Николић: Влада никако не сме пасти!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Tomislav Nikolić: "Tadić i Koštunica mi sada liče na muža i ženu kojima je dete teško bolesno, a oni umesto da leče dete idu po sudovima i razvode se"



Zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić u intervjuu za Press apeluje na predsednika Srbije Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunicu da prekinu političke sukobe i ujedine se u odbrani Kosova i Metohije. On kaže da će SRS pružiti podršku svakome ko brani teritorijalni integritet zemlje, ali da nikako neće ulaziti u Vladu Srbije, niti davati podršku ničijoj manjinskoj vladi.


NE MOGU DA SE RADUJEM!

Analitičari tvrde da bi SRS pobedio na vanrednim parlamentarnim izborima u maju...

- Ne mogu u ovakvom trenutku da se radujem tome, jer mi savest ne da. Da je samo u pitanju funkcionisanje vlasti, bilo bi me baš briga što se vladajuća koalicija posvađala i što Vlada Srbije pada, jer se tako otvara polje za političko delovanje SRS-a. Međutim, ovde se ne radi samo o vlasti, već o Srbiji.

- Koštunica i Tadić moraju odmah da prestanu da se ponašaju kao mala deca! Koštunica mora da zakaže sednicu Vlade Srbije, a Oliver Dulić sednicu Skupštine, i da rasprave svoje odnose. Pozivam Tadića i Koštunicu da sva trojica sednemo za sto i vidimo šta nam je dalje činiti po pitanju Kosova i Metohije. Evo, neka sednu bez mene, a ja ću prihvatiti svaki njihov dogovor koji podrazumeva strategiju za očuvanje Kosova u sastavu Srbije. Oni ne smeju da dozvole da padne Vlada, ne smeju da napuštaju bojno polje pre bitke. SRS je spreman da pruži podršku.

Da li su tačne tvrdnje da SRS vodi tajne pregovore i sa DS-om i sa DSS-om o sklapanju koalicije?

- To apsolutno nije tačno i nema ni trunke istine u onome što su mediji objavili.

Da li ste se sa Tadićem i Koštunicom čuli ovih dana?

- Sa Koštunicom jesam. Zvao me je pre tri dana da bi me pitao da li ćemo dati podršku za sazivanje vanredne sednice Skupštine Srbije i ja sam pristao. To je sve. Sa Tadićem sam pričao samo u izbornoj noći.

Da li ste spremni da podržite nečiju manjinsku vladu u slučaju da se DS i DSS ne dogovore?

- Ama, Vlada ne sme da padne! Moja ponuda njima jeste da ne padne Vlada Srbije i da Boris Tadić ne podnosi ostavku, odnosno da Skupština, Vlada i predsednik počnu da sarađuju oko odbrane Kosova i Metohije. Tadić i Koštunica mi sada liče na muža i ženu kojima je dete teško bolesno, a oni umesto da leče dete idu po sudovima i razvode se. Dajte, ljudi, da lečimo Srbiju, pa ćete posle lako da se razvedete. Čak i ako hoće da sruše Vladu, dajte prvo da se sastanemo i dogovorimo.


TADIĆ JE ISPAO NAIVAN?

Kako vam se čini Tadićevo držanje posle pobede na izborima?

- Tadić je u kampanji izrekao mnogo toga što se nije ostvarilo. Rekao je da će berza pasti ako ja pobedim, a berza je pala, iako je on pobedio. Rekao je da EU neće priznati KiM, ali EU priznaje i to dokumentom koji smo dobili kao odgovor na njegovu kampanju. On je tražio od EU da mu da bar nešto zato što je pobedio na izborima, i ona mu kroz politički sporazum nudi olakšice, ali bez KiM. Da li je on naivan? Voleo bih da čujem njegovo objašnjenje.

O kakvom dogovoru pričate ako Vlada pada?

