Њу Ејџ - Ново Доба

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
У основи је потпуно религиозни покрет, замена за Хришћанство - антихришћанство.

Без обзира што се маскира псеудо научним формулама, и објашњењима, на очиглед свих, његови главни проповедници су не само разни астролози, модерни психолози, клубови за медитацију, јогу итд. већ и водеће личности политике, науке, филма, телевизије, образовања, новинарства итд. Присталице Њу Ејџа нису више нека врста хипика који живе у комунама, већ моћни и утицајни људи и жене, који раде на успостављању једне светске владе. Недавно су (негде у јулу 1996.) новине објавиле да прва дама Америке, Хилари Клинтон, помоћу медијума редовно разговара са духом Хелене Рузвелт, који је саветује у важнијим пословима. То исто су новине у своје време објавиле да је радила и њена претходница Ненси Реган). Ово је изазвало само мању реакцију знатижеље, карактеристичну за наше време. Нико се због тога није јавно саблазнио, а Госпођа председниковица, која важи за модел америчке образоване и рационалне жене, сутра дан је на једном скупу изјавила да је, пре него што је дошла ту, "управо разговарала са духом Хелене Рузвелт", што је изазвало аплауз код присутних. Председник Реган је свој радни распоред водио строго по хороскопу, који му је састављала једна од познатијих астролога (као у добра стара времена краља Артура и чаробњака Мерлина). Слични поступци и изјаве се могу наћи и код садашњег председника Била Клинтона, још више код његовог секретара Ал Гора, па и многих других јавних личности.

Као и многи претходни покрети, Њу Ејџ се заснива на две главне лажи, којима је ђаво преварио још прародитеље у рају:

1. Бићете као богови
2. Нећете умрети ("А змија рече жени: нећете ви умријети, него зна Бог да ће вам се отворити очи, па ћете постати као богови..." 1. Мојс. 3,4-5)

Упркос модерној технологији, просвећености, цивилизацији, култури итд. гордост је још увек иста и њена порука је и даље: Воли самога себе и не обожавај никога више од себе, јер си ти бог. Све гране друштва нас непрестано бомбардују поруком: "Ти си најважнији на свету и нема важнијег од тебе". Психологија нас учи да треба веровати у себе; школа да треба себе ценити; саветују нас да мислимо позитивно, да себе убедимо "ја то могу, ја сам најлепши, најспособнији..." цртани филмови уче децу: "ти си господар васионе"; псеудо научни пророци су помоћу телевизије ушли у сваку кућу: космичка свест, телепатија, реинкарнација, Нострадамус, кристали, хороскопи, постали су део сваке породице. Стара религија Вавилона: враџбине, гаталице и бајања, више није само застарела магија, већ се данас, за иста старинска бунцања на пример, за једно предавање Ширли Меклејн плаћа улазница по $400. Јавност је прогутала превару и духовна обмана је пуштена са ланца јер је ништа више не задржава.

Њу Ејџ се заснива на пет основних начела замене. Уколико говоримо о нашој земљи и народу, нашем световном и духовном бићу, замене су:

1. уместо монотеизма (хришћанство) - политеизам
2. уместо васкрса - реинкарнација
3. уместо молитве - медитација
4. уместо предодређености рођењем – хороскопи и предвиђања
5. уместо обичаја и традиције – окултне радње.

Повратак на враџбине и паганизам, како год окренете. :wink:
 
Деца уче већ деценијама у школи како је еволуцијом човек постао од мајмуна. Међутим, данас се у научном свету више не води дебата о томе како смо еволуцијом доспели до овог стадијума, већ куда ће нас та еволуција даље одвести? Модерна теорија Љуантум Леап каже да је разлог што у еволуцији не постоји прелазни примерак (мисинг линк) између мајмуна и човека, то што је мајмун изненада, након једне велике кризе, постао човек начинивши тзв. еволуциони скок. Они кажу да је сада човечанство пред следећим еволуцијским скоком када треба да доживи опште просвећење. Човек у следећој фази духовне еволуције треба да постане много свесније и способније биће, да развије своје божанске моћи и постане сличан богу. Наша садашња фаза је само прелаз на пола пута између мајмуна и бога. Неки водећи представници Новог доба су већ израчунали да ће тај скок настати када најмање 10% човечанства постане свесно божанства у себи.

