Nisam za Vučića, ali nisam ni za Đilasa i njegov "NATO Savez za Srbiju"

O boldovanom upravo i govorim.Postoji nekakav kontinuitet u postupcima oko KiM, ali i svega ostalog što se tiče Srbije.Usled toga je glupo da se običan svet posistovećuje sa ovim ili onim političkim liderima i opcijama i da se uvlači u međusobne sukobe. Bilo bi lepo kada bi ovde postojali i objektivni stavovi.. Evo, ja nisam za AV.Ne sviđa mi se njegovo viđenje i vođenje politike, ni na spoljnom,a posebno na unutrašnjem planu.Kao što naslov teme kaže-nisam ni za Đilasa,ili ne znam ni ja koga. Sve ih smatram katastrofalnim i mislim da sam u pravu, jer rezutati njihovih politika su jasno vidljivi i svrstavaju Srbiju na dno političkog i ekonomskog "lanca ishrane" već decenijama.Da li sam zbog toga "rušitelj države,drugosrbijanac itd."?

Ниси, све док си објективан и док се не поистовећујеш са горепоменутим чопором.
Слажем се са тобом у свему овде написаном, једина је разлика што ја дајем подршку АВу као државном врху, јер сматрам да би нам у овом моменту раскол у земљи још више отежао ситуацију. И из ината чопору.
Да ли сам због тога "бот сендвичар"?
 
Ниси, све док си објективан и док се не поистовећујеш са горепоменутим чопором.
Слажем се са тобом у свему овде написаном, једина је разлика што ја дајем подршку АВу као државном врху, јер сматрам да би нам у овом моменту раскол у земљи још више отежао ситуацију. И из ината чопору.
Да ли сам због тога "бот сендвичар"?
Jesi, jer sedvičmar je nadimak koji se daje podržavaocima AV
 
Не 'даје се', него га даје чопор ЕУ-НАТО сендвичара.
A ne bez razloga
D53673C3-86C8-4D99-AC0A-F6293204444E.jpeg
 

Радни неки људи... :mrgreen: :lol:
Само, ја не добих никад ни сендвич а камоли пакет, чак ни грешком, као неки овде којима су пуна уста 'издаје', ал' пакет задржаше. :mrgreen:
 
Ниси, све док си објективан и док се не поистовећујеш са горепоменутим чопором.
Слажем се са тобом у свему овде написаном, једина је разлика што ја дајем подршку АВу као државном врху, јер сматрам да би нам у овом моменту раскол у земљи још више отежао ситуацију. И из ината чопору.
Да ли сам због тога "бот сендвичар"?
Nisi.Zadržaću svoju retoriku iz prethodnog posta i reći da se ne slažem sa tobom . (Kako sam omudrao i postao "polite" lik)

:D

Recimo, ja ne podržavam državni vrh, ukoliko vidim da nas vodi u pogrešnom smeru. Ovde, kao što ranije rekoh više mislim na unutrašnju, nego na spoljnu politiku. U spoljnoj politici su vođama malih zemalja vezane ruke
P.S. Pitanje KiM doživljavam više kao simbiozu unutrašnje i spoljne politike
 
Nisi.Zadržaću svoju retoriku iz prethodnog posta i reći da se ne slažem sa tobom . (Kako sam omudrao i postao "polite" lik)

:D

Recimo, ja ne podržavam državni vrh, ukoliko vidim da nas vodi u pogrešnom smeru. Ovde, kao što ranije rekoh više mislim na unutrašnju, nego na spoljnu politiku. U spoljnoj politici su vođama malih zemalja vezane ruke
P.S. Pitanje KiM doživljavam više kao simbiozu unutrašnje i spoljne politike
Ово је сасвим ок. Нити ја тврдим да си у криву што не мислиш као ја, нити да сам ја у праву што мислим тако како мислим.
Од унутрашње политике једино што ме занима је то да имамо све што нам је неопходно за живот и да то МОЖЕМО ДА ПЛАТИМО. Од спољне - да не признамо Косово и да не уведемо санкције Русији. И, ништа друго ме не занима у овом моменту. Претпостављам да је то погрешно, али у моменту кад осећам да је наша егзистенција, и као људског бића и као народа, нападнута У СВАКОМ СМИСЛУ, све остало сматрам небитним.
 
