Nikolić: Srbija već odabrala stranu, putinofilija je bolest a Rusija se povlači

Miloš Nikolić je rođen u Vranju, 2. oktobra 1985. Osnovne i master studije završio je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Stipendista je nemačkog Maršalovog fonda. Predsednik obrazovno-istraživačkog centra Libek koji se finansira iz zapadnih fondova i glavni je urednik prozapadnog medijskog portala Talas.rs.​
I niko ga ne nije primetio do emitovanja. . .
 
Nikolić: Srbija već odabrala stranu, putinofilija je bolest a Rusija se povlači

Srbija je već odabrala stranu između Zapada i Rusije, ali još nije smislila kako da delu javnosti objasni tu odluku, izjavio je Miloš Nikolić, predsednik Libertarijanskog kluba Libek i urednik portala Talas.

Nikolić navodi da državni vrh sve više priča o Zapadu kao o partneru, umesto kao o nekome ko ucenjuje, a Srbija će intenzivirati i saradnju sa SAD.

“Srbija jeste odabrala stranu, ta saradnja će se produbljivati, samo moramo da vidimo kako ćemo deo javnosti da upoznamo sa objektivnim činjenicama”, rekao je Nikolić u emisiji Dan uživo na N1.

On kaže da objektivni ekonomski pokazatelji pokazuju da je EU glavni partner Srbije, ali da postoji “putinofilija”.

Nikolić za putinofiliju kaže da je bolest koja može da se leči tako što ćemo udariti na njene korene, a to je, kako kaže, frustracija zbog dosadašnjeg odnosa Zapada prema Srbiji.

Na pitanje koje poruke očekuje od posete Olafa Šolca Beogradu 10. juna, kaže da će nemački kancelar očekivati da Srbija ne razvija dalje odnose s Rusijom,

Nikolić podeća da je ruski ambasador Aleksandar Bocan-Harčenko najavljivao neke nove zajedničke projekte sa Srbijom.

“Moraće jasno da se kaže da od toga nema ništa. Rusija je u istorijskom povlačenju iz ovog regiona”, kaže Nikolić.

Dodaje da Rusija želi da prikaže Srbiju kao vazala, i ima “tutorski retorički nastup” gde određuje unapred kako je Srbija reagovala, koga ćemo mi da pošalje u posetu Moskvi i slično.

Kako ocenjuje, uticaj Rusije će se ovde smanjivati a Srbija će u narednom periodu morati da razmišlja kako da uvede neke “specijalne mere”.

“Treba produbljivati poverenje u Otvoreni Balkan"

Upitan da li je imao veća očekivanja od upravo završenog samita inicijative “Otvoreni Balkan”, Nikolić kaže da je zadovoljan samitom.

“Mislim da je ključno za ovakvu inicijativu da se produbljuje poverenje”, rekao je on.

Kaže da se sumnjalo da li je “Otvoreni Balkan” u skladu sa evropskim integracijama, ali da su uključenje američkog izaslanika Gabrijela Eskobara i izjava komesara Olivera Varheljija pokazatelj da EU gleda pozitivno na tu inicijativu.


Objašnjavajući razliku između CEFTA i “Otvorenog balkana”, Nikolić kaže da je potonja iniciajtiva “viši stepen ekonomske integracije”.

Prigovore koji dolaze iz Crne Gore da su oni najviše odmakli na putu ka EU su političke prirode, više se ne gleda ko je individualno najviše odmakao, smatra Nikolić.

“Ako se obnovi volja da se proširenje nastavi – a ja mislim da hoće – mislim da će ceo region na neki način da uđe u Evropsku uniju”, rekao je on. https://rs.n1info.com/vesti/nikolic...u-putinofilija-je-bolest-a-rusija-se-povlaci/

Miloš je savremene rusofile koji slave Putinovu agresiju na Ukrajinu stavio u pravu kategoriju - u putinofile. Putinofilija je pervezija. U težim oblicima i bolest. Srpsko društvo se mora lečiti od putinofilije. U tome mogu dosta pomoći nevladine organizacije koje se finansiraju sa Zapada, prozapadne partije i prozapadni mediji. Kao i zemlje članice NATO-a iz okruženja, što smo upravo videli na primeru Crne Gore i Severne Makedonije koje su zabranile prelet Putinovom saučesniku Lavrovu i on nije moga doći u glavni grad Srbije.
Mišljenje dotičnog je bitno koliko i rezultati izbora na Madagaskaru. To je bitno samo vama NVO babetinama i ljubiteljima nacista u Ukrajini.
 
Da, stvarno nije u redu što nisu našli nekog rusofila d'objasni stvari
Не, то је најмањи проблем. Проблем је што саговорници који се цитирају, не да су непознати и непризнати, већ су апсолутни анонимуси у сваком друштву. Али се њихово мишљење узима као релевантано. На страну што су им аргументи толико ретардирани и веома лако обориви, само што са друге стране не постоји саговорник који би им супротставио друге аргументе. Тако да су ова гостовања више карневал анонимуса са тим неким хистеричним антируским вирусом који су покупили у медијима и који сада понављају.