Зато, пре свега, за рачун мира и слободе, људи треба да постану толерантнији. То значи да свако може да верује у шта хоће, али никако не сме да тврди да је његова вера боља од било које друге. Нико не сме да верује да је ЈЕДИНО његова вера истинита и да је његов бог моћнији од нечијег другог, иначе је он назадњак и човекомрзац. Човечанство не може да учини скок напред док у њему постоје овакви назадњаци који шире нетрпељивост према другим људима и религијама. По њима, то је кукољ, који се мора одвојити од жита. (Сетимо се да су у старом Риму Хришћани гоњени и убијани не зато што су веровали да је Христос Бог, већ зато што су веровали да је Он ЈЕДИНИ БОГ.) Ново гоњење Хришћана је већ почело. Линије разграничења су већ повучене и оцртано је поље духовне битке старе вавилонске религије наоружане новим лицемерним оружјем противу Хришћанства. Сада се у име просвећености нуди "слобода у границама избора", т.ј. слобода између лошег и још горег избора.

Препознајете ли се ? :wink:
 
:idea: Sve ovo gore sto si napisao ide u prilog onima o kojima si pisao, drzim te za vernika(stoga mi je jasna tvoja zabrinutost) i ti kao vernik bi trebalo da znas da se nista ne desava mimo Bozijeg znanja, predznaci sudnjeg dana vec su tu, majke vec uveliko radjaju svoje gospodarice, ja takvima samo kazem "radite kako radite, uistinu radicu i ja, i cekajte a cekacu i ja"

Pozdrav!
 
Možda je zanimljivo pitanje, ko je veći Antihrist:

onaj, ko bi trebalo da radi što je Hrist rekao a on radi u njegovo ime sasvim drugačije, svetski, grebe se za moč i tako pokazuje neveru i sramoti Boga našeg

ili

neko, ko beži od takvih primera, koje mu daju tzv. Hrišćani pa se bez shvatanja izgubljen traži, ne bi li se oslobodio na neki drugi naćin...
 
Kissko:
Možda je zanimljivo pitanje, ko je veći Antihrist:

onaj, ko bi trebalo da radi što je Hrist rekao a on radi u njegovo ime sasvim drugačije, svetski, grebe se za moč i tako pokazuje neveru i sramoti Boga našeg

ili

neko, ko beži od takvih primera, koje mu daju tzv. Hrišćani pa se bez shvatanja izgubljen traži, ne bi li se oslobodio na neki drugi naćin...

Slazem sa sa ovim gore recenim mada mislim da je istina uvek "negde na pola". Citam i citam svasta na ovome forumu. Ne volim sto vlada izrazeno neprihvatanje drugih. Svaki stih, svaki citat, dogadjaj sve se tumaci sa unapred zadatim ciljem da se drugi opovrgne i omalovazava. U tome prednjace uceni pravoslavci cije znanje cenim ali nije to moj stil da prebacujem sve lose na druge.
Danas smo svedoci da se religije mnogo zloupotrebljavaju. Moderni hriscani i muslimani pitaj boga da li lice na one izvorne.
 
Kraljevo:
Kissko:
Možda je zanimljivo pitanje, ko je veći Antihrist:

onaj, ko bi trebalo da radi što je Hrist rekao a on radi u njegovo ime sasvim drugačije, svetski, grebe se za moč i tako pokazuje neveru i sramoti Boga našeg

ili

neko, ko beži od takvih primera, koje mu daju tzv. Hrišćani pa se bez shvatanja izgubljen traži, ne bi li se oslobodio na neki drugi naćin...

