Nikoga ne interesuje posao varioca, mesara i radnika u kuhinji

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
U Srbiji postoje i ona zanimanja koja niko ne želi. U zemlji u kojoj je nezaposlenih više od pola miliona, ima čini se i puno izbirljivih, pa tako dugo ostaju upražnjena mesta prodavca polisa osiguranja, anketara, pomoćnih radnika u kuhinji, varilaca i mesara, ali i profesora za potrebe muzičkih, ugostiteljskih i građevinskih škola.
Retko ko želi da radi na procenat, menja mesto prebivališta, ali je i mnogo onih koji za određeni posao nemaju dovoljno znanja i veština.
Generalno, nezaposleni pokazuju manje interesovanja za obavljanje teških fizičkih poslova u oblasti građevinarstva. Češće je odbijanje i poslova terenske prodaje - ističu u NSZ. Jedan od razloga je i plaćanje na procenat uz veoma mali ili nepostojeći fiksni deo, kao i veliko područje koje komercijalista treba da pokrije.
izvor:http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/...suje-posao-varioca-mesara-i-radnika-u-kuhinji

Читам ову вест, па се питам да ли су ови из службе за запошљавање нормални?
Њима је необично што људи неће да раде послове од којих не могу да се подмире ни основне животне потребе! Овакве вести се обично помињу кад власт хоће да правда високу незапосленост тобожном лењошћу и уображеношћу граћана, са објашњењем како има посла само људи неће да раде!
Посебно ми је занимљиво ово у вези рада на проценат и продавања полиса осигурања од врата до врата такође на проценат! Радник који ради на проценат мора да направи посао од 2 милиона динара да би имао плату од 20000 динара па ви сада видите колико је нешто такво могуће и рационално у Србији!
 
Mali grad u Srbiji, tržni centar, treći sprat ( ako se za ceo dan popne stotinak ljudi, od toga desetak udje u neku radnju o onima koji kupe i neću da pričam - mislim, jesam karikirala, ali i nije mnogo bolje ), na izlogu radnje obaveštenje - potrebna radnica.
Progutam knedlu, zaboravim na sve one godine i godine školovanja, setim se da i deca i mi imamo usta... udjem i pitam za posao. Posle gomile bespotrebnih pitanja ( ali 'ajde, o čemu će da abruše sa konama uz kafu ) upućenih meni, ja nju pitam samo za radno vreme i platu. Radno vreme 8 sati, kada dolazi roba ili se vrši popis i duže,po potrebi. Aj' dobro, razumljivo je. Plata - 5 000 dinara + procenat od prodaje :eek::eek::eek:
Ja u šoku. Ej, pa samo hleb i mleko svaki dan, pa nije dovoljno. Već krenula da izadjem, onako ošamućena, pa se setim - a jel prijavljujete zaposlene?
Nasmejala se, u stilu - es ti luda, mame ti, i rekla - pa neeee, seko, probni rad, pa ugovor, pa produženje, pa ako se pokažeš.... :eek::eek::eek: 'ebote, pa jesam li ja u zoni sumraka????
I, sad će neko da mi kaže da sam lenja i da neću da radim :rtfm: Moreeee.... bolje da ćutim :evil::evil::evil:
 
U Srbiji više skoro da ne postoji ni jedan pošten posao.
Ko to danas traži varioca, limara ili bilo koji posao u kom se traži znanje i stručnost iz neke grane teške industije kada u Srbiji više ne postoji skoro ni jedna fabrika ranga nekadašneg giganata kao što je billa recimo Prva Petoletka, Krušik ili nešto slično. Pa nema jer je gomila lopova sve rasprčkala tvrdeći da je to sve propalo. A pošto su prodali opremu iz tih fabrika onda su prodali i hale i zemljište i otišli da ljušte krompir. Kažu da su tu pare a u međuvremenu su i to uništili uvozeći krompir iz Poljske ko zna koje klase i jednino vredan za ishranu prasića ...... Naravno svima je već poznato da su i to u zadnjih 10 podina prepolovili pa čak doveli i do 1/4 nekadašnje proizvodnje. Verovatno da će sada da kažu da će mo preći na ishranu sojinom sačmom ...... a to je ona ista skoro ko prava samo malo genetski modifikovana....


