"Nisam došao da donesem mir, nego mač"

Otkud znaš da stvarno postoji?
Mozda te neko sanja.


Ja nisam čovjek.
Čovjek je san kojeg Ja sniva(m) i s kojim se poistovjećuje(m) kad totalno zaboravi(m) ko i šta zaista jeste/jesam.

Čovjek je (u ovom snu) centralna projekcija u projekciji mog snivanog svijeta. Svijet u kojemu je čovjek kojeg snivam je takođe moj san (projekcija), san koji nestaje kad se iz čovjeka probudim. Tako je i kad sam leptir, Sunce, Galaksija il’ Svemir.


Kako znam?
Probudio sam se iz sna u kojemu sebe doživljavam čovjekom, pa sam se u san ponovo vratio s jednim okom (trećim) još uvijek otvorenim. To se još zove i prosvjetljenje. Treće oko mi služi da njim vidim istinu, da još uvijek gledam u svoju budnu realnost, dok ostala dva projektujem u stvarnost sna i kroz njih gledam svoj stvoreni ‘svijet’, svijet kakav ga kao čovjek znam.
 
Кад има неких мушких који себе доживљавају као женско што ти себе не би доживљавао као ЈА КОЈИ ЈЕСАМ иако си нико и ништа. Докле год ниси опасан по околину нећеш у лудару



Ma znam.
U pravu si.
Vidi samo šta se desilo Isusu u kojeg tako bezrezervno vjeruješ, slični tebi procijeniše i presudiše da je opasan za okolinu i “čovjek” završi na Nebu.

Je l’ Nebo ta ‘ludara’ o kojoj pričaš??
 
Ma znam.
U pravu si.
Vidi samo šta se desilo Isusu u kojeg tako bezrezervno vjeruješ, slični tebi procijeniše i presudiše da je opasan za okolinu i “čovjek” završi na Nebu.

Je l’ Nebo ta ‘ludara’ o kojoj pričaš??
Св. Ап. Павле каже: будите луди да би сте били мудри, јер оно шта је пред Богом мудрост пред светом је лудост.
Дакле на небо иду и мудри и луди; у зависности ко процењује шта је лудост, Такода се може рећи да је небо нека врста "лударе"
 
  • Haha
Reactions: DUH
Evo znam ja jos jedno tumacenje. To sto ljudi ne vole JS, i to sto brakovi i porodicne veze, pucaju pod tezinom JS doktrine. To nije zbog toga sto pokazuju karakteristike kulta, nego sato sto je isus rekao da ce to tako da bude. Da ce da donesu mac a ne mir. :D:D:D
Da prorecen je taj duhovni rat izmedju dobra i zla
to funkcionise kako je Isus prorekao:
Matej 10
34 Nemojte misliti da sam došao donijeti mir na zemlju. Nisam došao donijeti mir, nego mač.
35 Jer došao sam razdvojiti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine.
36 Doista, čovjeku će neprijatelji biti ukućani njegovi.
37 Tko ljubi oca ili majku više nego mene, nije me dostojan.
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan. 38 Tko ne prihvati svoj mučenički stup i ne ide za mnom, nije me dostojan.
39 Tko nađe svoj život, izgubit će ga, a tko izgubi svoj život radi mene, naći će ga.

pise da taj mac istine - razdvaja

To je duhovan rat i mac je mac istine.
A Istina je Bozja Rec.
istina je ta koja deli ukucane i donosi razdor u kuci...
Zato je Isus rekao
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene, nije me dostojan

Zbog Biblijske istine razdvojice se ljudi

Dalje vidimo da je duhovni mac Rec Bozja

Efezanima 6:

11 Obucite se u oružje Božje, da biste se mogli održati protiv lukavstva đavolskoga. 12 Jer mi nemamo da se borimo s krvlju i s puti, nego s poglavarima, s vlastima, i upraviteljima ovog sveta tame, s duhovima pakosti ispod neba. 13 Uzmite zato oružje Božje, da biste se mogli braniti u zli dan i održati se.

14 Držite se, dakle, opasavši bedra svoja istinom, i obukavši se u oklop pravde, 15 a za obuću uzmite revnost koju daje jevanđelje mira. 16 A svrh svega uzmite štit vere, o koji ćete moći pogasiti sve plamene strele pakosnoga, 17 i kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božja. 18 Upravite u svako doba duhom molitve i molbe, i uz to bdite neprestano i molite se za sve svete.
 
Iako se ove Isusove reči objašnjavaju kao:
https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Nisam_došao_da_donesem_mir
Hteo bih da paralelno tumačimo sa činjenicom da je najviše ubistava učinjeno "U ime religije"

Smesno mi je tumačenje koje sam pročitao na ovom linku gde kažu "Isus je prototip beskućnika" (dobro, hajde to) i " koji je IZBEGAO BRAK I PORODICU" :lol: To zvuči bukvalno kao "izvukao se"
Bože me prosti. Ali ta tumačenja su žešća lupetanja
Inace ortodoksni bukvalisti sad postaju metaforisti pa sve to pravdaju no taj mač kojeg je naredio da se kupi sljedbenicima je stvarni mač Mesije Jevreja jer kod njih Mesija je ratnik.
U udruzi su mu bili Simon Zelot,Juda Sikariot itd
Zeloti i Sikari su ubijali ljude za vrijeme Pashe podlo nožem u ledja da nastane panika nemir i da se zarati s Rimom.
To su pretece terorista.
 
