Nisam direktno optužio Tačija

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Na zalost nekih forumsa... Doduse ja nisam ni ocekivao drugaciju izjavu.
Marti:Nisam direktno optužio Tačija
18. januar 2011. | 23:23 | Izvor: B92, Beta
Priština -- Izvestilac Saveta Evrope Dik Marti je izjavio da, u svom izveštaju o trgovini ljudskim organima, ne tvrdi da je u tome učestvovao premijer Kosova Hašim Tači.

Dik Marti (Tanjug, arhiva)

"Ako pažljivo pročitate izveštaj, ja nigde decidno ne kažem da je gospodin Tači direktno učestvovao u trgovini organima“, rekao je Marti.

„Kažem da su u tome učestvovali ljudi vrlo bliski gospodinu Tačiju. Teško je poverovati da on nikada nije čuo za to“, dodaje Dik Marti.

„Za razliku od gospođe Karle del Ponte, ja preciziram mnoge aspekte. Ja ne govorim o stotinama nezakonitih transplatacija, govorim o nekoliko slučajeva", izjavio je Marti u interviju za radio-televiziju Kosova.

Marti je rekao da se ne može govoriti o istrazi trgovine ljudskim organima koju su sproveli Tribunal u Hagu i Euleks, i ukazuje da nigde u njegovom izveštaju, ako se pažljivo pročita, nije za to delo kriminalizovana cela Oslobodilačka vojska Kosova.

"Međutim, prema mom mišljenju, bilo je zlouporebe i zločina koji su izvršeni od strane nekih grupa koje, po mom mišljenju, treba da budu predmet istrage", rekao je Marti.

"Prosto rečeno, nije bilo nikakve prave istrage tih događaja. Albanija - to su mi rekli ministri pravosuđa i unutrašnjih poslova - smatrala je da nema nikakvog razloga otvoriti istragu o eventualnim događajima na njenoj teritoriji, pošto je ocenila da nije bila deo sukoba u bivšoj Jugoslaviji i zbog toga nije videla razloga, niti motiva da se otvori neka istraga", izjavio je Marti.

On je odbacio izjave nekih zvaničnika pravosuđa u Srbiji da su osnov za njegov izveštaj bili istraga i informacije iz tužilaštva i državnih organa Srbije.

Ukazao je da je vrlo kritičan prema njima i da bi bilo bolje da te ustanove rade svoj posao, a da se manje bave odnosima sa javnošću.

"Dajem vam časnu reč da nijedan materijal iz Srbije nije mogao biti upotrebljen, niti sam ga ja upotrebio (u izradi izveštaja). Takođe želim da kažem da tokom posete Rusiji u svojstvu predsednika komisije za monitoring, ni sekund nisam razgovarao o Kosovu", rekao je Marti.

"Tači i 'Drenička' grupa ključni igrači"

Podsetimo, u izveštaju Dika Martija navodi se da su Hašim Tači i drugi članovi 'Dreničke grupe' u obaveštajnim izveštajima imenovani kao 'ključni igrači' u kosovskim strukturama organizovanog kriminala, 'nalik mafiji".

Tači je u Martijevom izveštaju označen kao "bos" kriminalne mreže koja je počela kriminalno delovanje posle rata 1999. i imala uticaja na vlast od tada.

Tokom rata i gotovo godinu dana posle, Tačijeve snage su sprovodile osvetu nad Srbima, Romima i etničkim Albancima optuženim za "saradnju s neprijateljem", navedeno je u izveštaju u kome se konstatuje da su Tači i pripadnici "Dreničke grupe" "ubistva, pritvaranja, premlaćivanja i ispitivanja".
 
da ima normalnih u ovoj zemlji,Srbija bi platila ljude da istraze te zlocine,sa svakim svedokom bi razgovarali i ceo iskaz bi snimili kamerom,a sve svedoke prebacili u Srbiju u jednu zgradu u kojoj bi besplatno ziveli i odredili bi im obezbedjenje,a kad skupe dovoljno dokaza podneli bi tuzbu sudu u Strazburu. medjuti to su jedni obicni idoti koji su sada Taciju dali vremena da ode i ubije ili zastrasi preostale svedoke tako da od ovog nece biti nista.
 
Boze kako ste naivni. Zar mislite da ce jedan iskusan politicar jasno i glasno da optuzi recimo Thacija za bilo kakvu aferu?Ako to i pretpostavlja, on ce to "uvijeno"indirektno napisati, pa ce drugi to proveravati i dati konacan zakljucak. Tako da on garantovano sada ne laze kada tvrdi da nije optuzio Thacija, makar ne direktno, vec kako i sam navodi kao jednog od politicara koji bi trebali znato sta se radi... Uglavnom nasedate na price iz vasih novina koje vole bombasticne naslove prodaje radi, a ne istine radi.
 