Глупости које пишу и говоре су застрашујуће. Али најневероватније је да се апсолутно из њихових анализа изузима улога читавог запада 90их годијна на разбијању Србије, као и политика која је често на штету наше земље која и данас постоји, па се то неко русофилство и путинофилство објашњава менталним обољењем. Јер је ваљда нормално да волиш оног ко те је бомбардовао, уништавао и убијао само зато што ти је после дао неки динар, али није нормално волети некога ко ти није ништа од тога радио, али ти није дао ни динар.
 
Глупости које пишу и говоре су застрашујуће.
Ма да треба слушати стручњака за међународно право Косту Чавошког који каже да је ваша "Мајчица" (цитирам) легитимно извршила агресију (од 4:18 у видеу). Ништа ново додуше, ти и такви су на потпуно идентичан начин подржавали и Балканског касапина кад је извршио агресију на суседне републике. ЈНА је ратовала и наоружавала паравојне формације, а ликови као Костица били су задужени да испирају мозак омладини.

 
Poslednja izmena:
Проблем је што саговорници који се цитирају, не да су непознати и непризнати, већ су апсолутни анонимуси у сваком друштву.
То је зато што под друштвом подразумеваш само русујуће медије и ликове
 
То је зато што под друштвом подразумеваш само русујуће медије и ликове
Како се уопште и усуђује неко ко није на линији Председника Милошевића, JUL-a и Воје да се појави на малом екрану, каква дрскост ... ц,ц,ц,ц,....Куда иде овај свет ...
 
Како се уопште и усуђује неко ко није на линији Председника Милошевића, JUL-a и Воје да се појави на малом екрану, каква дрскост ... ц,ц,ц,ц,....Куда иде овај свет ...
То треба пред суд руског народа у Србији

Vrlo je bitno šta razne krezube NVO babetine palamude. Kao i što nije bilo šta bivši i sadašnji članovi narkomanove stranke lupetaju. Na izborima bi lokalna baba sera uzela više glasova nego svi oni na gomili.
Најважније је што веле Ђуро Билбија, Дејан Лучић и (ју нејм ит)...
 
То је зато што под друштвом подразумеваш само русујуће медије и ликове
Наравно да то не чиним. Нити имаш доказ за тако нешто. Објаснио сам ти да овде није највећи проблем што један политички анонимус има медијски простор. Већ јасно сам напао његове аргументе, односно недостатак истих. Где сам јасно ставио до знања да је невероватно за једног самозваног аналитичара да апсолутно занемари целу једну деценију (90те године 20. века) и улогу Запада у свом бедном објашњењу зашто су овде људи више русофили него еврофанатици. Дакле комплетно занемаривање догађаја који ће обликовати не само генерацију која је те године директно доживела, већ и генерације након тога. Веома неозбиљно за једног "аналитичара" који своје бедне аргументе поткрепљује руском пропагандом и неким порукама наше владајуће елите. Па су они веома лукави и као ласице зезнули читав српски народ. Који изгледа више верује тим медијским наступима него личном искуству и оном што је преживео.
 
То треба пред суд руског народа у Србији


Најважније је што веле Ђуро Билбија, Дејан Лучић и (ју нејм ит)...
Vele izbori na koje dotični narkoman sa vojvođanskim krmkom i NVO babetinama nije ni smeo da izađe. Lokalna baba sera sa autobuske stanice bi ih odrala na izborima bez da se oznoji.
 
Vrlo je bitno šta razne krezube NVO babetine palamude. Kao i što nije bilo šta bivši i sadašnji članovi narkomanove stranke lupetaju. Na izborima bi lokalna baba sera uzela više glasova nego svi oni na gomili.
А од НВО бабетина још је горе да нам са својим глупостима досађује неки млади анонимус, који на некакве пројекте мажњава паре из ЕУ-фондова, ето ко` тај Милош Николић, уредник портала Talas. Ко бре нормалан иде на тај сајт?! Треба слушати шта о Украјини имају да кажу стари асови из доба Југе!

 
Ма да треба слушати стручњака за међународно право Косту Чавошког који каже да је ваша "Мајчица" (цитирам) легитимно извршила агресију (од 4:18 у видеу). Ништа ново додуше, ти и такви су на потпуно идентичан начин подржавали и Балканског касапина кад је извршио агресију на суседне републике. ЈНА је ратовала и наоружавала паравојне формације, а ликови као Костица били су задужени да испирају мозак омладини.

Легендарни Коста Чавошки, истинозборац. Наравно да аутошовинисти попут тебе имају проблем са оним што он говори, али то је још један доказ да говори истину. Наравно, некада и он зна да претера у одређеним стварима, али када су у питању његови аргументи за догађаје 90их, човек је апсолутно у праву. Дакле Коста је човек од интегритета, који је доста тога пренео на младе генерације и на тај начин одбио онај агресивни медијски напад након 5. октобра да се српском народу наметне унутрашњи осећај кривице. Зато данас генерација која је рођена после тих ратова, још јаче је патриотски и антиевропски оријентисана.