Slazem sa sa ovim gore recenim mada mislim da je istina uvek "negde na pola". Citam i citam svasta na ovome forumu. Ne volim sto vlada izrazeno neprihvatanje drugih. Svaki stih, svaki citat, dogadjaj sve se tumaci sa unapred zadatim ciljem da se drugi opovrgne i omalovazava. U tome prednjace uceni pravoslavci cije znanje cenim ali nije to moj stil da prebacujem sve lose na druge.
Danas smo svedoci da se religije mnogo zloupotrebljavaju. Moderni hriscani i muslimani pitaj boga da li lice na one izvorne.

:idea: Na istoj smo talasnoj duzini iako si "iz kraljeva" a ja iz bg, stari kazu "od izvora je reka najcistija" tako da je meni danas pristupacna knjiga od hriscana Biblija a od muslimana Kur'an, to su po meni najvece religije danasnjice, religije koje su u najvisoj meri uticale na tokove civilizacije, i stoga se s'pravom te dve knjige nalaze u mojim rukama, a da budem iskren i u mom srcu.
Pozdrav za drustvance! :wink:
 
У Новом добу Екуменизам више није покрет само за јединство Хришћана, већ покрет за јединство свих религија. Модерни човек у свој овој збрци осећа велику духовну глад и жеђ, али будући обманут свим што му се сервира, он не одлази у цркве, већ тражи и чепрка по будизму, хиндуизму, пантеизму, по старим паганским митовима и враџбинама, сматрајући да ће у њима наћи некакво просвећење. Зато су данас толико популарни стари будизам, медитација и учење о реинкарнацији. Нарочито се она, реинкарнација, пропагира и провлачи кроз све ове покрете, као потврда друге лажи: "нећете умрети!" Један од водећих истраживача НЛО или УФО, је изјавио да му је откривено како је ова земља и наш живот на њој, само једна фаза, школа у еволуцији свести. За оне који стекну просвећење, тврде "пророци" Новога Доба, живот се наставља даље, на другим планетама, на један далеко узвишенији начин.

ЈЕДНА СВЕТСКА ВЛАДА - "РАЈ НА ЗЕМЉИ"
Поред тога, Њу Ејџ тврди да човек, који је у ствари инкарнација бога, може и треба да изгради рај на земљи - Нови светски поредак. У његову изградњу су укључене све глобалне структуре, тајне и јавне: УН, Трилатерална комисија, Светска банка, Зелени и Црвени крст и многе друге.

Три главна региона на земљи: Европа, Америка и Азија, (које контролише Трилатерална комисија) треба да се формирају у десет глобалних економских јединица, међусобно зависних. Та зависност треба да доведе до политичког јединства, из кога ће најпре изићи четири државе, а из њих на крају једна светска влада. Наравно, овај циљ, ка коме тајни Вавилон тежи већ вековима, није још никада јавно објављен. За јавност постоје називи као: Уједињене нације, Савет безбедности, међународне организације, светска заједница и наравно, Нови светски поредак - као владавина оваквих глобалних тела и закона. У том процесу одлучујућу улогу имају разне економске, политичке и војне кризе, којима светски банкари и политичари манипулишу народе и преко својих светских установа стварају услове у којима неће морати војном силом да намећу своју власт, већ се надају да ће преварено и заведено човечанство, припремљено за такву врсту "еволуције", добровољно желети уједињење света и једну светску владу и контролу.