Nisam za Vučića, ali nisam ni za Đilasa i njegov »NATO – Savez za Srbiju«
-----------------------------------------------------------
Istina, što se tiče trenutnog političkog dešavanja, bolje reći previranja, pregrupisavanja, prestrojavanja i sl. nema trećega, ali obadva predložena rešenja nisu moja opcija iz razloga: oba pola su zla, banda, mafija, rulja i sl. i za takve samo budala može da glasa. I jedna i druga banda želi dobro, ali samo sebi i svojim najbližim sledbenicima i njima Srbi i Srbija ne znače ništa - nikada i nisu bili u fokusu njihovog interesovanja. Njih, obadva ta mafijaška pola, po svemu potpuno ista - ista retorika, ista "kultura", isto "obrazovanje", isti, naravno, "uglađeni" maniri ponašanja i isti mentori, tuđinski zlotvori koji čine sve da Srbije i Srba zauvek nestane. Nisam lično nikada protiv bilo čega, naročito ne nasilnim sredstvima, ruljom, provokativnošću, cinizmom (sprdnjom, kako neki polupismeni novinari nameću kao izraz i jedinu opciju precepcije »prebogate, predivne srpske«, frazeologije), vređanjem, kukavičkim podmetanjem, lažima i vulgarnošću, uvek sam za, a ako nemam izbora, nemam nameru da podržim bilo koga, onda se apsolutno indiferentan, boli me uvo za sve, i u tim trenucima zaronem duboko u svoje misli, prepustim se starim knjigama, da me spopadnu ne dozvoljavam brigama i činim sve da bih pronašao svetlost na kraju tunela – onu spasonosnu treću opciju.

Dakle, da ne bude nikakve zabune, ne mogu da budem, nikada više, za Aleksandra Vučića, ko me jednom izda za mene zauvek ostane smrdljiva pi-zda, ali ne mogu da budem ni protiv njega iz sledećih razloga:

1. njega je neko na demokratski, legalni i legitimni način izabrao za funkciju predsednika Srbije,
2. njegov mandat i način kako mora da postupa, predstavlja Srbe i Srbiju, utvrđen je Ustavom Srbije, kao što je Ustavom i normirano kako i zbog čega može da se opozove i šta biva posle opoziva,
3. ne može, naročito ne u demokratski uređenim i pravno određenim društvenim zajednicama (čitaj: država, u konkretnom slučaju) da, suprotno Ustavu Republike Srbije, to zlo nas je već zadesilo 5-tog oktobra, potonuli smo kao bušna lađa zbog toga i nešto slično nam se, nikada više ne sme dogoditi, bolčje da nas umesto toga grom pogodi, ako smo pametni, rulja, mafija, narkomanski klanovi, razularena masa bezumnika i nečija, tuđinska i prema Srbima i Srbiji neprijateljska, »peta kolona«, makar se ona nazivala i »Savez za Srbiju«, da smenjuje i nameće predsednika Srbije na način rulje, razularene mase, mafije, naročito ne na nasilni način kako takvi jedino i funkcionišu …

Nisam ni zaiv »NATO – Saveza za Srbiju« iz razloga što:

