"Nisam došao da donesem mir, nego mač"

Neko je pomenuo da ako neku osobu na primer na poslu ne trpimo a ne znamo zašto ili za najbliže srodnike, ukućane itd da smo se drugi put sreli sa njima da "raščistimo račune", zar taj "ponovni" život nije isto što i "reinkarnacija", a koliko ja znam, reinkarnacija ne postoji u hrišćanstvu?
 
karme je izuzetno zahtevan proces jer u njemu dolazi do međusobnih sevanja varnica, i to najčešće u okviru porodice, jer su to najbolja mesta gde se dve Duše sa nerasčišćenim dugovima sretnu.
Kada dođe do aktiviranja takvih starih računa onda se svi pitaju šta se to odjednom događa u okviru porodice koja je koliko do juče bila za primer. Tek pošto sva negativna energija među njima bude razrešena dođe do unošenja pravog i željenog mira u ljduima posle čega mogu dobiti ono što i žele, Nebesko Carstvo.

Evo, ovo, našla sam- zar onda karma i reinkarnacija nisu iz istočne religije, budizam i slično? Onda bi "Carstvo nebesko" bio krajnji cilj, što je tamo Nirvana.
I interesantno je da su sve religije manje ili više slične, samo hrišćanstvo i budizam dijametralni, jer "Carstvo nebesko" bi trebalo biti RAJ, vječni život dok Nirvana znači totalno prekidanje postojanja.
Ali skretoh sa pitanja: spominjete KARMU, ponovno "spajanje duša zbog izmirivanja računa", a to zvuči kao reinkarnacija što u hrišćanstvu ne postoji....
Zbunilo me to.
 
Реинкарнација да се неке појаве објасне, али услед недовољног познавања како функционише наше божанско биће мало се скренуло у филозофију.

Да ли је Реинкарнација стварна појава?


Нама изгледа као да Сунце кружи око Земље, а у стварности није тако него Земља кружи око Сунца. Изгледа као да звезде седе окачене као на неком своду а у ствари није тако . Изгледа као да је Земља равна плоча а она је лопта, иако се многи труде да докажу да није тако. Није све увек онако како изгледа. Изгледа као да постоји реинкарнација и да се ми инкарнирамо у многим животима, али ни то није тако него само изгледа да је тако.


Ако неко жели да побије причу о реинкарнацији онда би морао на смислен начин да објасни све појаве везане за причу о реинкарнацији. Па да видимо шта Библија каже: Створи Бог човека од праха земаљског и удахну му дух животни, и поста човек душа жива.


Дух који смо добили од Бога нисмо ми, ми смо душа. Душа живи вечно и никада се не инкарнира. Дух је тај који после смрти једног тела враћа се Богу и може по службеној дужности бити додељен неком другом телу. Духови често са собом понесу и искуства која су имали у претходним животима, али та искуства не избијају на површину тек тако, обично је потребан неки окидач да се то деси, нека грешка у матриксу како би се изразили модерним речником.


Зли дугхови користе могућност да испоље ствари које збуњују просечног човека сервирајући причу о реинкарнацији. Да би зли духови себи отворили врата да врше уплив у живот душе и да овладају нашом вољом потребно је да се створе неки услови при којима бисмо им ми то дозволили.


Једна од врата је Хипноза: У хипнози човек утоне у сан искључи се и тада дух преузима тело и прича приче о прошлим животима, измишља ситуације и којима је особа била злостављана сексуално од родитеља и сваке друге ствари. Терапеут сними све шта дух говори а онда се то презентује особи као њена искуства, Такве ствари наносе трајну штету особи која пролази кроз све то. Присуство разним сеансама у којима се призивају духови су такође врата која отватају могућност да духови преузму контролу над нашим телом. Многи модерни пророци користе хипнозу на својим наступима удивљујући масу чудима. На њиховим мисама се скаче до изнемоглости , ђуска,врти главом тамо амо док се ум не искључи и духови тада лако преузму тело. Такве ствари се могу видети на службама Пентакосталаца.


