Noćno svjetlo na kompjuteru

Neno

Elita
Poruka
20.408
U stvari, da li koristite noćno svjetlo tj zaštitu očiju u noćmnim satima?
Start - postavke - postavke noćnog svjetla na Windows 10

ili skinete "Flux windows" 7/10..
Velika razlika ali i efikasna zaštita od naprezanja i jakog osvjetljenja sa ekrana i monitora. Nešto kao autiomatsko svjetlo na mobitelima.
Ako još niste, probajte.. pogotovo oni koji mnogo vremena provode za kompjuterom ili laptopom.
 
Screenshot 2021-04-02 003318.png
 
Aha ok.
Meni ne odgovara da menja osvetjenje kada radi 3d , probacu svakako.
Meni i pre nije smetalo to plavo svetlo koje emituje ekran...barem mislim tako 🙄
Ali kada su majstori iz ms-a to ugradili na telefonima (wp) i na win 10 onda sam se obradovao.
Male vrednosti znače , s sada ko koliko voli, noću buljimo u taj monitor i treba da su boje malo toplije nego inače.
 
evo novi monitori imaju filter plavog svetla kao moj na primer. slika bude losija,gube se bele boje. al okej,kome treba...ne mora to,nego smanjis brightness na 20%... nije lose sacuvati oci. od prejakog osvetljenja i glava i oci oce da bole.
1. Smanjivanje osvetljenja i paljenje night mode nije ista stvar. Niti ima isti efekat ni na prikaz slike, ni na ljudske oci
2. Meni smeta to nocno svetlo-jer kad sredjujem fotke-MNOGO menja boje. A nemam zivaca da svako malo palim/gasim to...I na telefonu isto mi ne prija..Prezute boje.
 

Back
Top