Boze kako ste naivni. Zar mislite da ce jedan iskusan politicar jasno i glasno da optuzi recimo Thacija za bilo kakvu aferu?Ako to i pretpostavlja, on ce to "uvijeno"indirektno napisati, pa ce drugi to proveravati i dati konacan zakljucak. Tako da on garantovano sada ne laze kada tvrdi da nije optuzio Thacija, makar ne direktno, vec kako i sam navodi kao jednog od politicara koji bi trebali znato sta se radi... Uglavnom nasedate na price iz vasih novina koje vole bombasticne naslove prodaje radi, a ne istine radi.

Pa kad je Slobodan Milosevic i Seselj mogli da odgovarju iako nisu pucali na civile,vec njihovi vojnici isto tako i Taci moze da odgovara zbog svojih vojnika i trgovaca organima koji su kidnapovali i ubijali civile. Msm koliki monstrum,kolika zivotinja mozes da budes da kidnapujes nevine ljude i jos da im vadis organe za pare! Eeej pa podji od zamisli da je neko tvoj tako ne daj boze prosao ili ti.
 
Pa kad je Slobodan Milosevic i Seselj mogli da odgovarju iako nisu pucali na civile,vec njihovi vojnici isto tako i Taci moze da odgovara zbog svojih vojnika i trgovaca organima koji su kidnapovali i ubijali civile. Msm koliki monstrum,kolika zivotinja mozes da budes da kidnapujes nevine ljude i jos da im vadis organe za pare! Eeej pa podji od zamisli da je neko tvoj tako ne daj boze prosao ili ti.

Mene vise cudi kolika dileja trebas biti pa verovati svemu sto procitas u "kuriru" i slicnim novinama.
 
Boze kako ste naivni. Zar mislite da ce jedan iskusan politicar jasno i glasno da optuzi recimo Thacija za bilo kakvu aferu?Ako to i pretpostavlja, on ce to "uvijeno"indirektno napisati, pa ce drugi to proveravati i dati konacan zakljucak. Tako da on garantovano sada ne laze kada tvrdi da nije optuzio Thacija, makar ne direktno, vec kako i sam navodi kao jednog od politicara koji bi trebali znato sta se radi... Uglavnom nasedate na price iz vasih novina koje vole bombasticne naslove prodaje radi, a ne istine radi.

Znaci slazes se da je optuzen tj. da je to uradio,i ja.


"Ako pažljivo pročitate izveštaj, ja nigde decidno ne kažem da je gospodin Tači direktno učestvovao u trgovini organima“, rekao je Marti.

„Kažem da su u tome učestvovali ljudi vrlo bliski gospodinu Tačiju. Teško je poverovati da on nikada nije čuo za to“, dodaje Dik Marti."

Istine radi?pa ako je do istine onda su ti naslovi istiniti jer i sam dogadjaj jeste bombastican,mozda kod vas nema nista bombasticno u tome da neki kvazipremijer vadi ljudima organe,ali uBeogradu jos ima.

Nasedamo,a na koje to price?
Sta je ovde izjavio to je i pisalo u nasim novinama,nema tu neke bmbasticnosti,nego ti je poslednja linija odbrane trazenje zapete u tekstovima,sto znaci da si prdnuo u cabar.
 
Ma bitno je da su vase Siptarske 100% tacne. Cak je i Tajm i Gardijan pisao o ovome,apsolutno nema veze sa Kurirom. Nego ademe nas sta me cudi? Pises bolje srpski nego vecina Srba na ovom forumu,nesto si mi mnogo pismen za jednog Albanca. Ostali ti sunarodnici i komsije jedva nabadaju reci,a o zarezima i tackama da ne govorim,a ti pises savrseno. pre mi deluje da si neki provokator,nego da si Siptar! :think: Jesam li u pravu?
 
Znaci slazes se da je optuzen tj. da je to uradio,i ja.


"Ako pažljivo pročitate izveštaj, ja nigde decidno ne kažem da je gospodin Tači direktno učestvovao u trgovini organima“, rekao je Marti.

„Kažem da su u tome učestvovali ljudi vrlo bliski gospodinu Tačiju. Teško je poverovati da on nikada nije čuo za to“, dodaje Dik Marti."

Istine radi?pa ako je do istine onda su ti naslovi istiniti jer i sam dogadjaj jeste bombastican,mozda kod vas nema nista bombasticno u tome da neki kvazipremijer vadi ljudima organe,ali uBeogradu jos ima.