1. tu i takvu demokratiju smo već imali i jedva preživeli,
2. ti su vladali od 5-tog oktobra 2000 – do 2012. godine i Srbima i Srbiji, svako je to osetio na sopstvenoj grbači, bilo najgore, jedva smo te štetočine preživeli,
3. rekoh da nisam ni protiv takvih, naročito ne želim da se sa njima obračunavamo njihovim »demokratskim, kulturnim i finim« sredstvima, ali da takve podržim to nikada neće da se desi,
4. istina, da opet ne bude zabune, ako govorimo konkretno o čoveku koji će na najbolji način predstavlja Srbe i Srbiju, predsednik Srbije, veoma rado bih podržao, to bi bio moj izbor i moje ZA, dozorele vrhunske intelektualce, ljudine enciklopedije, moralne vertikale, vrhunski obrazovane, iskustvom i činjenjem potvrđene, ostvarene i dokazane, uvek dobronamerne i uvek kulturne ljudske gromade, ne gledajući na to kojoj političkoj opciji pripadaju a la: prof. dr Nikola Selaković. Milorad Vučelić, Milomir Marić …, a naročito one koji su uvek bili iznad politike, ljudine koje u dušu poznajem i za koje bih dao ruku u vatru, moje bogoslovske drugare : prof. dr Mitar Krejić, dugogodišnji dekan i osnivač Univerziteta u Novom sadu, naravno,moralnijeg čoveka do sada nisam susreo, Jovana Petkovića, dugogodišnji rektor bogoslovije »Sveti Arsenije Sremac u Sremskim Karlovcima i, naravno, moja malenkost, od mene, bež lažne skromnosti, boljega nema i niko kao moja malenksot ne bi tako dosledno predstavljao, uvek i na Svakom mestu, Srbe i Srbiju,
5. dakle, to je naša tužna i ružna istina, trenutno, to ni »NATO – Savez za Srbiju« ne krije, ne sme, nigde i nikada, da bude jedina opcija da smo PROTIV nekoga, već uvek mora da postoji zdravorazumana alternativa i opcija za koju se glasa,
6. ko-god za mesto predsednika Srbije predloži nekoga koje sam sam predložio istog trena može da računa na moju podršku, ali niko od mene, nisam od onih za čiju se podršku licitira na način:

»Prvi, drugi, treći put - PRODANO!«,

moj obraz nikada neće da bude eksponat licitacije, neće da dobije podršku da se sadašnji predsednik Srbije, za kojeg nisam i nikada neću da budem, iz razloga koje sam naveo, zameni suprotno Ustavu Republike Srbije i »zakonima« i na način mafije, razularene rulje, naročito ne na nasilni način, kako takvi jedino i funkcionišu i, naravno,
7. normalni, naročito ne lepo vaspitani, vrhunski obrazovani, kulturni i dobronamerni, nikada neće da stanu izza opcije PROTIV, uvek će da budu ZA, a ako te opcije nema »na meniju« oni je izmisle, stvore i oblikuju u skladu sa svojim znanjem, iskustvomi i dobrim, opšte korisim, namerama …
Što se tiče jedine primedbe »NATO – Savez za Srbiju«, time dokazuju moji veličinu, nekompromitovanost i doslednost i njihove laži, mojoj malenkosti na način a la:
-------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------
Želim, pošto sam filolog i filozof po obrazovanju, zvanju, znanju, srcu i duši, želim najpre, kako mi i dolikuje da »posrbim« taj latinski izraz kako bi ga svi lakše razumeli i shvatili koliko lažu oni koji mi nešto tako kukavički podmeću…

Dakle sam izraz » eksponirati – je glagol: ima jedno od sledećih značenja: izložiti, izlagati, prikazati, objasniti; sam izraz je nastao od: (eksponát), lat. expōnatus ("(nešto) izloženo, prikazano, pokazano i sl.)

Neka mi neko navede, jedan jedini slučaj gde me je neko video kako se to »eksponiram sa Sendvičarem« ? U Srbiju nisam nogom kročio već dve decenije i suludo je meni kukavički to podmetati…To bi bilo u suprotnosti sa mojim samopoštovanje, samodokazivanje i načinom života, jer sve suprotno tome bi me lično dovelo i nedođiju krivog usmerenja, lutanje i gubljenja samoga sebe… Istina danas je sve javno, što javnije to bolje, ali nikada od mene nećete dočekati da me vidite onakav kakav nisam i da istinu zamenim lažima, moral nemoralom, obrazovanje bezumljem, poštovanje sa provokativnošću i kulturni vokabular sa vulgarnošću …

Krstan Đ. Kovjenić

Pogledajte prilog 1292165

Čekaj bre.

Kakav sad Savez za Srbiju?

Ovo tema za istoriju?
 

Krstane, ovo nikada Platon nije izgovorio. Ovo ti je rečenica jednog Amerikanca iz 1871. godine.

16955785555_2.jpg


Train.jpg


https://archive.org/details/pensketchesofneb00edmu

Autor citata je američki tajkun Džordž Frensis Trejn (1829-1904), inače učesnik predsedničkih izbora 1872. godine.

Trains.jpg


Bar bih od tebe očekivao da paziš na ovakve stvari, umesto da sakupljaš nasumične citate na internetu koje je samo neko lažno pripisao!