Једна од главних мисија злих духоива је стварање лажних религија које би одвратиле људе од упознавања са Богом, и пропадање што већег броја душа. Душу, ум,који не прави разлику шта је душа а шта дух је лако завести да верује у вечни круг инкарнација и наводног усавршавања кроз многе животе, Ми ионако по свом интелекту тежимо ка злу и могућност неког усавршавања онога ко није свестан да је живот један али вечан једноставно не постоји. Човек који не верује да је овај живот једина могућност за исправан старт на путу усавршавања, осудио је себе на промашај који није могуће исправити другим покушајем.


И то је оно на шта зли духови пуцају када заводе људе погрешним тумачењима одређених појава на духовном нивоу. Несвесни шта раде људи мисле: ха, имаћу други живот да исправим грешке, сада ћу мало да уживаму животу. Они нису свесни да се наша Истина мења у складу са оним шта радимо од своје воље. Са нашом истином мења се наш суд а са судом и наш доживљај свега што се око нас дешава.


Лош суд доноси лоша осећања попут гнева, беса, љутње; која су паклена ватрица нашега живота на којој ћемо вечно горети. Док исправан суд доноси лепе доживљаје љубав, милост, захвалност: а та осећања су животна радост која ће од нашег живота направити рај. Ми имамо моћ да својом вољом одаберемо у шта ћемо да верујемо и тим својим избором утичемо на своју Истину која је извор живота у нама, извор младости. погрешан избор нас доводи ди стварања заблуде у нашем уму која нас води у лагану али сигурну смрт.


https://www.facebook.com/groups/402111243821752/?ref=bookmarks
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Evo, ovo, našla sam- zar onda karma i reinkarnacija nisu iz istočne religije, budizam i slično? Onda bi "Carstvo nebesko" bio krajnji cilj, što je tamo Nirvana.
I interesantno je da su sve religije manje ili više slične, samo hrišćanstvo i budizam dijametralni, jer "Carstvo nebesko" bi trebalo biti RAJ, vječni život dok Nirvana znači totalno prekidanje postojanja.
Ali skretoh sa pitanja: spominjete KARMU, ponovno "spajanje duša zbog izmirivanja računa", a to zvuči kao reinkarnacija što u hrišćanstvu ne postoji....
Zbunilo me to.
Odakle ti informacija da je nirvana totalno prekidanje postojanja?
Postojanje se ne može prekinuti. Nirvana je stanje svesti u kome
jednostavno postojiš i to je to. Izvan kategorija vremena i prostora
i ostalih komplikacija, odnosno koncepata i ideja.
 
Neko je pomenuo da ako neku osobu na primer na poslu ne trpimo a ne znamo zašto ili za najbliže srodnike, ukućane itd da smo se drugi put sreli sa njima da "raščistimo račune", zar taj "ponovni" život nije isto što i "reinkarnacija", a koliko ja znam, reinkarnacija ne postoji u hrišćanstvu?
Da, reinkarnacija ne postoji u hriscanstvu nego uskrsenje.
Isusova zrtva je temelj sapsenja i uskrsenja.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Zašto nerazuljivo ?

Isusove reči nisu bile nerazumljive ?

Namerno ste to napravili, da cela saga bude što nerazumljivija, kako bi ste sebi napravili posao, DA NAM TUMAČITE ?

Totalno ste odstupili od prvobitne ideje, koju je OTAC Nebeski zamislio i na zemlju putem svog emisara (SINA) posejao .

Teško da ćete stići do Raja bojim se ? :think:
Da, ne postoji nikakva tajna niti to sto su uveli u hriscanstvo.
a Bozja rec je jasna.
 
To sigurno nisi
Jedan je Apsolut Bog JHVH.



Očito da iz svojih ubjeđenja ne možeš prodrijeti u smisao riječi koje pišem.