U svakom slučaju, mladi a nezaposleni su u nedostatku i velikom manjku radnih mesta primorani da se bave svačim osim svojim poslom. Pa čak ih ovo domaće smeće od vlasti tera da idu u druge države da rade da bi obezbedili najosnovniju egzistenciju.

E o tome taj đubretarski list treba da piše.
Gde su radna mesta i zašto ih nema.
A ne da lažu da je 500.000 nezaposlenih kada prosta maatematika kaže da je najmanje 2.000.000 (dva miliona) nezaposlenih u Srbiji.

PS
Tom idiotu od novinara, koji je sastavio taj plaćeni tekst, prvom prilikom nabaciti ćebe na glavu i malo dovesti u red pa ga zaposliti kao varioca u nekom od tih preduzeća gde niko neće da radi.
 
Poslednja izmena:
Mali grad u Srbiji, tržni centar, treći sprat ( ako se za ceo dan popne stotinak ljudi, od toga desetak udje u neku radnju o onima koji kupe i neću da pričam - mislim, jesam karikirala, ali i nije mnogo bolje ), na izlogu radnje obaveštenje - potrebna radnica.
Progutam knedlu, zaboravim na sve one godine i godine školovanja, setim se da i deca i mi imamo usta... udjem i pitam za posao. Posle gomile bespotrebnih pitanja ( ali 'ajde, o čemu će da abruše sa konama uz kafu ) upućenih meni, ja nju pitam samo za radno vreme i platu. Radno vreme 8 sati, kada dolazi roba ili se vrši popis i duže,po potrebi. Aj' dobro, razumljivo je. Plata - 5 000 dinara + procenat od prodaje :eek::eek::eek:
Ja u šoku. Ej, pa samo hleb i mleko svaki dan, pa nije dovoljno. Već krenula da izadjem, onako ošamućena, pa se setim - a jel prijavljujete zaposlene?
Nasmejala se, u stilu - es ti luda, mame ti, i rekla - pa neeee, seko, probni rad, pa ugovor, pa produženje, pa ako se pokažeš.... :eek::eek::eek: 'ebote, pa jesam li ja u zoni sumraka????
I, sad će neko da mi kaže da sam lenja i da neću da radim :rtfm: Moreeee.... bolje da ćutim :evil::evil::evil:

Pa reci ce ti zuta gov.na to.

Za to sto ti ta ponudila vise ti se isplati da sedis kuci .
 
PS
Tom idiotu od novinara, koji je sastavio taj plaćeni tekst, prvom prilikom nabaciti ćebe na glavu i malo dovesti u red pa ga zaposliti kao varioca u nekom od tih preduzeća gde niko neće da radi.

Što? Pa i on kucka ovakve stvari za šes iljada. Danas za hamburger, u bajatoj lepinji, mogu dobiti pola sportske strane, sa sve hvalospevima da sam kandidat da nasledim Ivkovića.
Nema većih kurvi od novinara, zato mi i nije jasno štrecanje...
 
Mali grad u Srbiji, tržni centar, treći sprat ( ako se za ceo dan popne stotinak ljudi, od toga desetak udje u neku radnju o onima koji kupe i neću da pričam - mislim, jesam karikirala, ali i nije mnogo bolje ), na izlogu radnje obaveštenje - potrebna radnica.
Progutam knedlu, zaboravim na sve one godine i godine školovanja, setim se da i deca i mi imamo usta... udjem i pitam za posao. Posle gomile bespotrebnih pitanja ( ali 'ajde, o čemu će da abruše sa konama uz kafu ) upućenih meni, ja nju pitam samo za radno vreme i platu. Radno vreme 8 sati, kada dolazi roba ili se vrši popis i duže,po potrebi. Aj' dobro, razumljivo je. Plata - 5 000 dinara + procenat od prodaje :eek::eek::eek:
Ja u šoku. Ej, pa samo hleb i mleko svaki dan, pa nije dovoljno. Već krenula da izadjem, onako ošamućena, pa se setim - a jel prijavljujete zaposlene?
Nasmejala se, u stilu - es ti luda, mame ti, i rekla - pa neeee, seko, probni rad, pa ugovor, pa produženje, pa ako se pokažeš.... :eek::eek::eek: 'ebote, pa jesam li ja u zoni sumraka????
I, sad će neko da mi kaže da sam lenja i da neću da radim :rtfm: Moreeee.... bolje da ćutim :evil::evil::evil:

:hahaha: Jaoj, slatko me nasmeja!


