NOĆNO MOKRENJE+šetanje u snu!!!!!

maca 237

Početnik
Poruka
3
Dobro vece svima,evo i ja sam novi clan,a ova me tema jako zanima. Imam cerkicu od 7 god,koja mokri u snu. pre dve,tri godine nesto mi je to bilo i normalno,mislila sam da ce proci samo,jer je ona strasno hiperaktivna,nema vremena za spavanje,to joj je od rodjenja gubljenje vremena. Svasta smo pokusavali da dete od malena ima naviku da ide ranije u krevet,ali to jednostavno nije bilo izvodljivo,jer se njoj nije spavalo.Akad bi zaspala onda je imala tako cvrst san da vise niko ne bi mogao da je probudi.U porodici znam da ima rodjaka koji su mokrili nocu. No vremenom i kako je malo porasla to je postao problem,jer nigde nije mogla da ode da spava,a da ja znam da se ona nece upiskiti.Ja je,inace budim,jer mi je jako zao da bude mokra po par sati ako je ostavim bez dizanja. Onda sam u Tirsovoj nasla dr Kostic,jer sam cula da oni to uspesno lece. Krenuli smo na analize i oni su ustanovili slab kapacitet besike.Bila je neka terapijica i pracenje kad piski i koliko...medjuti u isto vreme to je radila i moja drugarica sa svojim sinom,on je cak pio tih 6 meseci neke lekove za koje sam ja cula da su na bazi hormona,ali apsolutno nikakvo poboljsanje se nije desilo,pa je ona prestala sa tim da ga leci. Ja sam odlucila da sve malo prepustim vremenu. Trudila sam se da joj ne dajem da pije puno mleka,koje obavezno pije pred spavanje,ali sam joj uvek davala vodu ako trazi. I nekako odjednom imali smo period gde je uspevala ,bez dizanja,da izdrzi da se ne upiski.Ja sam bila presrecna. Ali sad smo opet u periodu kad se upiski skoro svako vece,ako je ne dignem tako da eto,to je moja prica,pa cemo valjda da se negde usaglasimo sa misljenjima. pozdrav svima

gost 149754

Poznat
Poruka
8.471
ja sam razgovarala sa dečjim psihologom i rekla mi je da uradimo analizu mokraće (u mokraći nema bakterija niti glukoze, a dete nema ni šećer u krvi) i rekla je da dođemo sa tim analizama i snimcima sa ultrazvuka bešike i bubrega, da bismo, navodno proverili da li to eventualno predstavlje uzrok noćnom mokrenju , da bi se odstarnio, taj , da se tako izrezim fizički deo ako je on uzrok.
da li mislite da i pored toga (iako npr ne bude nešto u redu na uvz bešike i bubrega) insistiramo na pregledu kod dečjeg psihologa i tim tzv biheviorističkim vežbama
p.s. predlažem da se ova tema i tema noćno mokrenje spoje jer i u jednoj i u drugoj ima korisnih saveta

dr

Poznat
Poruka
9.753
Lekove ne komentarisemo na forumu.
O terapiji treba da pricate sa ordinirajucim lekarom, koji poznaje dete.
Skupljati informacije o leku na netu, citajuci necija iskustva nije bas pametno jer se moze procitati nesto sto nije tacno sto ce Vas samo bez potrebe uplasiti.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.