Nikolić obavestio patrijarha: Srbija gubi Kosovo

gost 114587

Elita
Poruka
23.661
Otkrio karte - Sa patrijarhom sam razgovarao o Kosovu, o kojem je potreban državni konsenzus, poručio Nikolić samo nekoliko sati nakon susreta sa Gordonom

BEOGRAD 10. 07. 2012
PRESS

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je juče da Srbija svakog dana gubi Kosovo i Metohiju, i da zato stranke koje su ušle u Skupštinu treba da sačine zajedničku strategiju.
- Mi svakog dana gubimo Kosovo i Metohiju, svi koji su bili na vlasti sve to vreme su se trudili da nas ubede da to nisu priznali - rekao je Nikolić posle razgovora sa patrijarhom SPC Irinejem, a samo nekoliko sati nakon susreta sa Filipom Gordonom, pomoćnikom državnog sekretara SAD Hilari Klinton.
Nikolić je kazao da je tema sastanka sa patrijarhom bilo Kosovo, o kojem je, kako je istakao, potreban državni konsenzus.
- Da mi, koji smo obezbedili barem pet procenata da uđemo u parlament, izradimo zajedničku strategiju i da je razradimo do kraja. Ko hoće - hoće, ko neće - neće. Ako postoji velika većina za to, onda bismo smeli da izađemo i pred građane Srbije - rekao je Nikolić.
- Ne vidim šta bih dobio time da svoj mandat provedem tako da nabijem glavu u pesak kao noj i da mi lav čerupa i noge i krila, pa da kažem: „Nisam video, ništa se ne dešava" - dodao je Nikolić.
Izvori Pressa iz diplomatskih krugova tvrde da američki zvaničnici od predsednika Srbije i buduće vlade očekuju da ukinu paralelne institucije na severu Kosova, da se ne protive uvođenju međunarodnog pozivnog broja za Kosovo, da se odreknu energetskih resursa na KiM, da kosovska vlada otvori kancelariju u Beogradu, a Vlada Srbije svoju kancelariju u Prištini, kao i da se Nikolić sastane sa predsednicom Kosova Atifete Jahjagom, što bi bio i simboličan čin da Srbija priznaje Kosovo kao nezavisnu državu.

toliko o onom ko je pricao o kosovu kao srcu srbije, zastiti srba na kim, te ostalim sarenim lazama pogodnim za zamazivanje ociju pred izbore. nemamo vladu, gubimo kosovo... eh srbijo...
 
toliko o onom ko je pricao o kosovu kao srcu srbije, zastiti srba na kim, te ostalim sarenim lazama pogodnim za zamazivanje ociju pred izbore. nemamo vladu, gubimo kosovo... eh srbijo...

Ми сроски радикали смо вам говорили и говорили за какво г. гласате и ето вам га сада.
 
pa sto onda g toma diploma tako i ne kaze ovom narodu? zasto ne sazove konferenciju za stampu i ne kaze da je taj i taj prodao kosovo i da on sad nista tu ne moze da uradi?
Postoje forme koje nisu do kraja se izdešavale. Nemožeš očekivati takvu bukvalnu objavu Predsednika :)
Sve u svemu, postoje još mnogo detalja koje ograničavaju arnaute da konkretno objave nezavisnost Kosova. :)
 
da li si procitao zahteve usa diplomatije? i da li mislis da ih nikolic nece ispuniti? i da li smatras da nema niceg loseg sto polako kroz pricu priprema priznavanje teroristicke drzave?

