Njegova ljubomora uništava našu vezu i ne znam šta da radim

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.279
"Njegova ljubomora uništava našu vezu i ne znam šta da radim"

To je bilo pitanje nekom onlajn savetniku, a kad čitam dalje, pitam se kojoj grupi pripadam: ljubomornima ili "naivnima"? Gde ste vi u svemu ovome?

Evo kako ide priča:

Nemam pojma zašto je tako nesiguran - nikad ga nisam prevarila. Ja imam 28, a on 30. Živimo zajedno tri godine.

Prošlog vikenda smo izašli na piće sa prijateljima, a konobar me je video kako se mučim sa našom rundom. Pomogao mi je da nosim piće i prijateljski smo razgovarali.

Moj partner je sačekao dok on ne ode, a onda me optužio da ga ne poštujem tako što sam razgovarala sa konobarom.

Od tada nije razgovarao sa mnom, a kada progovori samo viče i psuje. Nemam pojma zašto je tako nesiguran. Nikada ga nisam prevarila.

DEIDRE-SMILING-WAITER-1.jpg

Гром

Domaćin
Poruka
3.909
Čovek kada sudi o drugima uvek polazi od sebe, kakav je on takvi su i drugi. Što znači da je najverovatnije on taj koji je sumljivog morala, lopov u svima vidi lopove, ku"va u svim ženama vidi ku"ve.Lažov veruje da svi lažu. U pravdu i dobrotu veruju samio dobri ljudi, u poštenje samo pošteni ljudi. U ljubav samo oni koji u i sami sposobni da vole.
Ono šta čovek radi od svoje slobodne volje u svom umu opravdava i na taj način gradi svoju istinu. Kada čovek krade on u svom umu ima opravdanje koijim ta svoja dela opravdava kao da su dobra, Kada opravdava zla dela onda, laž, krađu, blud onda u svom umu gradi zabludu a kada opravdava dobra dela onda gradi istinu,
Kasnije kroz tu svoju istinu sudi o svemu šta mu se dešava u životu, Pa ko sudi iz zablude ima gnev, bes, ljutnju, ljubomoru.....i kako se oseća tako se i ponaša,
A kada nečiji sud počiva na istini onda ima za osećanja ljubav, milost, zahvalnost.....i tako se ponaša. Jer to kakavog ćemo duha biti određuju naša osećanja. Kako se osećamo tako se i ponašamo
I to zlo ponašanje vremenom biva sve gore i gore ako se čovek ne promeni i počne da čini dobro menjajući na taj način istinu koja ja u njemu.
Na našu istinu utiče i obrazovanje, vaspitanje, iskustva, ubeđenja uverenja.
Čovek koji hoće da uredi svoj život mora da pođe od toga da prvo mora da uredi svoju istinu, jer ona je izvor života u čoveku.
Jer život je samo kada se lepo osećaš, i to ne zavisi od okolnosti nego od našeg tumačenja, doživljaja okolnosti; a to dolazi od naše istine.

AleksaJ

Elita
Poruka
24.036

To je bilo pitanje nekom onlajn savetniku, a kad čitam dalje, pitam se kojoj grupi pripadam: ljubomornima ili "naivnima"? Gde ste vi u svemu ovome?

Evo kako ide priča:

Nemam pojma zašto je tako nesiguran - nikad ga nisam prevarila. Ja imam 28, a on 30. Živimo zajedno tri godine.

Prošlog vikenda smo izašli na piće sa prijateljima, a konobar me je video kako se mučim sa našom rundom. Pomogao mi je da nosim piće i prijateljski smo razgovarali.

Moj partner je sačekao dok on ne ode, a onda me optužio da ga ne poštujem tako što sam razgovarala sa konobarom.

Od tada nije razgovarao sa mnom, a kada progovori samo viče i psuje. Nemam pojma zašto je tako nesiguran. Nikada ga nisam prevarila.

Pogledajte prilog 1176255

А ђе је линак ?

Ма ви све ово Савета маштујете да б' с' повећала читанос' овога форума

RužnaKoLopov

Elita
Moderator
Poruka
18.531

Evo kako ide priča:

Pogledajte prilog 1176255

recimo da je normalna nashla bi drugog partnera

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.