NIS u 2010. zaradio 16,7 mlrd. RSD

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
NIS u 2010. zaradio 16,7 mlrd. RSD
Izvor: Tanjug

Beograd -- Naftna industrija Srbije je u 2010. godini ostvarila neto dobit od 16,7 milijardi dinara, dok je poslovna dobit kompanije iznosila 26 milijardi dinara.

Kako je zvanično potvrđeno u finansijskim izveštajima, NIS je zabeležio poslovni prihod od 169,8 milijardi dinara, što je za 43 odsto više u odnosu na 2009. godinu.

Najveći deo realizacije činili su prihodi od prodaje koji su iznosili 161,4 milijarde dinara, što je 36,1 odsto više u odnosu na prošlu godinu.

Prihod od prodaje na domaćem tržištu iznosio je 137,1 milijardu dinara, a na inostranom tržištu 15,6 milijardi dinara, dok je prihod od prodaje zavisnim i ostalim povezanim pravnim licima bio 8,6 milijardi dinara.

Neto dobitak NIS-a u 2010. dostigao je 16,7 milijardi dinara, nasuprot gubitku od 37,8 milijardi dinara, koji je zabeležen 2009. godine.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=02&nav_id=503622

Eto ova vest dokazuje jasno crno na belo da NEMA VECIH LOPOVA KRIMINALACA BAGRE I BANDITA u Srbiji od Kadrova Demokratske Stranke na celu sa njihovim liderom Borisom Tadicem!

Svaka firma kojom oni upravljaju je OSUDJENA NA PROPAST.
 
Ostvarili dobitak jer su nenormalno povećali cene a usput imaju monopol.Majku im odvratnu!

nE LAZI

nisu povecali uopste cene . samo su zatvorili rupe preko kojih su se pare krale iz firme

inace od ovoga imamo korist i mi gradjani srbije jer je 49% NIS-a u vlasnistvu Srbije + porez na dobit koja ide u budzet Srbije

a dok ste vi DS-ovci upravljali NIS-om ne da nismo imali nikakvu dobit vec smo imali SAMO GUBITKE
 
nE LAZI

nisu povecali uopste cene . samo su zatvorili rupe preko kojih su se pare krale iz firme

inace od ovoga imamo korist i mi gradjani srbije jer je 49% NIS-a u vlasnistvu Srbije + porez na dobit koja ide u budzet Srbije

a dok ste vi DS-ovci upravljali NIS-om ne da nismo imali nikakvu dobit vec smo imali SAMO GUBITKE


Jok i nisu povećali cene. Imamo najskuplje i najlošije gorivo u Evropi.

A NIS je bio gubitaš godinama. Kao i "EPS", "Železnice", "JAT" i sve druge firme
koju su u vlasništvu države, izuzev "Telekoma".

Nisu Rusi uradili ništa posebno.

Oni su samo otpustili viškove radnika i zaveli red u firmi. A to isto bi uradili i Nemci,
Amerikanci ili Francuzi. Samo mnogo bolje i efikasnije.

Tako da Tikomire, sereš ko foka.:lol:
 
Jok i nisu povećali cene. Imamo najskuplje i najlošije gorivo u Evropi.

A NIS je bio gubitaš godinama. Kao i "EPS", "Železnice", "JAT" i sve druge firme
koju su u vlasništvu države, izuzev "Telekoma".

Nisu Rusi uradili ništa posebno.

Oni su samo otpustili viškove radnika i zaveli red u firmi. A to isto bi uradili i Nemci,
Amerikanci ili Francuzi. Samo mnogo bolje i efikasnije.

Tako da Tikomire, sereš ko foka.:lol:

SERES TI LDP-OVAC

NIS ne moze samostalno da poveca cene goriva

NE MOZE

cena goriva je u nadleznosti vlade Srbije i samo vlada Srbije moze da povecava cenu. Trece preradjivacka cena nafte se nije menjala godinama a to sto benzin poskupljuje je zbog promena cene nafte na medunarodnom trzistu + zato sto vlast konstantno povecava akcize

evo recimo u januaru su povecali akcizu za procenat "rasta cena na malo" tj za 12%

i te pare idu u Tadicev budzet a ne NIS-u
 
Jok i nisu povećali cene. Imamo najskuplje i najlošije gorivo u Evropi.

A NIS je bio gubitaš godinama. Kao i "EPS", "Železnice", "JAT" i sve druge firme
koju su u vlasništvu države, izuzev "Telekoma".

Nisu Rusi uradili ništa posebno.

Oni su samo otpustili viškove radnika i zaveli red u firmi. A to isto bi uradili i Nemci,
Amerikanci ili Francuzi. Samo mnogo bolje i efikasnije.

Tako da Tikomire, sereš ko foka.:lol:

srbija ima najvece akcize na gorivo na balkanu, za to je kriva vlada Srbije a ne NIS.
 
ja sam za to da uvek firme dajemo nasima pa makar pravili gubitke...svoje ne damo, tudje necemo

Ти очигледно не капираш да ако неко има монопол и прави губитке - ОН КРАДЕ ТУ ЛОВУ - А ОНДА ГУБИТКЕ ПЛАЋАМО СВИ ЗАЈЕДНО... да ли ти је то јасно???
 

Back
Top