Nema ovo nikakve veze ni sa Platonom, ni klasičnom filozofijom uopšte. A i sumnjivo zvuči tj. kada pročitaš možeš videti zapravo i sam, ako si čitao Platona, da ne deluje kao njegova rečenica.
 
Драги пријатељу, не знам да ли је то баш кршење Устава и издаја. Све у мени вришти да јесте, али с друге стране - ШТА УРАДИТИ? Спутавају нас уговори које је потписала претходна влада што је, дефинитивно била грешка. Грешка ове владе је што је наставила имплементирање истих.
Да ли смо заиста могли да их раскинемо и, ако јесмо, зашто нисмо? Можемо ли још увек?
Можемо ли да се позивамо и морамо ли да поштујемо међ. право, с обзиром да је оно иницијално прекршено уплитањем и подршком Запада 'независном Косову'?
Како изаћи из преговора са Западом, који нас ево већ 20 и кусур година убеђује како морамо да прихватимо независност територије коју нам је ОН отео? Лудило коме се не назире крај.

С друге стране - да ли је алтернатива свргавање Вучића и долазак 'опозиције'
(чија је већина и допринела овом галиматијасу) на власт?
Које РЕШЕЊЕ су понудили они, осим свргавања председника?
Ако им је опција рат - хоће ли ти исти ићи у рат?
Или им је опција предаја Косова зарад неког (по мени - имагинарног) уласка у ЕУ?

Како ја видим, наша позиција је, да се изразим шаховским термином, ПАТ позиција.
А ја не желим да будем 'пион' који ће да напада сопственог 'краља' (државу) док он не може да мрдне.

Све се надам да постоји неки тајни план, стратегија да не дође до предаје 'партије' и клечања пред противником на 'шаховској табли'. Даље се надам да ће земљотрес са Истока ускоро да је поломи у парампарчад, то би дефинитивно решило наш проблем.
Draga prijateljice, prvo moram da naglasim da je to predivna analiza i složio bih se sa njom osim u nekoliko detalja koje ću pokušati da naglasim...

Možemo i moramo, jer međunarodno pravo je na našoj strani - Rezolucija SB UN to nam potvrđuje ... To što su dosmanlijske lopurde, naročito Svilanović, a kasnije i Vuk Drašković, nudili KiM zločincima sa zapada nas ne obavezuje na ništa, a te lopurde je davno bilo potrebno zatvoriti. Činjenica da zapadniačim hijenam ističe vreme, novi svetski poredak je neminovnost, najgore bi bilo za Srbiju da poklekne i prihvati njihove predloge, jer ti i takvi zlotvori nikada nisu poštovali ni jedan, čak ni međunarodni, dogovor, setimo se šta je Angela merkel rekla za Minske sporazume, i oni sada žure da nešto ušićare... To se po cenu života ne sme dozvoliti. Verujem da nas ti zločinci nikada više neće napasti, jer Rusija i Kuna to ne bi dozlvolile, a ni 90% čovečanstva koji jedva čeka da se reši tog višegodišnjeg jarma NATO terorista ... Nije to pat pozicija, već mat podivljaloj hordi koja bi htela da prigrabi srpsku kolevku i najveću srpsku svetinju ... Nikada ne bih dozvolio da budem pion u bilo čijim rukama niti bih ikada napao svoga "kralja", ali ni "kralj" ne sme da radi ono što ne valja... Demokrata sam u duši i nikada ne bih bio za to da se neko nedemokratskim sredstvima smenjuje. Mi Srbi imamo bogato iskustvo i znamo šta znači kada rulja uzme vlast u svoje ruke...To što se naziva opozicijom je čopor kriminalaca kojima je jedini cilj da rastrgaju Srbiju kao divlje zveri ...Dakle, da utvrdimo gradivo, treba čekati i nadati se da će zapadnjačke hijene da dožive debakl, a onda će da i nestane opasnost za nas Srbe ... Što se mene tiče, čudi me da to Vučić nikada nije spomenuo tu opciju, odmah bih pristupio članstvu Euro-azijske zajednice, a i gubernija u sastavu Rusije ne bi bila slaba opcija. Što se tiče "investora" sa zapada oni bi se odavno povukli, ali oni žele i dalje da eksploatišu Srbiju i drže Srbe u ekonomskom ropstvu ...
 
