Quantcast

Nisu oni krivi sto su Ameri ....

winkler

Aktivan član
Poruka
1.243
Nikola Tesla američki fizičar.Ovo ostalo se ne vidi dobro.Pa fizičar sigurno nije-bar ne školovani a američki-to je već diskutabilno.Uzrok:Amerikanci prisvajaju sve što su finansirali,što je prema mom mišljenju normalna stvar.Tesla je imao i njihovo državljanstvo,tamo je radio,tamo je i umro.Naš veliki naučnik je Milutin Milanković.

Poslednja izmena:
Poruka
17.145
Nikola Tesla američki fizičar.Ovo ostalo se ne vidi dobro.Pa fizičar sigurno nije-bar ne školovani a američki-to je već diskutabilno.Uzrok:Amerikanci prisvajaju sve što su finansirali,što je prema mom mišljenju normalna stvar.Tesla je imao i njihovo državljanstvo,tamo je radio,tamo je i umro.Naš veliki naučnik je Milutin Milanković.
Upravo to :rida:

Ma bre kako oni to gledaju . Zna se gde se rodio i odakle je potekao . Mogu i ja reci da sam Nemac al jos 100 puta da se okrenem naglavacke nece biti da sam se tamo rodio .
Kako to :neutral:

Po mom misljenju najpravednije bi bilo da pise yugoslovenian physicist .

winkler

Aktivan član
Poruka
1.243
Upravo to :rida:

Ma bre kako oni to gledaju . Zna se gde se rodio i odakle je potekao . Mogu i ja reci da sam Nemac al jos 100 puta da se okrenem naglavacke nece biti da sam se tamo rodio .
Kako to :neutral:

Po mom misljenju najpravednije bi bilo da pise yugoslovenian physicist .
Odavno je u svetu prestalo da bude bitno odakle ko potiče.Pisali bi hrvatski fizičar (iako nije bio fizičar) u krajnjem slučaju ali obzirom da je više proveo u USA nego u Hrvatskoj a pri tome ima njihovo državljanstvo i tolike godine ga finansirale američke kompanije meni je potpuno logično da su to napisali.U Smiljanu je proveo samo detinjstvo i ništa više.

Paganko

Elita
Poruka
16.644
Ništ neobično. Može neko biti Srbin a pri tom Američki naučnik. Istina je, šta ima da se lažemo. DA je ostao ovde, nikad ništa ne bi uradio.

Leonard Ojler - Švajcarac, ali je većinu stvaralačkog života proveo u Sankt Petersburgu i bio ruski akademik.

. . .

Poznat
Poruka
8.339
Sto kaze onaj cuveni vic "Sta bi Tesla radio da je ostao u Srbiji, da li bi mu da bude elektricar". . . Inace ono sto izgleda neki ovde ne znaju jeste da Tesla nije imao zavrsen fakultet i kao takav nije mogao da udje u Srpsku Akademiju Nauka i Umetnosti tako da ovo kasnije prihvatanje Tesle kao srpskog naucnika nikako ne stoji. Amerikanci su mu dali sve uslove (kao i milionima drugih) i tamo je sticao i radio tako da je onda njihov svidelo se to nekome ili ne, a Srbi mogu samo da se okite poreklom i to je to. . .

Osti

Zainteresovan član
Poruka
468
Ništ neobično. Može neko biti Srbin a pri tom Američki naučnik. Istina je, šta ima da se lažemo. DA je ostao ovde, nikad ništa ne bi uradio.

Leonard Ojler - Švajcarac, ali je većinu stvaralačkog života proveo u Sankt Petersburgu i bio ruski akademik.
Jedino kad bi se bavio teorijskom fizikom kao Milanković. Ali predmet njegovog zanimanja je iziskivao eksperimente,a samim tim i novac. Mada on je imao puno preblema oko finansiranja i u Americi, sa Vestinghause-om i drugim američkim kompanijama.

nm_cyber

Ističe se
Poruka
2.808
Људи опустите се ... американци присвајају туђу нафту и новце а не научнике...Ми знамо да је Тесла био наш...а најбитније је оно што је оставио човечанству....

Poruka
17.145
Ali nisi amerkinac ako zivis i radis u americi . Gleda se koje je tvoje poreklo, ili tvoji koreni sto bi rekao cosic . Ja kada budem otisao ako Bog da u USA, nikad ali nikad se necu izjasniti kao amerikanac, bez obzira sto cu verovatno tamo i da radim i da zivim , i kad god me neko oslovi amerkinacom ispravicu ga kulturno i objasniti mu .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.