NIKOLIĆ: U BRISELU ĆEMO POJASNITI STAVOVE SNS...Go Tomo go...nastavak !

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Ovo je pravi evropejac,a ne kao Bo Ta ili Ceda,svi su oni laznjaci ,a Toma je jedini pravi i iskreni :super::klap: i ne samo to,Toma i SNS su i veliki donatori,nesrecnicima iz Kraljeva postradalim od zemljotresa su poklonili i tri kuce od njihovih skromnih sredstava,jer je poznato da se SNS finasira od dobrovoljnih prihoda i clanarine,a ne od tajkuna kao sto rade neki drugi...:evil::evil:...evo i ja uplatio za ovaj mesec ,onoliko koliko mogu...Go Tomo go...EU nema alternativu :klap::klap::klap:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/nikolic-u-briselu-cemo-pojasniti-stavove-sns-80255.php

NIKOLIĆ: U BRISELU ĆEMO POJASNITI STAVOVE SNS


KRALJEVO - Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas u Kraljevu da će tokom posete Briselu, ove nedelje, njegov zamenik Aleksandar Vučić i on funkcionerima Evropske unije (EU) pojasniti stavove SNS o ključnim problemima u Srbiji.

"Želimo da ukinemo prednost koju Demokratska stranka oduvek ima u Evropskoj uniji jer je navodno jedina koja želi da Srbiju uvede u EU. Hoćemo da iskažemo spremnost da preuzmemo obaveze koje nas očekuju kada dođemo na vlast", rekao je Nikolić.
On je dodao da je "usud srpske politike da opozicija uvek glasa protiv vladinih predloga, pa čak i kad neke od njih podržava".

Prema rečima Nikolića, na čin proglašenja statusa kandidata Srbije za članstvo u EU trebalo bi da budu pozvane sve parlamentarne stranke u Srbiji.
"To bi bio znak da status kandidata dobija Srbija, a ne jedna politička stranka", istakao je predsednik SNS. On je najavio da SNS započinje seriju mitinga kako bi "naterala vlast" da sa njom pregovara o rešavanju "ključnih problema u Srbiji".

Nikolić je rekao da je za SNS prihvatljivo raspisivanje izbora posle izjašnjavanja Evropske komisije o zahtevu Srbije o statusu za kandidata.
"Od mitinga koji 19. marta organizujemo u Čačku i od svih narednih mitinga očekujemo da njima nateramo vlast da sedne sa nama i da se dogovorimo o rešavanju ključnih problema u Srbiji", rekao je Nikolić.

On je dodao da je SNS "Demokratskoj stranci prepustila da odredi datum vanrednih izbora". "Dali smo im prednost. Mi se toga ne bojimo", kazao je Nikolić. Kako je ranije najavljeno iz SNS, Nikolić i Vučić će otputovati u Brisel 16. marta na poziv zvaničnika Evropske unije.

Nikolić je danas uručio ključeve novih kuća za tri porodice u selima Drakčići i Šumarice u okolini Kraljeva, koje su u zemljotresu 3. novembra ostale bez domova. SNS je u Kraljevu sagradila ukupno šest i sanirala oko 120 stambenih objekata.
 
Ali u Briselu, leglu onih koji su nas bombardovali i ubijali nejač, pomagali šiptare i kako bi rekao Aca sa suzom u oku - ubili malu Milicu Rakić? Šta bi? Ljube skute ubicama Srba? Udružuju se s njima? Traže pomoć od njih? Saradnju, logističku podršku? :sad2:
Није он ишао у сједиште НАТО, већ ЕУ.
 
Ovo je pravi evropejac,a ne kao Bo Ta ili Ceda,svi su oni laznjaci ,a Toma je jedini pravi i iskreni :super::klap: i ne samo to,Toma i SNS su i veliki donatori,nesrecnicima iz Kraljeva postradalim od zemljotresa su poklonili i tri kuce od njihovih skromnih sredstava,jer je poznato da se SNS finasira od dobrovoljnih prihoda i clanarine,a ne od tajkuna kao sto rade neki drugi...:evil::evil:...evo i ja uplatio za ovaj mesec ,onoliko koliko mogu...Go Tomo go...EU nema alternativu :klap::klap::klap:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/nikolic-u-briselu-cemo-pojasniti-stavove-sns-80255.php

NIKOLIĆ: U BRISELU ĆEMO POJASNITI STAVOVE SNS


KRALJEVO - Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić izjavio je danas u Kraljevu da će tokom posete Briselu, ove nedelje, njegov zamenik Aleksandar Vučić i on funkcionerima Evropske unije (EU) pojasniti stavove SNS o ključnim problemima u Srbiji.

