Njeno veličanstvo Pasta!

Smorisha

Buduća legenda
Poruka
39.432
Mislim da ne bi bilo loše da postavimo jednu temu gde ćemo postavljati recepte za pastu koji su nam se najviše svideli.

Moj omiljeni recept za pastu je ovaj. Taljatele sa pečurkama i pančetom.

1701530049795.png

Sastojci

Potrebno je:
400 g taljatela (ili makarona)
200 g slanine
400 g šampinjona
250 ml pavlake za kuvanje
1 kašičica suvog biljnog začina
1/2 kašičice suvog peršuna (ili svežeg)
1/2 kašičice suvog bosiljka (ili svežeg)
po potrebi soli
malo ulja
---------------------------------------------
Priprema
Pečurke oprati i iseckati na listiće. Staviti da se dinstaju na malo ulja i kada voda ispari staviti seckanu slaninu na kockice, mešajući da slanina pusti svoj miris, dodati suvi biljni začin, peršun, bosiljak i na kraju pavlaku za kuvanje.
Probati ukus i ako je potrebno dodati malo soli, kako ko voli s obzirom da je slanina slana, nemojte presoliti.
U mađuvremenu staviti vodu da prokuva sa 1 kašičicom soli i 2 kapi ulja, pa dodati taljatele (makarone) da se skuvaju. Vreme kuvanja zavisi od testenine, pa kuvati prema upustsvu na kesi.
Makarone ocediti u posudi za ceđenje, presipati u odgovarajuću posudu i pomešati sa sosom koji ste napravili. Sve dobro izmešati da se sjedini testnina sa sosom.

SAVET
Taljatele su vrlo ukusne i brzo se prave, moji ih obožavaju. Mogu se ukrasiti sa rendanim kačkavaljem, ako volite, ja ne stavljam. Prijatno!

Mislim da ne bi bilo loše da postavimo jednu temu gde ćemo postavljati recepte za pastu koji su nam se najviše svideli.

Pogledajte prilog 1456877

Sastojci

Potrebno je:
200 g slanine
400 g šampinjona
po potrebi soli
malo ulja
Priprema
Pečurke oprati i iseckati na listiće. Staviti da se dinstaju na malo ulja i kada voda ispari staviti seckanu slaninu na kockice, mešajući da slanina pusti svoj miris, dodati suvi biljni začin, peršun, bosiljak i na kraju pavlaku za kuvanje.
Probati ukus i ako je potrebno dodati malo soli, kako ko voli s obzirom da je slanina slana, nemojte presoliti.
U mađuvremenu staviti vodu da prokuva sa 1 kašičicom soli i 2 kapi ulja, pa dodati taljatele (makarone) da se skuvaju. Vreme kuvanja zavisi od testenine, pa kuvati prema upustsvu na kesi.
Makarone ocediti u posudi za ceđenje, presipati u odgovarajuću posudu i pomešati sa sosom koji ste napravili. Sve dobro izmešati da se sjedini testnina sa sosom.

SAVET
Taljatele su vrlo ukusne i brzo se prave, moji ih obožavaju. Mogu se ukrasiti sa rendanim kačkavaljem, ako volite, ja ne stavljam. Prijatno!

Savet za brze taljatele. Kada nema vremena covek da ih izvuce ili nema onu masinu.
Mogu se uzeti svezi listovi lazanje. Svaki list se urola lagano poput fiseka i isece ostrim nozem na sirinu po zelji.

Inace, moje omiljena pasta je ona sa tikvicama i belim lukom uz stariji sir od koze ili ovce.

Pečurke
Dve glavice luka iseckati
2-3cena belog luka iseckati sitno
Maslinovog ulja
So i biber
Pavlaka
Dosta friškog peršuna iseckati

U tanjire servrati pastu odozgo pečurke i služiti sa parmezanom

Postoji i varijanta maslinovo ulje u dve malene činije mogu i teglice u jedno naseckati beli luk u drugu fafarone

Takodje poslužiti pa ko hoće i po zelji

Ја волим најједноставније - панчету исецкану и бели лук бацим на маслиново уље, додам пасату и у то умуљам (скоро) скувану и оцеђену пасту.
Следи обилато посипање ренданим пармезаном и то је то.
Најбитније је добро посолити воду у којој се тестенина кува и не дозволити да се иста прекува.

Pogledajte prilog 1456877

Sastojci

Potrebno je:
200 g slanine
400 g šampinjona
po potrebi soli
malo ulja
Priprema

SAVET
Правим ово са киселом павлаком, те за кување не користим. Али ставим и бели лук.

Kako da kažem, nemam omiljenu, jer su mi sve lepe, ali da nema čudnih sastojaka tipa inćuni.
Dugo sam pravila sama sos od paradajza i neko je ovde pomenuo barila gotove i mogu reći da je mnogo lep onaj sa bosiljkom.
Da li je to mleveno meso ili slanina ( mesnata ) , nije važno, taj sos ubacim i ja narendam jabuku i sve se to sjedini i istopi, to sam videla od jednog kuvara na tv- u.
Ukoliko napravim bez mesa mogu neke biljčice onda ide tvrdi sir koji se istopi , beli luk i ne stavljam paradajz sos.

imam uredjaj za pravljenje paste.sipas prasno,vodu .odaberes alat-sablon kako oces da ti izgleda testo - pasta,makaroni,rezanci razni itd.samo podmetnes posudu i pasta upada unutra.najveci problem je da tacno odmeris odnos vode i brasna.mesalica mesa testo i ono upada u presu koja pastu istiskuje kroz odredjeni sablon.ali se ne isplati da pravis male kolicine posto moras da operes sve te delove gde je bilo testo.nisam odavno pravio i nisam bas nesto siguran dal sam zadnji put oprao uredjaj???sad ne smem da pogledam ko zna sta ima unutra..

Back