Наставиће се... :wink:
 
"ЛЕПА БУДУЋНОСТ"

Када се ради о "Њу ејџ" покрету - религији, о водећим банкарским, монетарним, државним и осталим лешинарским силама, о томе за шта се они боре, нема много тајни; они отворено желе овакав сценарио:

Црни облаци ће се нагомилавати у току следећих неколико година. У многим земљама ће нарастати проблеми грађанских ратова, избеглица, глади, нереда и преврата, надгледани и под "покровитељством" САД, УН, НАТО и других "представника "светске заједнице", исто онако као што је "штићен" Вијетнам, "надгледан" распад Југославије и као што су чињени "напори за мир" у Босни или на Хаитима, од стране белосветских "демократа". (Према податцима Уједињених нација, већ данас у свету постоји преко 20,000,000 избеглица без крова над главом, а две трећине човечанства живи у беди.) У име демократије, народи и државе се гурају у рат и њихови становници страдају од глади, криминала и заразних болести. Овде је важно напоменути да данашњу "демократију" они виде као "политику интереса ?пост-макјавелијевског периода?!" (Макјавели је "мудро" приметио да "политика нема везе са истином и правдом, већ само са интересом", а пост-макјавелијевски период је додао и то да овај "интерес" такође нема никакве везе са моралом, већ је и од њега потпуно одвојен.)

Пратећи овако "лепе" принципе, хијерархија Новог поретка, Новога доба и осталих нових савеза са ђаволом, планира драстично смањење становништва на земљи и потпуну контролу не само светске економије, држава и свих осталих институција, већ и појединаца, путем моћне светске мреже банкарских картица и рачунара, статистика и информација, која је већ инсталирана. (Тако ће властодршци у сваком тренутку, ако зажеле, притиском на дугме моћи да сазнају не само где живе њихови поданици, већ и шта купују, где и када, као и остале навике и кретања сваког појединца.) Укратко, да би се ово провело, мора доћи до распада досадашњег система и до увођења новог поретка. Следећа, 1997. година се може сматрати прекретницом у том процесу, јер се те године по плану испуњавају многи међународни уговори и дешавају многе промене од глобалног значаја: Америка и Канада ступају у једно тржиште, Сингапур прелази у Кинеске руке, Европска економска заједница уводи економско, стратегијско, војно и политичко јединство, и т.д.

Наставиће се... :wink:
 
Vader:
freewill:
ti kao vernik bi trebalo da znas da se nista ne desava mimo Bozijeg znanja, predznaci sudnjeg dana vec su tu...ja takvima samo kazem "radite kako radite, uistinu radicu i ja, i cekajte a cekacu i ja"
Baš tako
Pa, nije bas tako, jer Hristos jevandjeljem TRAZI I POZIVA NA ODGOVORNOST. I JOS KAZE, NE SHVATISE SVE DOK NE BI KASNO.
P.S. TO VASE ME PODSECA NA ...(SUZDRZACU SE).
 
...:
Vader:
freewill:
ti kao vernik bi trebalo da znas da se nista ne desava mimo Bozijeg znanja, predznaci sudnjeg dana vec su tu...ja takvima samo kazem "radite kako radite, uistinu radicu i ja, i cekajte a cekacu i ja"
Baš tako
Pa, nije bas tako, jer Hristos jevandjeljem TRAZI I POZIVA NA ODGOVORNOST. I JOS KAZE, NE SHVATISE SVE DOK NE BI KASNO.
P.S. TO VASE ME PODSECA NA ...(SUZDRZACU SE).

p.s(u svoje ime govorim)
-Nije tacno to sto tvrdis!
-Ali sta je mogu kada te podseca.. .jednom recju NISTA
-Tom jednom recju bih opisao i tebe i tvoju "pamet"
-Dobro je jedino sto se suzdrzavas, sto nisi rob svojih strasti, samo nemoj puno da ti ne prisedne :roll:
Pozdrav za drutvance! :wink:
 
