Nikolić i Rusija

kololoco

Zainteresovan član
Poruka
432
Kad mo kod državničke politike Nikolića i prodavanja u bescenje naših preduzeća strancima hteo bih da primetim da je Toma "zamolio" Putina u svom čuvenom pismu da potpiše ugovor o NISu sa Srbijom i kad je potpisan izjavio da je to sjajno i da mu je samo žao što ga je Tadić u tome prestigao. Sve to ne bi bilo čudno da te njegove izjave nisu dolazile i pre no što su bilokakvi detalji ugovora objavljeni. Uostalom detalji ni danas ne postoje. Ali njemu to nije bitno. Bitno je da se proda Rusima, pa makar i za grumen blata. samo da su Rusi, a ne Amerikanci. Ja se ne razumem u ekonomiju previše i ne znam da li je ugovor dobar ili ne, ai ga ne bih nikad hvalio pre nego što ga vidim. Ovo samo govori u prilog tome da Toma zaista želi da Srbija bude Ruska gubernija, a ja ne znam baš zašto je to bolje od Evropske kolonije. Ako mi sad neko pomene bombardovanje i slično neka pogleda poatak o preko 1200 silovanja po Vojvodini od strane Ruskih vojnika dok su nas "oslobađali" 1945. Ako je Tadić Američki ili Evropski plaćenik, Toma je Ruski. Isti đavo.
 
Kad mo kod državničke politike Nikolića i prodavanja u bescenje naših preduzeća strancima hteo bih da primetim da je Toma "zamolio" Putina u svom čuvenom pismu da potpiše ugovor o NISu sa Srbijom i kad je potpisan izjavio da je to sjajno i da mu je samo žao što ga je Tadić u tome prestigao. Sve to ne bi bilo čudno da te njegove izjave nisu dolazile i pre no što su bilokakvi detalji ugovora objavljeni. Uostalom detalji ni danas ne postoje. Ali njemu to nije bitno. Bitno je da se proda Rusima, pa makar i za grumen blata. samo da su Rusi, a ne Amerikanci. Ja se ne razumem u ekonomiju previše i ne znam da li je ugovor dobar ili ne, ai ga ne bih nikad hvalio pre nego što ga vidim. Ovo samo govori u prilog tome da Toma zaista želi da Srbija bude Ruska gubernija, a ja ne znam baš zašto je to bolje od Evropske kolonije. Ako mi sad neko pomene bombardovanje i slično neka pogleda poatak o preko 1200 silovanja po Vojvodini od strane Ruskih vojnika dok su nas "oslobađali" 1945. Ako je Tadić Američki ili Evropski plaćenik, Toma je Ruski. Isti đavo.

zemljache
on pricha
a BoTa radi...
:(
ipak ne mogu da ga zaokruzim u nedelju
to je konachno!
 
poatak o preko 1200 silovanja po Vojvodini od strane Ruskih vojnika dok su nas "oslobađali" 1945. Ako je Tadić Američki ili Evropski plaćenik, Toma je Ruski. Isti đavo.

Gde si nashao taj "podatak" ? u "Istorji chetnichkog pokreta". Ponovilo ga pet forumasha i sad je to "proveren podatak" ? Otidji do arhiva Jugoslavije ili do arhiva grada Beograda. Tamo cesh naci sve o silovanjima i maltretiranjima Srbije i Srba od strane svih vojnih formacija u istoriji. Postoje samo i jedino jedan primer da je vojna formacija postupala u skladu sa ratnim pravom. A to je bash Crvena armija. Konkretne cifre:
- oko 280 prijavljenih silovanja za koje u optuzeni pripadnici Crvene armije. U preko 50% utvrdjeno je da se radilo o chetnichkim formacijama koje su preoblachile uniforme i modifikovale oznake kao bi "motivisale" sela da se bore protiv "boljshevichke nemani".
- 120 dokazanih silovanja od strane pripadnika Crvene armije (prometicesh da se tvoja cifra od arhivske razlikuje za jednu nulu - ako mislish da se radi o sluchajnosti GRDNO se varash).
- 160 osudjenih propadnika Crvene armije za zlochin silovanja.
- 180 pripadnika Crvene armije STRELJANO zbog zlochina nad civilnim stanovnishtvom.
- za 15 osudjenih i streljanih LICHNO znam poshto mi je deda sa nepunih 19 godina prisustvovao sudjenjima u svojstvu svedoka-porotnika. (radilo se o Zemunu, decembar 1944, gde su sudjenja i vrshena za one koji su naknadno uhvaceni ili uhapsheni, uhvaceni na delu su izvodjeni na preki sud i streljani ODMAH).

