"ЊУЈОРК ТАЈМС": ПОСЕТИТЕ КОСОВО ОСЛОБОЂЕНО ОД СРБА!

nista cudno, zapravo tipicno

Samo, zaigrace mecka i kod njih; momak s kojim sam nekada bio u kontaktu, iz Bronksa, ladno potvrdjuje da su Siptari najgora bagra koja je ikada pravila bande po Njujorku. Kada u potpunosti preuzmu sav kriminal, drogu i trafiking, i kad im postanu veci problem nego korist, tad ce im doc iz tog nadmenog debelog dupeta u glavu - ali tada ce biti kasno. ***, los sam hriscanin, likujem unapred i radujem se tudjoj nesreci...

Svo to njihovo ponašanje mi je jasno. Za ovih 11 godina sam video ko su i kakvi su.

Ipak, ne mogu da se naviknem na činjenicu da se još uvek pitaju zašto ih ceo svet mrzi ...
Objasnjenje je banalno i jednostavno - vecina njih je glupa, ali NEOPISIVO glupa.

Da si ti meni ziva i zdrava, vecina Amera nije cula za Srbiju. :lol:
takodje istina - njih zanimaju samo njihova kola, jeftin benzin, kredit na kucu, kako da sa sto manje rada zarade sto vise i kako da uklope godisnji porez, ali zato mnogi imaju poprilicnu dozu 'jingoizma' (nacionalizam koji prelazi u parodiju) tako da, kad ih uhvatite u neznanju oni jednostavno odmahnu, "pa sta, kakva evropa, kakvi bakraci, mi smo najveci i najbolji i nije nas briga za druge"

Ne poklanjam simpatije niti antipatije po nacionalnom ključu, nego ovisi kakav je ko čovjek.

Ona tvoja formulacija da ih "ceo svet mrzi" mi je zazvučala nekako poznato, pa sam te zato pitao. :mrgreen:
u tome i jeste stvar

kad meni srednjoskolac iz njujorka, sa kojim godinu i po dana razgovaram o igrama, dizajnu, Chomskom i drugim temama koje se apsolutno ne doticu ni mene, ni moje zemlje, ni onoga sto se desavalo ovde, jednog dana samo dodje i pocne da psuje i vice "******* Albanians" da ja ne znam sta da kazem na to osim 'ebiga druze', to treba da pocne da ukazuje na globalni mentalitet jedne sire grupe ljudi

(pokrali su ga Siptari sa kojima je isao u skolu, otisao mu je iPod tom prilikom)

Daj ne lupetajte gluposti, molim vas!!.

Tekst jeste debilan, ali NIGDE nema rečenice "Posetite Kosovo oslobođeno od Srba", niti bilo šta slično.

To je Alo nalepo SVOJ naslov, koji su sami izmislili, al su se potruditiili da ispadne da nisu.

Tekst je neka mešavina američke tupavosti i neznanja,-- ali bar pročitajte original pre nego što krenete da komentarišete.

Što se tiče autora, čovek je napisao i veoma pohvalan opis Beograda pod naslovom "Belgrade Rocks!!!" i to na PET STRANA u New York Timesu:

Link:
http://travel.nytimes.com/2005/10/16/travel/16belgrade.html?pagewanted=1&_r=1

Evo evo i prevoda "Kosovskog" teksta, koji spominje Alo:

"
KOSOVO

Planine, srednjevekovna arhitektura i neočekivan noćni život.

Pre samo jednu deceniju, ova albanska enklava je bila samo probelmatična pokrajina Srbije; srpske snage pod komandom Slobodana Miloševića su uništile bezbroje gradiće i gradove i pobile hiljade ljudi u svojoj borbi protiv boraca za nezavisnost. NATO je prekinuo borbe, ali se povremene čarke nastavljaju.

Zadnjih nekoliko godina, Kosovo - koje je proglasilo nezavisnost 2008 - pokušava ustati iz pepela. Uprkos problemima i kontroverzama, javlja se napredak na polju turizma: pokrenut je projekat izgradnje autoputa, vredan milijardu dolara, hoteli u državnom vlasništu su obnovljeni, razni istorijski spomenici su stekli status UNESCO svetske baštine, a na aerodrom sada sleću avioni evropske niskobudžetne vazduhoplovne kompanije EasyJet.

Putnike će pozdraviti oštri planinski vrhovi i borove šume. Oni će, takođe, otkriti da evropska najmlađa država ima i prosečno najmlađe evropsko stanovništvo, sa oko polovine populacije ispod 25. U Prištini, glavnom gradu, ova statistika se preliva u život. Zahvaljujući povratku preduzimljivih mladih ljudi iz inostranstva, grad se prekriva kafeima, noćnim klubovima i restoranima.

Ipak, kosovski ostatci slovenske i otomanske prošlosti su glavna atrakcija. Nekada sedište Srpske pravoslavne Crkve, grad Peć, čuva Pećku patrijaršiju, kompleks srednjevekovnih hramova kojia se nadvija nad nepravilnu klisuru, sa enterijerom koji se sav presijava u freskama, i manastir Dečane, prekriven živim biblijskim prikazanjima
."
— SETH SHERWOOD

Evo originalnog teksta.
http://travel.nytimes.com/2011/01/09/travel/09where-to-go.html?pagewanted=4&sq=kosovo&st=cse&scp=9

A evo i autorovog sajta (sa slikama iz Beograda, između ostalog)

http://sethsherwood.com/

Poslednja izmena:

Back