Дакле мисија Косте Чавошког је успела. Мисија Латинке и сличних аутошовиниста није. Јер Костина идеја је владајућа, доминантна, Латинкина идеја је и даље у рангу секте, где си ти жив пример шта значи када прихватиш тровање 90их и када ти је организам превише слаб да се томе одупреш.
 
Стварно је безвезе да нам са својим глупостима досађује неки млади анонимус који на некакве пројекте мажњава паре из ЕУ-фондова. Треба слушати шта о Украјини имају да кажу стари асови из доба Југе!

:mazi: :mazi: :mazi: :mazi: :mazi: :mazi: :mazi: :mazi:
I njegovo mišljenje je bitno koliko i izbori u Mongliji. Malo je bitnije od tvog, ako je za neku utehu.
 
Miloš Nikolić je rođen u Vranju, 2. oktobra 1985. Osnovne i master studije završio je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu. Stipendista je nemačkog Maršalovog fonda. Predsednik obrazovno-istraživačkog centra Libek koji se finansira iz zapadnih fondova i glavni je urednik prozapadnog medijskog portala Talas.rs.​
hvala, dovoljno!!!
 
Легендарни Коста Чавошки, истинозборац. Наравно да аутошовинисти попут тебе имају проблем са оним што он говори, али то је још један доказ да говори истину. Наравно, некада и он зна да претера у одређеним стварима, али када су у питању његови аргументи за догађаје 90их, човек је апсолутно у праву. Дакле Коста је човек од интегритета, који је доста тога пренео на младе генерације и на тај начин одбио онај агресивни медијски напад након 5. октобра да се српском народу наметне унутрашњи осећај кривице. Зато данас генерација која је рођена после тих ратова, још јаче је патриотски и антиевропски оријентисана.

Дакле мисија Косте Чавошког је успела. Мисија Латинке и сличних аутошовиниста није. Јер Костина идеја је владајућа, доминантна, Латинкина идеја је и даље у рангу секте, где си ти жив пример шта значи када прихватиш тровање 90их и када ти је организам превише слаб да се томе одупреш.
Kosta Čavoški je jevrejin čija je uloga da kontroliše srpski nacionalizam.
 
Kosta Čavoški je jevrejin čija je uloga da kontroliše srpski nacionalizam.

Ако га контролише, онда га добро контролише. Није савршен и нисам сагласан са свиме што каже. Али га ценим као човека који је после 5. октобра остао на тврдој линији и то у време када су медији предвођеним тадашњим Б92 (данас Н1) испирали мозак аутошовинизмом, наметањем осећаја кривице читавом српском народу и еврофанатизмом.
 
Ако га контролише, онда га добро контролише. Није савршен и нисам сагласан са свиме што каже. Али га ценим као човека који је после 5. октобра остао на тврдој линији и то у време када су медији предвођеним тадашњим Б92 (данас Н1) испирали мозак аутошовинизмом, наметањем осећаја кривице читавом српском народу и еврофанатизмом.
Kako meni niko nije nametnuo taj osecaj?
 
Не знам, увек има неко ко је рођен са тим.
Sa cim?
Osecam krivicu u zivotu za nesto kad zaista pogresim, ali ovde ne osecam krivicu. Pre ce biti da osecaju krivicu (ako je osecaju i ako im to smeta) oni koji su ili ratno profitirali, ili cinili zlocine, a ima puno takvih. Ja s takvima nemam nista.
 
Sa cim?
Osecam krivicu u zivotu za nesto kad zaista pogresim, ali ovde ne osecam krivicu. Pre ce biti da osecaju krivicu (ako je osecaju i ako im to smeta) oni koji su ili ratno profitirali, ili cinili zlocine, a ima puno takvih. Ja s takvima nemam nista.
Не знам да ли си прочитала шта сам написао пре него што си коментарисала. Рекао сам да се у то гадно време, када су мејнстрим медији предвођени Б92 наметали читавом народу осећај кривице за све ратове, када су проповедали аутошовинизам и еврофанатизам, Коста Чавошки борио против тога. Даље ми нису јасни твоји коментари за кривицу и некривицу.
 
Не знам да ли си прочитала шта сам написао пре него што си коментарисала. Рекао сам да се у то гадно време, када су мејнстрим медији предвођени Б92 наметали читавом народу осећај кривице за све ратове, када су проповедали аутошовинизам и еврофанатизам, Коста Чавошки борио против тога. Даље ми нису јасни твоји коментари за кривицу и некривицу.
Pa ne, ali kako si ti primetio tu krivicu tj nametanje iste, a ja ne? Tj. kako je tebe pogodila, a mene ne?

Za ostalo hajde da kazem da sam primetila, s tim sto mi tad nije smetalo, to je doslo kasnije, posle 2004 i pogroma sa KiM.

Znaci, nemoj, osecaj krivice ima samo onaj koji verovatno da i ima stvarnu krivicu (mozda ne licno tebi, ali ocito da ponavljas tudje reci a nemoj, nije ti to briga).
 

Back
Top