Licno smatram da treba da se pregovara sa njima,ali samo o pitanjima kao sto su prolazak gradjana kroz teritoriju Kosova,zastita spomenika,povratak ljudi,ali ne i o predstavljanju Kosova na nekim drzavnim skupovima,ne otvaranje ambasada i ono sto bi Ameri voleli da on uradi i bilo sta sto bi im ucvrscivalo nezavisnost.
Mozda i ispuni,ali nije lako biti pod pritiskom najjace drzave na planeti. Mnogo su velike sile upletene u ovo,a Srbija je mala zemlja da bi mogla da tera po svome.
 
pa sto onda g toma diploma tako i ne kaze ovom narodu? zasto ne sazove konferenciju za stampu i ne kaze da je taj i taj prodao kosovo i da on sad nista tu ne moze da uradi?

sta bre ima da vam kaze zar isti taj narod nije dokazao da je gloop ko tochak

Kosovo je otishlo za vrijeme Josipa broza on je posatavio prve staze ka slobodnom kosovu

shiptari su u njemachkoj 80-tih godina odgovarali na pitanje "sta ce vam tolka djeca?" dva sina dajem za kosovo republik

zadnji pokusaj koji je dosao odvise kasno jeste bio Slobodana Milosevica kad je slao vojsku "pred kraj" svog gostovanja

to je trebalo da se odradi u velikom ratu potamaniti pola konjskih njushkica i mir u kuci
 
Poslednja izmena:
pa sto onda g toma diploma tako i ne kaze ovom narodu? zasto ne sazove konferenciju za stampu i ne kaze da je taj i taj prodao kosovo i da on sad nista tu ne moze da uradi?

Очигледно исувише брзо читаш па не капираш... Тома ће сачинити ПРЕДЛОГ ЗА ПАРЛАМЕНТ - АКО ПАРЛАМЕНТ УСВОЈИ ПРЕДЛОГ КОНСЕНЗУСОМ - ПОСЛАЋЕ ПРЕДЛОГ ГРАЂАНИМА НА РЕФЕРЕНДУМ..... шта ти није јасно...:rtfm:
 
Очигледно исувише брзо читаш па не капираш... Тома ће сачинити ПРЕДЛОГ ЗА ПАРЛАМЕНТ - АКО ПАРЛАМЕНТ УСВОЈИ ПРЕДЛОГ КОНСЕНЗУСОМ - ПОСЛАЋЕ ПРЕДЛОГ ГРАЂАНИМА НА РЕФЕРЕНДУМ..... шта ти није јасно...:rtfm:
Jos ni kafu nije popila, a ceprka po Djilasovom Presu :lol:
 
Licno smatram da treba da se pregovara sa njima,ali samo o pitanjima kao sto su prolazak gradjana kroz teritoriju Kosova,zastita spomenika,povratak ljudi,ali ne i o predstavljanju Kosova na nekim drzavnim skupovima,ne otvaranje ambasada i ono sto bi Ameri voleli da on uradi i bilo sta sto bi im ucvrscivalo nezavisnost.
Mozda i ispuni,ali nije lako biti pod pritiskom najjace drzave na planeti. Mnogo su velike sile upletene u ovo,a Srbija je mala zemlja da bi mogla da tera po svome.
ma svesna sam ja toga koliko je srbija slaba u ovom trenutku i koliko ne moze nista da uradi. ali zar nije fer da kaze iskreno umesto da maze oci narodu?
Очигледно исувише брзо читаш па не капираш... Тома ће сачинити ПРЕДЛОГ ЗА ПАРЛАМЕНТ - АКО ПАРЛАМЕНТ УСВОЈИ ПРЕДЛОГ КОНСЕНЗУСОМ - ПОСЛАЋЕ ПРЕДЛОГ ГРАЂАНИМА НА РЕФЕРЕНДУМ..... шта ти није јасно...:rtfm:
sad ti polako procitaj sta si napisao. pravi predlog parlamentu koji ce usvojiti ili nece usvojiti ono sto je amerika podvukla. koliko su mu bila puna usta kosova, mislila sam odhebace i gordona i predlog... alo mito, gde ja stadoh ti produzi, tako ti je na nasoj politickoj sceni. tadic je otisao, ovaj je jos gori od njega. nesposoban da napravi vladu srbije, a kamoli za neku diplomatsku misiju koja bi resila problem srba na kosmetu.
a sta mi nije jasno... nije mi jasno kako jos neko moze da veruje tomi.
 

Back
Top