NISAM NASAO U NOVOM ZAKONU...

busy

Obećava
Poruka
73
Citajuci novi ZOBS i kaznene odredbe, nisam naisao na sledecu situaciju:

Vozim ja, recimo, ulicom i u u jednom trenutku naidjem na policajca ispred mene, koji mi daje znak "tablicom" da se zaustavim. Ja, medjutim, umesto da stanem, produzim dalje...Teoretski, on me niti juri putem, niti nesto slika ali naravno, (ako uspe) zapise tablice i posle izvesnog vremena utvrdi se identitet.

Sta se dogadja dalje ?
z:)

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
jedan od problema i starog a i ovog novog zakona je sto jos uvek postoji "redovna kontrola saobracaja"..
drugim recima..to ispada najobicnnije maltretiranje gradjana..naime..sta saobracajni policajac ima da me zaustavlja ako ja svojom vosnjom ne krsim nikakav saobracajni propis?

za bilo kakavu tehnicku ispravnost vozila odgovoran je tehnicki pregled..nema pandur sta da gleda ni u rezervni tocak ni u saru na gumama ni u pribor za prvu pomoc..

ja se slazem da policija treba da bude prisutna na ulicama i putevima
uostalom cini mi se da je novim zakonom o saobracaju regulisano donekle to pitanje..tj da policajac i kada te zaustavi duzan je da ti obrazlozi zasto te je zaustavio

dzindis kan

Početnik
Poruka
11
Cisto sumnjam da ce da ti objasnjava zasto te je zaustavio, to je bilo i u starom zakonu pa nista. Inace oni koji predlazu promene u zakonima i koji prave zakon nemaju blage veze o zivotu jer zakoni nisu uskladjeni, recimo zakon o ZOOBS-u i zakon o policiji.
Zaustavlja te saobracajac ili redovna policija i ti naravno pitas zasto sam zaustavljen on ce tebi rutinska kontrola, ti njemu opet pa da u redu to ali ima li jos neki problem razumem ja da vi uvek rutinski kontrolisete ja sam potpuno ispravan, a on tebi imamo akcije i ti se pitas kakve sad akcije, stalno neke akcije sta li je to i bla bla.
E sad, te akcije su u zakonu o policiji a ne dotice ih ZOOBS, tako da danas moze 500 puta da te zaustave i kaze ti akcije, a ako si u prekrsaju svaki put da ti pise kaznu.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
38.587
jedan od problema i starog a i ovog novog zakona je sto jos uvek postoji "redovna kontrola saobracaja"..
drugim recima..to ispada najobicnnije maltretiranje gradjana..naime..sta saobracajni policajac ima da me zaustavlja ako ja svojom vosnjom ne krsim nikakav saobracajni propis?

za bilo kakavu tehnicku ispravnost vozila odgovoran je tehnicki pregled..nema pandur sta da gleda ni u rezervni tocak ni u saru na gumama ni u pribor za prvu pomoc..

ja se slazem da policija treba da bude prisutna na ulicama i putevima
uostalom cini mi se da je novim zakonom o saobracaju regulisano donekle to pitanje..tj da policajac i kada te zaustavi duzan je da ti obrazlozi zasto te je zaustavio

E videh sad ovo, pa ne znam gde da stavim pa evo vam ovde...
Vama će možda nešto da znači...
Na tržištu 80.000 nepropisnih paketa prve pomoći
BEOGRAD - Agencija za lekove i medicinska sredstva je nepropisno izdala dozvole za 80.000 kompleta prve pomoći za vozila čime je ugrozila bežbednost građana, upozorio je u četvrtak predsednik Nacionalne organizacije potrošača Srbije Goran Papović."Zahtevamo da Agencija za lekove i medicinska sredstva objavi neusaglašenost sa Srpskim standardima kompleta prve pomoći turskog proizvođača Novitas, slovenačke Tosame i kineskih proizvođača čiji je uvoznik Karan Co iz Čačka", rekao je on na konferenciji za novinare u Media centru u Beogradu.Papović je pozvao tržišnu inspekciju da nestandardizovane komplete prve pomoći koje je Agencija za lekove ipak odobrila kao standardne, ukloni sa tržišta kao lažne jer ti kompleti nisu bezbedni.
"U Srbiji su, prema zvaničnim podacima, na tržištu kompleti prve pomoći vrednosti 160 miliona dinara u kojima su gaza i trouglaste marame od tkanine koja ne upija tečnost i koja nije sterilna", kazao je on."Ako se oznaka standarda stavi na proizvod koji nije standardizovan, saobraćajna policija, prema zakonu o bezbednosti saobraćaja, nema pravo da otvara komplet, i time se dovode u zabludu i potrošači, i državne institucije kao što je Ministarstvo unutrašnjih poslova", ocenio je on.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-trzistu-80000-nepropisnih-paketa-prve-pomoci

acivi

Ističe se
Poruka
2.756
Nemoj pod hitno, sacekaj zadnji trenutak, ozbiljno mislim. Sad mnogi koriste to sto jos uvek nije obavezna apoteka po novom zakonu, vec moze i dalje da prodje stara, pa i dalje ima prevara sa tim, a kad dodje trenutak stupanja na snagu tog novog pravilnika, onda vise nece smeti ni u apotekama ni u prodavnicama da se prodaju stare kutije i bices sigurniji sta kupujes.