Ako zelish javi mi se na PP pa cu ti proslediti tachne arhivske brojeve dokumenata koji se odnose na "nedolichne postupke Crvene armije u toku zajednichkih operacija sa NOV i POJ". I njih cesh videti da je cela teza glupost da veca ne moze biti. Specijalno shto je silovanja uvek ima u ratu, a "moralnost" jedne armije se ne ogleda u tome da li ih ima nego u tome kako se sa izdvojenim sluchajevima ona nosi. Ako zelish pogledaj knjigu "Tito-Cherchil" (opisana je korespondencija od 1942-1946 godine) gde mozesh naci izveshtaj McLean-a o zlochinima i incidentima vezanim za Crvenu Armiju na teritoriji kraljevine jugoslavije. Knjiga je "opremljena" arhivskim brojevima dokumenata ministarstva spoljnih poslova Velike Britanije - chime nije da su "komunisti" mogli da shminkaju dokaze u sred Londona.
 
postoji izvesna razlika.
da li to znači da su braća iz crvene armije primenjivala i grupnjak silujući srpkinje?

Ne, najveci broj silovanih po etnichkoj pripadnosti nisu bile srpkinje neko "folks-dojcherke" i madjarice.
Razlika postoji iz 3 razloga:
1. Neki pripadnici Crvene armije su nazalost nevini osudjeni.
2. Ko je "drzao strazu" umesto da sprechava zlochin TAKODJE je bio osudjen. OK, mozda ne na smrt, ali sigurno na neshto dosta neprijatno (mnogo jurisha je bilo do kraja rata i mnogo misija sa malom verovatnocom prezivljavanja za koje su se trazili "dobrovoljci").
3. Tvoj razlog.
 
Ajde sad malo da pričamo o američkom bombardovanju na primer Leskovca 1944.g....ili bi trebalo i o tome otvoriti temu.
Hiljade mrtvih ne silovanih samo u jednom gradu.
Ajde da se malo priča i o ostalim bombardovanjima srpskih gradova koji su i posle 60 godina još uvek državna tajna.
A 1999 !!!
 
postoji izvesna razlika.
da li to znači da su braća iz crvene armije primenjivala i grupnjak silujući srpkinje?

ja bih na tvom mestu negde ipak povukao granicu izmedju podhebavanja i propagiranja shovinizma. kvisko: npr na onoj liniji posle koje se po nasem zakonu odgovara pred sudom?

