Quantcast

Nokia N900 ili Iphone 3GS

Bojan_BRT

Poznat
Poruka
7.606
I ja mislim da je N900 bolje resenje,iako se navodno moze koristiti samo u lanscape polozaju,doduse postoje aplikacije koje to ispravljaju ali se onda baguje..
Sta znam,verovatno cu je uzeti ali moram jos malo da se raspitam.A i volim masivne telefone,ovaj ima oko 180 g :D

NoćnaTica

Početnik
Poruka
8
3GS definitivno.
Imam ga već godinu i po dana, model sa 16 gigabajta. Stavljen novi odključan operativni sistem. Multitasking radi kao san. 20+ aplikacija na task bar-u, desetine tabova u browseru. Instaliran dodatni browser Skyfire u kome radi i Flash. Odkljucana mogućnost snimanja HD 720p videa. Snimak fantasticnog kvaliteta. Snimak noću na polu-mesečini bez blic led-a i sl. sa stabilnom rukom bez problema. Od softvera ima sve sto može da poželi jedan hiper-aktivni mozak. Ima čak i mogućnost overklokovanja procesora. Po difoltu procesor radi na 600MHz iz praktičnih razloga kao što su baterija i temperatura, ali moguće ga je terati na 800+ MHz. Mada ja nikad nisam uvideo potrebu za time. Koristim ga svakodnevno za razne aktivnosti totalno ne vezane za telefoniju. Za pregled kamera video nadzora, kao veb kameru, kao diktafon, snimač razgovora, glasovno aktiviranje snimanja, agendu, za rimout pristup nekom kompjuteru. Odličan GPS sa IGO softverom i kartom skoro cele evrope u kojoj su ucrtani sokačići i u selu sa 30 stanovnika. Odlična crna i bela lista SMS i pozivne blokade i još bolji firewall. VLC plejer pušta sve moguće vrste video zapisa i jos puuuno toga. Meni je trebalo prvih 6 meseci samo da skontam šta sve može.

Da se razumemo 3G i 3GS model su kao dupe i oko. Jedino zajedničko što imaju je izgled.

Samo da dodam. Displej je tzv "Multi-touch" kapacitivni. U prevodu znači da se mogu koristiti istovremeno svih 5 prstiju ruke za upravljanje i izvođenje gestura. Imam za njega i ronilačku futrolu za slikanje, snimanje i slušanje muzike.

Poslednja izmena:

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.084
jel imas i poseban toalet papir sa apple znakom? :D zaebavam se

inace, kazes da multitasking radi kao san, ali na 3gs uopste ne postoji istinski multitasking jer ne mozes 2 aplikacije da koristis "istovremeno", kao da minimiziras aplikaciju, nego moras iz nje da izadjes da bi usao u drugu, dok na n900 moze istovremeno da ti radi oko 30 aplikacija bez usporavanja i da iz jedne u drugu skaces jednim dodirom

NoćnaTica

Početnik
Poruka
8
jel imas i poseban toalet papir sa apple znakom? :D zaebavam se

inace, kazes da multitasking radi kao san, ali na 3gs uopste ne postoji istinski multitasking jer ne mozes 2 aplikacije da koristis "istovremeno", kao da minimiziras aplikaciju, nego moras iz nje da izadjes da bi usao u drugu, dok na n900 moze istovremeno da ti radi oko 30 aplikacija bez usporavanja i da iz jedne u drugu skaces jednim dodirom
Ne druže, nemam takav toalet papir :) . Ja zapravo prezirem Apple tj. njihovu politiku. Ali sa zadovoljstvom koristim telefon sa njihovim odključanim softverom.

Verovatno svoje tvrdnje iznosiš iz malo zastarelih saznanja. Dakle kao što rekoh 3GS ima fantastičan multi-tasking. Istina u predhodnoj generaciji 3.xx sistema nije imao multi-tasking, već se isti naknadno instalirao putem peč-a sa cidije. Znači imao je i tada, ali ne baš na izvolte. Od leta prošle godine sa pojavom sistema aktuelne generacije 4.xx došla je i fabrička mogućnost multi-tasking-a, na izvolte. Vrlo elegantno rešena putem task-bar-a u vidu horizontalno klizajuće trake, do kojeg se dolazi dvoklikom na "home" taster.

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
Ne znam zašto bi neko kupovao takav telefon. Bolje uzeti neku ciglu i laptop. Ček samo da pogledam pošto je iPhone ili N900. Pa nokia je OK ali 140€ skuplji iPhone (verzija sa 16GB) je van svake pameti. Nisam inače upoznat sa mobilnim telefonima pa možda pretjerujem. Upoznat sam sa svojim telefonom i znam da postoji lijepa količina sadržaja za symbian ali ne znam za maemo. 550€ je 3GS sa 32GB memorije. To je zaista glupost i može se kupiti za te pare onaj netbook sa atom procesorom. Svaka roba ima svoju mušteriju, neka roba ima kvalitet a neka ima simbol zagrižene jabuke i puca na visoki stalež društva, tako da ljudi mislie da su guzici nabili nivo ako imaju apple.

Bojan_BRT

Poznat
Poruka
7.606
Evo ovako,posle dosta vremena istrazivanja i premisljanja,odustao sam od N900 najvise zbog toga sto nema kapacitivni ekran i moze samo u horizontalnom polozaju da se koristi.
Izbor je pao na HTC HD2.Prosto sam se odusevio kad sam ga uzeo u ruke,koliko je brz,kvalitetno uradjen,ogroman ekran.Uz to moze i Android da se se instalira.
Tako da ce mi iz Amerike uskoro stici HD2,i za mamu sam narucio 3GS,cena je vise nego smesna da me cak i sa carinom izadje daleko manje nego sto bi ovde platio samo jedan uredjaj.

Black Wolf

Iskusan
Poruka
6.988
Evo ovako,posle dosta vremena istrazivanja i premisljanja,odustao sam od N900 najvise zbog toga sto nema kapacitivni ekran i moze samo u horizontalnom polozaju da se koristi.
Izbor je pao na HTC HD2.Prosto sam se odusevio kad sam ga uzeo u ruke,koliko je brz,kvalitetno uradjen,ogroman ekran.Uz to moze i Android da se se instalira.
Tako da ce mi iz Amerike uskoro stici HD2,i za mamu sam narucio 3GS,cena je vise nego smesna da me cak i sa carinom izadje daleko manje nego sto bi ovde platio samo jedan uredjaj.
Pa da si rekao da možeš da biraš i HD2 svi bi ti rekli da izabereš njega ,neka te dobro služi telefon je zver :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.