Dragi Gosti, kao sto zamolih u jednoj od tema,mogli bi da se malo drugacije identifikujete(Gost=,Gost+ gost,gost@...etc), ima vas prilicno i tesko nam je( mozda bar menii ) da vas prepoznamo...Sustina je da zelim da prepoznam vase misli, da formiram sliku o vasem misljenju, a to je ovako nemoguce...Puno sam vam zahvalna na razumevanju.Hvala Bogu da se broj nas na ovim temama povecava, za razliku od nekih koje su krajnje stupidne, a vrlo posecene. Pozdrav Gostu,gostu, Gosci i mom drustvancetu. :wink: :wink:
 
freewill:
...:
Vader:
freewill:
ti kao vernik bi trebalo da znas da se nista ne desava mimo Bozijeg znanja, predznaci sudnjeg dana vec su tu...ja takvima samo kazem "radite kako radite, uistinu radicu i ja, i cekajte a cekacu i ja"
Baš tako
Pa, nije bas tako, jer Hristos jevandjeljem TRAZI I POZIVA NA ODGOVORNOST. I JOS KAZE, NE SHVATISE SVE DOK NE BI KASNO.
P.S. TO VASE ME PODSECA NA ...(SUZDRZACU SE).

p.s(u svoje ime govorim)
-Nije tacno to sto tvrdis!
-Ali sta je mogu kada te podseca.. .jednom recju NISTA
-Tom jednom recju bih opisao i tebe i tvoju "pamet"
-Dobro je jedino sto se suzdrzavas, sto nisi rob svojih strasti, samo nemoj puno da ti ne prisedne :roll:
Pozdrav za drutvance! :wink:

:idea: Pa posto si ti taj gost.. .da ti odgovorim
.. .kazes: "P.S. TO VASE ME PODSECA NA ...(SUZDRZACU SE)."
-Rekao si vase, a to nije tacno, jer ja ne mislim kao Vader da je Isus onaj andjeo za kog on tvrdi da jeste, s'toga ne moze biti nase.
-Ja sam naveo: "radite kako radite, uistinu radicu i ja, i cekajte a cekacu i ja", i ja znam sta sam time mislio, a sta je i kako je Vader to shvatio ja ne znam, a ne znas sigurno ni ti.
-pOzDrAv!
 
MaranAta:
У основи је потпуно религиозни покрет, замена за Хришћанство - антихришћанство.

Без обзира што се маскира псеудо научним формулама, и објашњењима, на очиглед свих, његови главни проповедници су не само разни астролози, модерни психолози, клубови за медитацију, јогу итд. већ и водеће личности политике, науке, филма, телевизије, образовања, новинарства итд. Присталице Њу Ејџа нису више нека врста хипика који живе у комунама, већ моћни и утицајни људи и жене, који раде на успостављању једне светске владе. Недавно су (негде у јулу 1996.) новине објавиле да прва дама Америке, Хилари Клинтон, помоћу медијума редовно разговара са духом Хелене Рузвелт, који је саветује у важнијим пословима. То исто су новине у своје време објавиле да је радила и њена претходница Ненси Реган). Ово је изазвало само мању реакцију знатижеље, карактеристичну за наше време. Нико се због тога није јавно саблазнио, а Госпођа председниковица, која важи за модел америчке образоване и рационалне жене, сутра дан је на једном скупу изјавила да је, пре него што је дошла ту, "управо разговарала са духом Хелене Рузвелт", што је изазвало аплауз код присутних. Председник Реган је свој радни распоред водио строго по хороскопу, који му је састављала једна од познатијих астролога (као у добра стара времена краља Артура и чаробњака Мерлина). Слични поступци и изјаве се могу наћи и код садашњег председника Била Клинтона, још више код његовог секретара Ал Гора, па и многих других јавних личности.

