bred Pit (Once Upon a Time in Hollywood).

Poslednja izmena:

Snake Lively

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.856
Nije Saors Ronan, nego Saoirse Ronan, tj Sirša Ronan

Ne mogu da kažem ko će pokupiti u kojoj kategoriji, jer je holivudska klima politizovana i stoga nepredvidiva, ili hoće Joker sve, ili neće Joker ništa, nijedna opcija me ne bi iznenadila

Moji favoriti su Once Upon a Time za film, Finiks za glavnu mušku, Teron za glavnu žensku, pokidala je kao Megin Keli

Lepo bi bilo videti kategoriju kamere

Redmond

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.339
Ok, najviše što mogu da ponudim je Bred Pit muška sporedna i ni metar dalje
Izgleda da će tako i da bude iako mislim nije bio ništa specijalno u ovoj ulozi. Nervira me što kod dodele Oskara, određenim glumcima koje je nagrada zaobilazila duže vreme, gledaju da se revanširaju tako što im na kraju daju Oskara za neki bezvezan film u kome baš i nisu briljirali. Tako je bilo sa Dikapriom za Revenanta, biće verovatno i sa Bred Pitom sad.

gost 423947

Elita
Poruka
21.551
Izgleda da će tako i da bude iako mislim nije bio ništa specijalno u ovoj ulozi. Nervira me što kod dodele Oskara, određenim glumcima koje je nagrada zaobilazila duže vreme, gledaju da se revanširaju tako što im na kraju daju Oskara za neki bezvezan film u kome baš i nisu briljirali. Tako je bilo sa Dikapriom za Revenanta, biće verovatno i sa Bred Pitom sad.
Tako tačno
Al valjda stvarno sve zavisi od ukusa. Meni je recimo gledanje Revenanta bilo mučno, živa sam se napatila.
A sad gledam ovaj spisak i mislim se kako ne dati Oskara Rene Zelveger I opet je tu lični doživljaj, na Džudi Garland gledam lično I emotivno

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.420
Pogledah 2/3 Ajrismena, dovrsicu ga veceras..pa ono, klasicni Skorzeze iz nesto mladjih dana, samo sa ostarelim glumcima i ostarelim njim. Iskreno, nije mi u top 3 njegova krimi filma, za sad.

Ne znam zasto su reditelja poput Mendesa i Nolana poceli da snimaju filmove koji nisu njihov prirodni habitus i tako protracili energiju koju su obojica mogli da uloze u neku zanimljiviju pricu nego sto je obradjivanje nekog istorijskog, ratnog dogadjaja, al ajd..

Sto se mene tice, najprijatnije izbenadjenje je Parasite, pored Lighthouse, kojeg hebeno nema ni na listi

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.420
Možda Finiksu za glavnu mušku ulogu, al ipak sve ostalo Ircu

Ne znam brt za Irca, svi mi deluju kao da su prelezali terminalnu fazu raka otprilike. Iz Pesija je neko isisao sav zivot, bukvalno kao da ima dijabetes, izgleda ko Dusko Vujosevic pre i posle. Nisam osetio neki vajb koji je ranije postojao kad je interagovala Skorzizijeva standardna glumacka cetvorka, gde je to od ranijeg Pesija kad uzme noz i na keca izbode prvog kojeg dohvati, jer je udario glavom o prozor pa se iznervirao.

Sve mi nekako, meh...

gost 423947

Elita
Poruka
21.551
Ирац је мајсторски одрађен али смо тај формат већ видели
Iskreno ako se pojavi format koji nismo videli nije nužno odličan.
Džoker je reklamiran na sva zvona, ne u smislu bukvalno reklame, nego se pričaloooo kako je to nešto revolucionarno, genijalno, u srž pogađa... Iskreno ću biti razočarana ako pokupi brdo nagrada u maniru Plesa s vukovima ili Titanika, ono tipa osam Oskara ode Džokeru

gost 423947

Elita
Poruka
21.551
Ne znam brt za Irca, svi mi deluju kao da su prelezali terminalnu fazu raka otprilike. Iz Pesija je neko isisao sav zivot, bukvalno kao da ima dijabetes, izgleda ko Dusko Vujosevic pre i posle. Nisam osetio neki vajb koji je ranije postojao kad je interagovala Skorzizijeva standardna glumacka cetvorka, gde je to od ranijeg Pesija kad uzme noz i na keca izbode prvog kojeg dohvati, jer je udario glavom o prozor pa se iznervirao.