- Bar da se dogovorimo kada da raspišemo izbore. Da ne idemo na izbore sada nego, ako treba, da promenimo zakon i prolongiramo rokove za raspisivanje izbora koliko god je potrebno. Nenormalno je da sada idemo u kampanju kada Albanci 17. februara najverovatnije proglašavaju nezavisnost.

Neko će vam reći da, odbijajući mogućnost da SRS uđe u Vladu, bežite od odgovornosti?

- Mi kao SRS nikada ne bežimo od odgovornosti, čak ni kao opozicija, i preuzeli smo odgovornost kada smo rekli da ćemo pomoći onom ko želi da brani Kosovo i Metohiju. Svi bi, kao, da uzmu odgovornost sa sve privilegijama i mestima u upravnim odborima, a mi iz SRS-a preuzimamo odgovornost iz opozicije.

Kakav će stav zauzeti SRS na sednici parlamenta?

- Hoću prvo da čujem stavove predsednika države i predsednika Vlade. Tadić je za sporazum sa EU, Koštunica protiv, ali hoću da javno suprotstave argumente. Obojica pred Skupštinom moraju da odgovore da li se tim sporazumom gazi rezolucija koju smo pre samo mesec i po dana doneli u Skupštini ili ne, i da li je to naš pristanak na gubitak Kosova. Naravno da je SRS protiv potpisivanja akta iz kog nije jasno da li je Kosovo sastavni deo Srbije.

Tražite od Tadića i Koštunice da krenu u diplomatsku ofanzivu...

- Tačno tako. Umesto da se svađaju, moraju već danas da putuju zajedno u Moskvu, Vašington, Brisel i zajedno učine sve da Kosovo i Metohija ne proglasi nezavisnost. Kada tamo odu ujedinjeni s tim ciljem, nek slobodno kažu da je Srbija jedinstvena i da imaju i podršku 2,2 miliona građana koji su glasali za Tomislava Nikolića.
IGOR MARINKOVIĆ
 
Opozicioni politicar koji se moli da sto duze bude u opoziciji kako tipicno za radikale i to sve pod navodnom "brigom za nacionalne interese" ,mada ga razumem u potpunosti , sto duze opstaje ova i ovakva vlada to je vise glasova za SRS .

Не.
Човек ће да преузме сву власт у земљи.
Сада једноставно не даје подршку нико, а они у власти очајнички требају подршку.
У принципу Тома ради најбоље
"Без мене не можете, а ја ћу да седим и гледам како патите и мучите се све док обојица не поцркате, а онда ћу ја лаганицом да осовјим сву власти..."
 
У принципу Тома ради најбоље
"Без мене не можете, а ја ћу да седим и гледам како патите и мучите се све док обојица не поцркате, а онда ћу ја лаганицом да осовјим сву власти..."

a šta kaže taj tvoj toma za kosovo i srbiju, u medjuvremenu, dok ova dvojica pocrkaju?

l
 
a šta kaže taj tvoj toma za kosovo i srbiju, u medjuvremenu, dok ova dvojica pocrkaju?

l

Ја мислим да смо Косово и Метохију сачували победом демократских снага на поредседничким изборима, и да ће нам те демократске снаге у лику Бориса Тадића обезбедити да уђемо у Европску унију!

Па што онда да се Тома Николић, кандидат сила мрака и Зла, вођа Зле галактичке империје, такозвани Дарт-Тома, зли сит-учитељ гура међу добре и паметне демократе...
:) :) :)
 
Јел` неко осетио сарказам у мојим одговорима?
...

