NLB u Kragujevcu

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Cudi me da niko jos nije pokrenuo temu.

http://www.sportske.net/vest/kosarka/lajonsima-prija-kragujevac-7233.html

Kako saznajemo u toku su ozbiljni pregovori za preseljenje Lajonsa u Kragujevac.Klub bi se zvao Radnički i preuzeo bi igranje i u regionalnoj ligi, dok bi se druga ekipa takmičila u prvoj ligi Srbije. Cena je pola miliona evra, čelnici grada danas saopštavaju odluku.
Bura u Lajonsima i dalje traje. Dugovi koje je iza sebe ostabila kompanija „Svislajon Takovo“, prema igračima su oko pola miliona evra, a neki od njih najavljuju tužbe.

Novi igrači su bili prinuđeni da napuste svoje apartmane, izbačeni su iz „Milenijuma“, a sad treniraju u Sali srednje škole. Trener Nikolić nastavlja sa radom.

U klubu su uvereni da će se naći sponzor, kako objavljuje današnji „Sport“ razgovarano je sa kragujevačkim rukovodstvom grada, kakoi bi se preselili u šumadijsku prestonicu. Cifra koju Kragujevac treba da plati, kako bi dobio klub u Jadranskoj ligi je oko pola miliona evra.

Danas će uslediti rasplet…klub bi se, kako saznajemo takmičio pod imenom Radnički, imao bi dve ekipe, jedna koja bi igrala na Jadranu, a drugu u prvoj ligi Srbije.

Kragujevački gradonačelnik ima sluha za sport, očekuje odgovore potencijalnih sponzora, a tokom popodneva biće i definitivni poznato hoće li Kragujevac dobiti klub u regionalnoj ligi.


Izabranici Miroslava Nikolića savladali u kragujevačkoj dvorani Jezero tim FMP-a sa 78:73 (17:20, 25:12, 18:21, 18:20). Ovo je bila prva kontrolna utakmica novog NLB ligaša od seobe u srce Šumadije.
Košarkaši Lajonsa u prvoj utakmici od preseljenja u Kragujevac zabeležili su pobedu protiv FMP Železnika rezultatom 78:73 (17:20, 25:12, 18:21, 18:20). Kod “lavova” najbolji je bio Brkić sa 19 poena , dok su Samaržisjki i Milutinović ubacili po 15 poena za “pantere”.
Ako je suditi po prvoj utakmici Lajonsi su odabrali pravu sredinu. Puleni Mute Nikolića u debiju pred kragujevačkom publikom savladali su FMP sa 78:73. Viđena je zanimljiva utakmica, a odluka o pobedniku pala je u drugoje deonici.
Lajonsi su taj period doboli sa 25:12 i tako stekli lepu prednost koju su do kraja meča uspeli da sačuvaju. FMP je igrao bez Jeremića i Lazića i reprezntativca Srbije Miroslava Raduljice.
U domaćem timu Marko Brkić postigao je 19 poena, a do dvocifrenog učinka stigli su još Urazmanov sa 12, Milosavljević sa 11 i Mijatović sa 10 poena. Kod FMP Železnika Samardžijski i Milutinović zabeležili su po 15 poena, dok je Protić ubacio 12.
Lajons - FMP 78:73 (17:20, 25:12, 18:21, 18:20)
Lajons: Milić, Urazmanov 12, Kotiševski 8, Milosavljević 11, Mijatović 10, Mišković, Čakarević 4, Kovačević, Petrić, Sladoje, Šepa 5, Brkić 19, Mišanović 9.
FMP: Čović 3, Živanović 4, Luković, Labović 4, Marković 2, Radetić 7, Stamenković 3, Protić 12, Musli 2, Samardžiski 15, Dimić 5, Milutinović 15.


http://www.sportske.net/vest/kosarka/kragujevcanima-malo-nlb-kg-06-ostaje-u-eliti-7650.html

Grad Kragujevac odlučio da pored Radničkog (ex Lajons) finansira i KG 06 koji će se takmičiti u KLS. Klub koji je zamenio rang sa Radničkim trenutno nema dovoljan broj igrača za takmičenje, a ne zna se ni ko će predvoditi ovaj klub.
Uzbudljivo košarkaško leto u gradu na Lepenici. Nije se ni slegla prašina oko dolaska Lajonsa u Šumadiju, a usledila je nova bura. KG 06 je pre dolaska “lavova” nasledio Radnički u eliti, a gradski oci su odlučili da i ovaj klub ostane u najvišem rangu takmičenja.

Uporedo sa pričom o prelasku Lajonsa u Kragujevac tekla je i vrlo zanimljiva priča o sudbini kluba KG 06. Napraviti retrospektivu dešavanja bilo bi nemoguće, a više puta su menjane odluke o takmičenju ovog kluba u KLS.

Konačno Grad Kragujevac je odlučio da KG 06 igra u KLS, ali se nameće pitanje opravdanosti takve odluke. Klub trenutno nema igrače pod ugovorom, a pitanje je šta je kratkom roku moguće učiniti.

Interesovanje za mesto KG 06 u KLS je bilo veliko, a pored Jagodine, Superfund-a i kragujevački srpskoligaš Student želeo je da zaigra u eliti. Ipak čelni ljudi Kragujevca odlučili su da podrže KG 06 i da klub nastavi tamo gde je Radnički stao.

Vremena do početka sezone je malo i čini se da će sa ovim snagama KG 06 teško izbeći ispadanje iz najvišeg ranga takmičenja. Opradvano se postavlja pitanje da li je i kome ovo potrebno.
 
