Nisam došao da donesem mir nego mač

hm337

Poznat
Poruka
9.098
premisa 1) Mat. 10:34 o: “Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.”

znači došao je da razdeli ljude. Međutim šta kaže o razdeljenim ljudima

premisa 2( Mat. 12:25 “Svako kraljevstvo u sebi razdijeljeno opustjet će i svaki grad ili kuća u sebi razdijeljena neće opstati.

zaključak izveden iz 1) i 2)
znači došao je da razruši svako kraljevsto, svaki grad i svaku kuću?

šta mislite o tome? Da li je Isus kontradiktoran u svojim izjavama ili je nedobronameran prema ljudima?

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.128
premisa 1) Mat. 10:34 o: “Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.”

premisa 2( Mat. 12:25 “Svako kraljevstvo u sebi razdijeljeno opustjet će i svaki grad ili kuća u sebi razdijeljena neće opstati.

šta mislite o tome? Da li je Isus kontradiktoran u svojim izjavama ili je nedobronameran prema ljudima?
Ovaj forum pokazuje sta to znaci.
Svaka biblijska istina izaziva protivnike da vade mac.
Pogledaj Kaina i Avelja.
Ljudi ne vole istinu ili one koji nose istinu.
To ih ljuti i izaziva mrznju.
Ne podnose Duha Bozjega.
Milioni su ubijni za svoju veru..
Dok su milioni ubijali za veru.
To su Kainovci
Hriscanstvo je religija mira.
Ali izaziva mrznju i bes onih koji ne veruju il onih koji se ne drze istine

coco bill

Poznat
Poruka
9.466
Da li je Isus kontradiktoran u svojim izjavama
Nije, ali je nerazumljiv jer se služi jezikom parabole.
“Svako kraljevstvo u sebi razdijeljeno opustjet će i svaki grad ili kuća u sebi razdijeljena neće opstati.
Ono što je u tebi mora biti jedinstveno, ali ono što je van tebe ne sme da utiče na ono što je u tebi.
Spoljni svet se mora odvojiti od unutrašnjeg. A Hrist je grub, on kaže da će ga razdvojiti mačem, pri tom spominje naše najbliže za koje smo najviše vezani.
Jer dokle god smo vezani za spoljni svet, naš unutrašnji svet, to Kraljevstvo nebesko nam nije dostupno.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.489

biblija ti je sva u simbolici. ne treba je uopšte bukvalno shvatati.
pogledaj samo između koga su isusa razapeli, između pokajanog i nepokajanog, okrenut ka pokajanom sa otvorenim okom.
mač je mnogo čega simbol u ovom slučaju isus reže, cepa staro od novog. nisam video da će "udariti brat na brata ili brat na sestru" već otac (stara škola) na sina (nova škola).
ne sipa se NOVO vino u STARE mehove.

hm337

Poznat
Poruka
9.098
biblija ti je sva u simbolici. ne treba je uopšte bukvalno shvatati.
pogledaj samo između koga su isusa razapeli, između pokajanog i nepokajanog, okrenut ka pokajanom sa otvorenim okom.
mač je mnogo čega simbol u ovom slučaju isus reže, cepa staro od novog. nisam video da će "udariti brat na brata ili brat na sestru" već otac (stara škola) na sina (nova škola).
ne sipa se NOVO vino u STARE mehove.
vidi moj problem je sledeći..krenuo sam da pišem na religiji kao deklarativni vernik koji nije čitao Bibliju osim jevanđelja (pročitao sam i prepričani stari zavet) ...onda sam čitajući po forumu delove vezane za stari zavet došao do toga da je stari zavet samo zbirka priča koju je izmaštalo jevrejsko kolektivno nesvesno kome je trebalo da ima na svojoj strani boga zaštitnika...zaključio sam da bi čitanje starog zaveta bilo gubljenje vremena i da je Jahve lik koji nije isto što i Isusov Bog Otac...

onda sam odbacio deo Novog Zaveta koji nisu jevanđelja jer su ih pisali samo ljudi a bila su dosadna za čitanje..onda sam odbacio Otkrivenje jer je psihodelični trip...ostala su samo jevanđelja i pokušaj da tu nešto naučim...