p.s. povodom (veoma) velikog broja streljanih, jedan primer: mom pradedi tokom prolaska rusa vojnik ulazi u dvoriste, vidno pijan, on ga gleda samo, a ovaj kundakom razbija vrata od shupe gde je bilo puno osusenog i slozenog duvana. trpa saku duvana u dzhepove, vadi neki papir iz dzepa i pocinje da mota pljugu. pradeda ga gleda, uzima neku vrecu i pruza mu je da uzme jos duvana sa sobom.
u tom trenutku u dvoriste upada patrola sa nekim komesarom, ovaj janpi, ni pet ni sest - jednom rukom salutira a drugom brzo pocinje da smotava pljugu i trpa je u usta. komesar bez reci mu prilazi, vadi utoku, naslanja mu na celo i po kratkom postupku, pred dvojicom vojnika svedoka izgovara mu presudu. i sad, situacija - utoka na celu, slusa presudu onako ozbiljan a cigara neupaljena u ustima... "tovarisch komisar, mozhno sperva spichku, esli ne slozhno, pozhalujsta...?" :lol: komesar mu pali pljugu (!), otkocio utoku, naslanja na celo opet, a ovaj vec u raju, osmejkuje se i gleda u dedu - 'horoshij tabak tut u vas...' :D
i naravno, gde bez hepi-enda. deda u tom momentu pritrcava i pocinje da mlati rukama, objasnjava komesaru - 'ja sam mu dao tabak, ja, ja, ja sam njemu dao!"... i komesar spusti pistolj, zavuce ovome shamarcinu za vrat i za kosu ga izvuce iz dvoirista:lol:.
a deda im svima posle odneo duvan do centra, sve im poklonio, pa posle svima pricao - 'sta ti je ruski vojnik. prosao pola sveta, zaboravio i gde mu je kuca i za sta ratuje, izgubio svaki osecaj dostojanstva u zivotu - al nije, vidis, ipak nije zaboravio dostojanstveno da umre... ovaj ga strelja za kradju duvana a on kao - sve razumem komesare, nema problema, samo ako moze sibicu prvo, molim vas'.
i sad, ima samo jedan momenat. ne znam kako ti, ali pored smeha, meni od ove price, ma i stoti put da je slusam ili prepricavam - staje knedla u grlu. i uopste mi nije do zajebavanja.

eto. aj sad, nastavi, svejedno pretpostavljam da citas samo prvu i poslednju recenicu.
 
Ajde sad malo da pričamo o američkom bombardovanju na primer Leskovca 1944.g....ili bi trebalo i o tome otvoriti temu.
Hiljade mrtvih ne silovanih samo u jednom gradu.
Ajde da se malo priča i o ostalim bombardovanjima srpskih gradova koji su i posle 60 godina još uvek državna tajna.
A 1999 !!!

Znači recept predsedničkih kandidata?
-Sram vas bilo, kako ste pokrali narod!!!
-Ma nemoj, a kad ste vi onda ojadili onih 5 firmi i otpustili 2000 ljudi???
-Da, ali to nije ništa u poređenju sa nameštenim tenderom X firme što ste Vi uradili!
-Ti ćeš da mi kažeš! Pa ko nas je i doveo u takvu situaciju?

I ostale prazne priče. Normalan (ali samo normalan, niko više) bi primetio da gluposti prave svi, a odgovor na prozivku oko npr. krađe da uvek bude ukazivanje na krađu ovog drugog...
Sramota.
 
:lol::lol::lol:

ne zna dete brate šta je 100 kila pa diže.... :lol:

:D ne znam, ove price sa 'prolaskom rusa' mi se gade vec. ne kapiram, neki mazohizam kolektivni ili sta. prvo jedan vice 'rus mi ebo babu', onda drugi 'i meni je rus ebo strinaujnu', pa treci 'nije to nista, meni je cela brigada ebala kevu...'.
u cemu je trip, ne kapiram? ebete li vi deco sta?
 
ja bih na tvom mestu negde ipak povukao granicu eto................................... aj sad, nastavi, svejedno pretpostavljam da citas samo prvu i poslednju recenicu.


naravno da postoji granica, doduše tanka:wink:

pročitao sam, ok je priča. inače, ako izvoliš primetiti sa tobom, pa i sa drugima sa kojima se može normalno razgovarati ne prelazim granicu.
sa ostalima diskutujem na njihov način.
 
Znači recept predsedničkih kandidata?
-Sram vas bilo, kako ste pokrali narod!!!
-Ma nemoj, a kad ste vi onda ojadili onih 5 firmi i otpustili 2000 ljudi???
-Da, ali to nije ništa u poređenju sa nameštenim tenderom X firme što ste Vi uradili!
-Ti ćeš da mi kažeš! Pa ko nas je i doveo u takvu situaciju?

