Nisam došao da donesem mir nego mač

a šta ćemo sa onima koji prihvataju ali iz pogrešnih razloga? ne iz poštovanja prema Bogu, nego iz čistog koristoljublja...da bi imali večni život i da ne bi otišli u pakao? da li se na njih odnosi ono ko hoće da sačuva dušu svoju izgubiće je?

Pa Bog moze citati srca ljudi, tako da Boga ne mozemo prevariti u smislu da samo zbog vecnog zivota prihvatamo istinu. A i to samo po sebi nije pogresno, jer nam Bog daje taj dar vecnog zivota, ukoliko ga zelimo, ali uz koji ide naravno uslov, da zivimo u sladu sa Bozjom voljom. Mnogima zvuci primamljivo ta ideja da zive vecno, ali ipak mnogi se nece odluciti za taj put, jer ziveti u skladu sa Bozjom voljom zahteva promene u nacinu razmisljanja, ali i promene u nacinu postupanja, odbacivanje poroka i menjanje sebe, svoje licnosti i osobina na bolje. Onda kada neki uvide da je to mnogo rada i da u sustini ne zele da se menjaju, odbace i ideju o vecnom zivotu kao nesto nerealno.
 
Pa Bog moze citati srca ljudi, tako da Boga ne mozemo prevariti u smislu da samo zbog vecnog zivota prihvatamo istinu. A i to samo po sebi nije pogresno, jer nam Bog daje taj dar vecnog zivota, ukoliko ga zelimo, ali uz koji ide naravno uslov, da zivimo u sladu sa Bozjom voljom. Mnogima zvuci primamljivo ta ideja da zive vecno, ali ipak mnogi se nece odluciti za taj put, jer ziveti u skladu sa Bozjom voljom zahteva promene u nacinu razmisljanja, ali i promene u nacinu postupanja, odbacivanje poroka i menjanje sebe, svoje licnosti i osobina na bolje. Onda kada neki uvide da je to mnogo rada i da u sustini ne zele da se menjaju, odbace i ideju o vecnom zivotu kao nesto nerealno.
Da Bog moze citati srca ljudi i tako ce i suditi svima
po srcu i delima
i po svemu onome sto smo
 
Samo da nesto dopreciziramo,da ne bi neko izveo pogresan zakljucak - zasto je po tebi sam odlazak u crkvu problematican ( kazes glupost) ili recimo molitva Bogu kada je ona defakto i dejure oblik komunikacije izmedju stvorenja i Stvoritelja ???
Budes dobar, vredan, posten i cestit covek, cinis dobra dela a ne da se molis, ides u crkvu a ovamo lazes, varas, krades i radis sve sto ne valja.
Ako u nekoj prici bog i postoji uvek ce ceniti ovo prvo :)
 
Budes dobar, vredan, posten i cestit covek, cinis dobra dela a ne da se molis, ides u crkvu a ovamo lazes, varas, krades i radis sve sto ne valja.
Ako u nekoj prici bog i postoji uvek ce ceniti ovo prvo :)
A sto ne bi i jedno i drugo ?
Primera radi,molis se Bogu da ti da razuma,meko srce i finansiske mogucnosti da ljudima pomazes,a da budes jos posteniji,vredniji i cestitiji covek koji ce kao takav profil vernika imati uticaj i na druge u smislu da ga kopiraju ( svuda pa i u crkvi )...Sta ima tu loseg !?
...a narocito ako ti Bog uslisi tu molitvu ?
 
Pa može ko želi. Ali nije neophodno, jel?
* Vernici se u globali nece sloziti s tobom u vezi ovog jer oni smatraju da im upravo molitva moze omoguciti Bozji odgovor u funkciju pomenutih visih ciljeva u zivotu.
A zasto ?
Pa zato sto veruju da im samo Bog zaista moze momoci da postanu dobri,onako kako On to zaista trazi...naravno.dobri mogu biti i nevernici ali je to gotovo uvek iz razloga kako bi "nadmasili vernike"i dokazali im da su eto,i oni kao dobri i to BEZ BOGA. Naravno,ako li to nije pravi razlog onda se ipak radi o Bozjem delovanju kroz savest tih ljudi ! :)

* ukljucujuci i mene kao hriscanina
 
Kakve veze ima isus sa ovim sto si sad rekao ?
Znaci moras da platis kaznu za brzu voznju.
A onda se jos vise obavezan da vozis po pravilu.

Ne mozes tako sto ces od sada biti dobar da umilostivis drzavu i zakon.

Ne mozes daljim postovanjem zakona i dobrotom da platis kaznu.

Sveto pismo kaze da smo svi sagresili.
Svi.
Sbi smo vozili 100 u nasräeljenom.
Svi smo pod kaznom.

