Quantcast

Nikoliću, ukini TV pretplatu

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.449
Centar za zaštitu potrošača "Forum" iz Niša zatražio je danas od predsednika Srbije Tomislava Nikolića da ispuni predizborno obećanje i ukine TV pretplatu.

BEOGRAD - Ispuni obećanje!
Tomislav Nikolić, predsednik Srbije, trebalo bi da održi obećanje dato u predizbornoj kampanji i ukine pretplatu, izjavio je juče Jovan Jovanović, predsednik Centra za zaštitu potrošača „Forum“ iz Niša. Nikoliću su zbog toga poslali pismo.

„Dok građani, pozivajući se na ekonomsku situaciju u zemlji, strpljivo čekaju da država izmiri svoje dugove, nestrpljiva država priprema uterivače dugova koji će građanima oduzimati imovinu“, navodi se u pismu Centra predsedniku Nikoliću.

Jovanović kaže da su prinuđeni na ovaj potez posle neuspeha njihove inicijative za ocenu ustavnosti odluke o plaćanju pretplate za RTS.

- Piše da pretplatu plaćamo za mogućnost gledanja RTS, što je van svake pameti. Ustavni sud je priznao da je RTS trebalo da pošalje obaveštenje o plaćanju pretplate, što je uslov da je građani plate, i „savetovao“ da bi to moglo da se koristi na sudu kao razlog za neplaćanje.

Tijaniću, šta će ti 156 miliona evra?!

Procenat naplate pretplate je, kako je saopštio RTS, oko 40 odsto. Račune dobija oko tri miliona građana, što znači da je godišnji prihod RTS oko 60 miliona evra. Kada bi naplata bila 100 odsto, to bi bilo oko 156 miliona evra. Aleksandar Tijanić, direktor RTS, izjavio je da je za obim poslova potrebno oko 60 miliona evra od pretplate i 23 od marketinga. Pitanje za RTS je kako bi potrošili novac kada bi naplata bila 100 odsto?

http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/forum-iz-nisa-:-nikolicu-ukini-tv-pretplatu_327286.html

http://www.kurir-info.rs/nikolicu-ukini-tv-pretplatu-clanak-291069

Naravno nije ukidanje pretplate u nadleznosti predsednika ali kako je sada SNS vlast red je da ispune obecanje.

Ovo je jedinstvena prilika da pokazu da nisu lagali, ali naravno sad kad RTS radi za njih mozda ce da dozive malu amneziju...

Poslednja izmena:

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
meni je krajnje glupo i nedemokrratski da je ta tv (bila) u sluzbi prethodnog rezima, a da mi koji nismo istomisljenici placamo za tu tv???

glupo, bezobrazno i zahteva da ima se neko nehebe keve prvi dan kad sidju sa vlasti

pa RTS ce sad biti jiopet u sluzbi i ovog rezima...i uvek ce sluziti rezimu...zato i jeste nenormalno da je narod placa iz dzepa...

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.449
Nek ukinu reklame ako hoce pretplatu.

Ili neka skrembluju signal ako nece da ih gledam kad im ne placam.

Samo znaju da niko nije lud da im da 500 din za 2 kanala koji opet repriziraju Srecne ljude po 5000 put, kad za 70 kanala na kablu daju 1000 din.

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.012
ТоНи ће да укине претплату зато што је прави патриота, неће му требати јавни сервис за режимске потребе, те самим тим - неће бити потребе за запошљавање партијског кадра на ТВ-у. Исто тако ТоНи не воли паре и власт, па ће сходно својим способностима и ингеренцији, разрешити Тијанића дужности и направити од РТС-а националну ТВ. ТоНи је добар човек који мисли о сиромаштву свога народа и укидањем ТВ претплате заштитиће народ од високих трошкова на рачунима.

:rotf:

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.449
ТоНи ће да укине претплату зато што је прави патриота, неће му требати јавни сервис за режимске потребе, те самим тим - неће бити потребе за запошљавање партијског кадра на ТВ-у. Исто тако ТоНи не воли паре и власт, па ће сходно својим способностима и ингеренцији, разрешити Тијанића дужности и направити од РТС-а националну ТВ. ТоНи је добар човек који мисли о сиромаштву свога народа и укидањем ТВ претплате заштитиће народ од високих трошкова на рачунима.

:rotf:

Hoces da kazes da je ToNi isti ko BoTa?

Sokiran sam :lol:

Zar sumadijski domacin da laze?

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.298
sto se mene licno tice, ukinuli ne ukinuli ja i onako to sranje ne placam:hahaha:

Ni ja!

Inace, cudi me da od Nikolica ne traze da im obezbedi toalet papir ako slucajno zaborave da kupe!

Koliko sam pratila, covek je rekao da ce smeniti Tijanica, TV pretplatu nije ni pomenuo, niti je u njegoovj nadeleznosti, nego u nadelznosti vlade!

Najavljuje se borba za slobodne medije, sto bi moglo znaciti i smenu Tijanica.

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.012
Hoces da kazes da je ToNi isti ko BoTa?

Sokiran sam :lol:

Zar sumadijski domacin da laze?

Ма неее... Први пут му се десило да узНе фотељицу, па је мало затечен :) Знам да ће да штрајкује глађу ако треба за добробит народа, није њему власт на памети као оном Тадићу

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.