NKPJ i SKOJ izlaze na izbore 26.aprila

oktobar49

Primećen član
Poruka
745
G7CBJil.jpg


Izvor: https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/nkpj-i-skoj-izlaze-na-izbore-26-aprila/

Nova komunistička partija Jugoslavije (NKPJ) i Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) saopštili su danas da će učestvovati na parlamentarnim, pokrajinskim i lokalnim izborima u Srbiji, raspisanim za 26. aprila.

U saopštenju su pozvali „sve istinske progresivne snage“ na stvaranje izbornog „Ujedinjenog fronta“ koji će se boriti za „zaštitu interesa radnog naroda i svih drugih obespravljenih slojeva u eksploatatorskom kapitalističkom društvu“.

„Pozivamo radni narod da ignoriše poziv dela buržoaske opozicije da se izbori bojkotuju. Bojkotom izbora odredjene političke poene mogu da dobiju samo stranke koje štite interese dela krupnog kapitala a nikako ljudi koji žive od svoga rada“, stoji u saopštenju.
 
Kako ce da prikupe potpise za izlazak na izbore?

To je dobro pitanje.Ranije, pre vise godina, bio sam jedan od onih koji ih je svim srcem podrzavao (a bogami i participirao u njihovim akcijama).....Verovao sam iskreno da mogu da naprave iskorak kao sto je ucesce na izborima,a ne da traze izgovore za povlacenje iz borbe,nakar ona bila nefer i neravnopravna....I tako godine prolaze...

Sada sve to gledam iz ugla posmatraca sa strane.Ali ako se kojim slucajem odvaze u toj nameri,moj glas ide njima.Evo i zvanicnog saopstenja:

 
G7CBJil.jpg


Izvor: https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/nkpj-i-skoj-izlaze-na-izbore-26-aprila/

Nova komunistička partija Jugoslavije (NKPJ) i Savez komunističke omladine Jugoslavije (SKOJ) saopštili su danas da će učestvovati na parlamentarnim, pokrajinskim i lokalnim izborima u Srbiji, raspisanim za 26. aprila.

U saopštenju su pozvali „sve istinske progresivne snage“ na stvaranje izbornog „Ujedinjenog fronta“ koji će se boriti za „zaštitu interesa radnog naroda i svih drugih obespravljenih slojeva u eksploatatorskom kapitalističkom društvu“.

„Pozivamo radni narod da ignoriše poziv dela buržoaske opozicije da se izbori bojkotuju. Bojkotom izbora odredjene političke poene mogu da dobiju samo stranke koje štite interese dela krupnog kapitala a nikako ljudi koji žive od svoga rada“, stoji u saopštenju.

:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Da citiram moju mamu a povodom ikonografije za 25 maj i svih likova koji su se izložili tv kamerama : "ovako se normalan čovek ne može ponašati, njih su , sigurno, pustili iz ludnice, "
 
Iskreno mislim da bi jedna takva partija bila zaista pravo osvezenje na domacoj politickoj sceni, znaci ona prava levica radnickog i socijalistickog tipa (ne ovog gradjanskog neoliberalnog koncepta sto zapravo i nema nikakve veze sa levicom) ali opet onako sto bi izgledalo kao nesto novo (a ne pokusaj reciklaze SFRJ, Broza, KPJ, itd), znaci jedna tvrda,autenticna levica ali koja prati korak sa vremenom recimo jedna partija ili pokret kao sto je PODEMOS u Spaniji, Radnicka partija (PT) u Brazilu, Zan Luk Melansonova partija (PG) u Francuskoj, KPRF u Rusiji, Pokret za socijalizam (MAS) u Boliviji, MPLA u Angoli, itd............znaci to je meni nekako onako i ideoloski i emotivno najbliza opcija i da se pojavi takav jedan pokret u Srbiji ne bi imao dilemu da li da glasam i za koga, mozda bi cak i dao glas nekom "neo-SKOJ-u" da je to malo neka iole ozbiljnija prica, ovako mi se cine vise kao neka grupica koje je napravila grupu na fejsbuku malo zezanja radi i na startu je vec jasno da nema nista od toga.

Inace s obzirom da nema neke relevantne politicke snage za koju vredi glasati verovatno je najbolja opcija bojkot, nek izlaznost bude recimo 30-35% to bi vec bio uspesan bojkot koji bi vlast vec stavio u neugodnu poziciju i dao prostor i zamah svima koji su protiv trenutne vlasti a vrlo verovatno bi i sama vlast iznutra pocela polako da se urusava, jer i po tome kako su dosli na vlast i kako je sastavljena ova vlast i od koga jasno je da je to jedna obicna interesna grupa i cak i sam SNS je podeljen na vise mini-klanova.
 
(...) tu partiju je osnovala Mira Markovic.
Немаш појма. Вулинов Покрет социјалиста је остатак Мириног ЈУЛ-а, а НКПЈ је почетком 90тих основао пок. Бранко Китановић који је шездесетих ухапшен зато што је шпијунирао за КГБ и осуђен је био на казну затвора коју је одлежао; СКОЈ је омладина НКПЈ.

 
Комија заборављаш? :mrgreen:
А не зна се који је већи "комуниста"....:rotf:
Само лупаш нешто безвезе и када ставиш смајл онда мислиш да си најпаметнији - утицај Милана Миленковића је очигледан!
ДекиYU ("Commie") је МАРКС21, а Komunistkinja је НКПЈ односно СКОЈ.
Моја маленкост је припадала Комунистичкој партији Јошке Броза - значи титоистичка варијанта - док се он није продао СПС-у за посланичку плату јер је запао у финансијске тешкоће после четвртог развода брака, а странка се практично распала. Но, Комунистичка партија је једина од побројаних која није удружење грађана већ је стварно партија која се регистровала као таква приложивши 10 000 потписа и једина је која је изашла на изборе, самостално 2014те као опозициона и тада бива покрадена у Војводини где је имала највише гласова колониста Црногораца.
 
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Da citiram moju mamu a povodom ikonografije za 25 maj i svih likova koji su se izložili tv kamerama : "ovako se normalan čovek ne može ponašati, njih su , sigurno, pustili iz ludnice, "

Зашто другарице НКПЈ је одлична партија , веома здрави ставови а и преживели су под досовском окупацијом и репресијом

многи су заборавили а неки и не памте да је НКПЈ била једина опозција ткз отпору тих година ..једино је НКПЈ излазио и отворено говорио против ДОСА и отпора и управо због тога су били предмет вандализма и физичких напада отпораша Срђе Поповића 5 Октобра 2000 поготово на покојног Бранка Китановића ..

НКПЈ је био и остао частан борац против империјалистичке силе мрака .

светлосни пламен у тами ..

Осим тога НКПЈ има конкретне акције и помажу људима да их извршитељи не избацију на улицу из њихових домова .веома добру социјалну политику
 

Back
Top