@ tema

Zasto se biro i drzava uopste ne pitaju zasto su to deficitarna zanimanja? Sigurno da nesto ne stima u tome, svi znamo sta je - mala plata, a prosto nehumani uslovi rada.
 
Najveci majstori su ovi sto drze agencije za obuku u trazenju posla i klubove nezaposlenih... covece, koji su to kraljevi... :worth:

A da ne pominjem one reality show-ove na B92 gde se ljudi takmice za posao, a ukucani, rodbina i prijatelji se nadmecu ko ce vise SMS-ova da posalje da zaposli ove nesrecnike :dash:

Kakva perverzija od drzave :roll:

Nije zadatak drzave da stvori radna mesta.

Vise nismo u komunizmu.
 
Овакве вести се обично помињу кад власт хоће да правда високу незапосленост тобожном лењошћу и уображеношћу граћана, са објашњењем како има посла само људи неће да раде!

Tacno tako kao za nezaposlenost smo krivi mi sami, evo ja upravo konkurisem za jedan posao u jednoj stranoj firmi, za taj 1 posao konkurise 100 kandidata u Srbiji, a proverio sam da u Engleskoj za taj isti 1 posao u toj istoj firmi konkurise samo 10 kandidata, znaci 10 puta manje nego u Srbiji, a da ne pricam kolika je razlika u plati za potpuno isti posao, potpuno isto zvanje dobijam u Srbiji i u Engleskoj u istoj firmi, isti sistem, isti nacin rada, iste radne obaveze.
 
Poslednja izmena:
Nije zadatak drzave da stvori radna mesta.

Vise nismo u komunizmu.

Da, slazem se, ali drzava stvara samo tako poslove u drzavnoj administraciji, hiljadu ministarstava i u javnim preduzecima za DS i G17 parazitsku stoku.
Drzava ne treba da stvara radna mesta, vec treba da obezbedi dobar investicioni i poslovni ambijent za privatni biznis koji ce da stvarna radna mesta, treba da ucini obrazovanje kvalitetnim i uskladjenijim sa potrebama trzista i jos eventualno da organizuje i finansira jos neke preobuke, prekvalifikacije i dokvalifikacije za nezaposlene i to je to.
 
Da, slazem se, ali drzava stvara samo tako poslove u drzavnoj administraciji, hiljadu ministarstava i u javnim preduzecima za DS i G17 parazitsku stoku.
Drzava ne treba da stvara radna mesta, vec treba da obezbedi dobar investicioni i poslovni ambijent za privatni biznis koji ce da stvarna radna mesta, treba da ucini obrazovanje kvalitetnim i uskladjenijim sa potrebama trzista i jos eventualno da organizuje i finansira jos neke preobuke, prekvalifikacije i dokvalifikacije za nezaposlene i to je to.

Tu si u pravu ta administracija treba da skine. Samo sto nasi ne glasaju za ljude koji radu odgovornu politiku nego na ljude koje drze.

Ambijent Srbije je u glavnom los sto su Srbi stoka i to ne samo vlada ona mozda i najmanje.
 
Da se secamo investicija kojih je trebalo biti.

Rafinerija u Smederevu (po EU standartu), ondma se formira otpor protiv te fabrike kod stanovnistva.

Kusturica investira u Mokroj Gori, coveka hocu seljaci da ubiju.

Investicije kod Kurman Polje seljaci hoce nerealnu cenu za zemljiste.

Investicija Jure, sindikati smatraju normalan rad maltretiranje naroda.

Pravljene fabrike za reciklazu otpada, sta se desi selo se protivi protiv toga.

I tu meni pricate da Srbi hoce poso, ne lazite mene.
 

Back
Top