Nokia N70 pomoc

sale12

Obećava
Poruka
99
Kupio sam pre neki dan Nokiju N70 pa mi nesto nije jasno kod nje dali moze i kako:
1. Da li moze da se postavi zvono za poruke po mom izboru ili ne, sem ono sto telefon u svom izboru nudi i kako ako moze?
2. Da li uz zvono za pozive se moze ukljuciti i vibracija tako da kad zvoni da ujedno i radi vibracija ili mora sve zasebno? Ako moze kako se aktivira tako nesto? HVALA UNAPRED!!!
 
1.Moze,odes u podesavanja profila,odaberes podesavanje tona poruke i mozes da biras koji ces ton od onih koje imas u telefonu!
2.Moze,isto se ukljucuje kao i zvono za poruke,u profilu odmah posle podesavanja zvona imas i podesavanje vibracije!
Pozdrav 8)
 
HVALA-USPEO SAM !!! jos jedna stvar me interesuje u vezi bezicnog bluetooth... Ranije sam imao sony ericson K700i i prilikom povezivanja sa kompom mogao sam da iz telefona da prebacujem na komp slike,muziku... Medjutim ovde kad uspostavim vezu ne vidim ni jedan folder koji imam na telefonu( da bi sa telefona prebacivao na komp).Da li je to sto sve sto sam ubacio na tel.se nalazi na mem.kartici ili...? Kako to da resim? Da li moram da prebacim to sto hocu da skinem na komp u memoriju telefona ili ne? HVALA UNAPRED!!!
 
Nije komplikovano,idi u poruke,pa u opcije i u podesavanjima"Ostalo"imas kao zadnju opciju podesavanje aktivne memorije,podesi da je memorijska kartica aktivna memorija za poruke,posle samo na kompu markiras fajl koji ces da posaljes,ides na desni klik misa,potrazis opciju Send to Bluetooth,pisace ti New ili Other,klikni,pronaci ce telefon,pitace za sifru za uparivanje (ukucaj bilo sta),i posle samo podesi da je uvek autorizovan uredjaj za prenos da ne pita svaki put da li zelite da prihvatite podatke sa kompjutera!!
Imas foru i sa PC Suite-om,skini najnoviji (mislim da je 6.85.14 ili tako neka verzija),instaliraj i pokreni podesavanja za povezivanje,odaberi Bluetooth kao nacin povezivanja,pusti da odradi uparivanje,i kad izadje onaj prozor PC Suite-a odaberi opciju File Manager i prebacuj posle sta ti je volja,tako mozes odmah da prebacujes na memorijsku (otvorice ti se opcije za prebacivanje fajlova u memoriju telefona,kontakte,memorijsku ili inbox) dok preko one prve fore sve stize u inbox pa ti posle treba malo da se igras da prebacis to u galeriju ili gde vec hoces (pustis,recimo,pesmu koju si prebacio pa zaustavi,idi na opcije i imaces opciju Save,kad pritisnes sacuvace u galeriji i mozes da je obrises iz inboxa,isto vazi i za video recimo,dok programe ne mozes tako,ali dovoljno je da ih instaliras i posle isto mozes da ih brises iz inboxa)!!
Ima i treca opcija preko uparivanja sa bluetooth-om na kompu,pa da onda iz softvera za BT napravis OBEX file transfer konekciju i svaki put kad upalis BT na telefonu oni ce da se upare sami,odes onda na precicu OBEX file transfer i saljes sta hoces na telefon!
Mada ti je to sve komplikovano u odnosu na upotrebu recimo citaca memorijskih kartica,ako ga nemas ugradjenog u laptop (ako ga imas) ili mozes da kupis model koji ide na USB kabl ili mozes,ako imas desktop,da kupis model koji ide u 5.25"slot (gde idu i opticki uredjaji) i da tako prebacujes fajlove koje hoces,to ti je najbrzi nacin jedino sto je cimanje da stalno vadis memorijsku kad hoces nesto da prebacis (a ne vadi je na silu nego otvori vratanca,sacekaj da te pita da li zelis da pogasis aplikacije aktivne na memorijskoj kartici,prihvati pa onda izvadi i pritisni OK)!!
Pozdrav 8)
 
Ok je kad saljem sa kompa na telefon i to radi bez problema al nije mi jasno kako na npr slike,video zapise i muziku da sa telefona( tj. sa memorijske kartice) prebacim na komp. Ja sam sasvim normalno uspostavio vezu izmedju kompa i telefona(sa kodom itd.) medjutim ne vidim ni jedan folder iz galerije(npr:slike i video,numere,audio snimci...) da bi to prebacio na komp. Hteo sam da vidim kakve slike i video zapise pravi pa sam onda naisao na taj problem. Mozda sam ja laik za takve stvari al sad izvini...HVALA NA PREDHODNOM TRUDU a za ovo sledece UNAPRED HVALA!!!
 
To je isto lako,udjes u galeriju i tamo potrazis recimo audio snimke (moraju da postoje folderi,ko zna gde ti gledas,cim udjes u galeriju imas foldere jedan iznad drugog) i onda recimo stanes na neki audio fajl,ides na opcije,odaberes posalji (kod mene na N73 je to druga opcija,na N70 moze biti drugacije) i onda ti ponudi da biras preko cega ces da posaljes,odaberes Blutetooth,on posalje i onda u My documents na compu potrazi folder Bluetooth exchange,tu ti sve stize!
Pozdrav 8)
 
Hehe..opet ja!!! Pokusao sam i to sto si mi rekao i sa slikama i sa muzikom( i pre toga sam tako pokusavao) ali i ako sam kad aktiviram blue tooth(po uspostavljanju veze izmedju tel. i kompa) opet ne radi. Sasvim normalno radi kad saljem sa kompa na tel.(bilo sta muziku,slike...)ali kad posaljem sa tel na komp i kad tel trazi uredjaj na koji saljem ( u ovom slucaju ne na drugi tel koji normalno nadje vec na bezicni blue tooth na kompu) ne moze da ga prepozna da bih bilo sta na komp poslao.On ga trazi par sekundi i na kraju mi kaze da nije pronasao drugi blue tooth uredjaj!?! A napominjem dok ga trazi veza je normalno uspostavljena izmedju tel. i kompa!!! Kao da sve normalno radi u jednom smeru ali u drugom nece nikako.Mozda sam dosadan al nikako mi nije jasno zasto tako nesto nece...??? Pozdrav
 
Moze biti vise razloga,kod mene nekad nece da salje pa posle 2-3 pokusaja posalje,ali stvarno neznam ovako napamet da ti kazem razlog,najbolje napravi OBEX file transfer podesavanja i onda samo prevlaci iz prozora u prozor fajlove,isto to radi i preko PC Suite-a kad odaberes File manager pa samo prevlacis fajlove iz telefona u komp i obrnuto,kad da ih premestas recimo sa particije ne particiju kompa!
Pozdrav 8)
 

Back
Top