"Želimo da ukinemo prednost koju Demokratska stranka oduvek ima u Evropskoj uniji jer je navodno jedina koja želi da Srbiju uvede u EU. Hoćemo da iskažemo spremnost da preuzmemo obaveze koje nas očekuju kada dođemo na vlast", rekao je Nikolić.
On je dodao da je "usud srpske politike da opozicija uvek glasa protiv vladinih predloga, pa čak i kad neke od njih podržava".

Prema rečima Nikolića, na čin proglašenja statusa kandidata Srbije za članstvo u EU trebalo bi da budu pozvane sve parlamentarne stranke u Srbiji.
"To bi bio znak da status kandidata dobija Srbija, a ne jedna politička stranka", istakao je predsednik SNS. On je najavio da SNS započinje seriju mitinga kako bi "naterala vlast" da sa njom pregovara o rešavanju "ključnih problema u Srbiji".

Nikolić je rekao da je za SNS prihvatljivo raspisivanje izbora posle izjašnjavanja Evropske komisije o zahtevu Srbije o statusu za kandidata.
"Od mitinga koji 19. marta organizujemo u Čačku i od svih narednih mitinga očekujemo da njima nateramo vlast da sedne sa nama i da se dogovorimo o rešavanju ključnih problema u Srbiji", rekao je Nikolić.

On je dodao da je SNS "Demokratskoj stranci prepustila da odredi datum vanrednih izbora". "Dali smo im prednost. Mi se toga ne bojimo", kazao je Nikolić. Kako je ranije najavljeno iz SNS, Nikolić i Vučić će otputovati u Brisel 16. marta na poziv zvaničnika Evropske unije.

Nikolić je danas uručio ključeve novih kuća za tri porodice u selima Drakčići i Šumarice u okolini Kraljeva, koje su u zemljotresu 3. novembra ostale bez domova. SNS je u Kraljevu sagradila ukupno šest i sanirala oko 120 stambenih objekata.

Па ево ПОЈАСНИЛИ СУ.....трт Милојка... нема ништа од "СТИРОПОР РЕВОЛУЦИЈЕ".....:hahaha::hahaha::hahaha:

NIKOLIĆ: SNS ZA IZBORE POSLE KANDIDATURE SRBIJE

(2) Četvrtak, 17. Mart, 2011.| Autor: Agencija BETA

111181.jpg



BRISEL - Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić izjavio je u četvrtak u Briselu da je SNS spremna za izbore krajem ove godine, pošto se EU izjasni o kandidaturi Srbije za članstvo.
Nikolić je posle sastanka sa komesarom za proširenje EU Štefanom Fileom naglasio potpuno opredeljenje SNS za put Srbije ka EU, rekavši da je SNS rešena da ispuni sve obaveze Srbije, uključujući punu saradnju s Tribunalom u Hagu.
On je time odgovorio na pitanje novinara da li je s komesarom Fileom razovarao i o hapšenju optuženog Ratka Mladića, kao o ključnom uslovu da Srbija postane kandidat za prijem i započne pregovore sa EU.
Nikolić je podvukao da je "nezamislivo" da se EU na idućim izborima opredeli za neku od vodećih stranaka, budući da je svima, uključujući SNS, strateški cilj prijem Srbije u EU.
Predsednik SNS je preneo uverenje da bi početak pregovora sa EU o prijemu Srbije podstakao podršku i pomoć EU za prevazilaženje teškog ekonomskog i socijalnog stanja u Srbiji.
Evropski diplomatski izvori su agenciji Beta preneli da Evropska komisija (EK) smatra da bi i vanredni, i redovni izbori u Srbiji - marta 2012. godine, mogli usporiti donošenje odluke Saveta ministara EU o odobravanju Srbiji statusu kandidata za prijem i, što je presudno, o početku pregovora o tome.
Takođe, rekli su upućeni zvaničnici u Briselu, Srbija mora ispuniti sve postavljene uslove. To je i File predočio Nikoliću: od reforme pravosuđa, do hapšenja Mladića. Jer, bez takve, pune saradnje s Tribunalom, teško da bi neke članice EU pristale da odobre pregovore sa Srbijom.
Zvaničnici u Briselu su predočili da je bitno da Srbija pruže dokaze o opipljivom usvajanju i sprovođenju svih propisa i uslova koje je postavila EK da bi njen izveštaj u oktobru bio povoljan, da bi predložila Savetu ministara EU da Srbija postane kandidat za prijem, i da bi - verovatno odmah - utvrdila i datum početka pregovora.
Nikolić u čijoj pratnji je bio generalni sekretar SNS Aleksandar Vučić, novinarima je rekao da su oni u Brisel "došli da analiziraju postojeću situaciju i šta još SNS može učiniti da olakša put Srbije ka EU".
"Izneli smo ocenu o političkoj, ekonomskoj i socijalnoj situaciji u zemlji, saznali otprilike koliko je sve EK spremna da pomogne Srbiji i uverili EK da SNS ostaje čvrsto na putu evropske integracije", rekao je Nikolić. "
Mislim da smo", dodao je predsednik SNS, "uverili autoritete u EU da i promena vlasti donosi i dalje put Srbije ka EU i da je nezamislivo da bilo koja vlast, kojagod bila izabrana, može da odustane od evropske integracije".
Na pitanje da li to znači da je EU uvažila njegovu izjavu o tome da Brisel ne bi trebalo da se meša u izbore u Srbiji 2012. godine, Nikolić je uzvratio da je "nezamislivo da EU traži favorite među političkim strankama koje su opredeljene za evropsku integraciju (Srbije)".
Predsednik SNS je istakao da od sagovornika u EK nije dobio nikakve "instrukcije", već da su samo otvoreno razgovarali o uslovima koje Srbija mora da ispuni da bi postala kandidat za prijem u EU.
Nikolić je naglasio da je jasno i da je EU spremna da jče podrži Srbiju da bi se izvukla iz teškog pivrednog i socijalnog stanja, i da bi "inicijalna kapisla za to bilo početak pregovora o članstvu i da Srbija počne da radi, a ne da počne da isplaćuje svoje obaveze".
Na prošlim izborima, objasnio je Nikolić, "EU (se) izjašnjavala između stranaka koje su za to da Srbija bude u EU i onih koje su protiv toga". "
 
