Nije vise dozvoljena fotka sa neta ?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 433974

Veoma poznat
Poruka
12.863
Imam pitanje

Jel vise nije uopste dozvoljeno da se postavljaju fotke sa neta na temama ovde na Krstarici ?

I jel su sve pobrisane ?
Vidim nema ni na pdf Fotografija one teme fotke sa neta

Jel ce brzo da se vrati opcija
Bilo bi pozeljno iskreno, nadam se da nije trajno

Znam na svastari da je objavljeno

Ali cini mi se da kad neko hoce ovde sliku da postavi, on je samo vidi mi ostali ne
- i zasto se onda ne ukloni mogucnost da taj neko ne moze da postavi sliku
Ovako se pitamo sta je postavio


I ako je ova vest vec negde objavljena na forumu, molim link
 
@Ivan Pitanje:

Povodom gašenja pdf-a Slikovnice, trebalo bi malo pojašnjenje.

Zašto se gasi taj pdf a i zabranjuje postavljanje slika sa neta kad slike koje su zaštićene ionako se ne mogu kopirati, a sa druge strane, postoji niz sajtova sa public domain fotografijama (javno dobro), odakle se fotke mogu slobodno uzimati?

Nije Slikovnica jedini pdf gde su bile fotke sa neta, ima još gomila njih: Romantika, Moda, Svet biljaka, Svet životinja, Likovna umetnost, Arhitektura i dizajn, Uređenje doma, Putovanja...
Šta sad? 🤔

Kršenje autorskih prava je i copy/paste tema bez navođenja izvora a imamo nekoliko pdf-ova gde je to praksa, bez ijednog jedinog izvora celi pdf-ovi kopirani, svaka tema.
 
Poslednja izmena:
жао ми је што је тема посвећена блајбију (са сликовнице) такође нестала...а ту су, ипак, ауторске фотке форумаша.
ако је премештена негде другде - молим за информацију.
sada je na forumu Fotografija
 
Tema "Moja fotografija" je zakljucana jer je na prethodnom forumu Slikovnica to bila jedina tema sa autorskim fotografijama, dok su na forumu Fotografija sve teme "moje", odn. autorske i nema potrebe za velikom zbirnom temom (starom vise od 10 godina sa 530 strana), vec fotografije treba da se postavljaju u razlicitim temama koje imaju veze sa onim sto je fotografisano.

To sto je neka slika dostupna na internetu ne znaci da mozemo da je uzimamo i koristimo kako nam padne napamet.

Ako neko ima potrebu da postavlja slike, zar je tako tesko da svojim telefonom nesto fotografise...
 
Tema "Moja fotografija" je zakljucana jer je na prethodnom forumu Slikovnica to bila jedina tema sa autorskim fotografijama, dok su na forumu Fotografija sve teme "moje", odn. autorske i nema potrebe za velikom zbirnom temom (starom vise od 10 godina sa 530 strana), vec fotografije treba da se postavljaju u razlicitim temama koje imaju veze sa onim sto je fotografisano.

To sto je neka slika dostupna na internetu ne znaci da mozemo da je uzimamo i koristimo kako nam padne napamet.

Ako neko ima potrebu da postavlja slike, zar je tako tesko da svojim telefonom nesto fotografise...


Tema" Moja fotografija" je posvećena preminulom članu Baljbiju koji ju je originalno i otvorio.
Praksa je da se po neka tema posvećuje preminulim članovima i mislim da to ne bi trebalo da bude problem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top