A vidiš, i ja tvrdim da je apsolut jedan, da je Bog jedan,
ali takođe tvrdim da ono "Ja jesam" u čovjeku koji piše ova slova jedino apsolut može da tvrdi.
Tako i u tebi, apsolut to isto tvrdi i potvrđuje.
Tako, kada se sve projekcije, sva iskustva subjektivnih stvarnosti ugase, apsolut u sebi sebe otkriva Bogom.

Kada kažeš JA, to ne govori čovjek već apsolut u čovjeku...
U Bogu to JA (Jastvo) obuhvata sve (nestvorivo, nerodivo, nepromjenjivo), potvrđujući sebi da ono
sve jest, a ta potvrda, to njegovo znanje-o-sebi, istina, jeste njegova SVIJEST.
 
Očito da iz svojih ubjeđenja ne možeš prodrijeti u smisao riječi koje pišem.

A vidiš, i ja tvrdim da je apsolut jedan, da je Bog jedan,
ali takođe tvrdim da ono "Ja jesam" u čovjeku koji piše ova slova jedino apsolut može da tvrdi.
Tako i u tebi, apsolut to isto tvrdi i potvrđuje.
Tako, kada se sve projekcije, sva iskustva subjektivnih stvarnosti ugase, apsolut u sebi sebe otkriva Bogom.

Kada kažeš JA, to ne govori čovjek već apsolut u čovjeku...
U Bogu to JA (Jastvo) obuhvata sve (nestvorivo, nerodivo, nepromjenjivo), potvrđujući sebi da ono
sve jest, a ta potvrda, to njegovo znanje-o-sebi, istina, jeste njegova SVIJEST.
Ok ti to isfilozofiras.
Mi jesmo od Boga.
 
Samo je postojanje apsolutno.
JA JESAM POSTOJANJE, apsolut, i svoje prisustvo u čovjeku koji ovo piše potvrđujem upravo sa svjesnošću o JA JESAM.
Kada JA-postojanje pak imam svijest-o-sebi-postojanju JA sebe doživljavam apsolutom. Tada (u tom aspektu) jesam Bog.

Da li ovo bolje prodire do tebe? :)
Otkud znaš da stvarno postoji?
Mozda te neko sanja.
 
Samo je postojanje apsolutno.
JA JESAM POSTOJANJE, apsolut, i svoje prisustvo u čovjeku koji ovo piše potvrđujem upravo sa svjesnošću o JA JESAM.
Kada JA-postojanje pak imam svijest-o-sebi-postojanju JA sebe doživljavam apsolutom. Tada (u tom aspektu) jesam Bog.

Da li ovo bolje prodire do tebe? :)
Кад има неких мушких који себе доживљавају као женско што ти себе не би доживљавао као ЈА КОЈИ ЈЕСАМ иако си нико и ништа. Докле год ниси опасан по околину нећеш у лудару
 
  • Haha
Reactions: DUH
Кад има неких мушких који себе доживљавају као женско што ти себе не би доживљавао као ЈА КОЈИ ЈЕСАМ иако си нико и ништа. Докле год ниси опасан по околину нећеш у лудару
Ko ili šta piše komentare na ovom forumu pod nikom Grom?
 
  • Haha
Reactions: DUH
Кад има неких мушких који себе доживљавају као женско што ти себе не би доживљавао као ЈА КОЈИ ЈЕСАМ иако си нико и ништа. Докле год ниси опасан по околину нећеш у лудару
Ko ili šta piše komentare na ovom forumu pod nikom Grom?
Pa ko ili šta drugo neg Ja Koji Jeste koji je umislio da nije. 🤣
 
Кад има неких мушких који себе доживљавају као женско што ти себе не би доживљавао као ЈА КОЈИ ЈЕСАМ иако си нико и ништа. Докле год ниси опасан по околину нећеш у лудару
 

Prilozi

  • FB_IMG_15802381129756749.jpg
    FB_IMG_15802381129756749.jpg
    247,9 KB · Pregleda: 5

Back
Top