Nikolić: Srbija već odabrala stranu, putinofilija je bolest a Rusija se povlači

комшија

Stara legenda
Poruka
79.954
Prodaje Sorosevu filozoofiju?
Мислиш на Милоша Николића? Нека "продаје" шта ´оће, он је наш Врањанац. Ово је његова земља која је теби и твојима пружила гостопримство. Нећете ваљда ти и твоји дошљаци из Хрватске да му забрањујете да продаје "сорошеву филозофију"?

комшија

Stara legenda
Poruka
79.954
Pa navijaci su isto ko i vi. Netrpeljivi i polupametni. Problem je sto vlast podrzava i jedne i druge tako da od vas nista drugo do problemi.
Дивљање испред албанске пекаре у Борчи јер је радник пекаре Албанац на фејсу поставио фотку на којој су му шаке спојене у орла, дивљање које је иначе трајало више дана, нису организовали навијачи већ тзв. "српски националисти" на челу са Срђаном Ногом, бившим "старешином" покрета "Двери". И онда такви причају да Косово са 1,9 милиона Албанаца треба да се врати у правни поредак Републике Србије.

Poruka
18.253
Дивљање испред албанске пекаре у Борчи јер је радник пекаре Албанац на фејсу поставио фотку на којој су му шаке спојене у орла, дивљање које је иначе трајало више дана, нису организовали навијачи већ тзв. "српски националисти" на челу са Срђаном Ногом, бившим "старешином" покрета "Двери".
Koji god da su - glupaci.

комшија

Stara legenda
Poruka
79.954
Koji god da su - glupaci.
Већина су глупаци наравно, али има и оних који свесно раде за руске интересе, а то је дестабилизација Србије односно ометање исте на њеном путу ка чланству у ЕУ.

Poruka
18.253
Већина су глупаци наравно, али има и оних који свесно раде за руске интересе, а то је дестабилизација Србије односно спречавање исте на њеном путу ка чланству у ЕУ.
Nemam nista ko je protiv EU. ali napadati nekoga sto pripada tamo ili ovamo, od toga nema nize.

комшија

Stara legenda
Poruka
79.954
Nemam nista ko je protiv EU. ali napadati nekoga sto pripada tamo ili ovamo, od toga nema nize.
Слажем се. На пример, на овој теми је од тзв."српских националиста" нападнут политиколог Милош Николић јер припада оним Србијанцима који су свим срцем за чланство Србије у ЕУ, а шта је иначе званично прокламован интерес Републике Србије јер је наша земља кандидат за ЕУ од 2009. године. Сви закони које се од тада усвајају у Народној скупштини су у складу са ЕУ законодавством, Србија је на белој шенгенској листи, добијамо донације из ЕУ фондова, Србија отвара поглавља и да не набрајам.

fobos11

Iskusan
Poruka
5.110
To rade rusofili.
Nalaze sve moguće izgovore za Rusiju zašto nije pomogla Srbiji ili zašto je radila direktno protiv srpskih interesa

Е видиш, ово је једна од ствари са којом могу да се сагласим са тобом. Јер сам мишљења да не треба ни потцењивати нити прецењивати руску помоћ и треба гледати реално на њену улогу коју је имала 90их, а која је била прилично прљава у односу на нас. Јер јесте истина да је Русија нама увела санкције, када је и цео свет то урадио и тада смо били херметички затворени. Чињеница је да су радили против нас, служили су као "добар полицајац" у игри запада. И ми смо били пуни разумевања за њих, јер сматрамо да су били слаби, на коленима, нису могли да се одупру.

Зато ме нервира што те стандарде немамо према нама самима. Да ли смо ми сада моћни и јаки па ево, не само 105 дана, већ и осам година пре тога не уводимо санкције Русији.

Баш зато сматрам да то што још нисмо увели санкције, много је већа ствар него што се некоме чини. И сматрам да је то права политика и да је треба спроводити док год је то могуће. Али због тога нисам русофил, него србофил.

Dе Sisti

Legenda
Poruka
66.724
Е видиш, ово је једна од ствари са којом могу да се сагласим са тобом. Јер сам мишљења да не треба ни потцењивати нити прецењивати руску помоћ и треба гледати реално на њену улогу коју је имала 90их, а која је била прилично прљава у односу на нас. Јер јесте истина да је Русија нама увела санкције, када је и цео свет то урадио и тада смо били херметички затворени. Чињеница је да су радили против нас, служили су као "добар полицајац" у игри запада. И ми смо били пуни разумевања за њих, јер сматрамо да су били слаби, на коленима, нису могли да се одупру.

Зато ме нервира што те стандарде немамо према нама самима. Да ли смо ми сада моћни и јаки па ево, не само 105 дана, већ и осам година пре тога не уводимо санкције Русији.