Као и многи претходни покрети, Њу Ејџ се заснива на две главне лажи, којима је ђаво преварио још прародитеље у рају:

1. Бићете као богови
2. Нећете умрети ("А змија рече жени: нећете ви умријети, него зна Бог да ће вам се отворити очи, па ћете постати као богови..." 1. Мојс. 3,4-5)

Упркос модерној технологији, просвећености, цивилизацији, култури итд. гордост је још увек иста и њена порука је и даље: Воли самога себе и не обожавај никога више од себе, јер си ти бог. Све гране друштва нас непрестано бомбардују поруком: "Ти си најважнији на свету и нема важнијег од тебе". Психологија нас учи да треба веровати у себе; школа да треба себе ценити; саветују нас да мислимо позитивно, да себе убедимо "ја то могу, ја сам најлепши, најспособнији..." цртани филмови уче децу: "ти си господар васионе"; псеудо научни пророци су помоћу телевизије ушли у сваку кућу: космичка свест, телепатија, реинкарнација, Нострадамус, кристали, хороскопи, постали су део сваке породице. Стара религија Вавилона: враџбине, гаталице и бајања, више није само застарела магија, већ се данас, за иста старинска бунцања на пример, за једно предавање Ширли Меклејн плаћа улазница по $400. Јавност је прогутала превару и духовна обмана је пуштена са ланца јер је ништа више не задржава.

Њу Ејџ се заснива на пет основних начела замене. Уколико говоримо о нашој земљи и народу, нашем световном и духовном бићу, замене су:

1. уместо монотеизма (хришћанство) - политеизам
2. уместо васкрса - реинкарнација
3. уместо молитве - медитација
4. уместо предодређености рођењем – хороскопи и предвиђања
5. уместо обичаја и традиције – окултне радње.

Повратак на враџбине и паганизам, како год окренете. :wink:
U jednoj objavi)(koji li je taj srecnik)
Isus Hrist je rekao:

"Jedan Bog, tokom beskrajnog vremena, slao je mnoge učitelje na Zemlju. Iza tih učitelja na planeti su ostajale mnoge svjetske religije koje, izgleda, danas čovječanstvo dijele na mnoge tabore i grupe. Ovo odvajanje nikada nije bila namjera našeg Tvorca. Izazov koji danas stoji pred vama jeste da vidite univerzalnu poruku koja struji kroz ove svjetske religije i da sve što struji spojite u jednu jedinu temu: prevazići vaše podjele i razdvojenosti. To i jeste razlog što sam došao - da sve ljude sastavim u bratstvo Jedinstva. Kako ste samo promašili da me razumijete. "
 
Draga Sestro,
ovo sam i ja pročitala i tada sam malo odahnula, jer sam se uvek pitala ko greši i da li iko greši ukoliko veruje u Boga onako kako su ga učili, a nije mogao da utiče na to gde će biti rođen i kako će se Bogu obraćati, da li će u slavu vere biti obrezan, kako će svog Boga nazivati i koje će sve rituale i metode koristiti da bi Mu se približio. Uvek sam bila stava da smo pred Njim svi jednaki i da je naša "greška" što se razdvajamo a ne primamo Njegovu osnovnu poruku, kroz reči Isusove nam prenetu, da treba da u sebi i oko sebe sejemo ljubav i sve što sa njom neminovno dolazi.
Pozdrav.
 
Komshinica:
Draga Sestro,
ovo sam i ja pročitala i tada sam malo odahnula, jer sam se uvek pitala ko greši i da li iko greši ukoliko veruje u Boga onako kako su ga učili, a nije mogao da utiče na to gde će biti rođen i kako će se Bogu obraćati, da li će u slavu vere biti obrezan, kako će svog Boga nazivati i koje će sve rituale i metode koristiti da bi Mu se približio. Uvek sam bila stava da smo pred Njim svi jednaki i da je naša "greška" što se razdvajamo a ne primamo Njegovu osnovnu poruku, kroz reči Isusove nam prenetu, da treba da u sebi i oko sebe sejemo ljubav i sve što sa njom neminovno dolazi.
Pozdrav.
Pa naravno i to znaci istinski vernik (ma koji)jer voli Boga pa onda i sve ljude...ljubav prema Bogu potire mrznju prema ljudima. To je tacno. Ali to ne znaci da treba da se odreknem svoje vere zbog "bratstva"medju ljudima. U tome je veoma suptilna nijansa. Pripadnici New Age-a bi da vestacki stope sve religije u neki "bosanski lonac"budizma sa primesama paganizma (i Buda se nervira zbog toga), eventualno zacinjeno muslimanskom muzikom...Ja se na taj nacin ne bih bratimila. Stvar je u tome da je "kultura"new agea vec toliko okupirala sve medije da vec ozbiljno utice na svest ljudi. A to je tek pocetak. Sta mislis o tome?I sto ne spavas u ovo gluvo doba?
 