ok, Isus ima nekih dobrih stvari koje je izrekao ali sam čitajući njegovo crno belo objašnjenje sopstvene parabole
(vid temui https://forum.krstarica.com/threads/hristove-parabole-sejac-rec-seje.929027/ ) zaključio da je možda samo preuzeo priču (naprimer od Esena) a da je ili nije shvatio ili nije hteo da je shvate oni kojima je objašnjava. A sad vdim i da je kontradiktoran ili nedobronameran. Ako je kontradiktoran nije Bog, ako je nedobronameran nije moj Bog. Ja i dalje verujem da postoji Bog koji je ljubav i pravda i koji je izvor svega što postoji ali već duže vreme mislim da taj pravi Bog nema ništa sa jevrejskim Bogom iz SZ a sada sam sve više siguran da ni Isus nema veze sa pravim Bogom nego nam je sve namerno uvaljeno da bi se pacifizovali i pokorili beli narodi Evrope.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.128
vidi moj problem je sledeći..krenuo sam da pišem na religiji kao deklarativni vernik koji nije čitao Bibliju osim jevanđelja (pročitao sam i prepričani stari zavet) ...onda sam čitajući po forumu delove vezane za stari zavet došao do toga da je stari zavet samo zbirka priča koju je izmaštalo jevrejsko kolektivno nesvesno kome je trebalo da ima na svojoj strani boga zaštitnika...zaključio sam da bi čitanje starog zaveta bilo gubljenje vremena i da je Jahve lik koji nije isto što i Isusov Bog Otac...

onda sam odbacio deo Novog Zaveta koji nisu jevanđelja jer su ih pisali samo ljudi a bila su dosadna za čitanje..onda sam odbacio Otkrivenje jer je psihodelični trip...ostala su samo jevanđelja i pokušaj da tu nešto naučim...

ok, Isus ima nekih dobrih stvari koje je izrekao ali sam čitajući njegovo crno belo objašnjenje sopstvene parabole
(vid temui https://forum.krstarica.com/threads/hristove-parabole-sejac-rec-seje.929027/ ) zaključio da je možda samo preuzeo priču (naprimer od Esena) a da je ili nije shvatio ili nije hteo da je shvate oni kojima je objašnjava. A sad vdim i da je kontradiktoran ili nedobronameran. Ako je kontradiktoran nije Bog, ako je nedobronameran nije moj Bog. Ja i dalje verujem da postoji Bog koji je ljubav i pravda i koji je izvor svega što postoji ali već duže vreme mislim da taj pravi Bog nema ništa sa jevrejskim Bogom iz SZ a sada sam sve više siguran da ni Isus nema veze sa pravim Bogom nego nam je sve namerno uvaljeno da bi se pacifizovali i pokorili beli narodi Evrope.
I ti si pravoslavac?
Tvoj problem je jednostavan.
Nije imao ko da te uputi tu gde si.
A onda bi rado citao kada razumes o cemu je rec.

Djela apostolska 8,29A Duh reče Filipu: pristupi i prilijepi se tijem kolima.
Djela apostolska 8,30A Filip pritrčavši ču ga gdje čita proroka Isaiju, i reče: a razumiješ li što čitaš?
Djela apostolska 8,31A on reče: kako bih mogao razumjeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sjede s njim.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.489
vidi moj problem je sledeći..krenuo sam da pišem na religiji kao deklarativni vernik koji nije čitao Bibliju osim jevanđelja ...onda sam čitajući po forumu delove vezane za stari zavet došao do toga da je stari zavet samo zbirka priča koju je izmaštalo jevrejsko kolektivno nesvesno kome je trebalo da ima na svojoj strani boga zaštitnika...zaključio sam da bi čitanje starog zaveta bilo gubljenje vremena i da je Jahve lik koji nije isto što i Isusov Bog Otac...

pa i jevandjelja su pisali ljudi, čak se ne zna ni ko su autori.
da isusa ne spominju neki istoričari veliko pitanje bi bilo da li je uopšte postojao. da li je baš bilo kao što je zapisano u jevanđeljima nemam pojma.
za apstrakciju ne bi se tako lako davao život. ako je bio običan čovek mogao je da omađija njih stotinjak, ne više, a šta je tek treća četvrta ruka. pokušao je simon mag pa nije uspeo. znači postojala je ličnost koja traje evo dve hiljade godina.
ti po meni praviš grešku, ako veruješ da bog postoji onda ga ne praviš na svoju sliku, on je takav kakav je pa sviđao ne sviđao nam se. kao i čoveka, neko ga vidi dobrim neko lošim itd.
ljudi su pisali o njemu kako su ga oni doživljavali

