Niš: Voz udario autobus, troje mrtvih, 22 povređena

Dakle, kolega rdeki savetuje da kočite motorom kad vidite znak Stop. I onda to kočenje motorom on naziva menjačem.
Hajde nastavi da lupetaš.

Kada budeš naučio da kočiš motorom, onda ćeš shvatiti koja je uloga menjača tu. Možda ćeš jednog dana naučiti šta to uopšte znači kočenje motorom i kada se primenjuje.

No, tvoje neznanje nema veze sa temom.
 
Tri komentara u Blicu:



Ne mlati Neka signalizacija mora da postoji, zvucna, svjetlosna bilo kakva. A nesreca se svakom moze dogoditi, pa i profi vozacu. Tragedija je ovo nezPamcena... ali ovde manje komentarisete i optuzujete razne kriminalce...bitno je da se razapne posten radnik koji je samim ovim sto se desilo vec kaznjen.
90%

Pozitivno Zao mi je porodica zrtava koje su nastradale u nesreci. Ali i ovom momku nije lako treba ziveti sa tim mada ja ne smatram da je samo on kriv, koliko ja znam svaki voz na pruznom prelazu koji nije obezbedjen rampom mora da uspori i polako prodje a ne da prepolovi autobus (pa nije to 128 pa je prepolovio)
85%

Olja Ja vidim ovo kao tragediju i nesrećnu sudbinu za sve i poginule i porodice i vozača. Slažem se sa komentarom da ovaj mladi vozač više nikada neće biti ista osoba. Žao mi je a odgovorne državne službe neka ne misle da nisu deo nesrećne sudbine.
 
Hajde nastavi da lupetaš.

Kada budeš naučio da kočiš motorom, onda ćeš shvatiti koja je uloga menjača tu. Možda ćeš jednog dana naučiti šta to uopšte znači kočenje motorom i kada se primenjuje.

No, tvoje neznanje nema veze sa temom.

Ma kakve veze ima da li ga vracas iz trece u drugu, ili stiskas papucicu? Lik nije kocio, ni na jedan nacin. Ja ne volim aktuelnu vlast, ali ne mogu da lazem zato sto ih ne volim. Jer, onda bih bio isti kao i oni, lazov. Istina je da je lik kriv, znamo svi da nije namerno, i nije nam drago sto se desilo to sto se desilo, ali takva je situacija i to je istina i sta sad da se radi?
 
Poslednja izmena:
Hajde nastavi da lupetaš.

Kada budeš naučio da kočiš motorom, onda ćeš shvatiti koja je uloga menjača tu. Možda ćeš jednog dana naučiti šta to uopšte znači kočenje motorom i kada se primenjuje.

No, tvoje neznanje nema veze sa temom.

Menjač ne služi za zaustavljanje.

Знам ниси разумео.
 
49204672_1254129514743127_2255567367587233792_n.jpg
 
Vozač prolazi ispod rampe koja se spušta ili podiže. Ili je rampa zaglavljena u ovom položaju?

Ako se rampa spušta... Ako ispred raskrsnice ne postoji svetlosna signalizacija koja bi upozorila vozača, onda znači da je vozač krenuo pre nego je rampa počela da se spušta U tom slučaju ovde nešto ne radi kako treba.

Ako tamo postoji svetlosna signalizacija koja upozorava na spuštanje rampe, ili je ovo rampa koja se podiže - onda je vozač kreten koga treba kazniti i najuriti iz preduzeća.

Ako je ovo rampa koja se zaglavila u položaju... e onda je to argument više da nadležni u vladi i železnici trebaju hitno da podnesu ostavke.

Šta je u pitanju? Znaš li ti možda?
 
Vozač prolazi ispod rampe koja se spušta ili podiže. Ili je rampa zaglavljena u ovom položaju?

Ako se rampa spušta... Ako ispred raskrsnice ne postoji svetlosna signalizacija koja bi upozorila vozača, onda znači da je vozač krenuo pre nego je rampa počela da se spušta U tom slučaju ovde nešto ne radi kako treba.

Ako tamo postoji svetlosna signalizacija koja upozorava na spuštanje rampe, ili je ovo rampa koja se podiže - onda je vozač kreten koga treba kazniti i najuriti iz preduzeća.

Ako je ovo rampa koja se zaglavila u položaju... e onda je to argument više da nadležni u vladi i železnici trebaju hitno da podnesu ostavke.

Šta je u pitanju? Znaš li ti možda?





Polu dignuta neispravna.
 
49204672_1254129514743127_2255567367587233792_n.jpg


Signalizacija postoji. Možda vam je poznato šta je ovo trouglasto ispod ukrštenog na levoj strani?

Valjda vam je poznato da svetlosnozvučna signalizacija počinje pre spuštanja rampe, kao opomena za one koji su na prelazu da požure, a one koji nisu da ne počinju. Posle se spušta rampa.
Živeo sam u blizini prelaza i prelazio svaki dan. Nagledao sam se ovakvih situacija, da i pored svetlosnozvučnog signala vozači ipak krenu preko i u tom trenutku počinje da se spušta rampa, kao na ovoj slici. Ne bih rekao da je kriva železnica. Jednostavno, vozači shvataju signalizaciju kao "može biti, ali ne mora da znači". Onda posle neke tragedije kriv neko drugi.
 
Rampa da podnese ostavku!!!

:rotf: da se samoukine!

- - - - - - - - - -

Председник те општине да поднесе оставку.

Svakoj blagi osm'jeh dam
poznajem je ili ne
ni jednoj se ne rugam

Opa ti bi da rusis vlast jer ne radi dobro svoj posao ....
Znaci ipak nisi apoliti... nema veze zaboravi.
 
Paraćin, bahati vozač uništio rampu


Na prelazu "Štofara" u Paraćinu pre nekoliko dana vozač je oborio spuštenu rampu i bez zaustavljanja nastavio vožnju. Srećom niko nije stradao jer je samo nekoliko trenutaka kasnije prošao voz.

Sigurnosne kamere "Infrastrukture železnice Srbije" snimile su vozača koji obara rampu i bez zaustavljanja nastavlja dalje. Vozač kombija koji nailazi na oborenu rampu se zaustavlja. Tragedija je samo pukom srećom i pribranošću vozača kombija izbegnuta, a i bahati i neodgovorni vozač je takođe imao sreće.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...83195/paracin-bahati-vozac-unistio-rampu.html
 
Poslednja izmena:
Paraćin, bahati vozač uništio rampu


Na prelazu "Štofara" u Paraćinu pre nekoliko dana vozač je oborio spuštenu rampu i bez zaustavljanja nastavio vožnju. Srećom niko nije stradao jer je samo nekoliko trenutaka kasnije prošao voz.

Sigurnosne kamere "Infrastrukture železnice Srbije" snimile su vozača koji obara rampu i bez zaustavljanja nastavlja dalje. Vozač kombija koji nailazi na oborenu rampu se zaustavlja. Tragedija je samo pukom srećom i pribranošću vozača kombija izbegnuta, a i bahati i neodgovorni vozač je takođe imao sreće.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/s...83195/paracin-bahati-vozac-unistio-rampu.html

Е то је то.
 

Back
Top