Sve mi nekako, meh...
Pozdravljam, al opet... Skorceze

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
21.490
Iskreno ako se pojavi format koji nismo videli nije nužno odličan.
Džoker je reklamiran na sva zvona, ne u smislu bukvalno reklame, nego se pričaloooo kako je to nešto revolucionarno, genijalno, u srž pogađa... Iskreno ću biti razočarana ako pokupi brdo nagrada u maniru Plesa s vukovima ili Titanika, ono tipa osam Oskara ode Džokeru
Ја сам Ирца до пола гледо па заспо и још се нисам наканио да наставим. Џокера нисам гледо и нешто ми се не гледа. Никако да погледам Marriage Story, чујем добар.

момоа

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.420
Ја сам Ирца до пола гледо па заспо и још се нисам наканио да наставим. Џокера нисам гледо и нешто ми се не гледа. Никако да погледам Marriage Story, чујем добар.

Ja nekako pratim sa pola paznje, nisam uopste zapamtio pola imena, ko je vlasnik cega, unija, sindikat, milion stavki, a sve je dosta sporo i nema neke dinamike koja bi mi drzala koncentraciju.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
241.354
dalje nominacije

Najbolji strani film

Južna Koreja, Parasite
Španija, Pain and Glory
Francuska, Les Misérables
Severna Makedonija, Honeyland
Poljska, Corpus Christi

Najbolji animirani film

Toy Story 4
How to Train Your Dragon: The Hidden World
Missing Link
I Lost My Body
Klaus

Najbolja produkcija

Once Upon a Time in Hollywood
The Irishman
1917
Jojo Rabbit
Parasite

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
241.354
Nijedna žena među nominovanima za najbolju režiju

Samo pet žena u istoriji Oskara su dobile nominacije za najboljeg reditelja. Prva je nominovana tek 2010. godine.
Iako se očekivalo da će se među nominovanima ove godine naći nekoliko žena, ni Greta Gervig rediteljka filma Male žene, favoritkinja u ovoj kategoriji, nije na listi.

Lulu Veng (Zbogom) i Marijel Heler (Divan dan u komšiluku) su takođe pominjane kao rediteljke koje bi mogle da osvoje nominaciju.
Sada ostaje da se vidi da li će činjenica da su među nominovanima samo muškarci izazvati burne reakcije.

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
21.490

Samo pet žena u istoriji Oskara su dobile nominacije za najboljeg reditelja. Prva je nominovana tek 2010. godine.
Iako se očekivalo da će se među nominovanima ove godine naći nekoliko žena, ni Greta Gervig rediteljka filma Male žene, favoritkinja u ovoj kategoriji, nije na listi.

Lulu Veng (Zbogom) i Marijel Heler (Divan dan u komšiluku) su takođe pominjane kao rediteljke koje bi mogle da osvoje nominaciju.
Sada ostaje da se vidi da li će činjenica da su među nominovanima samo muškarci izazvati burne reakcije.
А која то по теби заслужује?

Mita Komita

Elita
Moderator
Poruka
21.490
о шит, нисам ни сватио, почео сам био да гледам Marriage Story и стао после 25 минута. И то ми отужно, форсирана глума, типична Њујоршка школа филма која ми принципијално иде на полни орган.
Неки пут убијем 10-15 филмова недељно, не могу све да памтим. Осим ако нису баш добри. Мора да прелистам опет тај списак за Оскара. За сад ништа нема.

Poslednja izmena:

Redmond

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.339

ne brini sad ce odmah da se uplase sto nisu bili dovoljno politicki korektni pa ce seleece godine da pronadju posto-poto i neku zensku za nominacije

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.