Inace ortodoksni bukvalisti sad postaju metaforisti pa sve to pravdaju no taj mač kojeg je naredio da se kupi sljedbenicima je stvarni mač Mesije Jevreja jer kod njih Mesija je ratnik.
U udruzi su mu bili Simon Zelot,Juda Sikariot itd
Zeloti i Sikari su ubijali ljude za vrijeme Pashe podlo nožem u ledja da nastane panika nemir i da se zarati s Rimom.
To su pretece terorista.
dedo, antihriste, a sta cemo sa apostolom Pavlom i njegovim metaforama, jel ovo neko naknadno ubacio:
14 Držite se, dakle, opasavši bedra svoja istinom, i obukavši se u oklop pravde, 15 a za obuću uzmite revnost koju daje jevanđelje mira. 16 A svrh svega uzmite štit vere, o koji ćete moći pogasiti sve plamene strele pakosnoga, 17 i kacigu spasenja uzmite, i mač duhovni koji je reč Božja. 18 Upravite u svako doba duhom molitve i molbe, i uz to bdite neprestano i molite se za sve svete.
 
Vrijedjas sebe Lazo,poradi na tome.
Sam si rekao Pavle a ne Isus.
Pavle je prvi poceo pisanje NOVOGA ZAVETA, njegove poslanice su najstarije stivo Novoga Zaveta - izvoli odgovori na jasno pitanje postavljeno ti iznad da li smo mi metaforisti, ili Pavle, to sto podvaljujes nije posteno sa tvoje strane, banovace te opet za olajavanje Hrista da je terorista.
 
Hvala @DedaStojan
Od tebe stvarno može mnogo da se nauči, ne kapiram zašto te ne kapiraju, meni si ti skroz ok, naročito kad "opleteš" po ironiji pa te pola foruma shvati pogrešno.
Što se mene tiče, ti si čak i pored banova neko ko "vozi" i to dobro. Samo nastavi.
MIslim da argumentacija je jaka jer bez nje nikakva smisla nema.
 
Ja pricam o Isusu trole
Isus kaze, vrati mac u korice, Pavle, prvi pisac NZ OPISUJE NASU DUHOVNU BORBU METAFORAMA, a onda dodjes ti i podvaljujes da smo svi mi hriscani teroristi na celu sa Isusom. Nije lepo to sto radis, vec je podvaladzijski. Sasvim je drugo pitanje jevrejskih oruzanih ustanaka, i rimske osvete, hriscani su tada vec izbegli u Pelu, nisu oni dizali ustanke, kako ti predstavljas i varas naivne kao sto je :Antihejter
Od tebe stvarno može mnogo da se nauči, ne kapiram zašto te ne kapiraju
deda je varalica - navedi sta ja ne kapiram
 
Isus kaze, vrati mac u korice, Pavle, prvi pisac NZ OPISUJE NASU DUHOVNU BORBU METAFORAMA, a onda dodjes ti i podvaljujes da smo svi mi hriscani teroristi na celu sa Isusom. Nije lepo to sto radis, vec je podvaladzijski. Sasvim je drugo pitanje jevrejskih oruzanih ustanaka, i rimske osvete, hriscani su tada vec izbegli u Pelu, nisu oni dizali ustanke
Isus je sklerotičan pa se ne sijeća da je rekao kupite mačeve?
A i da je u uzi krug primio Simona Zelota ,Judu Sikariot i ostalu sumnjivu ekipu?
Nije lepo sto ti radis ignoriras ovo.
Nije lepo ali na svoju stetu
 
Isus je sklerotičan pa se ne sijeća da je rekao kupite mačeve?
A i da je u uzi krug primio Simona Zelota ,Judu Sikariot i ostalu sumnjivu ekipu?
Nije lepo sto ti radis ignoriras ovo.
Nije lepo ali na svoju stetu
macevi sluze za odvracanje vragova, kada te bandit vidi naoruzanog nece te napasti, ali ti na bazi toga ne mozes prepraviti istoriju da su [judeo]hriscani digli oruzani ustanak, a ne jevreji koji nisu hteli da prime hriscanstvo

Hristos je primao sve, i bivse carinike, i bivse bludnice, pa zasto ne bi i bivse zilote? zar je on onda podrzavao blud, i zilotski pokret? ne, vec ih je preobratio, ko je hteo. Ti si deda podvaladzija, namerno ucis ljude pogresno.
 
Ja kad sam davno čitao u Jevrejskim predajama da Isus je okupio razne bandite iz drustva i da su pljackali okolo po drumovima mislio sam da je kleveta zlih Jevreja.
Iako sturo napisano u evandjelju gdje fali 20 godina zivota doticnoga moze se sve naci.
Od bandita medju kojima su Sikari Zeloti do kradja po tudjem polju pa maltretiranja ljudi po hramu i mnogo toga sto ne dolici ni obicnom covjeku a kamoli nekom planetarnom uzoru.
 
Što da ga banujem? Što je čitao nešto u jevrejskim predajama?
Pa čitao čovek.. tako piše..

Jel ti veruješ u to što piše?
Cjeli post procitaj to je samo uvod.
Moze se naci u evandjelju tragovi iako 20 godina zivota je praznina o njegovom zivotu.
Mislim da je to i razlog,kompromitacija je u pitanju i ne bi se primila religija koja je donijela mač,razdor,podjele i velike ljudske zrtve.
 

Back
Top