Quantcast

Nikac od Rovina... ali – Milutin Tomić

ljuba miljkovic

Ističe se
Poruka
2.228
Trebaju mi biografski podaci ovog čoveka!

"Djetici u parlamentu" su poznata stvar... hajdemo nešto što nije dostupno na Internetu.
Slobodan Milatović se busa: "uspio sam da napravim “urnebesnu komediju”, a Milutina Tomića pominje skoro uzgred.

Pronašao sam ga medju cincarsim porodicama: Darinka Dara Tomić, rođ. Todorović (1884-1953), kćerka Velimira Todorovića, bila je udata za Milutina Tomića, novinara, poznatog i pod pseudonimom "Nikac od Rovina". Imali su jednog sina. Vikipedija

I u Srpskom Nasledju:
Ko je Nikac od Rovina? Evo šta piše stari novinar Vojin Puljević opisujući novinarske prilike u Beogradu, 1911:
"Naum Dimitrijević zvani Skolomarija i Gedža, bio je urednik POLICIJSKOG GLASNIKA, a i bivši kafedžija. Rešio je da pokrene list TRIBUNA, na čelu sa Branislavom Nušićem, koji je bio napustio Politiku. Redakcija se smestila preko puta palate Riunione, u ateljeu dvorskog fotografa Milana Jovanovića. Oko Nušića okupili su se Pera Taletov, Milutin Tomić koji je pisao pod pseudoni-mom Nikac od Rovina, koji je bio izvrgnut u Rikac od novina, i drugi..."

Hajde djetići!!! :per:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.