Njemačka i Japan se naoružavaju. Njemačka i Japan trebaju da postanu nuklearne vojne sile.

Njemačka i Japan trebaju da postanu nuklearne vojne sile?

  • Da.

    glasova: 6 50,0%
  • Ne.

    glasova: 6 50,0%

  • Ukupno glasova
    12

Grossmeister

Primećen član
Poruka
922
Autorska.

Za mene lično pozitivna strana ruske agresije u Ukrajini je raspad poretka koji je od 1945 godine Njemačku i Japan nepravedno "pacifizirao" i od svjetskih vojnih velesila pretvorio ih u vojnom pogledu u "trećerazredne države" bez nuklearnog naoružanja i uz enormno smanjenje vojnih kapaciteta. Sva sreća ruska agresija na Ukrajinu stvari u vezi s tim mijenja nabolje i Njemačka i Japan krenuli su u enormno.naoružavanje uz moje lično očekivanje da jako brzo postanu i nuklearne vojne sile, a što zaslužuju jer imaju i naučne i tehnoške mogućnosti za to.
 
To niko neće dopustiti.
SAD Japan i Nemačku drži pod strogom kontrolom.
Ne naoružavaju se te zemlje same, već ih SAD naoružava onako i onoliko koliko je SAD potrebno da budu naoružane za neki potencijalni sukob.
One su sada samo oruđe u rukama SAD i mogu onoliko koliko im SAD dopusti.
Ne izgleda verovatno da će u skoroj budućnosti doći do samostalnosti. Njih može samo neko drugi osloboditi, ali mislim da je kod njih preveliki strah da će time samo promeniti gospodara. SAD su do sad bile manje zlo od drugih potencijalnih gospodara. Štaviše, nije im bilo ni loše njima. To će se promeniti ako ih SAD u budućnosti gurnu u neki rat. Ali za sad su bezbedni...
 
zasto bi im amerika to dozvolila?

a posle toga i rusija i kina

bolje je krojiti sto dalju buducnost , lakse je i imas vise vremena za reakciju

sto kasnije te zemlje dobiju atomke to im je kasnija sansa da vode nezavisnu politiku

Zašto su dozvolili komunističkoj Koreji i islamskom Pakistanu? Neće im niko ni tražiti dozvolu.
 
Autorska.

Za mene lično pozitivna strana ruske agresije u Ukrajini je raspad poretka koji je od 1945 godine Njemačku i Japan nepravedno "pacifizirao" i od svjetskih vojnih velesila pretvorio ih u vojnom pogledu u "trećerazredne države" bez nuklearnog naoružanja i uz enormno smanjenje vojnih kapaciteta. Sva sreća ruska agresija na Ukrajinu stvari u vezi s tim mijenja nabolje i Njemačka i Japan krenuli su u enormno.naoružavanje uz moje lično očekivanje da jako brzo postanu i nuklearne vojne sile, a što zaslužuju jer imaju i naučne i tehnoške mogućnosti za to.
Na čemu si? Na nekoj teškoj ideologiji, da još samo svet funkcioniše kako ga krug dvojke priželjkuje.
 
Zašto su dozvolili komunističkoj Koreji i islamskom Pakistanu? Neće im niko ni tražiti dozvolu.
Ko je kome šta “dozvolio” BRE? Ko to ima prava na ovome svetu da “donosi odluke” ko šta može i ne može.

@Grossmeister , @stugots & @GrdobanS sigurno veruju da bi bilo dobro da je Nemačka nekako u prilici da uopšte primiriše nuklearnom oružju, iako su ti isti Nemci pobubijali oko 100 miliona živih ljudi u dva svetska rata. To da bi Srbiju prosto eradicirali, da ne kažem nešto groznije vam ne pada na pamet, jel da? A i da reše, bogatiji su, imaju sva moralna prava.

Da li je @Grossmeister za to da Srbija razvije nuklearni arsenal bar kao RF? Nije to toliko skupo, Severna Koreja i Dinastija Kim raspolažu manjim snagama od nas, pa imaju, i nekako kao da ih Bajden zaboravio. :D

PS Glede Nemaca, nemoj neko da je lupao o “Hitleru”, ON nije ubio nikoga, nego baš Nemci, koji su sa ushićenjem aplaudirali monstrumu dok je penušao o istrebljenu celih naroda i odmazdi za onaj prvi što su ga izgubili.
 
Poslednja izmena:
Autorska.

Za mene lično pozitivna strana ruske agresije u Ukrajini je raspad poretka koji je od 1945 godine Njemačku i Japan nepravedno "pacifizirao" i od svjetskih vojnih velesila pretvorio ih u vojnom pogledu u "trećerazredne države" bez nuklearnog naoružanja i uz enormno smanjenje vojnih kapaciteta. Sva sreća ruska agresija na Ukrajinu stvari u vezi s tim mijenja nabolje i Njemačka i Japan krenuli su u enormno.naoružavanje uz moje lično očekivanje da jako brzo postanu i nuklearne vojne sile, a što zaslužuju jer imaju i naučne i tehnoške mogućnosti za to.
ne znam kako ces podneti ovu vest


Probleme bei Bundeswehr-Panzer: Peinlich-Panne beim Puma​

Deutsches Kriegsgerät gibt vor dem Einsatz in der Nato-Speerspitze auf. Das wirft ein Schlaglicht auf die Verwendung des Sondervermögens.
Schützenpanzer Puma
Keine Angst, der schießt nicht: 18 Pumas der Bundeswehr sind erst mal kaputt