Баш зато сматрам да то што још нисмо увели санкције, много је већа ствар него што се некоме чини. И сматрам да је то права политика и да је треба спроводити док год је то могуће. Али због тога нисам русофил, него србофил.
Mogu ti reći da se i ja slažem sa ovde iznetim.
Nas će naterati da uvedemo sankcije.
Bilo kakva prekomerna reakcija
Rusije na to bila bi zlonamerna, pogotovu u svetlu činjenica koje si izneo

Момчило

Aktivan član
Poruka
1.537
Аутошовиниста је напротив, врло конкретан појам.
Србенда (будала): "Косово је срце Србијеее Србијее еее"
Нормалац: "Господине Србенда како мислите да вратите Косово Србији и шта планирате са Албанцима?"
Србенда (будала): "Ааааааа ...??????.... Издаааја, аутошовиниста се усуђује да се јавља, а и чукунбаба му има влашке крви, пас му матер, некрофил је то ...."
РТС, Пинк, Печат, Новости, Хепи, Ало, Информер, Спутњик, .... публика: Аплауз (Марко Ђурић)

Аутошовиниста постоји само у овој констелацији иначе не постоји.

Poslednja izmena:

fobos11

Iskusan
Poruka
5.110
Србенда (будала): "Косово је срце Србијеее Србијее еее"
Нормалац: "Господине Србенда како мислите да вратите Косово Србији и шта планирате са Албанцима?"
Србенда (будала): "Ааааааа ...??????.... Издаааја, аутошовиниста се усуђује да се јавља, а и чукунбаба му има влашке крви ...."

Аутошовиниста постоји само у овој констелацији иначе не постоји.

Наравно да не постоји само у тој констелацији коју си написао, где си заправо карикирао неки наратив који не постоји. Аутошовиниста је веома јасан концепт самопрезира према сопственој нацији. Истицања у први план и преувеличавања злочина сопственог народа, који јесте за осуду, али апсолутног игнорисања злочина против сопственог народа, или још горе, давања алибија.

Па не би хрвати побили децу Козаре да им се тате нису бориле против усташа. Не би немци стрељали ђаке у Крагујевцу да партизани нису напали њихове патроле. Сами су (смо) криви. Ово ја не карикирам, ово ти цитирам само делиће аутошовинистичке болештине, која је и поред огромне медијске промоције, ипак само у главама безначајне мањине.

Али увек је добро да она постоји, јер да аутошовинисти нису били тако агресивни и да нису имали такав медијски простор, не би ни успели да испровоцирају такву реакцију код осталих људи. А то је ултимативно резултирало младом генерацијом која није рођена за време ратова, а која је инстинктивно одбацило осећај кривице, прихватила патриотска осећања и која презире те болеснике.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
Поново ми није јасно да ли ти прочиташ шта напише, да ли разумеш, а не пишем у метафорама, већ прилично јасно. Од 5. октобра мејнстрим медији предвођени Б92 имали су такав програм да је то била индоктринација српског народа осећајем кривице, аутошовинизмом и еврофанатизмом. И скоро 14 година било је сурова индоктринација, где се презире све национално, где се велича све западно, где се од жртава праве кривци, где се дају алибији за најгнусније злочине против Срба, а све са коначним циљем да прихватимо став да смо криви за све што се догађало на овим просторима и да се ваљда покајемо.

Наравно, није им успело. Дакле ни ја лично, нити већина људи није прихватила то што им се сервирало. Као одговор на екстремно тровање уследио је још јачи национални набој, а Коста Чавошки је један од оних који је позиције бранио на интелектуалном нивоу.

Зато и данас, на разочарење многих, расту генерације које нису прихватиле осећај кривице.
Kolektivnu nisu, ali to ne znaci da krivica za pojedinacne ratne zlocine nije postojala. I to mi kao drustvo pa i mediji, uopste ne treba da rade zarad zapada, nego zarad nas samih, onih koji se ratom provlace da se obogate ili izivljavaju, i trebalo im je suditi ovde.

fobos11

Iskusan
Poruka
5.110
Kolektivnu nisu, ali to ne znaci da krivica za pojedinacne ratne zlocine nije postojala. I to mi kao drustvo pa i mediji, uopste ne treba da rade zarad zapada, nego zarad nas samih, onih koji se ratom provlace da se obogate ili izivljavaju, i trebalo im je suditi ovde.
Апсолутно подржавам став да сваки појединац који је у име Србије убио намерно било којег цивила, посебно дете, да одговара и гори у паклу. Али наметања колективне кривице итекако има. Тачније покушаја. Успело није. Јер то што смо ми мање више судили сваког Србина који јесте и није учествовао у злочинима, а други нису скоро никога, ствара слику да је допуштено, оправдано, па чак и добро убити српско дете, силовати жену, спалити село. То је довело до контраефекта, односсно друге крајности, да ми не само да не признајемо да смо криви, већ да нико од нас није крив.

А све је могло да се избегне да су се судили сви злочини, невезано која их је страна починила.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
47.971
Апсолутно подржавам став да сваки појединац који је у име Србије убио намерно било којег цивила, посебно дете, да одговара и гори у паклу. Али наметања колективне кривице итекако има. Тачније покушаја. Успело није. Јер то што смо ми мање више судили сваког Србина који јесте и није учествовао у злочинима, а други нису скоро никога, ствара слику да је допуштено, оправдано, па чак и добро убити српско дете, силовати жену, спалити село. То је довело до контраефекта, односсно друге крајности, да ми не само да не признајемо да смо криви, већ да нико од нас није крив.

А све је могло да се избегне да су се судили сви злочини, невезано која их је страна починила.
Daleko ti ode. Ali slazem se da je na kraju doslo do kontraefekta, tj, da maltene niko nije kriv i o tome i ja bas pisem.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.