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.128
pa i jevandjelja su pisali ljudi, čak se ne zna ni ko su autori.
da isusa ne spominju neki istoričari veliko pitanje bi bilo da li je uopšte postojao. da li je baš bilo kao što je zapisano u jevanđeljima nemam pojma.
za apstrakciju ne bi se tako lako davao život. ako je bio običan čovek mogao je da omađija njih stotinjak, ne više, a šta je tek treća četvrta ruka. pokušao je simon mag pa nije uspeo. znači postojala je ličnost koja traje evo dve hiljade godina.
ti po meni praviš grešku, ako veruješ da bog postoji onda ga ne praviš na svoju sliku, on je takav kakav je pa sviđao ne sviđao nam se. kao i čoveka, neko ga vidi dobrim neko lošim itd.
ljudi su pisali o njemu kako su ga oni doživljavali
Evo ga jos jedan silni ptavoslavac?
E moji vi jaki oravoslavci?
Koliko vernika toliko ucenja .
Ne veruju ni ono sto veruju.
Pisali ljudi?
Ali pokrenuti D svetim.
Jevandjelja su natprirodni tekst.
Ko ih cita rdfovno sa molitvom toga D sveti menja iz korena.
Inace::
2. Timotiju 3,5Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.

louiskrstic

Domaćin
Poruka
3.035

U propovedi Isusa nema kontroverznosti.
Problem je u prevodi Biblije. Ne radi se o "razdvajanju" već o "Zavaditi" Oca sa sinom, majku sa kćeri....
Istina je da su ovo samo ostaci onoga što je govorio o Zakonu Uzroka i Posledica ili Zakonu Karme.

Bio je jasan da niko ne može dosegnuti Crastvo Nebesko (što je dosezanje duhovne slobode ili 'Spasenja') ako prethodno ne budu odrađeni svi karmički dugovi među Dušama, ono štp mi jesmo.

Pojašnjenje: Sve nastale nesuglasice među ljudima ili tuče, krađe i ostalo najlakše se odrade (nema mogućnosti da se izbegava) ako klasnije inkarniramo u istoj porodici. Tada se ti dugovi moraju odraditi. Oni koji su duhovno sazreli da krenu aktivnim duhovnim progresom moraće da se suoče upravo sa onim što je i rekao. Na površinu će izbijati mnoge nesuglasice, razmirice pa i pesničenje ako ne i nešto teže.
Tek pošto pojedina osoba potpuno odradi sve svoje dugove može računati na dosezanje Nebeskog Kraljevstva.

Zabluda je ako tražimo da na ovoj planeti, na našim radnim mestima, u komšilucima ili u državama sve bude mirno. Karmički dugovi znaju čekati i po nekoliko vekova između pojedinih Duša ili grupa Duša pa čak i među nacijama/narodima.

Ovo nije apokaliptično već da pojasni da svako mora dosegnuti stadijum totalne odgovornosti ako želi duhovnu slobodu, što je prekidanje inkarnacionog lanca i dosezanje "Spasenja".

Sadašnji period nije ništa drugo nego prilika za duhovni skok svesti (svest je duhovna kategorija a ne intelektualna). Svako pojedinačno i svi zajedno sada imamo priliku da se trgnemo iz učmalosti te shvatimo da niko drugi ne može biti odgovoran za naše životno blagostanje i da u skladu sa tim niko ne preuzima od nas našu ličnu odgovornost (jer će je sigurnop zloupotrebiti protiv nas samih)...
Takvih perioda je bilo mnogo u dosadašnjem postojanju čovečanstva a svaki takav događaj traje onoliko dugo koliko je neophodno da bar većina čovečanstva otvori oči u duhovnom smislu te uradi ono što je neophodno uraditi zarad skidanja nevidljivih lanaca....

Bog jeste ljubav ali i mi moramo naučiti da prvo volimo sebe pa tek onda možemo i umemo voleti i druge oko sebe.
Ovo nije svet u kojim ćemo živeti onako kako je rečeno već je ovo samo škola za praktično učenje u praktičnoj nastavi.

NEzgodan

Elita
Moderator
Poruka
22.013

Taj mač je Božija riječ koja će odvojiti žito od kukolja, odnosno vjerne od nevjernih.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
33.128

Dok ne proucis osnovne istine biblije, tvoj problem se nikada nece resiti.
Garantujem.
A crkva ti to nece i ne moze dati.
Na zalost.
Ja bih volio da bar to imate.
Da inam sa kim da pricam.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.