BERLIN taz | Einen richtigen Zeitpunkt für eine Panne gibt es zwar nicht, dieser hier liegt aber besonders ungünstig: Erneut muss sich die Bundeswehr mit Ausfällen bei ihren Schützenpanzern Puma herumschlagen. Der Spiegel berichtete am Samstag, dass während einer Übung der Panzergrenadierbrigade 37 aus Frankenberg in Sachsen alle 18 eingesetzten Pumas mit teilweise komplizierten Schäden ausgefallen sind.
 
ne znam kako ces podneti ovu vest


Probleme bei Bundeswehr-Panzer: Peinlich-Panne beim Puma​

Deutsches Kriegsgerät gibt vor dem Einsatz in der Nato-Speerspitze auf. Das wirft ein Schlaglicht auf die Verwendung des Sondervermögens.
Schützenpanzer Puma
Keine Angst, der schießt nicht: 18 Pumas der Bundeswehr sind erst mal kaputt

BERLIN taz | Einen richtigen Zeitpunkt für eine Panne gibt es zwar nicht, dieser hier liegt aber besonders ungünstig: Erneut muss sich die Bundeswehr mit Ausfällen bei ihren Schützenpanzern Puma herumschlagen. Der Spiegel berichtete am Samstag, dass während einer Übung der Panzergrenadierbrigade 37 aus Frankenberg in Sachsen alle 18 eingesetzten Pumas mit teilweise komplizierten Schäden ausgefallen sind.
Veoma lepa vest za jedno tmurno jutro.
 
Veoma lepa vest za jedno tmurno jutro.
a pazi ovo, posto nemaju ni jedan jedini tenk,
uvesce u upotrebu 50 godina stare pancere

Bundeswehr wird vorerst keine neuen Puma-Panzer bestellen​

Nach der Pannenserie mit dem modernen Schützenpanzer Puma greift die Truppe auf bewährtes Altgerät zurück. Die Bundesregierung spricht von einem „herben Rückschlag“.


Frank Specht

20.12.2022 Update: 19.12.2022 - 15:46 Uhr 3 Kommentare




Schützenpanzer Puma Quelle: imago images/Sven Eckelkamp


Schützenpanzer Puma

Das moderne Kampffahrzeug erwies sich mehrmals als Totalausfall auf dem Übungsplatz.

(Foto: imago images/Sven Eckelkamp)

Berlin Der Ausfall des Schützenpanzers Puma ist laut Bundesverteidigungsministerin Christine Lambrecht (SPD) ein „herber Rückschlag“ für die Modernisierung der Streitkräfte und die Bündnisverpflichtungen Deutschlands. Ihre Aufgaben im Rahmen der sogenannten Nato-Speerspitze VJTF wird die Bundeswehr nun mit den fast 50 Jahre alten Schützenpanzern des Typs Marder bestreiten, wie ein Ministeriumssprecher am Montag sagte.
 
naslov-kako oldtajmeri mogu da pomognu ukrajini,
pa ne znam, sto ne pitaju krstine ustaske eksperte

Schützenpanzer Marder – wie der Oldie der Ukraine nützen könnte​


Marder beim Schießtraining.


Marder beim Schießtraining.

© Armin Weigel / Picture Alliance

kramper-gernot


von Gernot Kramper
02.05.2022, 12:34 4 Min.
Der Marder ist ein Schützenpanzer aus dem Kalten Krieg. Er ist immer noch im Dienst und könnte Kiew helfen, in eine mobile Kriegsführung überzugehen.
 
Trebaju trebaju, potrebuju , Ameri će pre progutati da Rusi ponovo oforme DDR nego da dozvole Njemcima da imaju nuklearno naoružanje.
Kad se bude oformila nova DDR odma odlazim da poprave moj Carat.

Uopšte ne trebaju

Ni jedni ni drugi nemaju dovoljno resursa ni da budu na ovom nivou standarda + nemaju resursa da prave atomsku bombu

E sad ako imaš nekoga ko je dokazano spreman da se naoruža i ide otimati drugima ko je lud da mu pomogne da to uradi

Jedno je imati oružje za odbranu a drugo za otimačine

I ovo što su jedan vek sisali čovečanstvo im je dosta, sad lepo neka se shodno svojim resursima razvijaju
 
Veoma lepa vest za jedno tmurno jutro.

Ništa njima nije verovati
Oni kako zinu slažu.
Ta silna želja za tudjim prirodnim bogatstvima, ta glad pomešana sa psihopatologijom nadmoći i izuzetnosti dovodi do toga da su spremni na sve.

Pogledaj šta su uradili od Balkana za 30+20 godina njihove uprave
 
Autorska.

Za mene lično pozitivna strana ruske agresije u Ukrajini je raspad poretka koji je od 1945 godine Njemačku i Japan nepravedno "pacifizirao" i od svjetskih vojnih velesila pretvorio ih u vojnom pogledu u "trećerazredne države" bez nuklearnog naoružanja i uz enormno smanjenje vojnih kapaciteta. Sva sreća ruska agresija na Ukrajinu stvari u vezi s tim mijenja nabolje i Njemačka i Japan krenuli su u enormno.naoružavanje uz moje lično očekivanje da jako brzo postanu i nuklearne vojne sile, a što zaslužuju jer imaju i naučne i tehnoške mogućnosti za to.
И Куба, Венецуела, Северна Кореја, Мексико, Перу, Иран, Сирија.
 

Back
Top