One EU koja cima Srbiju za sve živo? I ucenjuje?
One EU kojoj teži Tadić? Onaj Brisel u koji ide i DS po potrebi?
Наша кривица је што уцјене прихватамо, а не њихова што те уцјене постављају.
Полако, доћиће и до прекомпозиције снага у Европи, када Њемачка и Русија формирају моћан савјез.

То што Тадић тежи ЕУ, његова је лична ствар. Нећу ваљда сада говорити да је по подне, само зато што је Тадић рекао да је вече.
Основне замјерке Тадићу нису око проевропског пута, већ лоше постављене економије, гурања Војводине у независност, забијања окова Републици Српској, као и претераног толерисања педера, масона и осталих.
И Словачка је чланица ЕУ па тамо парада педера није могла да се одржи. Националисти су их склонили са улица и нико ЕУ није ни ријеч рекао Словачкој због тога.
 
Наша кривица је што уцјене прихватамо, а не њихова што те уцјене постављају.
Osim ako je Tadić na čelu družine koja prihvata ucene. Sad kad je Toma, ska probljem, a? :lol:

Основне замјерке Тадићу нису око проевропског пута
Ovo je novo. :super:
 
Наша кривица је што уцјене прихватамо, а не њихова што те уцјене постављају.
Полако, доћиће и до прекомпозиције снага у Европи, када Њемачка и Русија формирају моћан савјез.

То што Тадић тежи ЕУ, његова је лична ствар. Нећу ваљда сада говорити да је по подне, само зато што је Тадић рекао да је вече.
Основне замјерке Тадићу нису око проевропског пута, већ лоше постављене економије, гурања Војводине у независност, забијања окова Републици Српској, као и претераног толерисања педера, масона и осталих.
И Словачка је чланица ЕУ па тамо парада педера није могла да се одржи. Националисти су их склонили са улица и нико ЕУ није ни ријеч рекао Словачкој због тога.

Hmmmmmmmm... Ne bih ja rekao za ovo boldovano. Previse je to slozena igra, a i ne verujem da bi Nemci dopustili bilo kojoj ekonomski konkurentnoj zemlji, ukljucujuci Rusiju, da joj se umesa u poslove.
Pravljenje saveza bi podrazumevalo silne kompromise, a ne verujem da bi Nemci pristali na takva resenja. Rusija jaca i razvija se ekonomski, a Nemacka se oseca ugrozenom zbog toga.
 
Osim ako je Tadić na čelu družine koja prihvata ucene. Sad kad je Toma, ska probljem, a? :lol:


Ovo je novo. :super:
1. Па, ако мене питаш нама треба председник попут Вацлава Клауса. Да је опредељен за ЕУ али да за оно што ЕУ тражи од нас, а тешко нам је да испунимо барем обезбједи неку корист и да се не иде испод неке минималне границе националног достојанства.

2. Код СНС јесте ново, код мене није, будући да сам бивши присталица проевропских СПО и ДСС.
 