I ostale prazne priče. Normalan (ali samo normalan, niko više) bi primetio da gluposti prave svi, a odgovor na prozivku oko npr. krađe da uvek bude ukazivanje na krađu ovog drugog...
Sramota.

Žalim,ali nikako nije moguće porediti 1200 silovanih žena gde podatak uopšte nije proveren i 3500-4000 u Leskovcu(verivatni se nikada neće znati prava cifra) umrlih za sat i po dva od prijateljskih američkih bombi.
A ako se uzme prosta računica i predpostavi da je 50% ženskog pola sam izračunaj koliko je to.
 
Žalim,ali nikako nije moguće porediti 1200 silovanih žena gde podatak uopšt nije proveren i 3500-4000 u Leskovcu(verivatni se nikada neće znati prava cifra) umrlih za sat i po dva od prijateljskih američkih bombi.
A ako se uzme prosta računica i predpostavi da je 50% ženskog pola sam izračunaj koliko je to.

Da li ti shvataš šta sam ja pokušao da kažem onim gore?
 
:D ne znam, ove price sa 'prolaskom rusa' mi se gade vec. ne kapiram, neki mazohizam kolektivni ili sta. prvo jedan vice 'rus mi ebo babu', onda drugi 'i meni je rus ebo strinaujnu', pa treci 'nije to nista, meni je cela brigada ebala kevu...'.
u cemu je trip, ne kapiram? ebete li vi deco sta?

Ma sve su to polurusi potomci folksdojčerki kojima je jedini cilj danas da pokušaju da sakriju svoje švapsko poreklo.
 
naravno da postoji granica, doduše tanka:wink:

pročitao sam, ok je priča. inače, ako izvoliš primetiti sa tobom, pa i sa drugima sa kojima se može normalno razgovarati ne prelazim granicu.
sa ostalima diskutujem na njihov način.

ok, tvoje pravo. ali i moje je pravo da mi se ne svidja da to citam. ovo je ipak etar, nisi s njima jedan na jedan.
i tu me muci samo jedna misao - da si s njima slucajno na pp, ne bi ti ovo i ovako pisao. ovo i ovako se pise za publiku, provociras ih da nesto lanu pred publikom....a ja sam isto publika, slozices se, i meni se zaista ne svidja takva predstava.
evo, ako hoces, kloniracu se mozda, i pokazacu ti sta ja mislim, kako moze iz tvoje perspektive i provokativnije i efektivnije da se diskvalifikuje ta paradigma protiv koje istupas... i nece biti nista manje zabavno.
 
ok, tvoje pravo. ali i moje je pravo da mi se ne svidja da to citam. ovo je ipak etar, nisi s njima jedan na jedan.
i tu me muci samo jedna misao - da si s njima slucajno na pp, ne bi ti ovo i ovako pisao. ovo i ovako se pise za publiku, provociras ih da nesto lanu pred publikom....a ja sam isto publika, slozices se, i meni se zaista ne svidja takva predstava.
evo, ako hoces, kloniracu se mozda, i pokazacu ti sta ja mislim, kako moze iz tvoje perspektive i provokativnije i efektivnije da se diskvalifikuje ta paradigma protiv koje istupas... i nece biti nista manje zabavno.

nemam ništa protiv, tvoje je pravo da ti se svidja ili ne svidja.
ako pokušavaš da mi sugerišeš o nivou pisanja kojim se obraćam publici, molio bih da imaš u vidu i ko je moja ciljna grupa:wink:
ti to svakako nisi.
mislim da nikad nisam reagovao na neki tvoj post sa cinizmom ili neprimereno(ako slučajno jesam, ovom prilikom ti se izvinjavam).
 

Back
Top