Sestra:
Komshinica:
Draga Sestro,
ovo sam i ja pročitala i tada sam malo odahnula, jer sam se uvek pitala ko greši i da li iko greši ukoliko veruje u Boga onako kako su ga učili, a nije mogao da utiče na to gde će biti rođen i kako će se Bogu obraćati, da li će u slavu vere biti obrezan, kako će svog Boga nazivati i koje će sve rituale i metode koristiti da bi Mu se približio. Uvek sam bila stava da smo pred Njim svi jednaki i da je naša "greška" što se razdvajamo a ne primamo Njegovu osnovnu poruku, kroz reči Isusove nam prenetu, da treba da u sebi i oko sebe sejemo ljubav i sve što sa njom neminovno dolazi.
Pozdrav.
Pa naravno i to znaci istinski vernik (ma koji)jer voli Boga pa onda i sve ljude...ljubav prema Bogu potire mrznju prema ljudima. To je tacno. Ali to ne znaci da treba da se odreknem svoje vere zbog "bratstva"medju ljudima. U tome je veoma suptilna nijansa. Pripadnici New Age-a bi da vestacki stope sve religije u neki "bosanski lonac"budizma sa primesama paganizma (i Buda se nervira zbog toga), eventualno zacinjeno muslimanskom muzikom...Ja se na taj nacin ne bih bratimila. Stvar je u tome da je "kultura"new agea vec toliko okupirala sve medije da vec ozbiljno utice na svest ljudi. A to je tek pocetak. Sta mislis o tome?I sto ne spavas u ovo gluvo doba?
Meni mnogo smeta to što pod maskom ujedinjenja i bratimljenja svih ljudi sveta deluju organizacije koje za cilj imaju samo objedinjavanje svog kapitala. A u tome me najviše vređa prvenstveno manipulacija verom, a onda i to što nas sve trpaju u isti lonac, kao da smo budale, kao da neki od nas nisu spremni i svesni da to uvide. Ja, svakako, i da hoću ne mogu da se odreknem svoje vere, a neću jer nemam razloga. Druge vere ne poznajem tako kao svoju (ni svoju ne poznajem dovoljno). Ima nekih koje mi nisu jasne a ima i onih koje mi ne deluju dobro i sumnjičava sam prema tim crkvama, mada ne i prema verujućim ljudima. Ipak, crkve su negde veoma moćne organizacije i ne bih smela da tvrdim da je sve što rade Bogu milo. O manipulaciji medija i da ne govorim, o tome smo dosta pričali.
A to zašto ne spavam: dani su mi prepuni obaveza, što u poslu, što oko porodice (hvala dobrom Bogu što ih imam). E, onda, kad noću ostanem malo sama ja prosto ne znam šta bih pre radila, a ovaj forum je jedna od aktivnosti koja me veoma raduje, jer tu razgovaram sa svima vama koji ste mi postali mnogo dragi. Tako na uštrb sna ja ponekad noću dugo ostajem budna i bojim se da to nije baš zdravo, a onda pomislim: ako mi čini dobro, možda i nije tako loše. Šta misliš? A ti? Vidim da je i tvoja poruka dosta okasnela.
Mnogo sam te udavila, i ne samo tebe - inače sam preopširna u izlaganju, valjda zato što o svemu imam mnogo da kažem. Ne znam zašto.
:lol:
 