Nasedamo,a na koje to price?
Sta je ovde izjavio to je i pisalo u nasim novinama,nema tu neke bmbasticnosti,nego ti je poslednja linija odbrane trazenje zapete u tekstovima,sto znaci da si prdnuo u cabar.

Ajde da pokusam da ti nacrtam. Prvo kaze...

ja nigde decidno ne kažem da je gospodin Tači direktno učestvovao u trgovini organima
Zatim...
Teško je poverovati da on nikada nije čuo...
Sto ponovo ne tvrdi da je on upoznat,nego samo da je tesko verovati...
Da zakljucimo, od te izjave nema nista, ama bas nista sto bi bilo koji sudija uzeo u obzir.
I da ponovim, to sto neki zele da cuju o bilo kakvom dokazu pritv nekih nesrba, samo pokazuje da zelite da se tesite time da su i drugi cinili zlocine na ovim prostorima a ne samo Srbi koji se love skoro svakog dana. Pre dva dana Crna Gora uhapsila jednog, juce je Izrael uhapsio drugog, a i u BiH uhapsen treci. Tri ratna zlocinca za dva dana
 
I kakve ima veze azeme bilo sta sto ti pricas?

Vi ste cinili zlocnine na Kosmetu konstantno,pre,tokom i posle rata,otimali zemlju,vadili organe,85% heroinske smrti u Evropi kontrolisete,proglasavate nezavisnost na tudjoj teritoriji,uglavnom se ne kupate,lazete cim zinete,ubijate i ko zna sta sve ne jos.

I sta nekog boli kuratz i za ko zna koliko poginulih shipaca?

Vi ste bre zlo.

Pomirite se sa tim.
 
Ajde da pokusam da ti nacrtam. Prvo kaze...

ja nigde decidno ne kažem da je gospodin Tači direktno učestvovao u trgovini organima
Zatim...
Teško je poverovati da on nikada nije čuo...
Sto ponovo ne tvrdi da je on upoznat,nego samo da je tesko verovati...
Da zakljucimo, od te izjave nema nista, ama bas nista sto bi bilo koji sudija uzeo u obzir.
I da ponovim, to sto neki zele da cuju o bilo kakvom dokazu pritv nekih nesrba, samo pokazuje da zelite da se tesite time da su i drugi cinili zlocine na ovim prostorima a ne samo Srbi koji se love skoro svakog dana. Pre dva dana Crna Gora uhapsila jednog, juce je Izrael uhapsio drugog, a i u BiH uhapsen treci. Tri ratna zlocinca za dva dana

J da se tesim?Ti si lud.
Ja bih bio srecan da mogu da se hvalim da znam nekog ko je pocinio "zlocine" nad shiptarima,kapiras?
I 99% Srba.

A ti nemas prava da govoris o zlocinima,jer vam je narod prepun zlocinaca tako da tesko mozes da imas kredibilitet da guras nos u Srpsko Hrvatske odnose i da ih osudjujes.
 
Ma bitno je da su vase Siptarske 100% tacne. Cak je i Tajm i Gardijan pisao o ovome,apsolutno nema veze sa Kurirom. Nego ademe nas sta me cudi? Pises bolje srpski nego vecina Srba na ovom forumu,nesto si mi mnogo pismen za jednog Albanca. Ostali ti sunarodnici i komsije jedva nabadaju reci,a o zarezima i tackama da ne govorim,a ti pises savrseno. pre mi deluje da si neki provokator,nego da si Siptar! :think: Jesam li u pravu?

Moram ti reći da albanski govori još bolje..::mrgreen:
 
Što nasedate na provokacije službenika A.?

Sve vreme više je nego jasno da pokušava da relativizujući formalnu odgovornost voljenog mu Vođe u kranjoj liniji ospori da su otetim Srbima vađeni organi kako bi se dalje prodavali.

Službenik A. jednostavno nije u stanju da se suoči sa stvarnošću, veštači Martijeve izjave, osporava činjenično stanje a činjenično stanje je da ni golub na Kosovu ne sme da prdne a da prethodno ne zatraži dozvolu od Šefa.

Naravno u verziji službenika A. Tači nije ni o čemu bio obavešten, da je znao on to nikada ne bi dozvolio, Dik Marti je rasista koji želi zlo najmlađoj evropskoj demokratiji....

Mlaćenje prazne slame. Umesto suočavanja, pokajanja i prihvatanja odgovornosti službenik A. nam nudi niz besmislenih osporavanja.

A stvar je vrlo jednostavna. Kosovo se mora očistiti od Srba po doktrini mladih evropljana i njihovijh mentora i to je to. Sredstva se ne biraju.
 

Back
Top