nije niko.
jel ti se to često dešava?
icon10.gif
 
Cenim da Toma ovo priča svestan da će vlada pasti, a da u isto vreme ne ispadne kako se tome raduje. U suprotnom, ako je ovo njegova stvarna želja u strahu od pobede na parlamentarnim izborima, onda je politička budala. Ali, pošto sam uveren da Toma nije budala ja ovaj njegov stav tumačim na sledeći način.
Istina je da radikali nikad nisu bili jači među glasačima. Svi analitičari predviđaju njihovu apsolutnu pobedu na parlamentarnim izborima nalik na onu pobedu DOS-a na prvim izborima posle 5. oktobra. Neko se pita: Pa zašto onda beži od izbora? Odgovor je da ne beži nego igra mudru igru, ne želeći ovaj put išta da rizikuje. Mislim ovde na sledeće:
Ako se kako tako prebrodi ova kriza u vladajućoj koaliciji, i dalje je samo pitanje dana ili meseca kad će konačno da pukne i padne vlada. Zna Toma, vrlo dobro, da nikakva zajednička diplomatska ofanziva Borisa i Voje neće zaustaviti proglašenje nezavisnosti od strane šiptarskih političara, ali moglo bi raspisivanje parlamentarnih izbora to da izazove. Amerikanci bi, u tom slučaju, šiptarma ponovo naredili da odlože proglašenje dok ne prođu izbori u Srbiji, kao što su uradili i za predsedničke izbore, a onda bi nam Tadić u predizbornoj kampanji ponovo palamudio kako će on i da nas uvede u EU i da nam sačuva KiM, naravno i kako bi nas SRS odveo u srednji vek.
Zato Toma želi da vlada opstane bar toliko da se vidi da se i pod "demokratama" stvari ruše, te da kad budu raspisani izbori Tadiću manevarski prostor bude što manji.
 
Svi analitičari predviđaju njihovu apsolutnu pobedu na parlamentarnim izborima nalik na onu pobedu DOS-a na prvim izborima posle 5. oktobra. i.


koji su to svi? daj bar trojicu.
i gde su to izjavili,napisali, predvideli?

jel ti znaš, uopšte, šta je apsolutna pobeda?
nije to ono : mi smo pobedili, osvojili smo najviše glasova, a sad opet idemo u opoziciju, da serendamo i naplaćujemo troškove.
 
Nisam ocekivao da cu ovo reci, ali Toma ima poentu...

Samo ovo:

Alekasandar3:
- Tadić je u kampanji izrekao mnogo toga što se nije ostvarilo. Rekao je da će berza pasti ako ja pobedim, a berza je pala, iako je on pobedio. Rekao je da EU neće priznati KiM, ali EU priznaje i to dokumentom koji smo dobili kao odgovor na njegovu kampanju. On je tražio od EU da mu da bar nešto zato što je pobedio na izborima, i ona mu kroz politički sporazum nudi olakšice, ali bez KiM. Da li je on naivan? Voleo bih da čujem njegovo objašnjenje.

... bi se desilo mnogo pre da je on pobedio. Kosovo bi mnogo brze bilo proglase no nezavisnim. Berza je pala zbog nestabilnosti vlade, a ovako bi tek propala i zbog predsednika i zbog vlade.
 
koji su to svi? daj bar trojicu.
i gde su to izjavili,napisali, predvideli?

jel ti znaš, uopšte, šta je apsolutna pobeda?
nije to ono : mi smo pobedili, osvojili smo najviše glasova, a sad opet idemo u opoziciju, da serendamo i naplaćujemo troškove.

Pravo da ti kažem gledam ih na tv-u i čitam kolumne ali ne obraćam pažnju na njihova imena.
Znam šta je apsolutna pobeda, 126 ili više poslaničkih mesta. I znam da si ti sad u panici. I znam da si razočaran nesnalaženjem tvog predsedničkog kandidata.
I znam... U yebo te, evo me ko Tadić!
 
Pravo da ti kažem gledam ih na tv-u i čitam kolumne ali ne obraćam pažnju na njihova imena.
Znam šta je apsolutna pobeda, 126 ili više poslaničkih mesta. I znam da si ti sad u panici. I znam da si razočaran nesnalaženjem tvog predsedničkog kandidata.
I znam... U yebo te, evo me ko Tadić!

pa daj reci da i ja gledam.
na kojoj televiziji?
kada?
ko?
126? ne pričaj:lol:

a što se tiče panike, trubili ste ovde danima, izmedju dva kruga, a onda ste se pokunjili, pa jovo nanovo.
 

Back
Top