Komshinica:
Sestra:
Komshinica:
Draga Sestro,
ovo sam i ja pročitala i tada sam malo odahnula, jer sam se uvek pitala ko greši i da li iko greši ukoliko veruje u Boga onako kako su ga učili, a nije mogao da utiče na to gde će biti rođen i kako će se Bogu obraćati, da li će u slavu vere biti obrezan, kako će svog Boga nazivati i koje će sve rituale i metode koristiti da bi Mu se približio. Uvek sam bila stava da smo pred Njim svi jednaki i da je naša "greška" što se razdvajamo a ne primamo Njegovu osnovnu poruku, kroz reči Isusove nam prenetu, da treba da u sebi i oko sebe sejemo ljubav i sve što sa njom neminovno dolazi.
Pozdrav.

Pa naravno i to znaci istinski vernik (ma koji)jer voli Boga pa onda i sve ljude...ljubav prema Bogu potire mrznju prema ljudima. To je tacno. Ali to ne znaci da treba da se odreknem svoje vere zbog "bratstva"medju ljudima. U tome je veoma suptilna nijansa. Pripadnici New Age-a bi da vestacki stope sve religije u neki "bosanski lonac"budizma sa primesama paganizma (i Buda se nervira zbog toga), eventualno zacinjeno muslimanskom muzikom...Ja se na taj nacin ne bih bratimila. Stvar je u tome da je "kultura"new agea vec toliko okupirala sve medije da vec ozbiljno utice na svest ljudi. A to je tek pocetak. Sta mislis o tome?I sto ne spavas u ovo gluvo doba?
Meni mnogo smeta to što pod maskom ujedinjenja i bratimljenja svih ljudi sveta deluju organizacije koje za cilj imaju samo objedinjavanje svog kapitala. A u tome me najviše vređa prvenstveno manipulacija verom, a onda i to što nas sve trpaju u isti lonac, kao da smo budale, kao da neki od nas nisu spremni i svesni da to uvide. Ja, svakako, i da hoću ne mogu da se odreknem svoje vere, a neću jer nemam razloga. Druge vere ne poznajem tako kao svoju (ni svoju ne poznajem dovoljno). Ima nekih koje mi nisu jasne a ima i onih koje mi ne deluju dobro i sumnjičava sam prema tim crkvama, mada ne i prema verujućim ljudima. Ipak, crkve su negde veoma moćne organizacije i ne bih smela da tvrdim da je sve što rade Bogu milo. O manipulaciji medija i da ne govorim, o tome smo dosta pričali.
A to zašto ne spavam: dani su mi prepuni obaveza, što u poslu, što oko porodice (hvala dobrom Bogu što ih imam). E, onda, kad noću ostanem malo sama ja prosto ne znam šta bih pre radila, a ovaj forum je jedna od aktivnosti koja me veoma raduje, jer tu razgovaram sa svima vama koji ste mi postali mnogo dragi. Tako na uštrb sna ja ponekad noću dugo ostajem budna i bojim se da to nije baš zdravo, a onda pomislim: ako mi čini dobro, možda i nije tako loše. Šta misliš? A ti? Vidim da je i tvoja poruka dosta okasnela.
Mnogo sam te udavila, i ne samo tebe - inače sam preopširna u izlaganju, valjda zato što o svemu imam mnogo da kažem. Ne znam zašto.
:lol:
Draga Komsinice,
Eto, slozile smo se. Jedinstvo nastaje rastom svesnosti i obozenjem covecanstva, a ne vestackim ljudskim umotvorinama iza kojih uglavnom stoji koristoljublje. Pisacu ti veceras jer sada moram da idem. Bas je lep dan danas.
PS. Budi opsirna koliko hoces. Vazan je sadrzaj a ne kolicina.
 

Slične teme


Back
Top