Нинџуцу - мишљење

Слушај пријатељу
, најлакше је узети пиштољ и пуцати није поента у томе.

Ma znam nego nisam mogao da odolim :mrgreen:

Ako te bilo koji borilački sport privlači, kreni da treniraš. Ja iskreno nisam ljubitelj pomenute borilačke veštine ali ja se tu ništa ne pitam već ti ali pre nego što kreneš, razmisli da li je ta borilačka veština za tebe ili neka druga.
 
Ma znam nego nisam mogao da odolim :mrgreen:

Ako te bilo koji borilački sport privlači, kreni da treniraš. Ja iskreno nisam ljubitelj pomenute borilačke veštine ali ja se tu ništa ne pitam već ti ali pre nego što kreneš, razmisli da li je ta borilačka veština za tebe ili neka d

Ma znam nego nisam mogao da odolim :mrgreen:

Ako te bilo koji borilački sport privlači, kreni da treniraš. Ja iskreno nisam ljubitelj pomenute borilačke veštine ali ja se tu ništa ne pitam već ti ali pre nego što kreneš, razmisli da li je ta borilačka veština za tebe ili neka druga.
Желим да тренирам неку вјештину која би ми била од користи у физичкој и менталној спремности али нисам још донио одлуку шта да одаберем.
 
Sve zavisi od razloga zbog kog ti želiš nešto da treniraš i šta očekuješ od veštine/sporta? Ninjutsu je lepa veština i mnogo ljudi je trenira.
Онако чини ми се као занимљива вјештина али ме занима такође колико може научено да се примијени ако дође човјек ситуацију да мора да се бори?
 
Vidi,sama tehnika svih veština/sportova ( udarci,bacanja,kretnje) manje više je vrlo slična. Što će reći : udarac je udarac,šut je šut. E,sad,da bi tvoj udarac bio efikasan (jak,brz,precizan,probojan..) zavisi od toga kako treniraš tj. da li udaraš samo u vazduh ili koristiš i džak,fokusere,makivaru,daske za lomljenje. Zatim,čak i kada ojačaš udarac,da bi mogao da udariš pokretnu živu metu(čoveka) treba još mnogo drilova i sparinga. A,čak i kad to izvežbaš, moraš da naučiš da kontrološišeš stres,adrenalin,uzbuđenje,drhtavicu.. koji se javljaju u pravoj tuči.
Dakle,zaključak je da nije do veštine nego do kluba u kom treniraš,do trenera i drugih vežbača..što će reći da ni jedna veština/sport nema monopol na "efikasnost na ulici" (namerno pod navodnicima,jer je tako nešto vrlo diskutabilno)..
Ako ti se sviđa Ninjutsu i ako je u tvom lokalnom klubu zdrava atmosfera,onda,samo napred..
 
Vidi,sama tehnika svih veština/sportova ( udarci,bacanja,kretnje) manje više je vrlo slična. Što će reći : udarac je udarac,šut je šut. E,sad,da bi tvoj udarac bio efikasan (jak,brz,precizan,probojan..) zavisi od toga kako treniraš tj. da li udaraš samo u vazduh ili koristiš i džak,fokusere,makivaru,daske za lomljenje. Zatim,čak i kada ojačaš udarac,da bi mogao da udariš pokretnu živu metu(čoveka) treba još mnogo drilova i sparinga. A,čak i kad to izvežbaš, moraš da naučiš da kontrološišeš stres,adrenalin,uzbuđenje,drhtavicu.. koji se javljaju u pravoj tuči.
Dakle,zaključak je da nije do veštine nego do kluba u kom treniraš,do trenera i drugih vežbača..što će reći da ni jedna veština/sport nema monopol na "efikasnost na ulici" (namerno pod navodnicima,jer je tako nešto vrlo diskutabilno)..
Ako ti se sviđa Ninjutsu i ako je u tvom lokalnom klubu zdrava atmosfera,onda,samo napred..
Хвала на корисном одговору пријатељу. Слажем се са тобом. Мислим да човјек коју год вјештину да одабере и ако јој се посвети значајно може бити успјешан у борби ако се нађе у таквој ситуацији.
 
Moj muž je trenirao kratko kik-boks , ali je svakodnevno dolazio kući u modricama ( neizbežnost ), potom prešao na karate , bio i u omladinskoj reprezentaciji i mogu da ti kažem da sjajno izgleda i danas i da je pre svega fizički spreman . U svakom slučaju , izaberi ono što ti odgovara prema konstituciji , motorici , želji. :)
 

Back
Top