Quantcast

Njegova mračna tkanja(Severna svetlost,čudotvorni nož,ćilibarski durbin)-Filip Pulman

Miki 13991

Veoma poznat
Poruka
11.548
Ne sviđa mi se.Jednostavno,nimalo originalno,mešavina nekoliko romana,priča o onom kamenu koja ona mala nosi,koji je čaroban bla,bla,bla stoput je ispričana.Naravno,to je moje mišljenje,nemojte me sad linčovati(Imam previše loših iskustava kad je u pitanju mišljenje suprotno od većine).I nije tačno da je poelse Tolkina najveći pisac,ima toliko dobrih pisaca.

Direkt

Elita
Poruka
17.564
meni je ovo mozda najomiljenija knjiga,svidja mi se kako je pulman napisao,da od male avanture stvori nesto dublje,i vece..obozavam sve likove i nacine na koje ih je pulman stavio da razmisljaju,
procitao sam i lajrin oksford i nekada davno na severu,cak sam i preveo Lajrin Oksford na srpski,ako nekom treba pa da mu posaljem ako nadjem,mozda nije savrseno ali je za one koji slabo znaju engleski..

Acting_Me

Ističe se
Poruka
2.937
Covek je upakovao u deciju pricicu nezgodnu problematiku. Odusevio me je sa par detalja. A posebno mi je bio zamiljivo sto je bogu i njegovoj smrti posveto svega pola strane. Upecatljivo u svakom slucaju. Originalno mozda i nije. Bitno je da je on preneo neke vazne poruke.
Uh, sve boldovah :)))
Necu suditi o originalnosti, jer nisam kompetentna, nisam posvecena samo tom zanru pa da znam reci da li je ili nije originalno.
Svakako ostavlja utisak...
Ja sam, citajuci drugi put, shvatila (mozda pogresno) da zapravo odrasli i ne bi mogli biti glavni akteri... Potrebna je ta cistota djece i jos mnogotoga sto odrasli nemaju.
Ovaj dio sa Bogom-slazem seu potpunosti, kao da nije doradio ideju do kraja...
Kraj mi je ok, sada, mada me je kao mladju jako potresao... Nisam se mogla oporaviti od rastanka Vila i Lajre, njenog gubljenja sposobnosti da cita aletiometar... A tek o ideji da Bog nije ...pa ... Bog :mrgreen:
Svakako je trebao poraditi vise na toj temi Boga... Nekako je to uprosceno i nedoreceno ...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.