Hmmmmmmmm... Ne bih ja rekao za ovo boldovano. Previse je to slozena igra, a i ne verujem da bi Nemci dopustili bilo kojoj ekonomski konkurentnoj zemlji, ukljucujuci Rusiju, da joj se umesa u poslove.
Pravljenje saveza bi podrazumevalo silne kompromise, a ne verujem da bi Nemci pristali na takva resenja. Rusija jaca i razvija se ekonomski, a Nemacka se oseca ugrozenom zbog toga.
Знаш како...Њемачка покушава да се ослободи претјераног америчког утицаја, а такође има велики економски интерес за новим тржиштима....Европу бих данас подјелио на атланску (В. Британија, Француска) и континенталну (Њемачка, Италија, Чешка, Мађарска...)
 
Nikolić je danas uručio ključeve novih kuća za tri porodice u selima Drakčići i Šumarice u okolini Kraljeva, koje su u zemljotresu 3. novembra ostale bez domova. SNS je u Kraljevu sagradila ukupno šest i sanirala oko 120 stambenih objekata.



ЗНАЧИ ПРЕВРНУЛА САМ СЕ СА КРЕВЕТА ОД МУКЕ

МАКСИМЕ СИНЕ, ЗАР СИ ТОЛИКО ГЛУП ДА НЕ ЗНАШ ДА СТРАНКЕ ДЕЛЕ СТАНОВЕ УВЕК ПРЕД ИЗБОРЕ ?!

НЕСРЕЋО
 
Знаш како...Њемачка покушава да се ослободи претјераног америчког утицаја, а такође има велики економски интерес за новим тржиштима....Европу бих данас подјелио на атланску (В. Британија, Француска) и континенталну (Њемачка, Италија, Чешка, Мађарска...)

Sve mi je to jasno, ali ipak i dalje mislim da je mogucnost nekakvog nemacko-ruskog saveza nerealna, bar za sada. Nemacka polako izlazi iz recesije, ako vec nije izasla, a Rusija se, opet, razvija sve vise, njihove kompanije sve uspesnije posluju u celom svetu i mislim da je to ono sto Nemcima stvara problem.

Ali, ko zna, nikad se ne zna...
 
Sve mi je to jasno, ali ipak i dalje mislim da je mogucnost nekakvog nemacko-ruskog saveza nerealna, bar za sada. Nemacka polako izlazi iz recesije, ako vec nije izasla, a Rusija se, opet, razvija sve vise, njihove kompanije sve uspesnije posluju u celom svetu i mislim da je to ono sto Nemcima stvara problem.

Ali, ko zna, nikad se ne zna...
Да, у праву си са те стране. Њемачка постаје економски доминатна у Европи, Русија на Истоку.
Постоји могућност супарништва.
 
Да, у праву си са те стране. Њемачка постаје економски доминатна у Европи, Русија на Истоку.
Постоји могућност супарништва.

To i hocu da kazem. Mada, ne treba izbaciti iz vida i Francusku, buduci da i oni izlaze iz recesije, doduse sporije, ali ipak izlaze, a ekonomski su blisko povezani sa Nemackom, tako da su i oni vazan igrac u toj ekonomskoj utakmici.
Bice tu svega i svacega.
 
Go Tomo go...EU nema alternativu,pravi ljudi na pravom mestu :super::klap:


Nikolić: EU nema favorita

Lider SNS Tomislav Nikolić posle susreta sa Fileom u četvrtak u Briselu: Smena vlasti ne bi ugrozila put u EU

GOSPODINU Fileu jasno sam rekao da promena vlasti u Srbiji ni na koji način ne bi ugrozila nastavak evropskih integracija - izjavio je u četvrtak za ”Novosti” lider naprednjaka Tomislav Nikolić, neposredno posle susreta sa evropskim komesarom za proširenje u Briselu.


Vođa SNS i njegov zamenik Aleksandar Vučić razgovarali su sa Fileom pun sat u zdanju Berlemon, a posle toga sastali su se i sa Miroslavom Lajčakom, koji je izvršni direktor EU za Evropu i centralnu Aziju.


- Susreti su bili srdačni i ubeđen sam da se EU neće na bilo koji način mešati u naredne parlamentarne izbore u Srbiji, jer je nezamislivo da traži favorita među strankama koje su za integracije. Rečeno mi je da je bitno samo da ispunimo sve zahteve do oktobra, do dana kada će Evropska komisija predložiti da Srbija dobije status kandidata - preneo nam je Nikolić.

On kaže da od sagovornika nije dobio nikakvu direktivu i ponavlja da je SNS spremna da odloži proteste ako vlast obeća da će izbore raspisati odmah posle odluke o aplikaciji Beograda.
 

Back
Top