Sve ih smatram katastrofalnim i mislim da sam u pravu, jer rezutati njihovih politika su jasno vidljivi i svrstavaju Srbiju na dno političkog i ekonomskog "lanca ishrane" već decenijama.Da li sam zbog toga "rušitelj države,drugosrbijanac itd."?
Nisi, samo si neobavešten i bez sopstvenog stava.
Kad je Vučići došao na vlast, Srbija je bila pred bankrotom, nije bilo para za isplatu penzija, o vraćanju dugova da ne pričam.
Vojska i industrija uništeni.
Železnica uništena, prosečna brzina vozova manja nego u vreme kralja Milana.
Putevi u katastrofalnom stanju, autoput je bio valjda najgori u Evropi.
Crna Gora, Makedonija i Albanija imale veće plate od nas.
Vidi, svako sa iole mozga bi samo po nivou stranih investicija zaključio gde smo bili tada, a gde smo sada.

Ne treba verovati sve što (neću da kažem vaše gazde), ali dokazani lopovi kao Đilas i Šolak tvrde.
A tek one lažovčine koji su, dok su bili na vlasti, upropastili sve što su mogli, a sad se nazivaju "opozicijom"
i izigravaju velike ekonomske stručnjake i rodoljube.
O onim propalim egzistencijama kao što je vaš idol Ćuta, koji je nabio 60 godina u bulju, nema ni dana radnog staža,
a dok se nije uguzio u Skupštinu bio na Birou, živeo na mojoj grbači. A ipak vozio Mercedes, odakle samo, pitam se?
Pa kad je ispušio za mini hidroelektranu, setio se da postane veliki ekolog.
Sedeo ko usran u Skupštini kad ga je Vučić pokopao dokazima i dokumentima.

Ako vi ne vidite koliko ste smešni sa tim vašim tvrdnjama, tu ne može niko da vam pomogne.
 
Krstane, ovo nikada Platon nije izgovorio. Ovo ti je rečenica jednog Amerikanca iz 1871. godine.

16955785555_2.jpg


Pogledajte prilog 1293173

https://archive.org/details/pensketchesofneb00edmu

Autor citata je američki tajkun Džordž Frensis Trejn (1829-1904), inače učesnik predsedničkih izbora 1872. godine.

Pogledajte prilog 1293174

Bar bih od tebe očekivao da paziš na ovakve stvari, umesto da sakupljaš nasumične citate na internetu koje je samo neko lažno pripisao!

Nema ovo nikakve veze ni sa Platonom, ni klasičnom filozofijom uopšte. A i sumnjivo zvuči tj. kada pročitaš možeš videti zapravo i sam, ako si čitao Platona, da ne deluje kao njegova rečenica.
🤯
 
Ниси, све док си објективан и док се не поистовећујеш са горепоменутим чопором.
Слажем се са тобом у свему овде написаном, једина је разлика што ја дајем подршку АВу као државном врху, јер сматрам да би нам у овом моменту раскол у земљи још више отежао ситуацију. И из ината чопору.
Да ли сам због тога "бот сендвичар"?
A jesi li podržavala tako državni vrh u periodu 2000/12 i bila za nacionalno jedinstvo?

Ja imam puno godina i dobro pamćenje i dobro pamtim šta je AV radio,dok je bio u opoziciji.
Današnja opozicija ni približno nije tako oštra ,kako je bio Vučić i njegovi radikali ,kasnije sns.

Ako ćemo već biti pošteni i objektivni.

I zbog toga nema moju podršku, ne zbog nekakvog inata.
 
Ово је сасвим ок. Нити ја тврдим да си у криву што не мислиш као ја, нити да сам ја у праву што мислим тако како мислим.
Од унутрашње политике једино што ме занима је то да имамо све што нам је неопходно за живот и да то МОЖЕМО ДА ПЛАТИМО. Од спољне - да не признамо Косово и да не уведемо санкције Русији. И, ништа друго ме не занима у овом моменту. Претпостављам да је то погрешно, али у моменту кад осећам да је наша егзистенција, и као људског бића и као народа, нападнута У СВАКОМ СМИСЛУ, све остало сматрам небитним.
I ja.
 

Back
Top