Dalje ne gresiti, biti posten i dobar ne moze da plati za prekrsaj niti ce to da umilostivi Boga pa ce ti pogledati kroz prste.

Kaznu mora da platis.

Medjutim ova kazna je smrt.
I plativsi bi svi pomreli i to je to, do poslednjeg.

Ali Bog nam je bio milostiv bez da smo bilo sta ucinili.
Nismo ni postojali tada.

Sam zakonidavac je platio nadu krivicu umrevsi za nas.
Krivica je placena.

Ne mozes dobrotom i postenjem da ju platis.

Ono sto trebas je verom da prihvatis da je placeno.
I vise ne gresis.
To biti dobar, posten nije umiloscavanje Boga ili neko placanje.
Vec jednostavno te takon vise ne tereti jer je placeno.

Ali posto je placeno, to ti ne daje pravo da dalje vozis brzo u naseljenom.

Vec da to vise ne cinis jer ces ponovo pasti pod kaznu zakona.

Tako ko bude, dobat, posten a nije prihvatio Hristovu zrtvu.
Njegova krivica jos nije placena.
On je pod kaznom.
I moze da bude dobari 1000 god, ne vredi mu.
Jer imas svoju volju i sa njome odbijes ili prihvatis da je placeno i vise ne cinis to.
Razumes?
 
Kakve veze ima isus sa ovim sto si sad rekao ?
Naravno ostaje ti da sam platis ako odbijes sto je Hristis platio.
A to se placa vecnom snrcu.
Svako bira sam.

Rimljanima 6,231 opcija.
Jer je plata za grijeh smrt,

a ( na drugoj strani)
2 opcija.
dar Božij je život vječni u Hristu Isusu Gospodu našemu.

Pa sada svako sam izabere.
Trece nema.
Odbaciti Hrista ostaje prva opcija...
Pa sam placas, dobrota ne pomaze.
Jer se dobrotom ne placa vec se cuva da ne zaradimo jos kazni.
 
* Vernici se u globali nece sloziti s tobom u vezi ovog jer oni smatraju da im upravo molitva moze omoguciti Bozji odgovor u funkciju pomenutih visih ciljeva u zivotu.
A zasto ?
Pa zato sto veruju da im samo Bog zaista moze momoci da postanu dobri,onako kako On to zaista trazi...naravno.dobri mogu biti i nevernici ali je to gotovo uvek iz razloga kako bi "nadmasili vernike"i dokazali im da su eto,i oni kao dobri i to BEZ BOGA. Naravno,ako li to nije pravi razlog onda se ipak radi o Bozjem delovanju kroz savest tih ljudi ! :)

* ukljucujuci i mene kao hriscanina
Kad kažeš vernici da li misliš isključivo na hrišćane?
 
Naravno ostaje ti da sam platis ako odbijes sto je Hristis platio.
A to se placa vecnom snrcu.
Svako bira sam.
Odbaciti Hrista ostaje prva opcija...
Pa sam placas, dobrota ne pomaze.
Jer se dobrotom ne placa vec se cuva da ne zaradimo jos kazni.
Hrista niko nije terao da drmusa ogradu tj da se zrtvuje za narod [ako je taj dogadjaj uopste istina].
A dobar biti znaci u ovom tvom primeru voziti sporije i ne ugrozavati ni sebe ni druge a ta dobrota nema veze ni sa verom ni sa isusom, ona je karakteristika zdravog razuma.
Kakav crni isus.....hoces da ga umetnes u pricu sto to ne pije vodu i nemoj da si smesan
 
Hrista niko nije terao da drmusa ogradu tj da se zrtvuje za narod [ako je taj dogadjaj uopste istina].
A dobar biti znaci u ovom tvom primeru voziti sporije i ne ugrozavati ni sebe ni druge a ta dobrota nema veze ni sa verom ni sa isusom, ona je karakteristika zdravog razuma.
Kakav crni isus.....hoces da ga umetnes u pricu sto to ne pije vodu i nemoj da si smesan
Pa reko sam.
Mozes da prihvatis verom ili da odbacis.
Hristos nikoga ne tera silom.
On je omogucio.
Ti si odbacio i to je ok.
Tvoj greh nije pokriven.
Ali to je tvoja stvar.
Uzivaj...
 
Poslednja izmena:
Ne vozim bahato, ne pravim greske ali i ako napravim platicu gresku iz svog dzepa.
Isus mi nece refundirati :D
Ja sam ti govorio u pricana.
Metaforicki.
Svi smo mi vozili prebrzo.
Rimljanima 3,23Jer svi sagriješiše i izgubili slavu Božiju
Ako ti sam placas svoju kaznu a obdijes Hristovu ponudu, onda plati i ovu..
Tvoja odluka i stvar.
Ova je ozbiljnija, placa se vecnim zivotom.
Platis i cutis.
 
Poslednja izmena:

Back
Top