Quantcast

Nokaut faza

Hochstapler

Veoma poznat
Poruka
11.576
Posto si toliki demokrata i covek slobodnijeh shvatanja trebalo bi da uvazis svacije misljenje a ne da se podsmevas....
ne znam ko te to izlagao i odakle ti to da sam demokrata i covek sirokih shvatanja.Politika se mesa u sve ali sport je sport je, sta su pre cetvrt veka bili krivi Mateus,Klinsman,Breme za yugoslaviju?! kao sto sad ni Gece,Miler,Klose,Nojer itd.. nemaju nikakve veze sa stanjem u UKR. YU bi se raspala sve i da je Argentina (ili cak Jugoslavija) pobedila tad u finalu ili cak da se cudo desilo da nemacka nije ucestvovala na tom SP isto bi bilo,tocak istorije je jedno.s toga to sto si napisao je praznoverje i glupost.

fanstebre

Domaćin
Poruka
4.652
Pa cim toliko volis nemce mora da si demokrata oni su olicenje demokratije.....pa ti si tako shvatio jer ja nisma rekao da je yuga propala zato sto su nemci osvojili SP vec je odlika Nemacke da pred svako belosvetsko sranje prosiri svoju propagandu o sopstvenoj moci, a sport je dobra prilika za to.
To su radili i posle svetskog rata jer su sportom zeleli da prikriju svoje pravo bice i predstave sebe u drugacijem svetlu pa da s tom propagandom polako krenu da ozivljavaju i na drugim poljima. Rusi nisu nikad imali takvu propagandu i zato danas svi misle da su oni manje civilizovani od nemaca i omalovazavaju ih. Mnogi nasedaju na to eto ti si dobar primer....
Vidis kako dobro funkcionise - http://www.telegraf.rs/sport/1150698-zasto-srbi-prvi-put-od-1945-masovno-navijaju-za-nemce-video

Poslednja izmena:

Hochstapler

Veoma poznat
Poruka
11.576
ja za Nemacku fudbalsku reprezentaciju navijam godinama iskljucivo iz sportskih pobuda a u odnosu na tebe jesam sirokih shvatanja jer ne mesam politiku i sport.a pojedini srbi su zajedljivi prema Nemcima jer su ovi pametniji,sposobniji,slozniji,bogatiji od njih zato ce srbin uvek da bude praznog dzepa jer mrzi nemca do koske,zavidljiv je i zajedljiv.

Poslednja izmena:

Hochstapler

Veoma poznat
Poruka
11.576
i ne znam sta je tu cudno sto su ljudi navijali za Nemacku prvo im se svidja njihov fudbal,a drugo oni su nasi evropljani sta srbi imaju sa argentincima? nista..to je sasvim normalno rezonovanje i razmisljanje navijaju za nemacku repku pa sta onda sta je tu cudno?

igita

Zainteresovan član
Poruka
367
ja za Nemacku fudbalsku reprezentaciju navijam godinama iskljucivo iz sportskih pobuda a u odnosu na tebe jesam sirokih shvatanja jer ne mesam politiku i sport.a pojedini srbi su zajedljivi prema Nemcima jer su ovi pametniji,sposobniji,slozniji,bogatiji od njih zato ce srbin uvek da bude praznog dzepa jer mrzi nemca do koske,zavidljiv je i zajedljiv.
Brate, jel ti trolujes ili to ozbiljno mislis?Sta kao, u Evropi sve puca od ljubavi medju narodima? Nema skrivenog animoziteta? Svi vole Nemce? Englezi i Nemci, Englezi i Francuzi, Francuzi i Nemci, Nemci i Holandjani, ima jos mnogo primera sa drugim narodima. Sve je to (ne)skriveni animozitet obavijen plastom "ujedinjene Evrope"i "otvorenih granica". Alo bre, ratovali celu istoriju, svako sa svakim, i sad se tu prosipaju fraze o prijateljstvu naroda Evrope. I nemoj nam te price o "sirokim shvatanjima" i mesanju politike i sporta. Nemci su ovde(i ne samo ovde naravno) ostavili neizbrisiv trag raznim zlodelima i svojim hegemonistickim teznjama u vise navrata. Zato je to sasvim normalna asocijacija Srba na Nemacku i negativan stav odredjenog broja ljudi. Danas je to naravno drugacije, Nemacka je moderna, jaka, stabilna, bogata drzava. Neki bi rekli davna vremena, ali nemojmo se zavaravati. I dalje je prisutna ta osvajacka teznja, samo perfidnije, kroz ekonomiju, privredu i sport. Doduse, nacizam bi se primio kod vecine naroda, pa i kod naseg(i to veoma uspesno). Ja ne mrzim Nemce, ne mrzim nikog, njihov narod ima mnogo dobrih osobina koje fale nasem narodu, ali me nervira konstantno pumpanje ega Nemacke nacije od strane Srba ("Nemacka masinerija"). Valjda i sto Srbi imaju taj kompleks nize vrednosti prema Nemcima, ali imaju i neku vrstu kompleksa i prema Rusima.

8-Mile RD

Veoma poznat
Poruka
10.355
@Mile
Tad je bila yuga ;)
Znam da je bila Juga i znam da su u njoj podjednako igrali Srbi, Hrvati, Bosanci, Makedonci, Slovenci.... Onda ovaj ne treba da serenda da je Srbija '73 godine pobedila Nemacku, i da pripisuje taj rezultat Srbiji.

Sa Nemcima smo igrali 3 puta do sad, 2 puta na SP i jednu prijateljsku. Skor je 1 - 1 - 1, gol razlika 4:4.

