Nikovi,naši dvojnici...?

" Što više starim , rekao je Mark Tven,to se jasnije sećam stvari koje se nisu dogodile."Ali zataškavanja,kao i sklonost izmišljanju priča ,mogu se javiti u bilo kom dobu.Oni su izgleda svojstveni a možda i neophodni svakoj autobiografiji.I zaista ,mi kao da osećamo potrebu da krivotvorimo,prikrivamo pa i brišemo neke sadržaje iz svog života.U tu svrhu preuredjujemo detalje u svojoj životnoj priči i kitimo ih na svoj način....Roman našeg života odnosi prevagu nad samim tim životom"
Mnogi poznati ljudi,stvaraoci,najčešće pisci,prikrivali su detalje iz svoje biografije,koje su držali nebitnim, pa čak i smetnjom za razumevanje njihovog dela ,koje ,smatrali su oni ,jedino može da predstavlja njih ,odnosno ono što oni uistinu jesu.
Da li su možda i ovi naši nikovi,ovde na blogovima ,kao naši dvojnici ,istinitiji od nas kakve nas znaju u reali :eek:;):D

*pustinjakinja;bt243738:
Mene samo drugacije zovu u reali, krace im je i jednostavnije od "pustinjakinja" :), inace, pustinjakinja ili ja, ja ili pustinjakinja...nema Ti tu neke bitne razlike.
I da pozdravim, ovako u prolazu, na blic...:) :kpozdrav:

Možda tebi nema razlike, ali za mene bi tvoje ja bilo ti, medjutim pustinjakinja ostaje pustinjakinja :eek:

*pustinjakinja;bt243738:
Mene samo drugacije zovu u reali, krace im je i jednostavnije od "pustinjakinja" :), inace, pustinjakinja ili ja, ja ili pustinjakinja...nema Ti tu neke bitne razlike.
I da pozdravim, ovako u prolazu, na blic...:) :kpozdrav:
To sam hteo da vidim,da znam sa čim da računam,ako slučajno nekog u reali sretnem;):lol::kpozdrav:

Svet je slika ljudskog srca,a Krstarica,tj. likovi ili nickovi su identična slika onih iza monitora.Ma koliko hteli da se prikažu ovakvima ili onakvima,između redova, oni se predstavljaju baš onakvima kakvi su u reali.Samo treba umeti pročitati.
I ne samo pisanje, nego i sam naziv "nicka" govori mnogo o osobi koja ga darovala sebi,pa makar nastao sasvim slučajno.Slučajnosti ne postoje.A ja uprkos tome,svratih ovde sasvim slučajno:lol:

Lavitta;bt243753:
Svet je slika ljudskog srca,a Krstarica,tj. likovi ili nickovi su identična slika onih iza monitora.Ma koliko hteli da se prikažu ovakvima ili onakvima,između redova, oni se predstavljaju baš onakvima kakvi su u reali.Samo treba umeti pročitati.
I ne samo pisanje, nego i sam naziv "nicka" govori mnogo o osobi koja ga darovala sebi,pa makar nastao sasvim slučajno.Slučajnosti ne postoje.A ja uprkos tome,svratih ovde sasvim slučajno:lol:
Šta li bi moglo da bude ovo LaVita ,kad bih znao to značilo bi da se nešto slično iza monitora skriva.Menščini neki vitaminski koktel je,nešto što elan daje a izgleda da je ženskog roda..:think: još malo truda i otkriću sve msm do sutra:D

zxy;bt243754:
Šta li bi moglo da bude ovo LaVita ,kad bih znao to značilo bi da se nešto slično iza monitora skriva.Menščini neki vitaminski koktel je,nešto što elan daje a izgleda da je ženskog roda..:think: još malo truda i otkriću sve msm do sutra:D

La Vita beše sok što je na stolu stajao dok dubokoumno razmišljah kako da se nazovem ja..:lol:

To pitanje se meni non stop nameće,
Koliko smo i da li smo uopšte povezani sa tim Nikom, ili nam taj Nik služi u svrhu glume, maski, šodera, nekih unutrašnjih borbi jesmo li il nismo to što smo - kompleski ove il one vrednosti, il neke želje za nečim, bem ga...
Poslednjih dana neke suvišne reči stižu do mene odprilike kako se živi u ovom net-selu, net-svetu.... to nešto ne umem da pojmim, očigledno da imam pileći mozak, očigledno da sam se saživela sa stvarnošću, pa ta neka ireala protkana maštom i dnevnom dozom zanosa, stvara one moje priče il pričice il pesme il pesmičice i na taj način ‚‚iživim‚‚ ta svoja snovidjenja... kao i većina nas na Blogu, bar ja tako mislim tj želim da mislim.
Nik i ja smo jedno i niko i ništa nas ne može prepoloviti... e da jedino lobotomija :roll:

Back