Ne podrzavam ovo.Prvo,to je nazadovanje kragujevacke kosarke i svih onih talnetovanih momaka iz grada.Drugo,ovo oko KG 06 je ortodoksna glupost,koju ne vredi ni komentarisati.Jos jedan pokusaj aktuelne vlasti Kragujevca,da se uvuce u bulju kragujevcanima i dobije jeftine politicke poene...
 
Vidis ja podrzavam sto su Lajonsi dosli i postali Radnicki,bar neko desavanje u gradu u kome nemamo ni bioskop vise.

Sto se tice KG 06 bolje da su dali mesto Jagodini nego da sluzimo kao topovsko meso.
 
P. TEAM PL W L W L W L F A GD +/- Pts
1 KK CIBONA 2 2 0 1 0 1 0 149 116 +33 4
2 KK ZAGREB 2 2 0 1 0 1 0 151 139 +12 4
3 KK HELIOS DOMZALE 2 2 0 1 0 1 0 153 141 +12 4
4 KK RADNICKI 2 2 0 1 0 1 0 149 141 +8 4
5 KK ZADAR 2 1 1 1 0 0 1 148 131 +17 3
6 KK BUDUCNOST 2 1 1 1 0 0 1 146 143 +3 3
7 KK CEDEVITA 2 1 1 1 0 0 1 160 163 -3 3
8 KK FMP 1 1 0 1 0 0 0 85 81 +4 2
9 KK HEMOFARM 2 0 2 0 1 0 1 159 168 -9 2
10 KK CRVENA ZVEZDA 2 0 2 0 0 0 2 144 156 -12 2
11 HKK SIROKI 2 0 2 0 1 0 1 137 162 -25 2
12 KK BOSNA ASA BHT 1 0 1 0 1 0 0 64 71 -7 1
13 KK PARTIZAN 1 0 1 0 1 0 0 51 64 -13 1
14 KK UNION OLIMPIJA 1 0 1 0 0 0 1 59 79 -20 1

kao sto vidite Radnicki je 4 .imao je odlican start pobedivsi HEMOFARM I ZADAR.samo tako neka nastave
 
Gledao sam u hali veceras Radnicki - Cedevita Zagreb. Dobili smo ih 9 razlike iako je najvisa nasa prednost iznosila 22 poena ali u zadnjim minutima igraci su se opustili ..

bio sam ove sezone na svakom mecu radnickog u hali i posecenost se konstantno smanjuje a veceras po prvi put nisu dosli djavoli zbog cega me je pomalo bilo sramota(..hm...hm ..) ali mislim da je to zbog atraktivnosti protivnika uskoro nam gostuje partizan i POZVAO BIH SVE KRAGUJEVCANE KOJI TADA BUDU U MOGUCNOSTI DA DODJU NA MEC I PODRZE RADNICKI.
 
Poslednja izmena:
Valjda cemo imati jake sponzore . Ako nista , bar neka grad odresi kesu, zasluzili su navijaci (svi ljudi koji su dolazili na tekme a posebno CRVENI DJAVOLI) sa ovosezonskom posetom.

Mislim da je to tesko izvodljivo,pre svega sto mislim da sad grad malo vise forsira fudbal.Mi smo imali sjajnu proslu sportsku sezonu u gradu(pored dobrih rezultata kosarkasa,fudbaleri su usli u Prvu Telekom ligu,odbojkasi odbranili titulu,a rukometasi izborili Evropu)...Tesko da grad moze sve to da isfinansira,tako da ako se ne nadje neki dobar sponzor,grad ce morati nesto da "zrtvuje" u ovoj sezoni
 
Stigli Jorovic i Ouks....Jorovic je u ovoj sezoni bio fenomenalan....Ako se "po jutru da poznaje",bice ovo dobar prelazni rok....:D:D:D:D:D:D....Nadajmo se...

Ipak Ouks ne dolazi :(

Ouks se predomislio, Jorović blizu Radničkog!

Bivši centar univerziteta San Hoze neće stiću Kragujevca, jer je prihvatio ponudu Ventspilsa, a redove šumadijskog NLB ligaša će gotovo sigurno pojačati Branko Jorović.

Amerikanac Kris Ouks neće stići na probu u Radnički, a sa ekipom već trenira Branko Jorović. Šehović odabrao Olimpiju, a Čohadarević nije zadovoljio ukuse trenera Miroslava Nikolića.

Radnički strpljivo traži pojačanja za narednu sezonu, a veliki broj igrača nalazi se na probi u Kragujevcu. Mali i neafirmisani igrači nastoje da se nametnu treneru Nikoliću, a od najavljenog pojačanja iz Amerike neće biti ništa.

Kris Ouks je trebalo da stigne na desetodnevnu probu, ali je 24-godišnji centar ipak odabrao sigurniju varijantu. Bivši student univerziteta San Hoze prihvatio je ponudu Ventspilsa i potpisao jednogodišnji ugovor sa letonskim timom.

Na treninzima Kragujevčana je i Branko Jorović, 29-krilo koji je prošlu sezonu odigrao u Borcu, a ranije je bio član Lajonsa. U Radničkom ne kriju da žele da angažuju Jorovića i očekuju da će posao biti završen u narednih nekoliko dana.

Sa crnogorskim reprezentativcem Suadom Šehovićem vođeni su ozbiljni pregovori, ali je on odarbaro Olimpiju, pa će Kragujevčani potražiti novo rešenje na poziciji pleja. Na probi je bio i diplomac Teksas Teha, Darko Čohadarević, ali on nije zadovoljio ukus trenera Nikolića i preselio se u poljski Trefl Sopot.

Svidja mi se sto je Muta oprezan i ne dovodi igrace na prvu loptu.Iskreno,optimista sam sto se tice naredne sezone Radnickog
 

Back
Top