8-Mile RD

Veoma poznat
Poruka
10.355
Pa to je ta propaganda vidis kako funkcionise :) I tako kad neko pocne da serenda o nemcima ja kazem samo afrika...i krene druga tema :D
Mozes da ne volis Nemce, ali ne mozes da poreknes da su supersila u fudbalu.

Bas sad gledam na wikipediji, u svim kvalifikacijama od eura 2000. do SP 2014, u ukupno 66 utakmica oni imaju samo 3 poraza.

Ono sto smo mi u vaterpolu i Ameri u kosarci, to su oni u fudbalu.

Poslednja izmena:

fanstebre

Domaćin
Poruka
4.652
Pa nisu bas supersila ali jesu jaki ko zemlja.....jedan trofej osvojili od 1996-e....gubili kad je bilo najbitnije, a to sto su dominirali u kf nista ne znaci... pa SCG je imala 1 primljen gol u celi kf i bez poraza je bila pa pukosmo na SP ko lubenice.

Hochstapler

Veoma poznat
Poruka
11.576
ovo je tema o sp a ne o patoloskoj mrznji prema nemackom narodu..imas politicke teme pa tamo iskaljuj svoje frustracije,a i te 2010 je Srbija dobila Nemacku na srecu ako ste zaboravili 70 odsto utakmice je srbija imala igraca VISE a branili su se skoro celo drugo poluvreme

Franco Zarezi

Iskusan
Poruka
5.501
Mozes da ne volis Nemce, ali ne mozes da poreknes da su supersila u fudbalu.

Bas sad gledam na wikipediji, u svim kvalifikacijama od eura 2000. do SP 2014, u ukupno 66 utakmica oni imaju samo 3 poraza.

Ono sto smo mi u vaterpolu i Ameri u kosarci, to su oni u fudbalu.
Oni da sad nisu pobedili ostali bi upamćeni kao najveći luzeri u istoriji možda, imaju previše izgubljenih utakmica u završnici ... Što se tiče navijanja, ni mrtav ne bih navijao za Nemce, no to ne znači da su ovi momci što ih predstavljaju nacisti i ne verujem da iko ima išta protiv njih ... Meni lično su određeni igrači dosta dragi i obožavam da ih gledam, Švajnštajgera na prvom mestu i ako je neko zaslužio da uzme ovaj trofej onda je to on jer 10 godina igra na top nivou i uvek je među 4-5 najboljih veznjaka na svetu :worth: ...

Što se tiče Mesija i nagreda, on je prosečno odigrao svetsko uzevši u obzir za šta je sposoban, i ovo je bilo nekih 50-60% od njega ... No, i sa takvom igrom opet niko nije odigrao nešto bolje od njega (Hames je nažalost prerano ispao, a kod Nemaca se niko posebno nije izdvojio) ... U grupi je sam odveo Argentinu, u nokaut fazi je sjajno asistirao Di Marii za prolaz protiv šiptara, a protiv Belgije i Holandije je stvorio nekoliko sjajnih šansi saigračima ... On je igrač sa najviše stvorenih šansi i najviše driblinga na prvenstvu, i da je uz sebe imao poštenog napadača ili da se bar Di Maria nije povredio imali bi veće šanse od Nemaca, jer su i ovako imali bolje šanse u finalu ... U par akcija se videlo da bukvalno sam sebi mora da namesti šansu da bi dali gol ...

Čak ga je i Murinjo pohvalio

fanstebre

Domaćin
Poruka
4.652
ovo je tema o sp a ne o patoloskoj mrznji prema nemackom narodu..imas politicke teme pa tamo iskaljuj svoje frustracije,a i te 2010 je Srbija dobila Nemacku na srecu ako ste zaboravili 70 odsto utakmice je srbija imala igraca VISE a branili su se skoro celo drugo poluvreme
Na srecu!? Cenim da su ih i spanci dobili na srecu prema tvom sjajnom fudbalskom znanju....imali jos penal i nisu iskoristili, dva puta smo gadjali okvir gola jednom precku jednom stativu...mogli su 3 komada da popiju a ti pricas o sreci. Oni su imali srece......kao sto su u finalu imali srece kad Higuain i Palasio nisu iskoristili sanse i sto nije igrao Di Maria....
A evo i koliko fudbal nije politika:

Talamasca42

Aktivan član
Poruka
1.254
1. Nemačka
2. Argentina
3. Holandija
4. Brazil
-------------------------
5. Kolumbija
6. Belgija
7. Francuska
8. Kostarika
------------------------
9. Čile
10. Meksiko
11. Švajcarska
12. Urugvaj
13. Grčka
14. Alžir
15. SAD
16. Nigerija
-----------------------
17. Ekvador
18. Portugal
19. Hrvatska
20. BiH
21. O. Slonovače
22. Italija
23. Španija
24. Rusija
25. Gana
26. Engleska
27. Južna Koreja
28. Iran
29. Japan
30. Australija
31. Honduras
32. Kamerun
Права позиција за (исувише) горди (и исподпросечни) Албион! :bye:

Не навијате за Аргентину а једете њихово месо!?
У Амстердаму су најбољи аргентински ресторани са чувеном аргентинском говедином.

Holandija, jednu utakmicu dobila zahvaljujući poklon-penalu u zadnjem minutu. Sledeću dobila na penale protiv totalnog autsajdera. Treću izgubila isto na penale posle najdosadnijih 120 minuta na Mundijalu.

Šta je tu šteta?
Прави коментар! :ok:

Владан

Buduća legenda
Poruka
29.050
Slazem se. U pravu si potpuno.